Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dadous
28. lis 2008

aponchie, jestli takhle jednaš s lidma nebo dětma, kterym pomahaš tak je lituju ☹
A ted k tematu, taky jsem kouřila a kouřím zas,ale když jsem tenkrat otěhotněla tak mi to přestalo chutnat což byla vyhoda,asi po patym měsíci jsem měla občas chut si zapalit ale bala jsem se tak jsem se dost něčím zaměstnavala abych na to nemyslela 😉

petrach
28. lis 2008

jaja jen tady prichazim o iluze a je mi moc smutno,z toho jaci lide muzou byt..
ja si o sobe nemyslim ze jsem matka tereza,ale nebudu ublizovat lidem,kteri uz to sami vi,ze delaji veci co ublizi miminku---proste jsem si myslela ze diskuse jsou o necem jinem a hrozne jsem se spletla ☹

lucim
28. lis 2008

petrus , to nebolo na teba , matkou terezou - ale teraz beriem spat, lebo som urazila tu naozaj uzasnu zenu - som nazvala aponchie, pretoze jej urcite musel niekto ublizit, ked takto jedovato reaguje ...
a aponchie ... mozes mi pisat priamo, netreba do IP, alebo vies co, vlastne ani nemusis 😉 zelam ti, aby si raz nasla pokoj v dusi.

jaja257
28. lis 2008

petrach: ja som tiez z toho nemilo prekvapena. A tato diskusia mala byt o inom ako o kamenovani fajciarov. Skoda ze sa to tak zvrhlo ☹
Ale su tu aj dobri ludia, ktori podrzia a poradia 🙂

dadous: to je super, ze sa ti to podarilo a vydrzala si. Je to fakt skvele.

🙂

lucim: 🙂

dadous
28. lis 2008

jaja asi bude pršet 😀 😀 jestli rozumíš 😀

lucim
28. lis 2008

dievcata, ja som nakukla do tejto temy , lebo naozaj hladam pomoc navod .... nie od tych, ktori netusia ...
od tych, ktori to zvladli ...
mam asi vybudovanu silnejsiu zavislost ...
stiahla som to na minimum, presla som na najslabsie co som nasla ... 😖 cucam cukriky, zamestnavam sa, ale obcas ma chyti taka nervozita , ze musim - taj 2 cm a tipnem to ... tak š-čx denne.
a povedala som si, ze po vikende ani jednu ... ale ako na to?
bohuzial nesmrdi mi to , ani neprestalo chutit .... 😠
pleas help 😉

petrach
28. lis 2008

lucim psali jsme asi zaroven,ze jsme si spomeli stejnou osobu 😉 matku terezu
no musim rict ze tu zmenu nazvu by to chtelo 😉

preju vsem tady,aby se drzeli 😉 drzim moc palce vam i miminkum

tetes1
28. lis 2008

Pořád jsem přemýšlela jestli sem napíšu nebo ne a nakonec mi to bohužel nedalo. Nejprve bych se asi měla přiznat k tomu, že jsem bohužel kuřačka a vzhledem k tomu, že teď čekáme mimčo, vnímám to jako největší motivaci k tomu,abych přestala a doufám, že se to povede.
Vím jak těžké je přestat a nehodlám nikoho moralizovat. Ale je pravda,že i mě jako kuřačce opravdu hodně vadí výmluvy typu, že je to vlastně jedno jestli kouříme, protože dýcháme venku smog a dokonce si tu můžeme přečíst, že to snad lékař i doporučuje. V tom případě by měl buď lékař odevzat diplom či daná paní přestat alibisticky lhát.
Dokážu naprosto pochopit, že je pro někoho velmi těžké přestat kouřit a ať se to nekuřačkám nemusí zdát, pro kuřačku je velký úspěch jestliže dokáže svojí denní dávku značně omezit a snad přestat i úplně. Díky za to, že v dnešní době jsou různá centra pro odvykání či lékaři už taky vědí kam poslat a jak pomoct,aby to pro kuřačky bylo snažší.Ovšem nejpodstatnější je s tím chtít něco dělat. Ale u holek, které si tady kouření alibisticky obhajují a nijak zvlášť se nesnaží s kouřením bojovat si bohužel musím říct, že jsou prostě strašně hloupé a v tomhle případě i kdyby 20 nekuřaček argumentovalo vším možným, tak to prostě nepomůže a jenom ztrácíte čas. Na druhou stranu, pokud z příspěvků byť jenom trochu vyčtete snahu s kouřením bojovat, tak si prosím nechte svojí "chytrost" a snažte se spíš podpořit a pomoct.
Tohle téma by ve své podstatě vůbec nemuselo být kontroverzní, to že je kouření špatné snad víme každá a bránit a obhajovat si své kouření je nesmysl a snaha se snad vždycky cení a to si myslím, že by uzanaly i zaryté odpůrkyně nekouření. Takže kdyby vše vypadalo ideálně mohlo by tu být téma plné podpory,porozumění,rad a zajímavých odkazů a pomoci jak přestat kouřit.Realita je ovšem jiná a musím říct, když čtu poslední příspěvky,tak mám spíš pocit, že si sem občas nějaká nekuřačka zajde kompenzovat své mindráky,všechny seřvat,urazit a pak si v blaženosti jak to zase všem nandala,usnout. A takovouhle nekuřačku považuji za úplně stejně hloupou jako tu kuřačku, co si myslí,že kouření je skoro hrdinství.

dadous
28. lis 2008

lucim je to hrozně těžky, ja to moc dobře vím, ale zas na druhou stranu nevím co je horší: dat si dva prasky nebo bejt nervozní , to se taky miminku asi nelibí,když není mamča v pohodě 😉

dadous
28. lis 2008

tetes ja si myslím že dr to nedoporučuje zaměrně, ale jde taky hodně o psychiku

tetes1
28. lis 2008

dadous: nerozumím?

lucim
28. lis 2008

tetes drzim nam palce 😉

petrach
28. lis 2008

tetes mas pravdu,jenze ona to fakt kazda nedokaze hned s tim seknout,tak to chce trochu povzbudit...ne kopat,to ze ja to zvladla nedela ze me dokonalou...
nevim ktery prispevek mas na mysli,jestli ten muj,ale mam znamou,tezkou zavyslacku-40 denne-te doktor doporucil to hooodne omezit,takze asi 5ks. denne-a ty nejslabsi co existuji

a stejne ji to mrzelo.ze kouri,ale byla aspon snaha

dadous
28. lis 2008

tetes no mě taky tenkrat dr říkal že kdybych přestala kouřit a měla bych z toho bejt nějak hodně nervozní tak to taky není uplně dobry

tetes1
28. lis 2008

pet:to je jasný, že s tím nedokáže každá hned seknout, ale na druhou stranu, jsi schopná třeba odhadnout, kolik holek, které se snaží přestat a nejde jim to navštívily třeba nějaké to odvykací centrum,kolik jich šlo k doktroru,aby jim pomohl? Jinak v případě 40-ti cigaret za den, je 5 kousků opravdu velký úspěch, to je mi jasný.
dadous:nezlob se, ale já prostě na tyhle řeči nevěřím,možná si v těch opravdu nejšílenějších nervech dát jednu cigaretu,to ještě pochopím,že třeba i doktor doporučí. Ale né to stavět tak, že kdyby to odvykání mělo být moc náročné,tak se na to raději vykašlete.....to podle mě není dobrý....
lucim:jj, musíme to zvládnout, strašně mi to štve,že jsem kdy kouřit začala a když si vezmu i kolik peněz do toho blbýho kouření narvu, to je pěkná dovolená za rok, tak ale teď máme velkou motivaci,tak to dokážeme!!!!! 🙂

dadous
28. lis 2008

tetes to určitě ne ono to taky bylo myšleny tak žě na začatku těhu s tím odvykaním mužou byt problemy.A kkdyž se mamině podaří to hooodně omezit,tak pak už to není takovy problem s tím skončit uplně 😉

vikula
28. lis 2008

DĚVČÁTKA JÁ PŘESTALA HNED JAK JSEM SE DOZVĚDĚLA,ŽE JSEM KONEČNĚ TĚHU A ŠLO TO.PROTOŽE JSEM SI VŽDY VZPOMĚLA NA MIMINKO JAK SE DUSÍ A NEMŮŽE SE NADÝCHNOUT 😢 NIC MI NEBYLO OD ZAČÁTKU A CHUŤ NA CÍGO MÁM POŘÁD,ALE MIMI JE MI PŘEDNĚJŠÍ.DŘÍVE JSEM NEPŘESTALA PROTO,ŽE MI NEVADILO,ŽE NIČÍM SEBE,ALE TEĎ JE TU TO NEJCENĚJŠÍ CO MŮŽE ČLOVĚK MÍT 🙂
A JEŠTĚ JEDNA VĚC MĚ POTKALA V TĚHU,PŘED DVĚMA MĚSÍCI ZJISTILI LÉKAŘI MÉMU TATÍNKOVI RAKOVINU PLIC A MŮŽU VÁM ŘÍCT,ŽE UŽ CIGÁRO NECHCI ANI VIDĚT.KDYŽ VIDÍM JAK TĚŽKÉ TO PRO NĚJ JE A I PRO NAŠÍ CELOU RODINU 😢 VĚŘÍM,ŽE SE VYLÉČÍ A BUDE OK,ALE ZA JAKOU CENU.JSEM TEĎ SKORO VÍC NA PLICNÍM V KRČI NEŽ DOMA 😒 VOZÍM HO NA CHEMOTERAPIE A CO TAM VIDÍM JE NĚCO STRAŠNÉHO 😖 NEPÍŠU TO NĚJAK ZLE,ALE UŽ JSEM TU PSALA DŘÍVE A ROZHODLA JSEM SE,ŽE TO TU NAPÍŠU JEŠTĚ JEDNOU A I TO S TATÍNKEM ☹ PŘEJU HODNĚ SIL A VĚŘÍM,ŽE TO ZVLÁDNETE A NEBO ALESPOŇ OMEZÍTE.A NEBYLA JSEM JEN SVÁTEČNÍ KUŘÁK,ALE DOST SILNEJ KUŘÁK 😝 😝 ABY JSTE SI NEMYSLELY,ŽE JSEM NEBYLA ZÁVYSLÁ NA NIKOTINU.

dadous
28. lis 2008

vikula držím palce at to tatkovi dobře dopadne 😉

vikula
28. lis 2008

dadous moc děkuji 🙂

dadous
28. lis 2008

Ja mam trošku podobnej problem s tím kouřením. čeka nas uměly oplodnění a dr na mě vybafnul,že okamžitě přestat kouřit.Jenže ted jsme docela ve stresu a cigo to trošku kompenzuje 😝 Asi zkusím naplasti, protože tak slinou vuli abych přestala nemam ☹

vikula
28. lis 2008

Já byla také teda jen na iui a také jsem byla ve stresu a nepřestala.Trápilo mě,že nemohu otěhotnět a ještě přestat kouřit to by mě zabilo 😖 Ale slíbila jsem si že až otěhotním tak přestanu a přestala 😉 Taky to zvládneš uvidíš,ale alespoň to musíš omezit,když ti to zakázal a poradím Ti papkej zinek je na plodnost a i manžel ať papká

dadous
28. lis 2008

no u nas jsme uplně baz spermii ☹ takže zinek už mu nepomuže

vikula
28. lis 2008

Aha tak to je mi líto,ale ty už děťátko máš a u tebe problém nebude tak nějaké cígo tě nevytrhne a budeš alespoň klidnější.Držím palečky 🙂

nobody
28. lis 2008

kamarádka ve 3. měsíci dneska kouřila celkem dost, ale nic jsem jí neříkal ..ona sama dobře ví, že je to problém
no třeba se co nejdřív dostane na minimum
ale já jí nemůžu tvrdit, že je to špatný (když to samozřejmě ví)

jaja257
29. lis 2008

no ja som tiez fajciarka. Na VS som zvladla tych 40- 60 za den, potom mi velmi pomohla spolubyvajuca a stiahla som to na 16 - 20 za den. Stala pri mne , vymyslala cinnosti a vzdy ma niecim zamestnala, len aby som nesla fajcit. Ked som otehotnela, akurat boli v praci velke stresy. Tahala som krabicku denne. A ked som zistila ze som tehotna, tak na druhy den som ich vyfajcila uz len 6. Ja viem ze to stale bolo vela. A snazila som sa dalej. V terajsej dobe je to tak, ze si potiahnem parkrat rano a parkat vecer. Uz neslukujem. Vdychujem len do ust. Niekedy ma prepadne , ze si chcem zapalit dalsiu a dalsiu, ale vzdy to prekonam. Viem, ze sa nemam cim chvalit, ale pre mna je to obrovsky uspech. Ked si spomeniem, ze len rano som kedydi zvladla 3-4 cigarety a cez den zvysok........je to fakt vyhra. Chcela by som este do porodu sa zbavit tych par potiahnuti. Robim to tak, ze si pocitam kolko som potiahla a skusam si dat vzdy menej. Samozrejme, ze viem, ze je to zle a skodlive a nicim to neospravedlnujem, len proste neviem prestat. Vsetci mi hovorili, ze mi to bude smrdiet a nic. Prave naopak, strasne mi to vonia a mam taku chut ako asi nikdy predtym.
Dufam, ze teraz sa do mna pusti kopa nefajciarok a zacnu mi tu cistit zaludok, prave preto som sem prestala predtym chodit. Miesto pomoci a podpory od ludi ktori to zazili, ma tu deptali vsetkymi moznymi vyhrazkami a dokonca tu bola nejaka mila zienka, ktora tvrdila nieco v tom zmysle ze fajciarka nema pravo na dieta a jej dieta ie odsudene byt cely zivot chore. A po precitani som si vzdy sla zapalit, lebo som bola nervozna. Miesto pomoci to bola teda skoda ☹

amadora
29. lis 2008

Ahojte kočky, prepáčte, len tak som nazrela do vašej témy a teda, klobúk dole, máte to tu ťažké keď sa vám sem miešajú také osoby ktoré si o sebe myslia že sú "nadľudia" bez chýb, zlozvykov a majú právo kázať iným. Nechápem načo sem potom taká osoba lezie. Nech si vytvorí vlastnú tému s názvom " som dokonalá matka v dokonalom svete s dokonalým dieťaťom " a nech tam otravuje život iným. Nenechajte sa nikým a ničím znechutiť, je super že ste si založili takúto tému a snažíte sa jedna druhú podržať a pomôcť si. Zo srdca vám všetkým držím palce a želám veľa zdaru 😉

dadous
29. lis 2008

amadora, do každyho tamatu vleze najaka chytrolinka, ktera vyvolava hadky. S tím se musí počítat, ajak už tu někdo psal, nejlepší obrana je nereagovat na to,ted už to vím 😉

dadous
29. lis 2008

jaja, seš dobra,že si to tak hodně omezila a určitě je to menší zlo, než byt nervozní z toho že si nemužeš zapalit, protože mimi potřebuje aby mamina byla i po psychycky strance v pohodě 😉 držím palce a neboj se, budeš mít krasny zdraví miminko 🙂

kocicinka
29. lis 2008

Holky, moje máma kouřila, když mě čekala. Když jsem se narodila, byla jsem zdravé miminko a ona tím také argumentovala. Ale, když jsem začla chodit do školy, začky se u mě projevovat poruchy učení plus LMD- lehká mozková dysfunkce- hyperaktivita, těžká nesoustředěnost. Máma se mnou chodila do pedagogicko- psychol. poradny, kde jí psycholog řekl: Takto se projevují děti kuřaček. Tak máma přiznala barvu. Navíc bylo prokázno, že dítě se dusí, když si jeho matka zakouří. To jen píšu pro ty holky, které tady psaly, že kouředí dítěti až tak nevadí a že kuřačky mají zdravé děti. Není to totiž pravda. Já jsem sama kouřila- již je tomu ale dávno, přestala jsem po dvou letech závislosti před 10 lety. Takže to jde. Stačí jen chtít....Ale pokud kouří někdo vedle vás, samozřejmě by měl přestat taky.

sabuse1
29. lis 2008

lucim: i mě pomůže když si uvědomím, že se mimi uvnitř dusí a chuť na cigaretu mě rychle přejde. Chce to odboruat takový ty návyky který máš s cigaretou spojený, i pro mě tohle byl velký problém, ale fakt se do dá. Na ledničce mám fotku mimíse a kdykoliv dostanu chuť na cigaretu, podívám se na ní a hlavně nemám po ruce žádný cigarety, to je to nejdůležitější. Když nic z toho nepomůže zkus fakt nějákýho odborníka, hodně prý pomáhá nějáký ten ukrajinský léčitel, byla u něj známá a už nekouří, tu cigaretu jí prý tak zhnusil, že už si nezapálila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru