Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

diddi
15. dub 2008

z tychto reakcii mi vychadza jedine - fajcite dalej, aj tak uz je to jedno...je jedno ci fajcite, alebo nie...mozete a nemusite mat v najlepsom pripade alergicke dieta...ved VY len povzbudzujete tie co fajcia, aby dalej fajcili!!!!

kudrlenkaa
15. dub 2008

Tak ráda bych se taky malilinko přidala. Já jsem před těh. taky kouřila a když jsem zjistila, že jsem těhotná tak přestala, tím nebudu nikomu vyčítat nebo vykládat, že to má taky udělat apod. Každá jsme jiná. Jsem asi z těch, kterým to problém naštěstí nedělalo. Ale je to prostě určitý druh závislosti a s tím jsou vždycky problémy.

Já se vás jen chci zeptat, co vám na to třeba říká manžel nebo přítel?

bianca
15. dub 2008

diddi :asi si si riadne splietla temu.Toto nie je hon na carodejnice,ale tema kde si dievcata chcu navzajom pomahat prestat,ale tymito vypadkami ake tu niektore produkujete sa mi akurat tak akurat rastie adrenalin

bianca
15. dub 2008

kudrlenkaa :mi sme prestali s manzelom obaja ked som zistila ze som tehu.nebolo to lahke,ale prestali.Musime sa navzajom drzat lebo inak...

emaso
15. dub 2008

Jej,Bianka,aj ja mam termin v oktobri.Nepriberas enormne ked si prestala fajcit?Lebo ja ano,ale neva.

kacenka885
15. dub 2008

ja som prestala fajcit hned ako som zistila ze som tehotna, no moj manzel nie, a aj ked sa drzim uz pol roka zakazdym ked ho vidim s cigaretou tak mam na nu taku chut, ze sa mi chce az plakat, vsetci mi vraveli, ze ma to prejde ale niesom si ista ci vydrzim nefajcit aj pocas kojenia.

bianca
15. dub 2008

emaso tak pod k nam oktobrovkam.Ja som pribaral 5 kg,ale raz ich schudnem,raz priberiem a tak je to uz 2 mesiace

schwarzovka
15. dub 2008

jsem velmi silna kuracka...padli i 2 krabicky denne, tehotenstvi jsem neplanovala a dlouho jsem se s tim smirovala. Kourit jsem neprestala jen jsem to omezila (podotykam v tehu jsem moc vycitek nemela), ale ted co je malej na svete mam vycitky furt...chtela bych to vratit zpatky, ale bohuzel nemuzu...priste uz se jich ani nedotknu... 🙂

emaso
15. dub 2008

schwarzovka,prepac ze sa pytam,ale malemu nieco je?Nemusis odpovedat ak nechces.

danulik
15. dub 2008

diddi - zbytocne sa rozculujes - tie, ktore chcu prestat fajcit, tak prestanu a tie, ktore nechcu, tak sa tu budu podporovat jedna druhu v tom, ze ved 2 - 3 cigy denne su ok, nevadi, ze neprestanes uplne, mne sa narodilo zdrave dieta,.. bla bla bla..
takze kasli na to.. ty mas ciste svedomie, ze si svojim detom vedome neskodila a tie ostatne ta trapit nemusia 😉

poletucha
15. dub 2008

danulik- mluvis mi z duse 😎

diddi
15. dub 2008

presne tak danulik, je zbytocne sa rozculovat...mne je len luto tych deticiek, pretoze sa prave pozeram na moje...a schwarzovka to napisala dobre! - chcela by to vratit, ale nejde to

bianca, nesplietla som si temu, zatial viem dobre citat 😉 aj ty pises, ze ste prestali a nebolo to lahke, ja viem tiez svoje o tom - aj ja som prestala, tak presne viem ake abstaky su pri tom...ale pomahat dievcatam pri tom, aby prestali a pisat im, ze nevadi, ak si date 1-2-3 a pritom dobre vies,ze to bude 4-5-6 a take,ze je lepsie neprestat, ale pokracovat ked ste uz fajcili, aby nebol sok pre telo, a este to aj lekari hovoria 😕 alebo, ze fajcila som a aj tak mam zdrave dieta, alebo henta nefacila a dieta ma astmu, alergiu...je UPLNA UPLNA BLBOST - ved ich len povzbudzujete v tom, aby pokracovali

ktora chce prestat, prestane a prestane prave pre to svoje dietatko...ja dievcatam radim /ked mi tu pisete, ze je to tema, kde sa im radi, aby prestali/ - aby v tuto minutu ked si to citaju a maju neodolatelnu chut zapalit si - polozili pekne cigaretku spat - najlepsie cely balik znicili a hodili do kosa, pretoze tato zavislost si vyzaduje radikalny krok a nie postupne znizovanie...dobre vieme ako je to pri tom znizovani...ze raz pride den a opat to zacne rast...bohuzial na ukor vasho DIETATKA!!!

a baby, tie co fajcite, neverte prosim tomu, ze sa to k dietatku nedostane, ze to ide len do vasich pluc!!! a tym pomozete vasmu babätku, ze si do konca dnesneho dna uz nezapalite

pomfrita
15. dub 2008

danulik - nezačínej zase 😝 ...už tu bylo celkem klidný ovzduší - nejde přeci o to, že bychom se vzájemně podporovaly a tvrdily, že 2-3 cigarety jsou OK...jde o to, že nám je všem jasný, že to úplně OK není, ale pro někoho je to úspěch a zadostiučinění omezit to aspoň na ty 2-3 a je to třeba stejně těžké jako pro jiné přestat úplně....
zopakuji, co už tu bylo řečeno: KAŽDÁ ví, že kouření v těhotenství není vhodné a může si na netu najít nespočet článků, kde na to upozorňují, takže netřeba sem házet odkazy!!!!!!! Stejně tak mi přijde ubohý, když tu někdo útočí na maminky, co v těhu kouřily, ve smyslu, že jejich děti budou mít v dospělosti problémy, pokud se tedy vůbec narodí zdravé nebo jestli je vůbec donosí....a opět si musím rýpnout 😅 - dobře tyto "připomínky" zní třeba od holky, co tolik let kouřila (sice v těhu přestala - ale ty škodliviny v člověku zůstanou ještě řadu let)...ještě jsem chtěla něco dodat, ale v tom "ajfru" jsem to zapomněla 😀

ajkabezka
15. dub 2008

teda diddi moje řeč...všechno- úPLNĚ VšECHNO, co sníš, vypiješ, co dýcháš a jak žiješ se dostává k miminku, takže aj jedna cigara je pro něj pomaličká dávka nikotínu...osobně já nekouřím, ale kdyby, žít s vědomím, že "zásobuju" mimi takovým hnusem, asi by mi nedělalo dobře..jak píše diddi- když chceš přestat, musíš s tím šlehnout a konec- múj brácha byl těžkej závislák na cigárách- zvládnul krabičku denně bez problému, taky zkoušel omezovat..a nakonec i on sám skončil tak, že to prostě zabalil a už na cigáro nešáhnul...a drží do dnes, už třetí rok- stejnej případ byl i múj táta

schwarzovka
15. dub 2008

emaso....nastesti mu nic neni, ale jde o to, ze jsem poznala tu slibovanou materskou lasku...kdyz byl v pupiku nedokazala jsem ho milovat a proto jsem dal kourila, ted uz je to jine a za nic na svete bych ho nevymenila 🙂

andy80
15. dub 2008

Holky naposledy, ale musím reagovat. Nikoho neurážím, jen jsem psala, že jsem přestala a že to jde, jen mít vůli myslet na toho človíčka co ho nosíte pod srdíčkem. Fakt, pardon, ale když tady čtu ty vaše příspěvky, tak vy si to hrozně zlehčujete. Že 5 cigaret denně, neuškodí, že doktoři nedoporučují přestat, což nemůže snad být ani pravda, že pokud přetanu kouřit, tak se tělo čistí 15-20 let, no větší kravinu jsem neslyšela. Moje doktorka mi řekla, že se tělo po přestání kouření čistí 6 měsíců. Jasně, že když přestaneš, tak ještě něco v sobě máš, ale zkuste si ještě jednou přečíst ten článek co jsem sem dávala na minulé stránce odkaz. Sama vím, že je moc těžké přestat, ale jde to. Když to dokázala i moje mamča, která kouřila 25-30 denně a ze dne na den přestala, tak to snad dokážete i vy. Aspoň to zkuste, ne kvůli vám, ale kvůli těm mimískům v bříšku.

sue
15. dub 2008

Pomfrita, videla si záznam z ´4D ultrazvuku keď matka fajčí? Ja som to videla. Plod mal záchvat kašľa. Verte alebo nie, áno škodliviny sú aj v telách abstinentiek, ale prečo okrem nich dusiť dieťa zas a znova? Hľadala som to na youtube, lebo tam som to asi pred pol rokom videla, ale nepodarilo sa mi to nájsť, snáď na to ešte natrafím a dám link...

emaso
15. dub 2008

schwarzovka,no ved mna prave to vydesilo ze kde sa podel ten cit a zodpovednost voci babu,ked pri prvych dvoch som sa dokazala zriect hocicoho a teraz to bol taaaky problem,asi to bude tym zlym nacasovanim,ale uz som v podstate v poho.A maly je chutny,moje boli take cierne jak cigancatka.

ajkabezka
15. dub 2008

myslím, že danulik to vystihla 😉

tribitka
15. dub 2008

baby ktoré fajčiť chcú, tak aj budú, a ani vlastné dieťa im v tom nezabráni.... je to vrcholne nezodpovedné a ked raz nedajbože budú mať ich deti v dospelosti zdravotné problémy aspon budú vedieť komu sa podakovať....
a vyhovárať sa na to, že telo zažije šok ak prestanú...Pane Bože, kto chce, výhovorku si nájde....

dela
15. dub 2008

Teda holky,tady je to masakr.To je ale názorů 🙂 .Milá sue,to video jak se dítě dusí a kašle když si maminka zapálí,jsi viděla kde?Jak se může dítě dusit a vůbec jak může kašlat v břiše?Vždyt nedýchá,tak jak může mít záchvat kašle?To bych chtěla teda vidět.

tribitka
15. dub 2008

dela, dieťa môže v brušku kašlať tak isto, ako môže zívať, cucať si prst, alebo čkať.... alebo ani to si nikdy nevidela???

dela
15. dub 2008

Tribitko,to jsem samozřejmě viděla.Nejsem tak zaostalá.U cucání prstu miminko nepotřebuje dýchat,ale u kašle snad dýchat musí,ne?Ale to děti v břiše neumí.Nebo ty se nenadechuješ,když kašleš?No to je jedno.Nebudem se tady přeci hádat 🙂

tribitka
15. dub 2008

dieťa v bruchu nedýcha???? ahááááááááá, zaujíííííííímavéééééééééé..... a to mu srdce bije len tak? a plúca sa mu tiež nevyvíjajú a nefungujú???..... ahááááááááááá..... ja som myslela, že dýcha cez pupočnú šnúru......

diddi
15. dub 2008

tak ako cka,tak aj kasle

tribitka
15. dub 2008

diddi, nieeeeeeeeee, delino dieťa nebude dýchať, ono si tam bude len tak ležať so zatajeným dychom.... 😀

motylek
15. dub 2008

Holky, vy jste fakt blázni, urážíte jedna druhou, že vám není hanba 😖 😖 😖

tribitka
15. dub 2008

motylek, my sa nehádame, my diskutujeme o tom, či dieťa v bruchu dýcha.....

motylek
15. dub 2008

Já neříkám, že se hádáte, ale urážíte.

tribitka
15. dub 2008

prepáč, ale ked ma ide niekto presviedčať, že dieťa v bruchcu nedýcha, tak s ním snád nebudem súhlasiť, nebudem zo seba robiť debila...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru