Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

wsmoulinkaa
4. led 2009

to je zvláštní já pila tak 3kávy denne někdy i víc, záleželo na návštěvách, ale ted nemám nějak chut, nebo je to lenost, to je blbost. Dám si ji tak jednou za týden???? K cig...... hrůza co! 😠

sirinka
4. led 2009

smoulinka ja pijem jednu kavu denne.
pre mna je nezodpovedne ked si tehulka obhajuje svoju cigaretku s tym, ze aj suseda fajcila a ma zdrave deti, tak preco by ona nemohla a pod....
ale aj narkomanky rodia aj zdrave deti, aj zeny nakazene toxoplazmozou, listeriozou a aidsom rodia aj zdrave deti a napriek tomu sa v tehu tychto ochoreni bojime viac ako inokedy...
proste cigareta nie je to iste ako pohar vody v tehu a tvarit sa, ze ked som to obmedzila, tak svojmu dietatu nijako neublizujem alebo neskodim je pre mna nezodpovedne...
ja dobre viem, co je zavislost na nikotine a dokazem pochopit, ak niekto nevydrzi a potiahne si, len som chora z toho, ako si to dokaze smahom ruky obhajit...

wsmoulinkaa
4. led 2009

já vím že to není zdravé pro miminko a vím že není pochopitelné pro vás když to víme, tak proč i občas kouříme. Ale já to neumím vysvětlit....já myslím na to mimčo, ale nemyslím si že se narodí nemocné. Miminka prý mívají malou porodní váhu(není pravidlem) anebo se rodí předčasně(není pravidlem), ale neslyšela jsem že by se stalo něco horšího....jooo četla jednou, ale oni toho napíšou.....

luciauk
4. led 2009

veď to, ked ma niekto cukrovku, tak sa obmedzuje, ked niekto má hocijakú diétu, ked nesmie celé mesiace vstať z postele /kamarátku som navštevovala denne, aby sa nezbláznila/, skrátka, treba sa zaprieť. tiež sa mi nepáčia tie alibistické reči typu, aj tak bude neskôr v styku s dymom ☹ ale potom sa mu už nebude tvoriť nervová sústava, nie? škoda, že tabak niekto začal spracuvávať, teraz ste to tu nemuseli riešiť. každý je strojcom svojho šťastia, ale my matky aj strojcom šťastia našich detí. nie som matka tereza, a nemusíte na mna útočiť, že som samozvaný hosť a moralizujem. tiež mám svoje chyby, ale tu nejde o lentilky.

tak si tu nažívajte v pokoji, už vás nebudem otravovať. a vy ma nebudete musieť urážať. len by ma zaujímalo, keby sa nejakej z vás, NEDAJBOŽE narodilo choré dieťa, ako by ste si to zasa obhájili, že zato nemôžu cigarety, že aj nefajčiarkam sa rodia choré deti a bla bla bla ☹ alebo by ste zmenili názor? pochybujem. droga je silnejšia.

wsmoulinkaa
4. led 2009

co to tady zase meleš.....a víš že moje kámoška ti je vzhledově dost podobná?? Lekla jsem se že to píše ona, jenže ona kouří jako komííín!!!!!!!! 😉
A co když tvoje děti začnou hulit, copak s tím budeš dělat??

luciauk
4. led 2009

skočím z mosta, nie?

wsmoulinkaa
4. led 2009

a kdo tě tady vůbec urazil...nic jsem nenašla, to ty tady furt píšeš takový hnusný řeči 😠

wsmoulinkaa
4. led 2009

já nevím jestli skočíš....podle těch tvých názorů zřejmě jo!

luciauk
4. led 2009

ked ty si nenašla, kde ma urážajú, tak ja neviem nájsť moje hnusné reči.

prajem vám, aby výber mena bol najväčší problém, aký pri deťoch budete riešiť. úprimne. na takú tému sa fakt nedá anonymne normálne diskutovať, lebo každý, kto nesúhlasí, tak je moralista a nazýva vás vrahyňami, hoci to tak vôbec nie je.

moje deti majú dosť rozumu a nikdy som pred nimi starých rodičov nezhadzovala. aj napriek tomu sa dcéra od 4 rokov pýta, prečo chce babka skoro zomrieť, načo fajčí a "dymuje". obyčajný detský rozum...

sirinka
4. led 2009

smoulinka no ked nase deti zacnu raz skusat cigaretky, tak sa sami rozhodnu nicit si svoje zdravie...proste to bude ich rozhodnutie. ja s tym nic nespravim, aj ked nadsena urcite nebudem...

sirinka
4. led 2009

smoulinka inac mas termin presne na moje narodky, vtedy sa rodia vynimocne mudre a krasne deti 😀 😝

luciauk
4. led 2009

moja dcéra má narodky 7.7.

už som preč 😉

wsmoulinkaa
4. led 2009

sirinka tak to jsem zvědavá 😀 😀 my máme štíra a ted by to měl být rak!
- na ty děti mám stejný názor
luciauk - já vážně nenašla kde by tě někdo urážel....já snad ne, jedině že by tě urazilo to s čím já nesouhlasím a to je to, jak tu píšeš o nemocných a postižených dětech je to hnusný a rozum mi to nebere. To píšeš schválně abys vystrašila těhulky? Je to divný a ty jsi divná....asi tě to zas urazilo, ale přijdeš mi ako fanatik!

petra1985
4. led 2009

ja suhlasim s luciauk.. vie ma nesmierne vytocit, ked sa zena o seba v tehotenstve stara a stara sa aj o zdravy vyvoj dietata a narodi sa jej chore dieta a zena co fajci a cigareta jej nerobi problem narodi sa jej dieta zdrave.. nespravodlivost..
wsmoulinkaa ja mam dojem, ze sa tu niekedy zbytocne vytacas.. kazdy ma na to svoj nazor a kazdy si tu moze liezt a vyjadrit ho kedy len bude chciet nech je to akakolvek tema.. nikde nie je napisane, ze je to tema o fajceni takze nefajciarky ruky prec.. alebo si skor na nervy z toho, ze si dost dobre uvedomujes, co hrozi tvojmu dietatu ale kompenzujes si to tymito recami 😎 nic v zlom..ved skus povedat tvojmu lekarovi, ze fajcis..asi by ti dovolil vsetko mozne len to nie.. a sak to nerieste.. nech si kazda matka robi co chce.. ake budu nasledky je uz problem tej ktorej matky.. len skoda, ze potom tie nasledky znasa nevinny tvor, ktory ma pravo na to byt zdravy a viest plnohodnotny zivot.. ☹

wsmoulinkaa
4. led 2009

další hysterka......

petra1985
4. led 2009

no jasne .. ano dobre vidis ty sa nevies normalne porozpravat.. sak som ti to normalne napisala.. 😎 normalne uvazujem nad tym ci tou hysterkou nie si nahodou ty.. dobre majte sa 😎 su aj prijemnejsie temy

wsmoulinkaa
4. led 2009

holka já sem toho sem už napsala a nechce se mi to pořád psát dokola. Tak si to přečti všechno a máš klid.Jinak já sem sváteční kuřák.........že ohrožuju mimi vím........a vím že bude zdravé!!! Tak doufám že už jsi klidná!!! A další co se uráží, zvláštní. 😀

etnicka
4. led 2009

smoulinka, mne petra nepripada hystericky...

kotenko
4. led 2009

lezala som v nemocnici z babou, ktora chodila do 7. mesiaca na diskoteky a pravidelne fajcila pocas celeho tehu a aj pocas dojcenia, aj na porodnici... teda vonku na chodbe fajcila. narodila sa jej dcerka, v termine, zdrava...
tak tie co fajcite, nebojte sa, co sa ma stat sa stane a neovplyvnite to nijako. ked ma byt diettko zdrave, tak aj bude, nech sa aj na hlavu staviate kazdy den 😅 (to bolo obrazne povedane)

reni7
4. led 2009

smoulí čauvec,tak už jim tady zase dáváš na prdel? 😀 mi byli včéra na boulingu,já sem teda nehrála,ale dala sem si 1 cigárko 😅 já to tady rači ani nedočítám,páč vím,že mi sváteční kuřáci se nehodíme ani na hnůj 😎

akcevo
4. led 2009

ahojte babenky..prosím vás mám jednu otázku,aj ked nie je z tejto témy...som ešte len v 10tt i ked sem tam raz za dva týž. si aj ja jednu zapalim, ale prosím poraďte mi ak viete..Dnes ráno som zakašlala a velmi silno ma pichlo v podbrušku až sa mi hlava zatočila,ale vobec nijako nešpiním,len som celý deň taká ubolená a pri prudšom pohybe ma pichá v brušku,ale už jemnejšie ako ráno..Prosím, viete niekto čo by to mohlo byť?je to normálne, či mám ráno radšej zavolať lekárke,aj keby už nič nebolelo?Dakujem moc

wsmoulinkaa
4. led 2009

když já nevím proč jim ty kuřačky tak vadí, tak at sem nechoděj a mají klid. Vždyt ty jejich názory stejně nic nezmění....a že zrovna mi muj gyndař řekl, že občasná cigareta nevadí...a za chvíli sem napíšou že není normální...hold každý jiný názor a já jim ho neberu jen reaguju a už vůbec se nerozčiluju, asi bych sem nechodila. Já se jen kuřaček zastávám co na tom a oni nepodpoří.

wsmoulinkaa
4. led 2009

joj acevo- mě píchalo v tomto období i při kýchání až jsem vyskočila...často...ted už to odeznělo. Pro tvůj klid si tam zavolej.

reni7
4. led 2009

kotenko-konečně nějakej ormální názor a né jen odsuzování příležitostních kuřaček 😵
akcevo-myslím,že to píchnutí nená nic společnýho s cigaretou,jen se ti třeba něco skříplo nebo tak něco asi bych se toho nebála,někdy se mi to taky stane,uvidíš jak ti bude zítra 😉

akcevo
4. led 2009

:o))pri mne moja mamina fajčila celé tehotenstvo a hned aj po porode a som uplne v pohode, teda aspoň myslím 😝 ja myslím,že to nie je o cige jednej či dvoch, ked sa niečo bude mať stať, tak sa stane aj bez cigariet...vidím to na svojom okolí......mne napríklad začali vadiť, aj ked pred teho. som bola pravidelná fajčiarka, teraz mi až tak ciga nechutí, ale sem tam sa ten zlozvyk vráti......to je jednoducho normálne a záleží na každej babe ako sa rozhodne....

akcevo
4. led 2009

super babenky potešili ste ma dakujem moc:o))) 😅 asi som sa trošku zlakla a možno preto:o))

reni7
4. led 2009

akcevo-to bude v pohodě 😉
já myslím,že je u mě velkej pokrok když sem před těhu kouřila průměrně 10 denně a ze dne na den sem to stáhla na 1 cígo týdně 😎 sem tam si teda potáhnu 😅

wsmoulinkaa
4. led 2009

JO!!!!

akcevo
4. led 2009

:o)) no ja tak isto dokonca ešte viac ako ty, najhoršie bolo, že aj v práci som cez víkendy dosť vytiahla, ale teraz až sa mi veriť nechce, tiež tak jedna dve týždenne i ked priznávam silvestra som trošku prepískla,ale zasa som sa skludnila:o))

reni7
4. led 2009

je to jak kdyby sme mi kuřejdy odsuzovaly třeba vegetariánky,dyť můžem říct ,že těm prckům v břichu to maso taky chybí,a vůbec každej má nějakou neřest tak co,mi máme prostě sem tam chuť na cígo 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru