Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

sofik
29. pro 2007

mien ak sa chces nieco dozvediet o luceneckej porodnici tak mame diskusiu pod regionmi - Lucenec a okolie, tam si s nami mozes pisat. 🙂 🙂 🙂

sofik
29. pro 2007

nie ja som nefajciar ale mala som sestru ale ta okamzite ako sa dozvedela ze je tehu tak prestala a maly jej uz ma rok a pol a stale nefajci. Ja viem ze je to tazke ale pre dietatko sa oplati nefajcit.

mien
29. pro 2007

dobre ďakujem pozriem sa na to, dúfam, že tam bude všetko ok

sofik
29. pro 2007

Pocula som od babeniek ze je celkom v pohode porodnica. A kedy mas termin porodu?

mien
29. pro 2007

správne aj podľa mňa, veď to je najmenej čo môžme urobiť pre naše dieťatko

mien
29. pro 2007

no, ja si na to ešte troška počkám, ja som teraz v 17 tt a vypísaná som 13. júna,

sofik
29. pro 2007

tak to mas to najlepsie obdobie tehotenstva, este sa da hybat a pomaly pripravovat na prichod potomka.

mien
29. pro 2007

áno má š pravdu, veľmi sme šťastný, podľa mňa tá radosť sa nedá ani opísať, ešte ho len mám v brušku a mám neviem ako som mohla bez neho žiť / chlapček bude/ a ty si mala aký pôrod, vidím na fotke Sofinka je veľmi zlatá

pipi1211
29. pro 2007

neda mi to nenapisat... poznam zeny co sa o seba nenormalne staraju aby boli zdrave pocas tehu, jedia iba same zdrave veci a vitaminy a zrazu sok a narodi sa im chore babo. ine sa o seba nestaraju a fajcia alebo robia ine veci a maju zdrave babetko... tymto nechcem nikoho odcudzovat ani nikoho navadzat ale podla mna je to vsetko dane z hora a clovek to vobec neovplivni. viete ja sama som si obcas pocas tehu zapalila a mam krasne zdrave dievcatko ine sa o seba starali a maju chore deti... tak potom nik nic nezmoze 😒

sofik
29. pro 2007

je to moj milacik. Ja som rodila predcasne v 32tt pretoze mi odtiekla plodova voda ale inak je zdravucka a plna energie. Ja som si tehotenstvo uzivala, chodila som po obchodoch a nakupovala malej vybavicku. Blahozelak k chlepcekovi. A mas uz aj meno?

mien
29. pro 2007

pipi všetko je možné, ale keď počas tehotenstva nedávaš na seba pozor a nedaj bože sa ti narodí choré dieťatko , tak si môžeš pomylieť, možno som bola na chybe ja, ale keď budeš dávať pozor na seba a tak budeš vedieť, že ty si preto všetko urobila, ináč aj ja som už počula také prípady, ja prajem každej aby ste mali zdravé detičky

mien
29. pro 2007

sofi, ešte meno nemáme, ale stále hľadáme, jaj ja chcem ešte povedať, že moja kamarátka rodila tiež v Lučenci, nič zlé nepovedala, len ma zaskočilo, že mala nohy priviazané, ale možno, že sa to robí aj inde, ale podľa mňa je to také nepríjemné

sofik
29. pro 2007

Tak to muselo byt hrozne, to sa este robi ze nohy priviazuju. Ja som rodila v sede a bolo to v pohode. V dnesnej dobe si vacsinou vyberas polohy ale s tym privazovanim by som nesuhlasila.

mien
29. pro 2007

sofi, keď ti odtiekla plodová voda v 8 mesiaci, tak si sa mohla riadne zľaknúť, ale aspoň si nemala čas, aby si sa bála, išlo to všetko rýchlo nie

mien
29. pro 2007

no neviem, čo by mi povedali, keby som im to nedovolila, ale ja by som mala asi najvačší strach z toho, veď akoby to boli niejaké zvieratá, hnusné, ale nechcem tým nikoho urážať, len mne to nevyhovuje

sofik
29. pro 2007

Ja som si to ani neuvedomovala az ked som porodila. Rodilo sa mi trochal lahsie pretoze mala Sofi vazila 2350g ale bolesti boli poriadne. A este nas cakal mesacny pobyt na Jip kde malu davali dokopy. Ale dostala sa z toho, je to bojovnicka.

retaux
29. pro 2007

Nohy vraj priväzujú takým rodičkám, ktoré sú moc "aktívne" a nevedia si s nimi doktori poradiť. Tak im radšej nohy priviažu. Ja som tiež rodila v sede.

mien
29. pro 2007

tak chvala bohu, všetko dopadlo dobre a malá je zdravá a drudé ešte neplánujetem alebo je ešte priskoro, moja bývalá spolužiačka má 5 mes. synčeka a je zase tehotná,

sofik
29. pro 2007

Tak to som nevedela, ale to uz musia tie rodicky az vyskakovat z porodneho kresla.

sofik
29. pro 2007

No este nad tym neuvazujeme, chcem si malu uzit v plnej parade a venovat jej vsetok svoj cas. Tak po 3 rokoch mozno ale bojim sa aby som znova neporodila predcasne.

mien
29. pro 2007

tak ja sa nechám prekvapiť dúfam, že v júni už budem taká šťastná maminka ako ty

sofik
29. pro 2007

To verim ze budes stastna, deti su najuzasnejsia vec na svete, nikdy sa s nimi nenudis a stale ta prekvapia niecim novym. Drzim palce aby ti vsetko dopadlo dobre. Ja idem pozriet na svoje sidielko co vystraja. Pa paa

sofik
29. pro 2007

🙂 🙂 🙂

sandrika
29. pro 2007

ja som prestala fajčiť 4 dni po tom ako som vedela , že som tehu a v pohode... 😉

loss
29. pro 2007

mam kamosku co fajcila cele tehu a ma zdravu dcerku

norik1
30. pro 2007

Ja si aj tak myslim, ze ak sa co len trocha da, tak treba prestat alebo aspon obmädzovat az do skoncenia. Ak sa neda, tak sa neda, ale to uz je svedomie kazdej matky. Smutne je ale to, ked nejaka matka neprestane s cigami, lebo jej kamoska fajcila cele tehu a ma zdrave babätko - pouziva to ako ospravedlnenie sama pred sebou...Ja si raz za sto rokov pozriem po novinach Reflex a hned ma prejdu vsetky neresti, ked vidim ako niektore deti strasne trpia... 😲

sofik
30. pro 2007

Norik1 pripajam sa k tebe. 😉

norik1
30. pro 2007

🙂 😀 😉 Aj ja som abstinujuca fajciarka 😔 Ale tesi ma, ze si to viem aspon priznat a ze som dokazala prestat - dufam ze tato prestavka je navzdy 😎

smoulinda
30. pro 2007

Ahojky 🙂 Tak tohle téma už tady někde myslím je 😀
Hm, takže...Já jsem před těhotenstvím kouřila jak fabrika, ale fakt jak fabrika. Krabičku denně s přehledem. Pak když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná tak jsem musela samozřejmě přestat. Trvalo mi pár dní než jsem prostě přestala. No a teď? Jen co jsem přestala kojit tak druhý den už jsem měla cigaretu v hubě 😀 😠 😀
No co no. Před malou nekouřím, doma taky ne, do zakouřených místností jí taky neberu a když jsme na procházce s kočárkem tak si taky nedovolím zapálit. Je to asi každýho věc, ale já když vidím maminku s kočárkem a cigáro v hubě, tak bych jí pleskla po palici, by se nestačila divit 😠
Takže tak... 😀

sofik
30. pro 2007

To je dobre ze si aspon v tehu prestala a akceptujes to a nefajcis v blizkosti malej. To beriem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru