Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
7. led 2009

ano chapu..asi to myslela tak,ze jeji maminka kdyz ji cekala robila v zahulenem prostredi a ona presto ma IQ a vysokou skolu..to chapu

martiika
7. led 2009

Nie,nie,nie precitaj si to cele . Mozno to ja inac chapem,netestovala som 😀

aponchie
7. led 2009

ja to pochopila jak jsem napsala 😀 nicmene ji nezavidim a ani na ni neutocim jen me prijde nepatricne tohle srovnavat protoze to je relevantni v kazdem individualnim pripade..a samozrejme preju i tem kurackam at maji zdrave deti a jsou v pohode pac o to jde predevsim o ne ne 😝

sirinka
7. led 2009

😀 podla mna je tomu babatku jedno, ci si da matka denne jednu alebo desat cigariet, zavislost sa vyvinie tak ci tak...
a co bude potom prinesie len cas... u niekoho vobec ziadne nasledky, u niekoho caste choroby, oslabena imunita, neplodnost a atd...

ale dajte si dievcata, ved stres je ovela horsi....na to sa da aj zomriet 😨 a aj par kil navyse...no uplna katastrofa, to radsej par cigaretiek. a tie obhryzene nechty, to za to to dieta skustocne nestoji 😉 to predsa vedia aj vysokoskolacky...

bohuzial mam doma manzela tyrana, ktori by mi v zivote v tehu nedovolil dat si ciiigo, ved je to aj jeho dieta a ma pravo zasahovat do jeho zivota aj vnutromaternicoveho... ale nastastie niektore mate manzelov prajnejsich.
drzim vam palce a podporujem vas 🙂

hupcza
7. led 2009

siri 😀 😀 😀 😀 😀

martiika
7. led 2009

Siri,no ty si inaaac zabodovala 😀

tetes1
7. led 2009

hup:jj, přesně o tohle mi šlo. Do háje, když už nedokážu přestat, tak mi to spíš vadí a né že píšu, takže jsem na to hrdá a ještě zpochybnuji škodlivost kouření a jeho negativní vliv na dítě. A už vůbec nepochopím ohánění se vysokou školou a tím pádem rádoby ohromnou chytrostí a vzápětí argumentem, že já kouřím a ty si zase dáš kafe, popřípadě už jsem se tu taky dočetla o tom, že venku toho člověk hodně nadýchá. Na druhou stranu jak píše Sirinka se mi zdá bráno trochu šmahem, že je fuk když někdo vykouří půl cigarety anebo 10 za den. Tak jednoznačně bych to taky neviděla, páč pro tu závislou kuřačku je to opravdu úspěch to takhle snížit. Netvrdím, že to je úplně dobře, ale je to úspěch, ale to zase třeba nekuřačka nepochopí. A o ohryzaných nehtech jsem psala já, v souvislosti s tím, že to jde, takže vtipné to sice bylo, ale trochu moc jednoznačné..... 😉

martiika
7. led 2009

Ja som fajcila 10 rokov dvacku.Nefajcim 4 roky 😀 😀 😀 .Nebolo ohryzanie nechtov ,ani nic podobne. TUZBA po DIETATKU je omnoho vacsia,ako nejaka cigareta!!!

hupcza
7. led 2009

tes: ono to je spíš o pochopení ....když se někdo snaží je k němu (a těchto jeho slabostem) člověk shovívavější než když ostetntativně trvá na svých bludech

mám moc ráda víno ..a v těhu jsme byli na snobské svatbě, kde ke každému z 7 chodu servírovali speciálně vybrané a doladěné víno - jak mi cukalo ...jakou jsem měla chuť (zvlášť, když taková příležitost se možná už nikdynebude konat) .... no ale musela bych se ze sebe pozvracet,kdybych upřednostnila svou momentální chuť na úkor mimoucha, který se v té době prokousával teprve prvním trimestrem

miluju tatarák - jelikož chci kojit a mít děti hodněpo sobě, prostě si ho několiklt nedám ...no a?

a ještě ke kamarádkám - dost bych zvažovala sílu kamarádství ženské, ketá by si přede mnou těhotnou zapálila, nota bene, kdybych se sanžila s kouřením skoncovat ...

sirinka
7. led 2009

tetes1 prepac ak som sa dotkla teba, moj prispevok bol miereny inam 😉
len mam pocit, ze kto nechce pochopit, mozeme sa tu aj rozkrajat a aj tak nepochopi o com je byt tehu a brat ohlad na to male dietatko v nasom bruchu. takze uz tu prestavam moralizovat (uf).

martiika
7. led 2009

TEHOTENSTVO = ZODPOVEDNOST BUDUCICH RODICOV

tetes1
7. led 2009

sirinka: jo, to je v pohodě 🙂
martika:musím teda říct, že má touha po dítěti byla velká, ale dopředu jsem přestat nedokázala,přestože jsem podstupovala IVF, nebylo to nic hmatatelného a nebylo to pro mě motivací. Takže jsi asi měla štěstí, ale určitě se to nedá brát globálně. 😉
hupcza: přestaň mi dělat chutě s tatarákem 😝 😀 Jinak máš pravdu, mě taky štve to zpochybňování negativních vlivů kouření. Jinak k té kamarádce, já chodila na kafe s těhulí a jednou jsem si před ní zapálila, po té co jsem se jí zeptala jestli jí to nevadí, no a típla jsem to v půlce, páč mi to bylo tak trapné, že jsem si to cígo ani nevychutnala, pořád jsem sledovala jestli ten kouř nejde na ní..... 😖 Moje máma mi třeba řekla, abych si nemyslela, že teď přede mnou přestane kouřit 😠 , ale nebudu se s ní o tom dohadovat nemá to cenu, pokud tuhle slušnost nemá v sobě nic s tím neudělám a třeba u tchánojc, jak je někdo těhotný, tak se prostě ani u nich doma nehulí a chodí se na balkon. To si fakt člověk nevybere. 🤐

martiika
7. led 2009

No take stastie som nemala.Tiez som bola ako niektore tu. Pred 5-timi rokmi som bola tehotna .Presvedsil ma vlastny potrat 😢 v 19tt. Velmi ma to zere... aj bude... Clovek je uz taky,vyckava dokedy ......Niekedy sa to podari,no inokedy nie.

hupcza
7. led 2009

tes: no s tím kouřením ...j jsem jako ex kuřá kouřila jen v přítomnosti kuřáků ...když jsem šla na kafe ale i na večírek s nekuřákem, nikdy jsem mu nebaňala pod nos - proč bych měla
s mámou to je blbý - vždyť to je přeci jej vnouče - mělo by jí na tom záležet stejně jako tobě - ale faktem je, že se nedohádáš a akorát si zvýšíš adrenalina budeš se žrát, což není taky zrovna ideál 😅

marti: to mi je líto - ale asi to je ten nejpádnější argument, co tu padnul ☹

reni7
7. led 2009

hupcza a aponchie-děvčátka myslíte,že ta naše jedna cigareta za týden škodí mimču víc než to vaše rozčilování se tady?dyť jak to takhle čtu tak vás všechno uráží a vppoctatě nasírá,dyť vy těm svým ať už narozeným nebo očekávaným prckům taky nepřidáváte,se vám divím,že do nás furt ryjete,proč e nanás nevykašlete a nenajdete si téma třeba o zdravém živ.stylu když ste holky tak dokonalé co???

wsmoulinkaa
7. led 2009

reni vyprdni se na ...jsou to nandy!!! 😀

reni7
7. led 2009

jo a jak zdůvodníte že se zdravým matkám nekuřačkám rodí nemocný děti-třeba epileptici nebo astmatici a v životě si nezapálily,tak už laskavě všechno neházejte na cíga,jistě že je to špatný to ví každej,ale nemáchejte tady těma svýma statistikama staženýma z netu 🙄

wsmoulinkaa
7. led 2009

😀 😀 😵 🙂 😅 dobrý reni a už pjd odsud.....půjdeme si raději zapálit 😉

tetes1
7. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀
reni:ty všechno pěkně překroutíš,viď? Mluvily jsme tu přeci o 15 cigaretách za den a né o jedné za týden..... Víš,co přijít a urazit umí každá nanynka nebo smoulinka, ale na normální otázku neodpovíte žádná. To pak není diskuze,ale jenom rytí do sebe.......

reni7
7. led 2009

tetes-teď sem měla zrovna na mysly nás co sme jen "sváteční kuřačky"nic nepřekrucuju,já bych těch 15 taky v těhu nevykouřila,ale není to moje věc,jenže vy se do nás navážíte tak neskutečným zoůsobem,že se nejde nenasrat 😖 člověk tady kápne božskou že so prostě občas dá, a už se to na něho valí 😖 tak na co se ta diskuze zakládala?aby nekuřejdy rýpaly do kuřaček jak sou bezohledný a sobecký a chudery a nevím co ještě?tak to teda fakt promiň

aponchie
7. led 2009

reni proc zase utocis na me.nestaci ,ze jsi mi psala takove blbosti do IP? 😎 nikdo se nenervuje a nerozciluje.ta moznost ,ze jsme v pohode a v klidu u PC podle tebe proste neexistuje? 😉 a nevidim duvod proc bych nemohla diskutovat o necem o cem chci na verejne diskuzi..dokonale rozhodne nejsme,ale jeste jste ani jedna neodpovedeli na zadny argument necim rozumnym..podporovat se aby jste prestali kourit vypada jinak nez doposud a ono je hrozne,ze ma nekdo stejnej nazor treba jako ja ,kterou jsi psula co? 😎 to je tak vzdycky jak je tu nekdo sam "proto"vam je hroznej hajzl a jak se k nemu nekdo prida tak je zle 🙂

dolda
7. led 2009

Podle mě ženská, která v těhotenství kouří je bezohledný hovado 😠 Když někomu stačí jedna cigareta ze týden, tak to ji teda nepotřebuje vůbec 😠

reni7
7. led 2009

dolda-je to tvůj názor,já se držím ale sem tam si prostě musím zapálit,protože ta chuť tam prostě je 😒
aponchie pořád nechápu na co máme odpovídat,normálně sem píšem,že si někdy dáme někdo víc a někdo míň,protože sme prostě kuřačky,ale někdo tady nechápe,že to prostě ze dne na de nejde zahodit,je to prostě závislost,taky u toho nemám dobrej pocit,proto típám už třeba v půlce.
a před kuřačkama který to hned zahodily smekám 😔 jenže musí pochopit,že každýmu to nepůjde tak rychle jak jim 😖

poletucha
7. led 2009

je to presne jak pise dolda...kdyz si musis reni sem tam zapalit, tak to neni az takova zavislost...je to chut. A kdyz jako budes mit chut dat si lahev vina, tak si ji taky das? ...je to jenom o slabosti a ubohych vymluvach jak je to slozity...neni 😝

dolda
7. led 2009

Já právě znám holky co nepřestaly, ale řekla bych, že se o to ani nepokusily a to mě dokáže nasrat nejvíc, když někdo řekne, že přestat nemůže a ani to nezkusí. Já sama jsem takovej sváteční kuřák, když jsme šli pařit tak padla i krabička, ale bez alkoholu jsem nekouřila, takže to pro mě nebyl problém.

labradorik
7. led 2009

dolda myslim ze dost silne slova,pretoze patrim medzi tie ktore bojuju s navykom, stoji ma to velmi vela sil tak ako ostatne tehule,ale je zrejme ze neies o com pises.niektorym fajenie jednoducho prestane chutit a su take ktore maju chut celych davat mesiacov.a si nemysli moja mila MUDRLANTKA ze vsetky velmi dobre vieme co robime a mame dost vyitok svedomia aj bez tykchto povzbudzujucich prispevkov. a mimochodom ak ti tato tema nevyhovuje je tu dost inych kde mozes rozosievat svoje arogantne a urazajuce pripomienky.

martinka1704
7. led 2009

ahojte 🙂 no neaký čas si čítam vašu diskusiu a poviem vám dievčence je to tu ako na mínovom poli 😀 😀 fakt je že ani jedna čo si zapáli počas tehotenstva sa nebije do pŕs,žeby na to bola hrdá.Tie ktoré nefajčia,alebo lepšie povedané z ktorých sa stali ex fajčiarky sa snažíte vykresliť z tých čo si sem-tam zapália najhoršie ženy na svete.ono podľa mňa tá diskusia bola založená preto,aby ste babám skôr poradili ako do nich rýpali.patrím k tým čo si na začiatku tehotenstva zapálili,ale jednoducho mi to prestalo chutiť /bývalo mi strašne zle/ a tým pádom som skončila.O mojom tehu som nemala ani poňatia 😒 drobec sa narodil zdravý 🙂 a tak je to dodnes.o účinkoch škodlivosti vie podľa mňa každá,ale rýpať do nich aké sú slabošky alebo ja neviem čo ešte,že im nezáleží na ich bábatkách je trošku silné.skôr im poradte ako majú prestať 😉 ja návod nepoznám,rada by som ho predala ďalej,ale verím,že každej záleží na tom drobcovi čo má pod srdiečkom 😉 😉 😉

reni7
7. led 2009

no a sme u toho 😖 sem prostě nemá smysl nic psát,páč ho někdo potom parádně smete,nějaký přirovnání k flašce je pro mě blbost,asi to tková závislost fakt není spíš je to ta chuť a hlavně zvyk,když někdo kolem tebe kouří tak je to mezec odolat,teda pro mě:proto vím už teď že až nebudu kojit budu kouřit znovu 😒

slunicko552
7. led 2009

ahojte tak jsem na vás zas koukla a vidím,že je to tu na stejno 😖 .Mám jen dotaz-vy holky,které jste tu psaly,že kouříte-už se některé podařilo přestat?

sirinka
7. led 2009

reni7 ano, aj zdravym matkam nefajciarkam sa rodia postihnute deti... mozno sa spojili zle geny, mozno sa stala ina nahoda, ktora pokrutila dna...
a stat sa to moze kazdej, tak NACO este pridavat nikotin?
aj narkomankam sa rodia zdrave deti, tak to znamena, ze si teraz mozeme obcas supnut nejaky ten koks???
ty neches vidiet statistiky stiahnute s netu...ok, chod sa pozriet niekam na onkologiu, videla si uz niekedy zomierat cloveka s touto chorobou? a nikotin je na poprednych prieckach v pricinach umrti, co myslis, ze to robi s bunkami tvojho nenarodeneho dietata, ked to dokaze zabit dospeleho?
ale jasne, kym je to iba pri zltych prstoch a rannom dusivom kasli, tak nech...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru