Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
9. led 2009

ty cipky zaberou kazdemu..
a predstava huleni v tehu ti nedela zle misto cipku>? 😀

kikica
9. led 2009

ahojte kočky tak ja som predtym ako som otehotnela,vlasne kim som sa to dozvedela bola naozaj silny fajčiar robila som ako barmanka takze som pracovala v zafajcenom prostredi a vela som aj fajcila tak 30-35 niekedy aj viac.ked som otehotnela prave som maturovala takze som toho aj dost vela popila ale to som nevedela že som tehu.no a ked som sa dozvedela ze som tehotna chcela som prestat ale jednoducho som to nezvladla aj ked som mala s toho vyčitky svedomia v tehotenstve som vyfajcila 15 denne niekedy aj viac,mala som bezproblemove tehotenstvo a teraz mam krasneho zdraveho 11mes. chlapceka.aj som sa na to pýtala dr. a on my vyslovene povedal ze ked prestanem uple fajcit tak to može malemu skor ubližit ako pomoct.len ma poprosil nech sa to snezim zredukovat aspon na tych 15-20 takze tak ale aj tak vam prajem vela vela sillll

aponchie
9. led 2009

kikica bud rada,ze je "zatim "bobatko v poradku 😉 ten tvuj lekar by mel dostat nobelovku za to co ti rekl pac s timto by verejne nikdo na trh nesel 😅 😀 😝

luciauk
9. led 2009

wsmoulinkaa, daj mi pokoj. si hamba materstva ☹

wsmoulinkaa
9. led 2009

no strašně se stydím....

sirinka
9. led 2009

na zapchu glycerinovy cipok je naozaj najlepsi...teda po klystire... a ked je niekomu zle z toho, kam sa to pcha, nech caka kym mu creva roztrhne, pripadne si bude musiet vytahovat tvrde ako kamen prstom...to uz je ozaj bolest... 😉

kikica strasne rada by som poznala odpoved od tvojho dr. cim by si tak mohla uskodit babatku, ked prestanes uplne fajcit...ten dovod....hm...

poletucha
9. led 2009

sirinka- doktor alibista 😒 ...fakt tuhle vetu je slyset od samych kuracek, od zadnyho doktora jsem to nikdy nepostrehla...
jinak trochu nechapu proc wsmoulinkaa tu nevyjadri co ma na jazyku a hazi sem jenom nesmyslny prazdny vety 😝

wsmoulinkaa
9. led 2009

ahoj poletucha já toho napsala sem už dost a tak mě nebaví se pořád opakovat.....a dohadovat se!!! a Tak si jen počtu.........tobě to vadí?? 😝

sirinka
9. led 2009

poletucha to vies, ked niekomu dojdu argumenty, co ma robit 😉

aponchie
9. led 2009

smouli tak rekni jak bojujes s kourenim?jak to jde?premohla jses dneska treba?nebo co jsi udelal proto aby jsi si nezapalila treba?jen tak ze zajimavosti 🙂

wsmoulinkaa
9. led 2009

ano přesně tak....sirinka...ted jsi to vystihla!!! Konečně jsi to pochopila...asi se děvčata nudíte koukám, nemáte ty chytrý řečičky komu cpát...raději si běžte lehnout. 😉

aponchie
9. led 2009

ja si vsimam jedne veci..kdyz sem tady byla sama proti kurackam nadavali mi uplne mega psali mi hnusne IP urazeli me mou dceru a vytahovali ty nejubozejsi argumenty a nazvali me tim nejhorsim co existuje nekdy si to ctu zpetne abych nezapomela kdo to byl..jen tak 😎 a jak se najde par lidi dohromady se stejnym nazorem je konec..nikdo tu moc nepise a kdyz jo tak jen aby se pohadal..ale to je tak vsude jak je presila jde boj lepe tak i tak 😝 nicmene jak vam to jde nepisete?ja vim,ze tomu nemusim verit co napisete pac klavesnice a monitor toho snesou fakt dost,ale nemyslim si,ze neustale utocime alespon ja ne kdyz uz jsem vam poslala toliko odkazu ani jedna ani jednou nenapsala treba,ze na to kukala a neco ji zaujalo...nic 😖 skoda..

wsmoulinkaa
9. led 2009

...takže já nebojuju...já prostě zatím nekouřím...a když budu mít chut, tak si dám-prostě se nebojím! Jestli ti to udělalo radost...-nikdy jsem nepsala, že jsem vášnivý kuřák- a jestli si tady píšu nesmyslný prázdný věty, je moje věc. 🙂

sirinka
9. led 2009

aponchie veru ty si tu toho napisala asi najviac z nas k teme a az teraz som si uvedomila, ze zo strany fajciacich tehuliek nebola nejaka zvlastna odozva.
ja som sem hodila iba par linkov a nejake moje vedomosti, tiez som dostala upozornenie, ze vlastne nechapem o co tu ide, kedze ja som uz abstinujuci fajciar a ze ich statistiky nezaujimaju... tak a babo rad a pomahaj, ked vlastne ani nemas komu 😔

aponchie
9. led 2009

ja to vim ,ze to je marne,ale stejne mam pocit,ze se delat ma neco nez nic..kamos je psychiatr a posledne jsem mu rikala at se tady nekdy kukne 😀 rekl mi presne co jsem psala predtim..nikdo ti nikdy milacku neprizna neco o cem vi,ze ty mas pravdu nedejboze ..to udela jeden clovek z tisice a to mozna tak proto..spusta lidi je rozcilenych pac vi,ze mas pravdu treba principielne souhlasi,ale nemuzou to rict"nahlas"pac za prve co by si o nich lidi rekli a za druhe sve slabosti a nedejboze zapravdudani neukazujeme 🙂 a ze je to marnej boj pac ikdyz nekdo napise,ze dneska si teda jednu kvuli"nam "nedal tak to nemusi bejt pravda pres monitor zejo?to jen tak co mi rikal jeho nazor 😀

wsmoulinkaa
9. led 2009

siri je fakt, že jsem si od aponchie nic moc nečetla. 😉

mě je totiž úplně jedno co kdo dělá, já si nestěžuju na svůj život ani zdraví. A když se něco stane, to je osud. Neodpovídám na všechny rejpance, nebo odkazy, prostě si vybírám, to bych tu byla pořád. 😉 a za to mi tu nestojíte!

k.ate
9. led 2009

Nemám moc co říct k věci... Jen mě většinou na diskuzích kuřáků s nekuřákama zaráží, že zatímco nekuřáci se většinou snaží argumentovat, kuřáci se brání jen svojí "svobodou" a právem na to zapálit si... Přitom jsou to hlavně oni, kdo svým chováním otravuje okolí... 😕 Chápu, že když už s tím člověk začne, není jednoduchý přestat, ale rozhodně mě vytáčí, když kuřáci prohlašujou, že oni jsou ti, který ostatní diskriminujou tím, že jim kouření vadí... Přeci jen je přiorzenější nekouřit, než opačně...

aponchie
9. led 2009

ja jsem pro zakazat huleni kde se da..hodne to pomuze obema stranam aniz by si to tak"ukrivdena"strana uvedomovala..ja nepotrebuji at kvuli me nebo memu tehu nekdo dela ustupky nemam to ve zvyku,ale kdyz mi nekdo bezostysne huli pred ksichtem cigara..ted posledne u nas v praci jeden machr az na pudu sama ku..pi...a ja nevim co cigo v drzce 8hod.rano a on huli v uzavrenem kanclu a vidi ,ze je mi zle z toho drzim si satek na puse pac me to desne nadavuje a on nic..este se chechta..vadi mi to v dome ve vytahu kdyz nekdo zapali a jede dolu jakoby to nemoh vydrzet..z okna klepe popel na ciste pradlo,a ano zapali si kdyz vedle nej nekdo sedi a ji v restice ne hospode restauraci myslim..a jeste se vzteka ,ze no a co at nekuraci tahnou ven a co tam sakra ta banda chuju vlastne pohledava s detma ma sedet doma a dat jim pokoj 😎 no nezlobte se na me neni to zadna spolecensky hezka vec tolerovana vsemi ,ale prachsprosta nerest,ktera me ovlivnuje az nechci a je to jen zlozvyk nekoho druheho ,kterej ja musim tolerovat pokud se nechci teda zakopat doma a nechodit nikam..kazdej kdo huli by si to mel uvedomit az se na nej nekdo blbe podiva u jidla misto arogantniho vyfouknuti koure a zasyceni csss z ust tech radoby damicek napudrovanejch(mam zkusenost,ze chlap to tipne kdyz vidi,ze to nekomu vadi spis nez zena) 😝

reni7
9. led 2009

sirinka-já sem to myslela ironocky s tím čípkem 😕 když bude nejhůř tak to prostě zkusím,bude to moje poslední záchranapřed prasknutím 😀 ty si to vzala docela vážně teda aspoň tak sem to pochopila,a hned si zase rejpla 😝 teda tak mi to vyznělo 😕

wsmoulinkaa
9. led 2009

aponchie- to já také určitě nemusím, když mi někdo hulí před ksichtem 😒. A když už se tak stane...odejdu.
Zatím mi do ksichtu nikdo nehulil 😀 A když už někam teda jdeme, tak jdem do nekuřáckého anebo prostě sedíme mezi kuřákama....nevadí mi, když sedí vedle u stolu a kouří. Záleží na situaci, jak kde je plno taky. Ale jak říkám, nemám nic proti kuřákům a nikdy jsem teda nebyla ani v hospodě kde by bylo totálně zahuleno. A naopak když jím a někdo si u mě zapálí tak mu řeknu, jestli mu nevadí, že mu do toho jím?! Pochopí to a odejde. Je to taky o povaze! 😉

aponchie
9. led 2009

no to jo to je jasne nekdo sedi a je arogantni a druhej to tipne aspon na to jidlo,ale fakt nebudu sedet kvuli tomu doma kdyz mam pravo jit taky do restiky i s detma na obed veceri atd..v tech zemich kde je zakazane hulit v hospach se bali jak se nesnizi trzby a ejhle zacali chodit misto nich ti co nehulej a ono svete div se delaji vetsi trzbu kolikrat jak kuraci jak kde samo 😀

reni7
9. led 2009

já myslím,že kdo nekouří ať de do nekuřácké restaurace,už je jich dost,ale dobrý řešení je i restau.dke je kuřácký a nekuřácký prostor 🙂 zapšklí kuřáci by nejraději utly včecky kuřácký hospody,ale mě už to fakt připadne jak omezování lidské svobody,no a uplně nej sou stejně zahrádky v létě 😉

luciauk
9. led 2009

aponchie, ja som si našla čas a tie linky pozrela 😉

sirinka
9. led 2009

tak u nas existuje jedina pizzeria a jedna kafe co su nefajciarske... a tie oddelene priestory su tak na h...o urobene, ze nefajciari sedia pri dverach alebo pod klimou a aj tak vsetok dym tiahne cez tento priestor... ale to zistia vacsinou az ked vyjdu von a nechapu, preco su celi nasiaknuty cigaretovym dymom... tiez som za prisnejsi zakon ohladne fajcenia.

aponchie
10. led 2009

reni nezlob se na me,ale u nas v nasem meste jsou dve nekuracke restaurace a to jeste na okraji mesta to mam jako jit tam ikdyz bych chtela jit do tech desitek co jsou ve stredu mesta? 😝 trosku ujete nemyslis?proc ja bych mela kvuli nejake debilni cigarete jet pres pul mesta nekam kde mi to ani aktualne nemusi sedet a jestli svoboda jednoho zacina tam kde si muze zapalit tak svoboda druheho konci na tom samem miste ne? 😝

wsmoulinkaa
10. led 2009

a jak může reni vědět, že máte restaurace až na konci města... tak si chodte kam chcete

aponchie
10. led 2009

pac je z oboru jako ja a vi jak to je 😉

wsmoulinkaa
10. led 2009

ok 😉

fanys
10. led 2009

zdravím,už dlouho sem nic nepsala ale čtu vás pořád 😒 mám už po porodu,s holkama sem doma a nekouřím....možná si řeknete že je to normální ale já s tím bojovala celé tehu plánovaneho a chteného tehu,po dlouhých peripetiich.kouřila sem celé tehu do peti denne,zkoušela pevnou vuli,náplasti,žvejky ješte před tehu,pak ukraj.léčitele za tisice a vše k ničemu,ted po porodu je to pomalu měs.nekouřím proste jen tak....a nebudu se věšet z toho že sem kouřila když byli holky ješte v bříšku.
holky jsou zdravé,v poho porodní váhy,jsem zdr.sestra tak vím že to nic neznamená ale jak mne taky antikuřačky strašili žádné abstinenčné příznaky po nikotinu nemeli a nemají,tím nechci říct že je to v pořádku kouřit v tehu ale když to nejde tak to proste nejde.tak se z toho holky co s tím bojujete nechodte věšet,ono se to třeba podá,a třeba taky ne duvod k sebevražde fakt není. 😵 držím vám všem palec
možná opet kouřit začnu,až přestanu kojit,nejsem a nestane se ze mne antikuřák jen proto že se mi zázrakem povedlo přestat

aponchie-ty si tady ješte pořád,to te ješte baví???????????? 😨

reni7
10. led 2009

sirinka proč nenecháte kuřáky žít,v hospodách se kouřilo odjakživa,já teda proten zákon nejsem,i mě jako kuřačce se nelíbí když mám nasmrádlý oblečení,ale tak nechodím do zahulených putik ale pujdu tam kde mi to vyhovuje,někdo si k vínu vychutná cigaretu někdo zase oříšky tak to prostě je,já si osobně myslím,že ten zákon neprojde.A když budu chtít jít s dětmi tak půjdu do cukrárny,nebo zajedu někam kde vím že je nekuřácká restaurace,dyť dnes už to není takový problém

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru