Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

berunka
27. čer 2008

meleri: privezli jsme si tabak primo z Tuniska,takze zadny osizeny.ale jo,nekomu to muze delat blbe. rozhodne to ale neni horsi nez cigareta. kdyz se ti to filtruje pres vodu. mam zkusenost i s cigaretama a vodni dymka nikdy na pllicich tak nepali jako kdyz potahnes cigaro 😉

jaja257
27. čer 2008

meleri: to iste si hovorim aj ja 🙂 este vydrzim tyzden, pretoze my musime chodit do prace aj v lete a teraz aj viac, lebo je novy blby skolsky zakon a nic nie je pripravene a maju to spravit ucitelia a potom svaty pokoj a verim ze sa mi podari prestat fajcit uplne 🙂 len keby ste vedeli ake mame vednie tak by ste vedeli ze asi nic horsie neexistuje ☹ uz davaju karne opatrenia aj za to , ze niekto nechce ist na zaverecny slavnostny obed ☹ co k tomu dodat? a ked som bola pn, tak posielali pracu bud po svokre alebo mailom a samozrejme s terminmi do kedy (zvycajne 24 hodin) a teraz ta stratena pn. no nieco strasne ☹

campi
27. čer 2008

Marjánka není z vodní dýmky vůbec cítit (myslím účinek), lepší je hašiš, ale ten je bombózní přímo z klasické šlukovky 😎

Doost legrační diskuze. Já bych teda těhotným s cigaretou nejraději vždycky dala velikánskou facku, ale říkám si, ať si každej dělá co chce. Sama nekouřím, ale mám kamarádku snažilku a té se odvykání vůbec nedaří. A kdyby otěhotněla a viděla bych ji s cigárkem, tak jí ta facka přiletí, ani nebude vědět odkud 😠

V těhotenství mám nos jako ohař a z cigaretového dýmu - i když jenom někdo projde pod našim oknem na ulici - je mi hooodně špatně.

tetes1
27. čer 2008

berunko: většinou se s tebou shodnu, ale třeba jaja s tím chce něco dělat, štve jí to, že si zapálí....a ty jí zase sepseš, že to jsou jenom výmluvy. V tomlhe se musím holek trochu zastat, protože nevíš o čem mluvíš. Trochu mi přijde, že jim tady teď děláš chytrou za každou cenu a to asi není účel, že. 😉
jaja: když už si tu cigaretu "musíš" dát, zkus si dát třeba jen pár prásků a vyhodit zbytek, jenom prostě utlumit tu největší chuť a třeba to postupem času, půjde úplně odhodit.....možná je to blbost, ale třeba to půjde.

jaja257
27. čer 2008

tetes: ja nikdy nevyfajcim celu cigaretu, vzdy sa zastavim po 5-6 potiahnutiach a zahasim ju. Celu cigaretu som nemala hadam uz aj 2 mesiace, odkedy som si spravila test. predtym som fajcila 13-16 cigariet denne, teraz je to 3-4(teda zapalim ich ale nevyfajcim) to mi staci aby som sa predychala to co je v tej chvili na zaplakanie a na hnev. A preto cakam na prazdniny ako na spasu lebo ma nikto nebude rozculovat. ale dakujem ti za mile, som rada ked ma niekto povzbudi 😉

nikitazak
27. čer 2008

kourit v tehotenstvi je blbost. a mam v rodine i priklad. svagrova hulila krabicku denne a narodila se ji nemocna holcicka a dost. takze pro me jsou vsechny kecy jak nekdo kuori malo jen obhajovani vlastniho sobectvi na ktere kazdy dojede- nekdo driv a nekdo pozdeji. 😎

dnada
27. čer 2008

nikitazak : nemyslím si,že si bůh a vidíš do těla človíčka který se narodil nemocný nebo snad ano??? Posuzovat to,jestli za to může či nemůže kouření Ti nenáleží... je to stejné jako bych měla tvrdit,že třeba moje mamka nebo babička,když ani jedna v životě nekouřily,nemůžou mít rakovinu, protže rakovina je z kouření a přitom moje mamka měla rakovinu srdíčka(přežila operaci a je relativně v pořádku) a babička na rakovinu zemřela(začala jí nejspíš v plicích, nebo můj starší brácha měl rakovinu štítné žlázy(nekuřák,sportovec)... a našlo by se asi mnohem více příkladů dávat vinu jen něčemu z něčeho... neříkám ,že kouření je nebo není v pořádku,ale jak už tu bylo mnohokrát řečeno,když se někdo snaží přestat,chce ho to podpořit,ne fackovat ať slovně nebo fyzicky... to umí každej slaboch. A je i spousta jinejch mnohem škodlivějších věcí,alkohol,zmíněná marihuana a jiné ať už slabé či tvrdé drogy... vše škodí tak neodsuzujte a pomáhejte... přeji hodně štěstí všem,kterým se nedaří přestat ,ale pokouší se o to,aby se to zdařilo a vyhrály ste 😉

nikitazak
27. čer 2008

dnada: nikoho jsem tady nefackovala, jen jsem napsala svuj nazor. a za slabocha se nepovazuji, protoze kvuli detem jsem prestala kourit ja i muj manzel- rozhodne to nebylo jednoduche, ale meli jsme a mame 2 krasne zdrave duvody!! a nevim proc bych v tematu koureni v tehotenstvi mela rozebirat alkohol a nebo nemoci svych pribuznych..promin.

ilijanka
27. čer 2008

ano,ano, len fajčite, fajčenie je zdravé, prospieva vám i dieťaťu, je to supeeeer 😀 😀

mywiel
27. čer 2008

Radsej nieco na zasmiatie... 😀 Nech sa tu da lepsie dychat. 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dela
1. črc 2008

Ahoj,sice jsem si řekla že už jsem díky těm supům nepolezu,ale bylo by nespravedlivé nenapsat,jen ale těm co tady píší a mají problém s kouřením v těhu.Ty co nás tady akorát napadají,at to laskavě nečtou.Já jsem v těhu kouřila,to už se tady ví a jen chci napsat že se mi narodila krásná zdravá holčička 🙂 .Lukin se tady ptá,jestli jsem to teda přiznala?Nepřiznala.A když jsem se zeptala proč se ptají na tohle,tak mi řekli že se ptají na návykové látky jako jsou třeba léky nebo kouření,kdyby to mimčo bylo nějak neklidné.Takže strašení tady s nějakou smrtí v narkoze a pod. není na místě.Mějte se tady hezky a všem co hřeší nejde jim přestat,at se nenervujou a jsou v klidu.

evamik
1. črc 2008

Samozřejmě, že Dele přeju zdravé dítě, ale to, že je teď "zdravé" rozhodně neznamená, že se u něj nějaký problém neprojeví později... Takže bych s těmi závěry byla opatrná...

jitdan
1. črc 2008

Ahooooooooooooooooooooooooooooooj dela, jsem strašně ráda, že jste o.k. a už dvě!!!!!! Moc a moc gratuluji!!!!!! Přeji moc štěstíčka, radosti,lásky a trochu i odpočinku!!!!
Jsem moc ráda, že jsi vše napsala!!!!!! PS: jaký byl porod?

bianca
1. črc 2008

dela ahoj.Gratulujemeeeeeeeeeeeeeeee. 😵 😵 😵

berunka
1. črc 2008

dela: teda nechapu jak muzes doktoru zatajovat ze jsi kuracka a tim treba vedome ublizovat diteti. nikdy nevis,co se muze dodatecne vyvinout.jak psala Evi.
ale ted jsi matka a asi vis nejlip,ze tohle je pro dite to nej. tak ti preju aby ses pak nedivila a vse bylo opravdu v poradku.

debbie
1. črc 2008

Ahojte tehulky, pripájam sa k diskusii. Bola som fajčiarka...Píšem bola lebo od 6tt nefajčím. 😅 Najskôr som si myslela, že jedna cigaretka denne alebo príležitostne ku kávičke,tak to budem riešiť ja.Fajčila som predtým krabičku denne. Začala som si kupovať desinky cigi a manželovi som povedala že prestávam. Vždy som fajčila potajme keď išiel do práce. Ráno musela jedna padnúť a tak tri cez deň. Jedného rána som nemala cigu a náhodou bola nedeľa a ja som nemala doma auto. Nejako som to predýchala a zabávala sa nejakou prácou aby som na to nemyslela. Tak prešli 3dni a ja som zistila že cigaretka mi nechýba a keď som zacítila suseda fajčiť na balkóne smrdelo mi to. Tak som začala aj priberať,nie veľa ale viac ako ostatné tehulky,keďže som bez cigariet mala viac času. Nudu kedy som si inak šla zapáliť som zapĺňala jedlom. Tak mám 5kg navieac ale neva po pôrode to zhodím...hihi 😀
Tak to bol môj príbeh ak som niektorú inšpirovala som rada ak nie držím palce a tie ktoré nemôžu prestať odkazujem...nezúfajte a aspoň obmedzte,,,,papa

evamik
1. črc 2008

Debbie, gratuluju Ti k tomu, že jsi to zvládla a držím palce, ať je vše OK! 🙂

debbie
1. črc 2008

Evamik ďakujem.... 😅

berunka
1. črc 2008

debbie: take moc gratuluju je to to nejlepsi a nejvetsi co jsi mohla pro sve mimi udelat a drzim palecky,hlavne at je ti stale dobre a beres tot akhle pozitivne🙂

bianca
1. črc 2008

debbie to je siper ze si to tak pekne zvladla a tisko zavidim ze ti to smrdi.Mne cigareta vonia a niekedy az neuveritelne.Zatial odolavm ale...

malaskoricka
1. črc 2008

debbie...gratulujem ti k tomu ze si prestala..pdoari sa to skutocne len maloktorej...🙂len nech ti to vydrzi...

bianca....snaz sa odolavat co najdlhsie ved je to pre zdravie tvojho dietatka🙂

dela
1. črc 2008

Milá Evamik a berunka,já to prostě nechápu.Proč tohle píšete?Co to má znamenat to slovo zdravé dané do uvozovek?Já mám zdravé dítě a jsem za to ráda a to jestli může onemocnět později,to může i vám nekuřačkám.Ty jo mě připadá že mě to přejete.Berunka jak jako abych se pak nedivila?Dopr.... co to tady kecáte.Opravdu se už běžte vycpat.Jitdan až budu mít chvilku,napíšu ti do ip.

berunka
1. črc 2008

dela: bylo to mysleno tak,ze dite nekuracky do sebe nedostava tolik skodlivin jako dite kuracky. a to aby ses nedivila? to je proste tak,ze nejake problemy se muzou vyskytnout az kdyz bude ditko starsi.proste a jednoduse nemuzes srovnavat ditko kuracky a nekuracky,to proste nejde. rozhodne si nemyslim,ze ja neebo Evca ti neco spatneho prejeme,takze mozna i ty bys mela ubrat plyn.

jitdan
1. črc 2008

dela: radši to ani nečti. Je jasné, že mimi je zdravé. Jinak by Vás nepustili domů!!!! Komplikace a zdravotní problémy můžou nastat u všech miminek jak sama píšeš, ale takhle člověk nemůže vůbec přemýšlet. Dle Dr. je holčička o.k. a to je co oslavovat!! Jupíí. Držte se!!

berunka
1. črc 2008

jitdan: fakt te nechapu.delate z nas satorky a pritom jste to vubec nepochopily..... 😠

dita22
1. črc 2008

Holky teda kouření v těhotenství to je vážně HNUS!!!! Taky jsem kdysy kouřila a to dost ale když jsem pomýšlela nad otěhotněním,praštila jsem s tím.Děti kuřaček jsou častěji nemocné než nekuřaček a mají malou porodní váhu,pracuji jako sestra na ARU vím o čem mluvím.

berunka
1. črc 2008

dito konecne nekdo,kdo si mysli to same jako ja. jen ty kuracky to tady nedokazou pochopt a vymysleji tisice duvodu co je horsi nez koureni. je to fakt sila kdyz reknou zejim to proste chutna a ze kdyz to omezily tak to staci.

dita22
1. črc 2008

berun-chápu je že jsou navyklé na nikotin ale tomu mimču to fakt neprospěje a jak píšete,odrazí se to ve starším věku,oslabený organismus atd.a nedéj bože když je matka ještě kojí 🙄

berunka
1. črc 2008

ditus : my co jsme sem prispivaly chapeme,zeje to tezky vzdat se najednou cigaret.ale kdyz s tim ty holky nedelaji nic ani kdyz se zacinaji snazit a premysli tak,ze spousta maminke kouri a ma deti v poradku tak o cem to potom je?o tom,ze nam tu pak nadavaji,ze pomalu my jsme ty spatne.pritom ony vedome ublizuji svym miminkum.

campi
1. črc 2008

No, kuracky maji spatny svedomi a my jim to pripominame. Miminka jsou zdrava, nikdo by si nepral, aby se komukoliv narodilo nejake nemocne jenom proto, aby pak mohl ukazat prstem a rict - vidite! Ale evimik myslela pozdejsi projevy jako hyperaktivita, nemocnost apod. nemluvě o větším riziku předčasného úmrtí novorozenců (jsem hnusná, že to píšu, to nikomu nepřeju, ale nezavírejte před tím oči).

Ja netvrdim, ze je jednoduche se zbavit teto zavislosti - jak jsem psala, moje kamaradka to nedokaze - otehotnet nemuze 3 roky a porad mi vzdycha: no jo, kdyz ja jsem na tom psychicky zavisla. Jeji manzel rekne akorat: jojo, omezim to, ale stejne ji vykuruje pred nosem. A to jsou pravnicka a inzenyr 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru