Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
25. lis 2008

ditka uz to neres ja nejsem tak nasiraci jak vypadam 😀 to jen pro nektere holky at maji radost obcas 😀 😀 😀 😉

andreahrbacova
25. lis 2008

Holky jak já tady čtu,tak s ejenom hádáte,ještě štěstí že já nemám takové problémy

aponchie
25. lis 2008

diskuze a hadani je velkej rozdil 😉 diskuze na kontroverzni tema je vzdy na ostri..to same potraty atd zejo? 😉

aponchie
25. lis 2008

a navic na internetu je velmi zavadejici nekoho posuzovat 😀

elitera
25. lis 2008

No to jsem si zas naběhla 🙂 Pomocí samozřejmě nemyslim hromadný sbírky na nikotinový náplasti, spíš psychickou podporu a ne hned zatracování. Sama mám dost slabou vůli...
Já třeba, protože jsem sama nikdy kouřit ani nezkusila, nevím, co je to absťák. Myslím si, že přestat "z voleje" kouřit jde a než jsi sem, apo, zkopírovala ten dotaz z poradny, myslela jsem si, že na tom něco bude, že by to pro tělo byl šok, přestat tak najednou... blablabla.
Já sama se srovnávám s faktem, že patrně i v těhotenství budu muset užívat antidepresiva. Standardně mám nějaký hodně jemný, který se předepisujou i těhulkám, a opravdu si říkám, že lepší malá pravidelná dávka chemie, než miminko v bříšku týraný mým panickým atakem.
Proto se snažím pochopit kuřačky, protože používám stejnou berličku. A vadí mi, jak agresivně tu vystupuje třeba ditka - mně by taky vadilo, kdyby mi kvůli AD někdo takhle nadával (i když to je poněkud jinej level)

katka82
25. lis 2008

Přesně tak pro pár slov i třeba špatně pochopených se přeci lidi nemůžou navzájem odsuzovat(nahlas nebo třeba jen v duchu) 😉

aponchie
25. lis 2008

no ale jak by dle tebe mela konkretne vypadat psychicka podpora?jako neco v tom smyslu rikat:holky nevadi je to tezke chapeme vas jste hodne atd?nebo jak ?ja bych to opravdu chtela vedet 😉

aponchie
25. lis 2008

ja jsem hledala na netu miliony odkazu a temat na koureni v tehotenstvi a nikde jsem nenarazila ,ze by nekdo erudovanej psal,ze prestat naraz kourit je horsi nez kourit pomalicku v malejch davkach..vsude pisou akorat,ze prestat kourit naraz a hned je lepsi tak me zajimalo kde a z kama to holky maji nactene 😉 to same o tom rozhodovani za dite..ja jsem asi trochu jine ve vychove,ale prijde mi fakt desne sobecne to dite v sobe dusit a davat mu neco co mi zadnej prinos neda..ja jsem povinna mu dat preci to nejlepsi nebo aspon to dobre,ale umyslne ho poskozovat jakkoliv preci nemuzu uz jen z pudu matky preci a jestli je na tom nekdo fakt tak zle ,ze pro nej tehotenstvi neni prekazka v koureni tak preci muze jit k lekari a nechat si pomoct jako tady na konikovi se zadne pomoci nikdo nedocka..muze si cist podpory jak na to neni sam,ale neverim,ze nektera kvuli tomu prestane kourit.myslim to dobre aby to nekdo spatne nepochopil..to je to same jak rozhodovat za dite kdyz jedu v aute a nepoutat ho nebo ja jim to a dite to bude taky jist..proste snazim se dite neohrozovat svou sobeckosti a nechat ho at si utvari pohled na svet samo..to jen pro vysvetleni 🙂

katka82
25. lis 2008

Moje mamča taky hodně kouřila a co zjistila že čeká mě tak s tím sekla 😉

aureliaaa
25. lis 2008

Ahoj Holky. Jsem si vás poměrně pečlivě přečetla. Na každém názoru je něco pravdy a něco emocí. To je normální. Překvapila mě spíš neinformovanost u Ditky. Jak můžeš ve svém příspěvku na předchozí stránce napsat, že stres nezpůsobuje vývojové vady tak jako kouření. Vždyť to je blbina. Právě stres se podílí na velké spoustě poruch které se v lepším případě v pubertě přejdou nebo dále přetrvávají. Stres v těhotenství může způsobovat hyperaktivitu, různé dislektické vady, logopedické vady, depresivní stavy u dětí a spoustu dalších.Nejsem zastáncem kouření, ale na názoru, že matka stresovaná z nedostatku kouření s abstinenčními příznaky taky miminku ubližuje dost podobně jako kdyby kouřila.
Já jsem starý depresák, že když jsem otěhotněla, první k čemu mě gyndr nabádal, abych neprodleně navštívila psychiatra a snažila se s mými stavy něco dělat a ne je přecházet a utápět se v beznadějích jako dosud. Prý je to pro mimnko nebezpečné. Šťastné maminky mají šťastné děti a naopak.
Držím palce všem těhulkám kuřačkám, aby se jim co nevidět povedlo přestat, nebo aspoň výrazně omezit. Hlavně se snažte být šťastné.

fanys
25. lis 2008

ahojky
ditka nezlob se na mne ale muj táta mi pořád říkal že nejhorší je srážka s.........!a ono na tom něco fakt je.respektuju názory apon....a dalších holek -kouření pro mimino samozřejme není zdravý,jasne že škodí ale ted mám pocit že kdyby si si zapálila tak by to osobne tobě asi moc pomohlo.protože mám pocit že jak se projevuješ agresivne a to nemluvím o holkách co kouří ale o těch co jsou vlastne na tvý strane,tak jestli to není natvrdlost a splašené tehu hormony tak je to přemírá stresu a nervozity co tady předvádíš.třeba by ti jeden šluk na ty nervy mohl pomoct ne? 🤐
chudák aponchie klobouk dolu-máš svatou trpelivost ,nejsi náhodou pedagog???pořád vysvětluješ ditce něco co ona proste nepochopí 😀
aureliaana...........souhlas

ditka1
25. lis 2008

takze elitera mylis si pojmy s dojmami-ja nikomu nenadavam!takze pozor na to co pises a aureliaaa zase nie som doktorka aby som vedela presne do detailu co stres moze sposobovat-je super ze ty to vies-mne staci ked viem ze nesmiem fajcit a stres ten nemam tiez-takze nemala som dovod studovat ho podrobnejsie ale iste je,ze stres nezabija a neubija fyzicky dietatko,ak hovorime o strese ako takom a nie o nejakej hlbokej depresii-to je uz ina tema zase,tieto vady zo stresu co si napisala nesposobuje obycajny stres ale uz spominana depresia.
aponchie kaslime na to ze kto koho nasiera oki? 😉

aponchie
25. lis 2008

fanys ne nejsem pedagog jsem blb a to mi rika manzel,on me zna nejlip a rika mi,ze ja jsem na jednu stranu takovej dobrak a snazim se nekomu neco vysvetlit a chci at uzna pravdu a pora dmi rika,ze lidi to delat nebudou pac je jim to neprijemne 😀 ja se teda neumim moc dobre a presne vyjadrovat aby me nekdo pochopil spravne,ale vis jak na netu je to tezko to i smajlik za necim napsanym si kazdej vysvetli jak chce,to by bylo lepsi na nejakou verejnou diskuzi 😀 ja se na ni nezlobim pac ja nekdy nez pochopim neco to taky trva,ja neprovokuju anebo mozna ano pac se dokola ptam na neco co nebylo zodpovezeno..proste vazne nechapu a nevim jak by se melo holkam pomahat a moc by me to zajimalo pac klidne pomuzu kdyz muzu to je jasna vec,ale proste nevim jak si to predstavuji,,na jednu stranu umi tvrde prosadit svuj nazor ,ale neumi uz rict co a jak by chtely jako podporu..

ditka1
25. lis 2008

fanys k tebe sa ani nejdem vyjadrovat radsej...skoda reci mne je jasne vsetko,ze vsetka spina sa hadze potom na toho kto ma odlisny nazor na vec a to,ze ma clovek vlastny nazor nie su hormony.Ja sluka urcite nepotrebujem a ako napisala pensador...kazda ma pravo na nazor,a tiez nie sme neomylni ak ty si fanys tak ta obdivujem.

reni7
25. lis 2008

krpatucka-božínku sklidni hormon,hodně se držim abych nebyla sprostá,prostě se smiř s tím,že na světě sou i kuřáci 🙄 takový kecy fakt nesnáším,ty si evidentně nekuřačka,ale pokud někdo chce kouřit tak stejně bude a ty se můžeš rozčilovat jak chceš,já když sem se dozvěděla že čekám mimčo,tak sem stím sekla ze dne na den,nechybí mi to,ale zapálím si třeba jedno cigáro za 10 dní,protože na to mám chuť
nechápu proč sem teda nekuřejdy chodíte 😕 myslím,že se zbytečně jen rozčílíte 😎

elitera
25. lis 2008

ditka, prostě se vyjadřuješ velmi agresivně, zjevně nejsem jediná, komu to tak připadá.
apon, já uznávám všechny ty věci i kouření, co píšeš. Já kouření fakt nesnáším, mladá pěkná holka, která vytáhne cigáro a zapálí si, u mě klesne... fakt mi vadí, jak jsem psala - jsem spíš antikuřák než nekuřák.
S tou pomocí - myslím tím opravdu jen psychickou podporu: "Jo, je špatný, žes kouřila, je dobrý, že to víš a že miminku nechceš ubližovat. Jednou jsi selhala a šlukla sis? No, dobrý to není, to víš sama, ale určitě to zvládneš a příště už si nedáš a my ti budem fandit."

Jak jsem psala - jedinej důvod, proč to "omlouvám", je ten, že já onu berličku budu používat taky, i když vím, že by bylo rozhodně lepší, kdybych AD nebrala (a brát nemusela).

krpatucka
25. lis 2008

Reni7 ok tak budte, fajcite, umierajte na rakovinu pluc, travte s tym aj svoje deti a nezabudnite im sami ponuknut prvu cigaretu, ale potom sa na nic nestazujte a nerieste ci fajcit v tehu alebo nie. Chcete fajcit, tak fajcite. Nechcete, nefajcite. Povedala som si svoj nazor a za tym si stojim. Ti ktori nedokazu prestat su slabosi, presne ako alkoholici, narkomani...potrebujete nieco co vam vlastne netreba. Pouzijem tvoje slova: pokud někdo chce kouřit tak stejně bude - tak naco vlastne tato diskusia je? Nie je tu co riesit.

krpatucka
25. lis 2008

Elitera ibaze ty ju potrebujes, su to lieky, ale oni ju nepotrebuju. Cigarety su drogy. To je podstatny rozdiel

ditka1
25. lis 2008

elitera co je agresivne na mojom nazore nechapem,ach jaj...najlepsie toto naozaj necitat mas pravdu reni7,ja som nechcela ublizovat nikomu len vyjadrit nazor a treba teda zmenit temu na LEN PRE FAJCIARKY aby vam sem nefajc.nechodili,proste ked clovek s vami nesuhlasi hned je agresivny podla vas-ja som clovek ktory nechodi okolo horucej kase,ja poviem narovinu co si myslim a vela ludi s tym ma problem potom-vsetci sme nejaky ja tu nebudem rozpravat rozpravky,ze ake ste chudinky ze musite prestat s fajcenim-to nie 🙂
samozrejme obdivuhodne su tie co prestali hned s tym ako zistili,ze su tehu-klobuk dole,ale tie co sa tu lutuju,ake to je hrozne a aspon jednu denne take ja nelutujem.bohuzial.a hnevajte sa kolko chcete zato na mna.

elitera
25. lis 2008

Ditka, máš snad dojem, že já schvaluju kouření? 😉

ditka1
25. lis 2008

vsak zato sa cudujem,ze si nefajciarka,neznasas fajciarov a potom mne tu pises,ze som agresivna 😅 potom neviem na cej si strane si aj ty troska kak.s do ust-nehnevaj sa. 😅 neschvalujes fajcenie a zaroven nesuhlasis so mnou tomu nerozumiem fakt-tebe asi vadi,ze to pisem tak naostro ale ja si servitku pred usta nedavam co sa tyka tychto veci tak sorry.
krpatucka suhlasim.

reni7
25. lis 2008

přítelův děda nikdy nekouřil a umřel na rakovinu plic,jo jasně že tomu těma cigárama přispíváme,ale máš pravdu je to prostě závislost,ale nám prostě chutná.
ale to vy nekuřáci nikdy nemůžete pochopit,takže tahle debata je jen samá hádka a tvrdá výměna názorů

ojo
25. lis 2008

ahoj holky, jen přidám svůj příspěvek, moje kamarádka v těhu normálně kouřila, tak max. 5 denně a má úplně zdravýho kluka 🙂 teď je znova těhu a stejně kouří....

na druhou stranu znám holčinu, co přestala ze dne na den a v těhu zapřisáhle nekouřila, nepila a žila zdravě a i přes to má mimčo mentální poruchu... a doktoři ji řekli, že to způsobili jejich geny, že se špatně zkřížili... 😔

já dřív byla jen takový ten víkedový kuřák a teď v těhu si dám tak 1 max. 2 za týden někdy ani to ne...a určo nemám problém skončit, ale když přede mě kámoška postaví kafe, tak si prostě dám místo zákusku 😀

fanys
25. lis 2008

ditka mne ale nešlo o to že máš jiný názor,ty to myslíš dobře,já se s tebou nepřu o tom zda je kouření v tehu a vuběc v pořádku,to všechny co ulítneme víme že to ok není,jen mne nadzvedlo že se ti aponchie snažila vysvětlit desetkrát jednu věc a ty si se obula i do ní i když máte rovnaký názor a stejné stanovisko.to mi hlava nebere.já radeji třikrát měřím než jednou střihnu,to je celý.

munu
25. lis 2008

sa vam cudujem, ze sa vam tehulkam oplati hadat sa a rozculovat a skodit tym babatkam, kvoli cigaretam 😅
kazdeho vec, ci fajci alebo nie 😎 ja som fajcila, viem co to je, aj ako tazko sa prestava a dodrziava to, ze uz nefajcim, takze viem ako to je pre fajciarov tazko a chapem teraz uz aj nefajciarov, kedze aj ja medzi nich zase patrim ako predtym...
ale moj nazor, ze zena hoci fajci, tak v tehu by to robit nemala, lebo babatku tym berie potrebny kyslik a mnoho viac.. 😉 ale vravim, kazdy si je strojcom vlastneho stastia 🙂

ditka1
25. lis 2008

fanys mne sa zda,ze ma poplietla na zaciatku a potom z toho bol zmatok ale to je jedno,dobre ved vzdy boli nezhody medzi fajc a nefajc aj v praci,stale bojuju medzi sebou aj to tak bude-lebo priklad v praci fajciari chodia na fajciarsku zatial co nefajc za nich robia ale to je ina tema,aj tak sa budu jedni na druhych hnevat to je taka tradicia uz 😀 ,mna poplietlo to,ze tam bol nazor tie rizika a pod tym nazor,ze radsej bude fajcit ale to je uz jedno a z tohto vznikol velky konflikt na cely den 😲 to je cele.

mamamima
25. lis 2008

no ja mam na fajciarov tiez tazke srdce, v mojom predchadzajucom zamestnani sme boli asi 2 nefajciarky a asi 5 fajciarov a dennodenne som bola vydymovana bezohladnymi fajciarmi, aj ked som im 100x pekne vysvetlila, ze mi to maximalne prekaza, nech si idu zapalit do svojej kancelarie, nakoniec som musela odist ja, nikto nebral ohlad a ak ano, tak tie hnusne cigarety boli citit az z tretieho poschodia, proste fajciari su maximalne bezohladni ludia, je to to iste ako keby som si ja vytiahla a dala na stol toulen a nutila kazdeho aby to nuchal, lebo ja som na tom zavisla 😠 a zeny co fajcia v tehotenstve, nooo, nech porozmyslaju, ci tie deti vobec chcu, ten humus totizto dychaju spolu s nimi 😠 a kolko je zien co by dali neviem co za to, aby mali deti a urobili by pre to vsetko na svete a nemozu mat ☹ je to vsetko naopak ☹

gabika25
25. lis 2008

ja som v 17tt a 2-3 denne si zapalim. Nie som na to hrda, ale mam okolo seba samych fajciarov, takze je to tazke. V robote a doma si nezapalim, ale moji rodicia fajcia v celom byte, takze je to velmi tazke si nezapalit. Mne tiez doktor povedal, ze pokial mam byt velmi nervozna, tak si mam radsej zapalit. Vacsinou si len 2 krat potiahnem a zahasim, lebo vycitky svedomia su moc velke, ale aj napriek tomu ich neviem uplne zahodit.

aureliaaa
25. lis 2008

Mamamima. Myslím, že kuřáky dost neobjektivně hážeš do jednoho pytle a problém paušalizuješ. Měla jsi smůlu, že jsi kápla v práci na beohledné lidi, ale to není o tom kdo je kuřák a kdo ne, ale jaký kdo je člověk. Já mám většinou opačnou zkušenost. Obzvlášť, když jsem otěhotněla kuřáci odcházeli z mého dohledu, sami se omezovali, aby nekouřili v mé přítomnosti aniž jsem je o to žádala a omezovala já je. Nepovažuji se za sobce a nemám ráda pokud někdo omezuje mě tak se nesnažím omezovat jiné. Pokud to aspoň trochu jde a je na místě větší množství kuřáku raději vyklidím pole já než bych ostatní omezovala. Ať si ostatní vyberou je-li jim moje přítomnost milejší než cigareta. Pokud se rozhodnout být se mnou rádi sami omezí kuření dobrovolně. Nikdy jsem neměla potřebu někomu nadávat ať laskavě zadusí cigaretu protože jsem v jiném stavu. Asi je to mimo jiné o míře tolerance a nesobeckosti každého z nás ať kuřáka či nekuřáka.

vlastovka385
25. lis 2008

Já teda předem předesílám, že jsem nekuřák, jediný z rodiny, oba moji rodiče, bratr i sestra kouří, teda sestra přestala, protože už se dvakrát pokoušela o dítě pomocí IVF a nevyšlo to, nikdo samozřejmě netvrdí, že kvůli kouření, ale řekla, že si chce být jistá, že pro to udělala maximum. Předtím se pokoušela přestat několikrát a nikdy to nezvládla, takže já si myslím, že nejen těhotenství, ale i touha po dítěti může být silná motivace. Moje máma říká, že vždy, když zjistila, že je těhotná, tak ze dne na den přestala a neměla s tím žádný problém. Asi tady není sporu o to, že kouření v těhotenství škodí, bylo tu i řečeno v čem, ještě bych doplnila, že u kuřaček častěji dochází k abrupci placenty, což je život ohrožující stav pro dítě i matku. Holek, které v tom jedou tak, že ani v těhu nedokážou přestat, je mi fakt líto. Ale každý si to musí srovnat sám se svým svědomím, já bych se s tím asi nevyrovnala, kdyby se něco stalo, i když by to třeba nebylo způsobený přímo kouřením, pořád bych si říkala, co kdyby, kdybych nekouřila, třeba by k tomu nedošlo. Souhlasím s názorem, že berličky typu je lepší přestat postupně než naráz, mi jdou také silně na nervy, něčim podobným mě krmila ségra, než jí to došlo. Buď je člověk odhodlanej a řekne si že přestane, vyhledá třeba odbornou pomoc, ale jde do toho, nebo ať si přizná, že je slaboch a nemá na to, a pak se musí vyrovnat s případnými následky. Všem, kdo se snaží přestat kouřit, přeju hodně síly a pevné nervy, aby to dokázaly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru