Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

bebca
5. čer 2008

😉 za málo 😵

andy80
5. čer 2008

Dela: mě to chutnat nepřestalo, ani při jednom těhu, ale opravdu motivací bylo to miminko. Bylo to pro mě těžký přestat, taky jsem byla nervozní, ještě víc při druhém těhu a odnášel to i starší syn, ale dalo se to vydržet a ani teď po narození dcery jsem nezačala znovu kouřit a to nekojím. Ještě občas dostanu na cigaretu chuť, ale když se podívám na moje dvě děti chuť mě přejde. Přeci jim nebudu čadit pod nos.

Holky co v těhu kouříte, alespoň to zkuste přestat. Nestačí omezit, ale úplně přestat. Vždyť zdraví Vašich miminek za to stojí ne? Všem kdo to budete zkoušet držím moc, moc palečky, ať se vám to povede stejně jako mě.

jaja257
5. čer 2008

Ja som tym nemyslela, ze mame tlieskat fajciacim tehotnym, to tlieskanie si zasluzia tie ktore prestali. Lenze su tu aj take ktore sa snazia a nedari sa im to ☹ a moj psychologicky nazor je ten, ze vystrasenie ci stres mozu viest k zapaleniu si dalsej cigarety, pretoze mnohe zeny fajcia, prave kvoli stresu ☹ tym chcem povedat, ze ak niekomu poviem, ty zabijas dieta a ublizujes mu, mozem spustit reakciu prave opacnu ako som cakala ☹ radsej by sme im mali pomoct radou ako sa oducit a nie len bububu ☹ mne v pondelok lekarka nadala kvoli homeopatikam a verte alebo nie, mala som chut skocit z okna, pretoze podla jej slov si to bude babo niest nasledky cely zivot a mala som co robit aby som si jednu nezapalila na ukludnenie ☹

mywiel
5. čer 2008

Jaja nemusis sa bat homeopatika su bez vedlajsich ucinkov, ta doktorka je daka sibnuta... 😕

emaso
5. čer 2008

jaja,nechapem reakciu Dr.,neviem ake homeo si brala,ale vo vseobecnosti su neskodne aj pre mimina a tehulky,som farm.laborantka,takze cosik o tom viem,bud v klude 🙂

z359
5. čer 2008

Ahoj, myslíte, že miminku uškodí, když vykouřím max. 3 cigarety denně a to ještě ne každý den?

lukin
5. čer 2008

z359: Samozřejmě, že to škodí. Ale vidím, že u tebe to není takové horké jak u ostatních 🙂 Každopádně přeju moc síly a vůle k úplnému nekouření 🙂

jaja: Ale my to nemyslíme zle. A že jim jakoby "trochu nadáme", tak to je taky pomoc. Např. když mě někdo oprávněně zkritizuje, tak pak už to přestanu dělat, takže toto není tak mimo téma a taky to některým holkám může pomoct, aby s kouřením přestaly.

jaja257
5. čer 2008

vdaka emaso, brala som homeogene 9, kedze ma bolelo hrdlo a velmi som kaslala, co je asi normalne pre praci v skolstve ☹

evamik
5. čer 2008

Z, miminku to uškodit může, ale jestli ho tím opravdu poškodíš Ti nikdo 100% neřekne! Pokud kouříš takhle málo, tak zkus přestat úplně...

lucka2601
5. čer 2008

babenky,a ked sa tu pise ze sa babetko narodi postihnute je tu neaka taka ktorej sa to stalo prave vdaka fajceniu?ono nefajciarkam je hej aj tym co prestali ale musite pochopit naozaj aj take co to nedokazu kazda zena je naozaj ina prosto to nejde vy to asi neviete moc pochopit ze?ale ja verim ze vsetko bude dobre aj ked mozno nebude aj ja sama sa bojim.Pozrite ja pracujem v robote kde sa zvara a nebudem si moct dovolit ostat doma lebo okrem mna a mojho manzela su tu este 4moji surodenci mlady od10 do17rokov mamine zistili rakovinu delohy je doma a byvame na podnajme a s 1platu to teda 100%neutiahneme aj to ma moc trapi babetko som moc chcela a tarez to je velmi zle a tiez neviem odkial kam ako to zvladneme,fajcit fajcim tak5-6denne a vobec mi nebyva zle potrebovala by som nieco co by ma prinutilo prestat fajcit.Som hlupa ja viem sama sebe skodim a este aj babetku co v sebe nosim a som si vsetkeho vedoma ale nejde to.

mywiel
5. čer 2008

Lucka co na to povedat kazdy je strojcom svojho osudu a kazdy sa rozhoduje slobodne, si dospela takze...skoda len ze to babetko sa nemoze rozhodnut... ☹ vsetko chapem, ale len ty vies ci to riziko si ochotna podstupit (ci dieta nebude mat neskor astmu, alebo zle vyvinute srdce a to sem fakt nepisem aby som strasila niekoho). Dospeli ludia su zodpovedni za svoj zivot tak to je, za kazde svoje rozhodnutie, ale mas pravo rozhodnut sa slobodne bude to tvoj zivot a tvoje babo. 😒

laola
5. čer 2008

Lucko, pokud chceš, jde to 😉

evamik
5. čer 2008

Lucko, ono taky ne každé "postižení" se projeví hned po porodu... Jedním z rizik kouření jsou třeba poruchy chování, hypoprosexie (snížená pozornost) apod., což se projeví až v průběhu života...

lukin
5. čer 2008

Lucka: Když máte málo peněz, tak to je další důvod k tomu nekupovat drahé cigarety, ne? Zkoušela jsi aspoň přestat?

alififi
5. čer 2008

lucka, keby sa to mne samotnej nepodarilo, tak sem nepisem, lebo neviem ake to je bojovat s fajcenim
ja som si predstavovala, ze budem pekne fajcit cely zivot a este som si pochvalovala, ze som si nasla partnera, ktory tiez fajci - ale to je jedno
inak tu nejde len o tehotenstvo, co potom s kojenim ? ten nikotin prechadza aj do mlieka

zuzidr
5. čer 2008

ahojte,ja som nejako extra moc nikdy nefajčila,ale na strednej tých 5-6denne,potom ked som otehotnela som si povedala že nebudem vôbec,hoci to bolo ťažké,ale poviem pravdu že počas celého tehu som vyfajčila možno 15-20cigariet(ked bola nejaká oslava,grilovačka,alebo tak)ale väčšinou som mala chuť si zapáliť a po polke cigarety mi to už nechutilo,tak som to zahodila 😅 😀

teraz mám krásnu zdravú dcérku,ktorá bude mať v pondelok rok,kojila som ju do minulého týždna,počas toho roku kojenia mi cigy nechýbali,vyfajčila som presne 3!za celý rok,ale za ten týžden čo nekojím,už určite tých 10padlo,väčšinou večer ked malá zaspí,si idem dať s MM jednu na balkon,a tam kecáme..... 😀 😀 😀 😀

betina
5. čer 2008

ahoj holky!

takže i já se přidávám do diskuze, několikrát jsem do této rubriky psala, jako kuřačka ☹ celou dobu jsem se jaksi omlouvala nebo jak to říct, utěšovala jsem se tím, že malé neublížím a že bude v pořádku.
Co to změnilo? V neděli Den otevřených dveří v porodnici v Brně. Doktoři nás vzali na JIP, kde zrovna ležel chlapeček, který se narodil ve 26.týdnu. Něco se ve mně hnulo, pofňukala jsem si. Nikdo neříkal, že je to z kouření, ale já dostala takovej strach, že prostě ne.
Není to lehký, ale raději si pracky urazím, kdybych si měla ještě zapálit.

Holky, musíme to zvládnout!!!!!!!

laola
5. čer 2008

Beti, gratuluju a držím pěsti, ať to zvládneš 😵

ketka
6. čer 2008

Beti, gratuluju k tvému rozhodnutí a moc držím palce, abys vydržela, i když to třeba nebude lehký 😉

bianca
6. čer 2008

beti drzime palceky tebe aj sebe 😉

evicka1
6. čer 2008

no ahojte... ja som bola fajciar--- tych 10 denne som zvladla... no na silvestra som si povedala, ze nebudem fajcit take tie novovrocne sluby a nezapalila som si ... 27januara som sla na preventivnu prehliadku na gynekologiu a tam sme sa dozvedeli ze som tehotna a to ma len utvrdilo v tom, ze si nezapalim.. a aj hla..som v 24tt a k cigarete som si ani necichla... a nieje to az tak tazke ako tu niektore pisete... ono to je len o tom, ze si v hlavicke vytvoris navyk a toho sa da lahko zbavit... obzvlast ked si tehu...
nevadi mi ak si zenska nici zivot sama, ale ak je tehotna a ma tu odvahu si este zapalit tak to by som bez urazky fackovala... nicit dobrovolne zivot aj miminu? nelogicke... nikoho tym neobvinujem, je na kazdej ako sa rozhodne...
moja mamka ma na to super argument: kolko je zien na svete co nefajcia nepiju snazia sa dietatko a ono im to nejde... ziju zdravo robia vsetko pre to a nic...
a kolko je takych co sa im to podari a nevazia si toho..dobrovolne nicia zdravie vlasntemu dietatku...niesu to len ciga ale aj drogy alkohol... no nezodpovedne a ubohe ...
tak vsetkym drzim palecky nech sa to podari...
lucka : urcite sama vies ze su to len vyhovorky.. najhorisie je ak si to clovek obhajuje sam pred sebou

dela
6. čer 2008

Ty jo,holky nekuřačky,možná si asi založte jiný téma.Kuřačky tady trápí že jim nejde přestat,proto sem píší.Kdyby je to netrápilo,tak si o tom na internetu nic nehledají a kouří si bez výčitek dál.Tady ale každá výčitky má a ví že to je špatně.Každý je prostě jiný,někdo silný,někdo slabší.Lucka sem přišla proto,že tady tohle téma je a chtěla by poradit,ale tady by každá nekuřačka kuřačce přerazila ruce a to si myslím,že není ta správná odvykací kůra.Holt kouření v těhotenství není dobrý,to tady víme všichni,jen je každá ženská prostě jiná.

bianca
6. čer 2008

dela moje slova.ja som sa tu nad par osvietenymi uz rozculila ale to nema cenu

betina
6. čer 2008

dela, bianca,

no comment. Ale to je ještě prdlajs oproti tomu, co jsem tady jednou potkala a to když jsme si s holkama psaly rady, jak nekouřit a přišla jsem jedna s tím, že kuřačky by vůbec neměly mít děti. to jsem teda u počítače rudla a opravdu slečna (paní) musela ještě tejden škitat, kolik sprostejch slov jsem na její adresu vypustila.

tak zatím papa, holky akdžy to nejde, alespon to zkuste omezit-sepisu zde všechno, co mě pomáhala aspon to snížit:
- cucat ledový jahody místo cigára
- nanuk
- jenom kostky ledu
- lízátko

Zkuste to, třeba to půjde aspon snížit
😉

malaskoricka
6. čer 2008

ja by som fajciarky hned neodsudila mnoho z vas fajciarok fajci dlhe roky a odvyknut si odfajcenia je dost velke umenie....nie je to lahke ale pre ztdravicko svojich dweti sa treba cim skor pokusit prestat!

alififi
6. čer 2008

betina ja tomu neverim - podla mna je jediny sposob si uz nezapalit
ale je fakt, ze segra prestala fajcit tak, ze mala 20 na druhy den 19 a tak az po 0

malaskoricka, ked si to spatne premietnem, tak to vlastne bolo az trapne jednoduche 😉

evicka1
6. čer 2008

dela: to vobec nieje tak...to pisu holky co fajcili a prestali... to nieje tak zeby jej niekto urazil ruky...ale ked si precitas jej sytuaciu tak je najrozumnejsie prestat... a ked si to citas poriadne tak si to len obhajuje... ja som bola tiez fajciar a zapalila by som si tak strasne az sa to neda opisat, ale viem, ze to skodi mojmu miminku a na tom mi zalezi

jitdan
18. čer 2008

Ahojky holky, mě by strašně zajímalo jestli se chystáte to v porodnici nahlásit,že jste v těhu kouřili nebo jestli jsou tu i nějakě maminky, které to v porodnici neřekli a jestli to tam poznali? Díky moc za odpovědi......
JO, kdo chce přestat, tak držím palce a kdo to aspoň snížil, tak také gratuluji. Myslím si, že toto je každého věc a odsuzovat by se to nemělo (jak jsem si tu přečetla....). Každá má jinou vůli, závislost, atd. Je to jako s porodem..... Každá ví, že kouření je špatné......

dela
18. čer 2008

Ahoj Jitdan,já mám ten samý problém.Jsem těhu a kouřím.Rodit mám každou chvilku a taky mám dilema,jestli to v porodnici říct nebo raději ne.Bojím se jak budou reagovat.Spíš to říkat nebudu.Vím o tom jen já,nikdo jiný.Rodina by mě zabila a já sama si moc dobře uvědomuju že je to špatné a stydím se za to.Jenže jsem slabá povaha a přestat jsem nedokázala.Mám i ted hrozný strach,větší snad než z porodu,aby miminko bylo v pořádku a aby nebylo díky tomu nějak postižené.No výčitky mám šílený.Já nevím,jestli se mě na to v porodnici budou ptát a když jo,tak nevím proč se ptají zrovna na kouření?Proč ne třeba na alkohol?No s alkoholem já mám čistý svědomí,toho jsem se za tu dobu ani nedotkla.Nevím jestli se ptají na kouření třeba k vůli porodu,aby jsi ho udýchala?Prostě nevím.Jak dlouho jsi ty těhotná a kolik denně kouříš?Já jsem před těhu byla dost silná kuřačka,kouřila jsem tak 30 denně.V těhu jsem to omezila,ale kouřím stejně.Tak deset denně,Vím že je to asi taky dost,jenže já jsem ráda že jsem to dokázala aspon takhle snížit.

misicka455
18. čer 2008

holky v porodnici se ptají na to kvůli tomu kdyby nastali nějaké komplikace a museli třeba nasadit narkózu. Takže já bych to řekla, že si prostě sem tam ještě zapalím. Před těhotenstvím jsem byla taky velká kuřačka v těhu jsem taky nedokázala přestat , ale třeba jsem si jednu dvě denně zapálila pak jsem bohužel potratila a teď je ze mě zase velkej kuřák. Ale v porodnici bych to řekla. Ono asi má něco za ůčinek když jdete na nějakou operaci, že máte ve správě napsáno 24 hod před operací nekouřit.Oni si vás potom jako kuřáka víc hlidají kvůli komplikacím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru