Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
8. led 2009

btw opravdu se neda posuzovat zdr.stav hned po porodu 😅 ani v roce ani ve dvou ,ale az v 10 nebo pozdeji to neznamena,ze kdyz se kuracce narodi v ten den miminko dle perinat.zdrave tak je vse OK na celou dobu diky cigaretam a opacne 🙂

scandya
8. led 2009

Jaja mozno preto chcem nieco od niekoho pocut, lebo poznam miesto niekde, kde sa 600 ks druhu davalo vsetko rovnake, rovnake podmienky, rovnaky vzduch a napriek tomu 20percent rocne boli potraty alebo ...
Budem velmi rada ked das vediet ake je tvoje malinke, nie len kvoli cigam ale kvoli vsetkemu a aj ako to prebiehalo, ci si moooc kricala chi chi 😀 lebo aj mna to za par mesiacov caka :D

sirinka
8. led 2009

aponchie suhlasim...

inac pre tie, ktore maju skor psychicku zavislost, tusim existuje nejaka elektronicka cigareta alebo volaco take, mozno to stoji za pokus...

aponchie
8. led 2009

sirinko sak sem to vsecko sem na minule strance poslala..jak nekdo rikal at spis pomuzeme tak ja travila dopoledne hledanim a ctenim diskuzi na tema huleni a posilala odkazy na vsecko mozne ..treba to ctou teprve.. 😝 nebo taky ne..a ta ciga tam je..

sirinka
8. led 2009

aponchie tak sa ospravedlnujem...priznam sa, ze ked som videla tu hromadu odkazov, tak som na nch neklikala 😅

aponchie
8. led 2009

sak sa nic nedeje 😀 ale reakce spis cekam od te druhe strany nez od tebe na takove veci 😅

sabuse1
8. led 2009

sirinka: já sem taky spíš bojovala s psychickou závislostí, nechyběl mi nikotin, ale ten pocit držet cigaretu v ruce, prostě ta chvíle pohody s tím spojená a dá se to odbourat, fakt stačí chtít. A tu chuť mám občas i teď, naštěstí mi moc nechutná kafe, ale když už si ho dám dostanu chuť i na tu cigaretku, ale prostě si jí nedám. No někdo si radši zapálí než aby to pár dní vydržel...

mercy
8. led 2009

Podľa mňa najväčšie riziko pre deti fajčiacich tehošiek sú laryngitídy. A ešte sa to zhoršuje ak fajčia v blízkosti dieťatka po pôrode. Mojej susedy synček má dýchacie problémy.Je to jednoducho fakt a scandya -škodlivosť cigariet a potravín sa nedá veľmi porovnávať- V pohode,95 percent detí sa rodí zdravých. Ale ak má chráňpánboh dieťa vývojovú chybu-asi by som si vyčítala každú cigu v tehu,hoci to nemuselo vôbec súvisieť. Inak-ja som fajčila 5 rokov a nie som zarytý nefajčiar

aponchie
8. led 2009

ted si pamatuju,ze me tenkrat strasne pomohlo pit caj s mlekem misto kavy pac ta ve me tu chut taky probouzela..a zvykla jsem si na to takovym fofrem,ze ted uz kafe nepiju vubec a tycinky sou dobre,hele s tim se pocitac musi,ze nejdriv pujde nahoru vaha pac se zere misto toho,ale kdyz se zacne i sportovat prestane hlad a chut pac telo vyplavuje endorfiny a jine latky

aponchie
8. led 2009

nekdy je potreba se zamyslet a rict si ,ze treba stravu a vzduch co dejcham az tak moc ovlivnit nemuzu pac ven musim jit a jist taky musim ne kazdy ma penize na bio stravu(nicmene ani o te bych netvrdila,ze je koser),ale veci o kterych vim,ze jsou spatne eliminuju 🙂

sabuse1
8. led 2009

aponchie: tak váhu teď vůbec neřeším, to asi začnu až po porodu, to je mi celkem jedno🙂 čaj s mlékem piju docela dost, je fakt, že u něj chuť na cigáro nemám, ale občas je prostě chuť na to kafčo, ale už sem si zvykla, že to jde pít i bez té cigarety. Dřív ale typické ráno - kafe a cigáro, to byl ze začátku největší boj, ráno vstát a dát si třeba snídani místo toho než si člověk zvykne, že to prostě bude jinak.

aponchie
8. led 2009

a trosku potesim kuracky:moje teta primarka onkologie v brne huli jak ucpane kamna ..hnus co?kdyz leci zeny co maji rakovinu prsou atd 😝

sirinka
8. led 2009

tak ja neviem, aku zavislost som mala, ked chodili kolegyne hufom fajcit a ja som na nich kukala spoza skla len so mnou tak trhalo, ale bol a je v mojej hlave nejaky blok....ked to nejde, tak to nejde.
a kavu mozem stale, pri nej mi cigaretka nechyba, skor take tie klasicke posedenia s kamoskami, to mi chyba viac.

sabuse1
8. led 2009

aponchie: no teda jde holt příkladem🙂)) jenže zakaž jí to...

sirinka: asi máš silnější vůli. Posezení svolávám zatím radši doma🙂

aponchie
8. led 2009

sabuse tak to ja zacala dokonce od te doby co nehulim snidat!!!!davam si caje a kakaa 😀 proste navrat do detskych let a mohu rict,ze se citim lepe nez kdyz jsme byla mladsi cca o 10let nicmene huleni na me zanechalo nasledky v podobe astma a alergie 🙂

sabuse1
8. led 2009

aponchie: no to je právě ta náhražka cigarety, zdravá snídaně🙂 Stejně musíš dát nějákou snídani malej tak si dáš rovnou s ní ne?🙂

sirinka
8. led 2009

aponchie moj najvacsi rozlet v pocte vyfajcenich cigariet na den nastal pocas prace na onkologii... a nas oddelensky lekar ked prisiel z operacky spopod jeho dveri sa siril celu dobu cigaretovy dym ako taky tichy host... pod lampou je najvacsia tma...

mercy
8. led 2009

Sirinka, a ako fajčia lekári zo záchranky 😎 , to je kompenzácia stresu.U nás sa obesila primárka psychiatrie počas služby...

sirinka
8. led 2009

veru, veru... lekari a ich zavislosti...ale to je na inu temu 😎

sabuse1
8. led 2009

no jo, lékaři jsou fakt borci🙂 můj bývalý obvoďák je taky kuřák a taky pijan - 1 sme se spolu dokonce opíjeli na diskotéce, ale to už je dávno a většinou každou dovolenou odskáče zlomenou nohou🙂

sirinka
8. led 2009

sabuse si dobra, k takemu lekarovi by som asi nechodila... 😀

sabuse1
8. led 2009

sir: on jako doktor je fakt výbornej,to zas ne že by ordinoval opilej nebo tak, pije jen po pracovní době🙂 Měnila sem ho jen kvůli tomu, že sem se stěhovala.

luciauk
8. led 2009

taká som rada, že sa tu zmenila atmosféra.

blahoželám tým, čo prestali alebo sa aspoň snažia. myslím, že aj keď si to mnohé nemyslíte, tak váš mozog je tak či tak závyslý na nikotíne. niektorým to ide lahšie, niektoré sa idú zblázniť ako im cigareta chýba, ale držím palce.
tiež si myslím, že narodenie "zdravého dieťaťa" nie je prve objektívna vzorka. keď v 50.tych rokoch komunisti vymysleli 5-ročnice a ženy nahnali od malých detí do práce, tak sa hneď neukázal vplyv nekojenia na zdravie populácie. až teraz, 50-60 roční majú cukrovky a srdcovo-cievne choroby. takže aj to fajčenie treba brať z pohľadu dlhšej časovej perspektívy. moja suseda, velmi dobrá kamarátka fajčí krabičku denne. má skoro 70 a vraj fajčila aj v tehotenstve. jej syn nedávno zomrel na rakovinu. prečo-začo, nikto nevie. možno za to môže černobil, ale keby som bola na jej mieste, tak by som ani seba nevynechala, ako jednu z príčin. on fajčil tiež, samozrejme.
pred rokom konečne vedci 100-percentne potvrdili, že fajčenie priamo súvisí s rakovinou plúc, pažeráka, hrtana, hlasiviek a jazyka.
je velmi alibistické tvrdiť, že v jedle je to a ono, že dýchame svinstvo. áno, ale zodpovedná matka sa snaží všetko eliminovať a ešte som nevidela nikdy takú kampaň proti zelenine, vajciam, minerálkam, vitamínovým prípravkom atď , ako proti cigaretám. všade je nejaké svinstvo, ale s vdychovaním dymu sa to nedá porovnávať. a vymenúvať nejaké extrémne pripady, ked niekto zomrel alebo ochorel kvôli jedeniu z konzervy, pitiu minerálok alebo šumivých vytamínov, je pritiahnuté za vlasy. cigarety a alkohol sú potvory. síce nefajčím, ale vínko a pivko si dám, aj ked som bola tehul, aj ked kojím. pol deci vínka je niečo iné ako pol cigarety, nie?
mám ešte taký postreh, niekto to tu už naznačil. ked som bola dieťa, tiež sme sa so súrodencami údili v škodovke. oči ma príšerne štípali, kašlala som a ked som plakala, tak na mňa nakričali, že je okno otvorené, tak čo vymýšľam 😒 to isté prebiehalo pri sledovaní derricka v našej obývačke. dnes si rodičia zapália len na balkóne. neznesú cigaretový dym na záclonách, nikde. mne síce stále páchne ich oblečenie, ale čo už s nimi. to isté sestra, kamarátky. vlastne už nepoznám nikoho, kto by fajčil v aute alebo doma s deťmi alebo aj bez nich. mne to vzdy vadilo na autobusových zastávkach , v reštauráciách. myslím, že od 1.1. je tomu koniec aj na sk, nie? možno to tiež nejako pomôže tým, čo chcú prestať. čím viac obmedzení, tým viac nervov síce, ale menej cigariet v ruke 🙂 to si tak najivne nahováram 😀 mama aj segra ked boli u nás v anglicku, tak mali na začiatku strašné nervy, že si nemajú s kým zafajčiť, že je tu strašná zima a tak sa im ani do záhrady nechcelo chodiť a v meste sa všade báli pokút. pri odchode skonštatovali, že fajčili sotva polovicu z toho, čo doma 🙂

strašne vám všetkým prajem, aby ste mali zdravé detičky, a nie len miminká, ale aj ako 30-ročných dospelákov 😉 ja sa na rodičov hnevám, lebo mám zničené zuby. podla mňa za to môžu cigarety, ktoré som dýchala 20 rokov. to je častý problém fajčiarov, však? očividne aj ich detí 😔

wsmoulinkaa
9. led 2009

😀 😀 určitě to máš z toho!!!!!!!

jaja257
9. led 2009

luciak: skus sa spytat zubara, myslim, ze tym to urcite nebude. Skor by som vsadila na tri tehotenstva..... alebo sladkosti. Ja mam zuby tiez pokazene a mam to z ineho ako z cigariet. A apropo, ked som bola naposledy (pred rokom) na rengene pluc, tak mi doktorka nechcela verit ze fajcim, kolko fajcim a ako dlho fajcim. A kapacitu pluc mam 110%. Zeby aj za to mohli cigarety? Joj, pardon, asi nie, to bude znova stastie a zazrak.

Ono vzdy sa spolocnost navezie do nejakeho zlozvyku. A viete na co cakam ja? Kedy zacnu lyncovat ludi, ktori konzumuju alkohol. Ten mam v zuboch pre zmenu ja. A hlavne si porovnajte kolko ludi zabili ludia pod vplyvom alkoholu a kolko pod vplyvom cigariet. A z toho vyplyva kto znicil viac ludskych osudov. Preco sa na mamicku, ktora si da alkohol pozera zhovievavejsie ako na tu co si sem tam potiahne? Ved vplyv alkoholu o mnoho horsi ako vplyv nikotinu. Preco je normalne v rodinach uz malym detom kupovat detske sampanske, preco ich ucime ze pripitok je a alkohol je samozrejmost.A mohla by som pokracovat.
Teraz mi niektora napise, ze ale cigarety..........

luciauk
9. led 2009

jaja, ja som sa pýtala. a zuby mám zlé od detstva. ako šesťročná som mala už predné celé dovŕtané. jasné, je to aj dedičné, ale z rodiny všetci fajčiari musia chodiť na čistenie skloviny a po 50-ke nikto nemá vlastné.
alkohol je svinstvo. tiež ma štve, že sa pripíja na zdravie. veď to je hovadina. to neznášam. ja ked si štrngám, nikdy nepoviem nazdravie. a s manželom sa vždy pohádame, ked jeho rodičia kupujú detské šampanské. ale učím ich, že toto je bohužial realita. ked som bola tehotná, tak staršia plakala, ked som si chlipla z manželovho piva. vo velkom množsve je to rovnaké svinstvo. ale počula si niekedy, že trocha tmavého piva je dobré na mlieko? ja tomu síce neverím, ale nikdy som nepočula, že daj si cigu, lepšie ti bude tráviť, budeš mať viac mlieka alebo pod.

wsmoulinkaa, poprosím ťa, vykašli sa na moje príspevky, dobre?

jaja257
9. led 2009

luciauk, pocula, ale podla mna je to blbost. Na mlieko je dobra aj rascova polievka, aspon tak to ucila mama mna. A na travenie zas pohyb. To bolo kredo u nas doma. A ja sa opytam, pocula si niekedy, ze ked mas zapchu, mas si potiahnut z cigarety a prezenie ta? Ono to inac fakt funguje. A ked som mala problem v II.trimestri a myslela som, ze ma roztrhne, tak mi fakt pomohlo tri potiahnutia a bezala som ........

luciauk
9. led 2009

už ma nebaví to naťahovanie. tak ako pivo, aj rascová polievka je podla mňa mýtus. a ked potrebujem prehnať, tak si dám kávu.

luciauk
9. led 2009

bavili sme sa o alkohole, preto som spomínala čierne pivo. takých receptov je desiatky. ale cigarety sú skrátka super, neškodné, vhodné aj pre kojencov 😉

martiika
9. led 2009

Kocky,mozete toho,kto vymyslel tie napisy na cigaretach zazalovat!Alebo zalozte novu temu MY FAJCIARKY SA VZDY OBHAJIME.Radsej obvinite dazd,nez by ste uznali,ze niekomu ublizujete ! Skutocne drzim prsty kazdej,ktora chce zabojovat.Predsa je to droga.... ,alebo nie!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru