Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

mywiel
27. čer 2008

Podla mna treba skusit aj tieto alternativne metody, ved clovek nic tym nestrati len moze ziskat ak to zaberie a myslim si ze ta zuvacka urcite je lepsia nez ciga samozrejme ak nevyzujete cely balicek za den, rozhodne by som sa nato v lekarni informovala. 😉

atreides
27. čer 2008

ahojky, sice jsem už psala, ale mě ty nikotinové náplasti moooc pomohly (ještě před těhu), ale myslím si, že jsou daleko míň škodlivé než cigareta, páč je tam pouze ten nikotin
a mmch pojišťovna MV přispívá na odvykání kouření pro těhotné

tetes1
27. čer 2008

Ty náplasti by mohli být dobré, ale nejdůležitější je k tomu, chtít přestat. Všechno ostatní je podle mě takové placebo.....

magda22
27. čer 2008

moj priatel pomocou tych naplasti prestal fajcit, asi po dvoch...takze to urcite funguje
ale v tehotenstve urcite nie

berunka
27. čer 2008

magda: jak muzes rict ze v tehotenstvi urcite ne?kdyz pisou holky ze to jde... 😉

atreides
27. čer 2008

podle mě je lepší mít v těhu náplasti než cigáro

berunka
27. čer 2008

urcite atreides 😉

magda22
27. čer 2008

a kto pise ze to jde? myslis, ze dat si naplast v tehu?
tak to urcite nie, kto povedal, ze ano, nevie, co hovori, lebo nic o tej naplasti nevie

womenne
27. čer 2008

všetko nikotinove škodi,či naplast či cigara,ale je vec nazoru.možete presviečat kolko chcete ak niekto nechce tak neprestane,darmo ked niekto nechce pomoct taksa nepomože.

atreides
27. čer 2008

no v cigáru není pouze ten nikotin, kdežto v té náplasi ano, pokud někdo nedokáže přestat, tak ať má raději tu náplast. Samo, že nejlepší je nemít nic

womenne
27. čer 2008

prave ju čitam a neodporučaju v tehotenstve-nechal si to tu bracho lebo ju použival a vzdal to 😖

berunka
27. čer 2008

magda: takze ty tvrdis,zeje lepsi si porad davat cigarko??nez naplast? tak to fakt nechapu. rozhodne je to min stejny sajrajt jako cigaro.

atreides
27. čer 2008

to je jasný, že nedoporučují, ještě aby doporučovali, ale když se vezme cigáro a náplast, tak rozhodnutí je podle mě jasný

sue13
27. čer 2008

Baby pridam svoj nazor..... Ja som pred tehotenstvom bola dost silne fajciarka a nevedela som si ani predstavit kavu bez cigaretky, byt v praci bez cigaretky, proste den bez cigaretky... Teraz vsak cakam babatko, splnil sa mi sen a ani by ma nenapadlo si zapalit. Ved je vo Vas zaciatok zivota Vasho potomka, tak predsa mu nebudem vedome ublizovat. Nikdy by som to vlastnemu dietatku neurobila. 😒 Zo zaciatku som mala chut ale snad laska k tomu zazraku v brusku je vacsia ako nejaka sprosta cigareta... Nechapem ze vobec je tato tema....
Je to len moj nazor, kazdy samozrejme robi ako chce.... Pekny dnik 🙂

womenne
27. čer 2008

sue pišeš miz duše,držimpace at vydržiš 😎

tekvica
27. čer 2008

ako tetky na trhu.
nechapem, co stale riesite. ak vam napisu baby, ze fajcenie skodi babu a vy s bruchom si zapalite cigaretu, hnevate a kopete okolo seba nozickami a rucickami...

co cakate, ze vas niekto pochvali? aspon budte ticho a neozyvajte sa, lenze svedomie neprehlusite, ze?

tak hulte dalej, hladajte ospravedlnenia, vyhovorky, ze nemozte prestat, lebo bla bla bla... je to jednoduchsie, ako si povedat, ze teraz uz nie, lebo to male za to nemoze a dusi sa tam.

mozte tu nadavat, mne je jedno,ja si poviem, ako aj ine nefajciarky, ze som spravila pre zdravie mojho dietata vsetko, co bolo v mojich silach a zvysok je uz na tom hore.

a ten argument, ze tu niekto pise a nema ani fotku v albumoch- fakt som sa zasmiala, kde dochadzaju argumenty, tam pride na rad argument bez logiky.

magda22
27. čer 2008

berunka mam z teba pocit, ze sa sem chodis len hadat, laskavo si tu naplast daj do google moja.......
ja som tu skoncila, nema vyznam...

sue13
27. čer 2008

Women dakujem pekne. Vydrzim to urcite.... Presne ako pise tekvica.... Chcem si po porode povedat ze som urobila pre zdravie svojho dietatka maximum.... 🙂

berunka
27. čer 2008

magda: nevim proc sis vybrala jako cil svych urazek prave me. precti si par prispevku zpet a uvidis nazory holek. rozhodne to nei o tom,ze reknou je mi jedno ze kurim a jsem tehotna a o tom to je

sue, tekvica: plne s vami souhlasim a drzim palce at vam to usili vydrzi,delate to pro sve miminko 😉

tetes1
27. čer 2008

magda22: jenom dotaz bez jakývkoliv invektiv. Ty kouříš a nechceš přestat,protože Ti to přijde v pohodě, anebo kouříš a chceš přestat, jen Ti to nějak nejde a nechce se Ti tomu třeba moc obětovat? Vůbec Tě nechci soudit, jenom mi to fakt zajímá.

mywiel
27. čer 2008

Kazdy je strojcom svojho stastia a osudu a bohuzial nik nemoze urobit rozhodnutia za druhych. Tie holky ktore tu hladali rady ich urcite nasli a tie ktore ich pocut nechcu s tym aj tak nikto nic neurobi, kazdy sa rozhodne podla seba. Tie co prestali tak im gratulujem, ze to zvladli a ze su na seba hrde. 😉

magda22
27. čer 2008

a kde je napisane ze fajcim? ja nefajcim 😀

poletucha
27. čer 2008

Sue a dalsi co se jim podarilo prestat...hrozne moc vam preju,at to vydrzite a cigo uz k zivotu nikdy nepotrebujete 😉
a tem ostatnim,co tu kopou kolem sebe,protoze jim nerikame,ze par cigaret za den je prece v pohode....no komu neni rady,tomu neni pomoci 🤐

jaja257
27. čer 2008

Ahojte,
ja len tolko k tym naplastiam a vobec nie v zlom, takze vas prosim nezjedzte ma za ziva ☹ jedna naplast obsahuje 14 mg nikotinu, ked si zratate obsah nikotinu v troch aj ked tvrdych cigaretach dostane cislo 3,6 mg nikotinu a to je velky rozdiel, ak by som brala do uvahy lahke cigarety, alis light tak je este menej. Dalsi podstatny rozdiel je ze naplast ma clovek nalepenu 16 az 24 hodin denne a teda prisun nikotinu je pernamentny. Naplaste su fajn, ale myslim si ze nie v tehotenstve. vela fajciarok fajci stylom, ze si potiahne tri alebo styri razy a zahasi tu cigaretu, podla velkosti a kvality filtra ten sajrajt sa zachyti v nom a do tela sa ho dostane naozaj minimum. Co sa tyka zuvaciek, je to rovnaka forma ako pri naplastiach a rozdiel je v tom, ze rovno sa dostava do traviaceho systemu a tym padom aj lahsie do plodovej vody.
Co sa tyka tych co prestali a je jedno ci naraz alebo postupne, tak im gratulujem a klobuk dole, tie ktore obmedzuju a bojuju s tym, drzim palce.

atreides
27. čer 2008

jaja: mluvíš tu o nikotinu, ale ne o tom co navíc v těch cigaretách ještě je, ale to už je jedno stejně je to tu pořád a pořád dokola

mmch, zajímalo by mě jestly ty co tu jsou tak chytré vůbec někdy kouřily

jaja257
27. čer 2008

ja viem, ze v cigaretach su aj ine skodlive latky decht CO2 a pri horeni aj ine stopove prvky, ktore sa uvolnuju pri horeni lepidla, ktorym je zlepena cigareta a tak dalej. len keby sme chceli naozaj zabranit vplyvu tychto veci, tak by sme mali vliest do bubliny az do porodu a co vplyv stresu, ktory ma tiez negativny vplyv na vyvin a tych ostatnych faktorov ktore sposobuju vyvinove chyby?

evamik
27. čer 2008

Jajo, ale těm vlivům se neubráníš, ale kouřit nemusíš - to je ten hlavní rozdíl! To je pořád dokola! 😒

jaja257
27. čer 2008

Ale dalo by sa, v praci ist na pn, aby som nemala stres, ze nestiham, napriklad. Alebo nic nejest, ved vsetko je chemicky osetrovane a tak dalej 🙂
co sa tyka mojho fajcenia, tak ja si zapalim fakt len ked ma niekto vyotci tak ze ma ide porazit od hnevu a neviem sa inac ukludnit ☹ napr. dnes a obvinili ze som im nedala papier na pn a nehli uzavriet mzdy a ja som im ju dala hned v den nastupu po pn a oni ju vlastne stratili a zo mna urobili debila, lebo ja som ta sprosta ☹ a teraz ani neviem ci dostanem vyplatu alebo nie ☹

sue13
27. čer 2008

Baby myslim ze je uplne zbytocne to robit "rozbor" cigariet a pisat o tom ako velmi su skodlive pretoze my co sme boli alebo sme fajciarky to vsetko velmi dobre vieme.... 🙂
Vsetko je to o prioritach a o pevnej voli a hlavne zodpovednosti voci nenarodenemu dietatku... Ved prestat s cigaretami je to najmenej co mozeme pre svoje deticky teraz urobit. 😉
Co by druhe zeny dali za to vobec mat dieta, keby vobec mohli otehotniet... a my tu riesime taketo hluposti....

jaja257
27. čer 2008

a to som si ani nestihla potiahnut lebo mi zahasil dazd

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru