Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
24. lis 2008

ja si taky rikam jak to ctu,ze napsat nekomu lexaurin neni jen tak ..bud to byl znamej anebo fakt nevim,ale kdyby si zasla k psychologovi urcite by nasla reseni a navic zadnej lekar ti nenapise takovej lek pokud vi,ze muze poskodit plod alespon pouci o riziku kdyz je indikovan,ale na zodpovednost matky 😉 koureni srovnavat s jidlem je jako srovnavat autosedacky,ze jsou ted a driv preci nebyly...bezpredmetne

aponchie
24. lis 2008

a co tak zkusit v den D(ktery mame ostatne vseci)si ulitavat na necem co neskodi diteti ani me? 😉 prochazka,meditace,teplej caj,poslech hudby,cviceni,plavani,yoga,rozhovor s kamaradkou,dvd,malovani,tvoreni ....

tetadolly
24. lis 2008

to nezabírá,naopak bych nejradši se vybušila do boxovacího pytle, jenže nesmim prudké pohyby :-d ale jinak to co píšeš dělám preventivně, ale mám ve třídě fakt příšerný spolužačky a někdy je to fakt neunosný 😠 to bych vraždila, jsem hodně splachovací, ale když se to ve mně nakupí, jak já se těšim až po porodu ze sebe všechnu tu zlost dostanu, hlavně budu doma s prckem bez těch ..........hold dnešní doba je fakt těžká,lidi k sobě už nemají jeden jediný kousek úcty a ohledu, nerespektujou jeden druhého, je to děsný, jo a vzpomněla jsem si na ženskou na zastávce, která se mě ptala jestli nevim kolik je a vyfoukla mi kouř přímo do obličeje, to jsem se fakt zakuckala a ještě mi sprostě řekla, tak proč tu stojíš k.... když ti to vadí, no já fakt jenom čučela 😲

aponchie
24. lis 2008

a proc ti to vadi kdyz kouris? 😀 😀 😀

btw ja si osobne myslim,ze kdo chce hleda zpusoby kdo nechce hleda duvody..nejake kravy spoluzacky me nedonuti si zapalit cigo kdyz vim co to je za silenej humac horsi jak herak zejo...tak snad mas trosku sebevedomi a nepolozi te nejake opice hloupe nebo nedejboze si rict ony me vytocili tak si zapalim..hele ja mam stres jak cyp uz 5tej rok!!!nebudu to rozepisovat to nema cenu a nikomu to stejne nevysvetlim a kdo chce nepochopi nebo spis kdo nezazil nepochopi,ale taky jsem kourila a prestala jsem kvuli sobe pac jestli chci vychovavat dite a bejt v pohode nesmim s ekurvit nejakyma zbytecnostma..vis co chci rict..a kazdej muze prestat kourit to jsou jen reci ,ze nemuze a jak je to tezke..chce to vuli a presvedceni,ze nedelam dobrou vec pro sebe a pak ovlivnuju nekoho kdo o to treba vubec nestoji 🙂

petule.h
24. lis 2008

aponchie: mmyslím, že nevysvětlíš
tetadolly:já myslím, že to tak hrozné není 1 cigareta, já kouřila u obou těhu do 5 cigaret...byla to moje volba, nikdo s okolí mě ničím neporudil, ale kouřila jsem jen doma a to většinou večer, když na mě přišli ty všechny stresy, navíc mi to strašně chutnalo...je to jen na tobě, nikdo ti do toho nemá co mluvit...
osobně si myslím, že kdo přestat chce, tak přestane, já asi nechtěla

pishulina
24. lis 2008

Ja nepochopim ako moze niekto fajcit v tehotenstve, ci uz bol predtym neviem ako silny a zavisly fajciar (jeho problem a fakt odvaha prenasat to aj na babatko v brusku). Je to riziko a nezodpovednost!! Ja by som to teda neriskovala. A ked babatko v brusku kope je to len prejav zivotaschopnosti a nie dovod na to aby som si zapalila. No nepochopim...

petule.h
24. lis 2008

no to je zase to sammé, já do tohohle tématu psala už dřív, pak se začali sypat všechny ty vosy na kuřačky...
každý na to má svůj názor, kuřačky to sem píšou, pač si o tom chtějí pokecat s kuřačkou co taky neumí přestat a vždy se to pak tady rozjede v bitvu...všechny holky co tu dřív psali raději toto téma opustili...
holky co jste těhotné tak pokud chcete přestat, tak se o to pokuste...které se to nepodaří, piště si raději na IP adresy..budete víc ve stresu

aponchie
24. lis 2008

a ty urcite kouris petule co?podle toho jak pises 😀 nic ve zlem,ale ja fakt nechapu rozhodovani za druhe..me to prijde strasne sobecke a nedela se to..at si kazdej ku...zdravi jak chce ,ale at to nedela druhejm navic bezbranejm..

btw to se asi da cekat,ze to nebude poklidna diskuze kdyz je to tak kontroverzni tema 😉

pishulina
24. lis 2008

No este chudatka fajciarky, nie? Dovi a dopo! Pravda, kontroverzne tema, niet sa co cudovat. A neviem, preco by som si v tejto teme nemohla vyjadrit svoj nazor, zvlast, ked ma to enormne rozculuje... za tie babatka v brusku, inak nech si robi, kto chce, co chce (ak mi teda ten decht nefuka do mojej pritomnosti).

katka82
24. lis 2008

Holky klid 🙂 myslí že je to každého jeho vlastní rozhodnutí 😉 mě třeba kouření moc chutnalo,chybí mi to a občas mam chuť si zapálit,ale prostě to neudělam a to je to každý ať se rozhodne sám 😉 a koho toto téma dráždí-no nemusí to přece číst 😉 proč se tu hádat?

aponchie
24. lis 2008

proc si nektere holky hned mysli,ze je to hadani? 😀 cokdyz je to jen argumentovani na protiotazky?takova moznost neni ze? 😀

katka82
24. lis 2008

Ale Aponchie jsem to tak doslova jako hádání nemyslela 😅 jen jsem chtěla říct že tohle si každý musí rozhodnout sám za sebe a když se holka rozhodne kouřit i v těhu tak jí v tom nikdo nezabrání 😕 přestat musí chtít sama 🙂 já jsem kouřila a tak chápu kuřačky a na druhé straně teď jsem prestala kvůli prckovi a tak rozumím i druhé straně 😉

aponchie
24. lis 2008

ja vim no ,ale kazda druha kuracka ,ktere se nelibi oponovani hned pise hadate se nectete atd..jasne sou to lide zavislaci a ve sve podstate jsou nemocni a musi se tak s nema nakladat,alespon se to tak rika ,ale nechapu a nikdy nepochopim asi podstatu rozhodovani za druhe.. 😉 to je jako decko v sedacce nebo bez ni ..taky rozhoduje rodic..proste ta moc dopelaka nad nekym bezbranym a jeste dobrovolne mi prijde prinejmensim zvlastni..chapat muzeme vsechny vsechno to je jasna vec..

katka82
24. lis 2008

No to je vlastně pravda že těhu rozhoduje za dva 😅 teď tu třeba zrovna cejtím cigáro které si dole zapálila skoro tchyně a taky mi to vadí a nemůžu na to nic říct 😕
Inu každá se musí poprat se svým svědomím a s tím že dítěti možná zadělává na zdravotní problémy ale si myslím že když už tak těch 9 měsíců bez čouda nikoho nezabije,no ne?

aponchie
24. lis 2008

jak nemuzes??tak ji rekni ,ze ti to vadi...to je prave hnusne na kuracich jak sou sobecti..ja jsem taky byla kdyz sem hulila..a ted zpetne si vybavuju jak to muselo bejt hnusne,jen ten smrad na tele z pusy atd a jeste frajersky vyfukovat na nekoho verejne..ted bliju kdyz to citim,navic jsem tehu vadi mi to dvakrat tolik.normalne na ni vltni at nehuli a to huli v byte???

no ja spis ocenuju kdyz mamka v tehu nehuli a pak da umele mleko a huli to je snesitelnejsi ..no a je pravda,ze pokud chces mit vycistene telo od nikotinu a dehtu melo by se prestat uz pred tehu,ale zalezi jak moc jak dlouho clovek hulil atd,.treba ja hulila 5let 20denne pravidelne a same silne cigara do toho i cigara a lekarka mi rikala,ze kdyz prestanu hned a pak jeste 4roky se vycistim a za 10let nezbyde v tele ani kapicka a nikdo uz nepozna nikdy ze sem hulila.. 😀

reni7
24. lis 2008

teda tady sou některý asi vyléčený kuřečky co?to je mazec,já sem kuřák,ale co sem teď tehotná nějak mi to nechybí,ale když dem s babama na kafe tak si jednu tak za týden zapálím,až mi pujde vidět břicho tak si na veřejnosti nezapálím,a nekuřečky nás neodsuzujte,pokud nehulime 20 denně ale jen jedno cigáro za týden,tak to dítěti žádnou závislost nevyvplá

pishulina
24. lis 2008

Tu predsa nejde o kuřačky a o ich závislosť, či závislosť dieťaťa. Tu ide o vážne poškodenie plodu pasívnym prijímaním nikotínu!!!
Jaaj baby, kolko zien nemoze mat dieta, co by za to dali a niekto si tak bezohladne a, ako napisala APONCHIE, sobecky, nici zdravie vlastneho dietatka, ktore sa nemoze branit.

petule.h
24. lis 2008

pishulina, co je pasivní přijímání??? jako že na ulici jezdí auta a ty to dejcháš???jako že jdeš do restaurace nebo někam kde se kouří??? jako , že všichni z rodiny se začnou omezovat a budou kouřit na míle daleko jako všichni ostatní??? já nevím, ale plod dle mě rozhodně jednou cigaretou neohrozíš...to bych chtěla vidět v procentech ve statistice, jak to je...
já kouřila u obou do 5 denně, když jsem šla na příjem deo porodnice na sepsání porodopisu, nikdo nic neřekl když jsem gto řekla, říkali, že do 5 denně to je v pohodě(jasně, že není), ale byli tam i matky co kouřili 10-20 denně, ty mé 2 byli ubohé...
mám zdravé děti, jasně, člověk si říká co když...nechci se nějaqk ospravedlňovat, ale tak to je...a byla to moje volba, pro Vás jsem asi nezodpovědná, pro sebe si říkám, že pracovat v centru, nebo vykouřit 3 denně je stejné...
to je můj názor...mám 2 děti a jsem v pohodě...jen nemám ráda, když někdo kritizuje ostatní...jasně, názor na to můžete mít, to nikdo nebere

dadous
24. lis 2008

petule vidím to taky tak 😉

cumacek
24. lis 2008

Ahoj.taky jsem kouřila.Co jsem zjistila, že jsem těhotná, skončila jsem.neříkám, že nebyly chvíle, kdy bych si dala, ale vydržela jsem to. Neznám smutnější pohled, než když vidím maminu s bříškem a v hubě má cigáro...

reni7
24. lis 2008

pishulina-naprosto souhlasím s petule,to každej ví že v dnešní době není lehký otěhotnět nebo někdo nemuže mít děti,mě se to taky nelíbí,ale to nemůžeš srovnávat stím,že si někdo v těhu zapálí proboha,jasně není to správný,kolik ženských neví třeba 3 měsíce,že sou těhotny a chodí pařit a kouří,pak s tím třeba seknou,ale ty 3 měs.nevrátí,znám x takových a mají zdravý děti 🙂

aponchie
24. lis 2008

petule ale auto a dejchani splodin je neco jineho to nemohu bohuzel ovlivnit,ale cigo ovlivnit muzu tak proc do sebe srat neco navic a omlouvat to tim,ze kolem nas je toho hodne? 😉

reni7
24. lis 2008

je to každyho věc,hlavně tahle debata je nekonečnej boj 😖

petule.h
24. lis 2008

aponchie: ano to je pravda, já jen chtěla říct, že pokud nejsi zavřená doma, je to to samé, nikdy se tomu nevyhneš...nevím jak to mám vysvětlit, myslím, že mě všichni pochopili...
cumacek: já taky nesnáším matky co hulej...nikdy bych si taky na veřejnostu nezapálila,proto píšu doma a i tak jsem dávala pozor aby mě neviděli sousedi...a ženské s kočárem i bez něj, co mají vedle sebe dítě taky odsuzuji, ale je to každého věc...já bych to taky nikdy neudělala a kouřím venku mimo děti, a u kamarádek na zahradě nekouřím nikdy před dětma...
ale nikdy za to nikoho nebudu odsuzovat, prottože to je každého věc a rozhodnutí jak , kdy a kde s tím naloží

ditka1
24. lis 2008

ahojte vsetky co fajcite pripajam svoj nazor-ja sice nafajcim,ale aj tak neda mi nezareagovat 😠 zabijate svoje deti takymto pristupom ze niekolko sa moze denne vyfajcit,jasne su take co maju aj tak zdrave deti ale si predstavte,ze to babo to dycha tiez vsak ono citi,vnima pachy aj ked varite nieco-pre boha co to tu vobec rozoberate sa tu ospravedlnujete ze ste nevedeli,ze ste tehotne-nevravte ze 3mesiace ste nevedeli!!!to ako moze jedna zenska nevediet ze je tehotna... 😲 tomu nerozumiem....poznam jednu ktora kvoli tomu porodila v 27t nevyvinute dieta s plucnou vadou sice neumrelo ale ma taku astmu ze az-a ked vas trapi viac to ako si nezapalit ci zapalit ako zdravie vlast.dietata ste ubohe,ja mam manzela fajciara a pri mne si veru ten nezapali ma toleruje aj kazdy v rodine,pasivne je horsie ako aktivne fajcenie a babatko fajci pasivne s vami 😠 😠 a takato zena nema problemy ziadne vynosi ako nic a taka co sa snazi cele roky ma same problemy hoci zije zdravo to je nespravodlive. ☹ ach jaj mat vase starosti...zena s takymto pristupom k zivotu svojho dietata si nezasluzi byt matkou...prepacte za takyto ostry nazor ale je to tak...vazte si svoje dieta ono to nechce robit s vami...ale musi.

aponchie
24. lis 2008

petule:.."myslim,ze me vsichni pochopili...ocividne ne asi jsem dle tebe nechapajici 😀

btw to ,ze se dite narodi zdrave neni zaruka,ze se projevy cigaret nevyvinou do par let 😉

ditka1
24. lis 2008

a ked to je kazdeho vec,tak preco sem vobec pisete svoje nazory sa necudujte ze ludia na to reaguju-to je jasne,vsak toto nasiera s prepacenim niektore maminy takato tema,naco ste to zakladali ked je to kazdeho osobna vec..hmmm?

petule.h
24. lis 2008

no čekala jssem něco takového...no nic, jen k tomu, jak nemůže někdo vědět že je těhotný???? no jednoduše...těhotenství můžeš poznat po měsíci, když nepřijde menzes, to je jasné, ale jsou i takové, které krvácí i během těhu...pak to asi nepoznáš...mě bylo celé těhu dobře a břicho mi začalo růst až v 5 měsíci...takže za předpokladu, že někdo krvácí a je mu fajn...tak žije a nic neví...no a taky někdo má menstruaci třeba nepravidelnou...
já mám manžela co přestal kouřit 3 roky zpět a toleroval mi 3 cigarety denně...a že bych osočovala tchýni...a jiné lidi aby přede mnou nekouřili???? no tak to fakt né
já úplně nesnáším, když někdo zjistí , že je těhotný a najednou začně žít strašně zdravě a najednou jsou všichni hnnusný, že smrděj kouřem a tohle maso se nesmí...apod...ono nic se nemá přehánět

aponchie
24. lis 2008

no to jsi musela cekat kdyz jsi to tak napsala 😉 dobrou

prehanet se nic nema,ale to se tyka veci beznych ne velmi nebezpecnych preci 😎 a proc by nemela jit za tchyni kdyz pise,ze ji to vadi a rict at to nedela?to ma jako drzet zobak a bejt ta hodna?a proc?tobe kdyz neco vadi tak to"tolerujes"za kazdou cenu? 😉

ditka1
24. lis 2008

ked krvacaju v tehu asi nie je nieco ok s nimi potom,dobre kazda normalna zena predsa musi vediet,ze sa meni ale jasne su aj take co im to zrejme nedojde akosi ale to max.ten prvy mesiac ostatne take ze nevedeli,ze su tehu do 5.mes.to je predsa blbost-co je na praskoch ci co????takych je malo podla mna. 😉 ja neosocujem inych ze nemozu fajcit predomnou oni jednoducho sami na to prisli ze je to nevhodne teraz,ze nam to skodi su natolko intelig.vies?
a predsa uznaj ze ked je zena tehu musi o seba dbat viac a viac s starat o svoju zivotospravu ako predtym,no mame odlisny nazor ale to je normalne.Dufam sa nikto neurazil teraz ale ja taketo proste nemusim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru