Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

kakaja
16. led 2010

nedá mi to nepřispět svým názorem 😒 😒 😒
kouřím od 16 let, bývala jsem silný kuřák a moc mě to bavilo 😀 😀
u obou těhotenství jsem prostě zašlápla krabičku a bylo hotovo, nervozita byla, nepopírám, chutě taky, ale za žádnou cenu bych si nervala to svinstvo do plic a následně do placenty, kde se mimčo vyvíjí!!!!!!
výmluvy typu špatné ovzduší je stejně škodlivé a lepší klidná mamka než nervozní se mi příčí......je to sobecké a zároveň necitlivé - mimino jsme chtěly a tím i plánovaly, tak nechápu že se najdou maminy, které mu bez možnosti výběru ničí pobyt v břiše.
zrovna jste si chválily jak nikdo neprudí, ale prostě svůj názor napsat musím, protože sama vím co je to silná závislost, ale taky silná vůle 😉 😉 😉 😉
škoda, že jste nechodily na zdravotní školu, promítali nám tam film o tom, co se s miminkem děje když maminka kouří - mimčo bylo snímáno kamerou - věřte mi, že byste si to sakra rozmyslely 😒 😒 😒 😒

beruska5
16. led 2010

možná to nekdo zvláda dobře a nekdo ne, ale proč odsuzovat?Myslím že hodne lidí videlo různa videa 😝 nemusíme ani chodit na zdravotku,ale když to nejde přestat ,nebudu přece v nikotinovém abstáku ležeet nekde v koute a kousat si nehty.Nikto umyslne neubližuje díteti,radeji chodte prudit ti které chodí na potrat proto že neví na co je antikoncepce.Já pri prvním tehu kouřit taky nepřestala,holka je velká,zdravá.Kouřila sem do minuleho roka 20 cigaret denne,pak sem zistila že čekám dvojčátka,přestat sem moc chtela,pomoch mi i manžel že přestal kvuli mě kouřit,ale bil to měsíc nervu a stresu,nemyslela sem na nic jiniho jen na cigára,byla sem na všechni protivná 🙄 .
sem na sebe pyšná že se mi povedlo uplne přestat 😀 ale nikoho nebudu odsuzovat protože vím co to závislost je a jak se toho težko zbavuje
Takže sama vím co je to silná závislost a taky silná vůle jak píšete a i tak nemám potřebu nekoho odsuzovat,spíš to víc chápu

mona12071
16. led 2010

tak ja som bola tiez fajciarka a prestala som pred snazenim miminka adalo sa a to som vyfajcila vyse krabicky.jo detatko moze byt zdrave ale moze sa to ukazat po niekolkych rokoch
ved to malinke stvorenie za to nemoze a vy mu date nikotin
ja si myslim ze ked ma zena dostatocny strach o dietatko tak prestane

kakaja
16. led 2010

beruska: sama píšeš že jsi nakonec přestala kouřit a jsi na to pyšná, jsi zodpovědná a o tom to je.....
nikoho neprudím, je to jejich boj 😉 😉 😉 😉
a máš úžasnýho manžela, když i on přestal kvůli dětem kouřit, z toho co jsem tu četla, to tak běžné není

monaberuska1
16. led 2010

kdyz jsme u toho koureni, ja prestala taky jak mi to potvrdil doktor ze sjme tehu, a manzel??manzel semnou prestal automaticky, prijde mi to aji fajn, je lepsi kdyz nekouri oba 🙂ale obadva jsme bohuzel zas zacali ☹no ale ted mi vysli // takze vpondeli jdu k dr a jesi potvrdi opat prestavame :_D😀 ale ja uz teda prestala, pro jistotu 🙂a pro svuj klid nemohla bych v tehotenstvo kourit
😖 😖 😎 😎

furaha
16. led 2010

já kouřila 50 denně, ale jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem do týdne přestala - měla jsem nikotinové bonbóny. Už držím přes 5 měsíců, ale na cigára myslím denně. přejde to? vy co jste znovu začli po porodu - co se stalo?

vefi89
17. led 2010

furaha, maximálne tak prídeš o mlieko 😀

furaha
17. led 2010

🙂 nechci začít. jen se bojím, abych neskončila jako mnoho ostatních - přestanou kojit a hned zas hulí. přemýšlím o nějakém šamanovi!

vefi89
17. led 2010

o šamanovi?? 😀 😀 to je vtip?? 😅

monik76
17. led 2010

ahoj, já před prvním těhu kouřila taky a nedokázala jsem si představit, že bych snad měla skončit, tak mi to chutnalo! Nicméně jak jsem otěhotněla, tak jse okamžitě přestala, páč mi bylo tak blbě, že mi vadil i kouř z cigaret. Pak se mi ulevilo, ale ani mě nenapadlo začít kouřit, ikdyž jsem na ty cigára taky myslela denně a věděla jsem, že po porodu zase začnu, už jsem se nemohla dočkat. Začala jsem kouřit 3 měsíce po porodu, nikdy jsem nekouřila před malým a vždy jsem si zapálila až když spal po obědě nebo až večer, kromě teda toho když jsem někam sama vyrazila. A taky si nějak vnitřně slíbila, že jak otěhotním podruhé, přestanu a to napořád. A taky jo, přestala jsem jak jsem otěhotněla, kojila jsem 15 měsíců a teď je to 2 roky a 9 měsíců co nekouřím a doufám, že už nezačnu, už nechci, a ani mi nevadí, že když někam večer občas jdu, všeci kolem mě hulí o 106 a mě to nechává naprosto v klidu!

furaha
17. led 2010

to je zoufalství!

vefi89
17. led 2010

pozri sa, pokiaľ si mala pevnú vôlu a vydržala si do teraz, nemusela by si začať znova. a pokiaľ by si aj začala, tak v tom nevidím problém, jedine, že to ide do peňazí. 😀 😀 ja takú pevnú vôľu nemám. ja si zapálim aj teraz. a Garonka ma zbije, keď si to prečíta 😀 😀
jeden fakt je, že pokiaľ si fajčila pred tehu a vlastne aj počas, pretože nejakú tú dobu trvá, kým rídeš na to, že si v tom, dieťa to aj tak fetovalo. a nikotín sa drží v krvi strašne dlho. hovorí sa, a nejaké štúdie dokázali, že pokiaľ chce mať žena zdravé dieťa a nechce ho "dusiť" msí seknúť z fajčením minimálne dva roky pre tehu..tie látky sa tak dlho držia v tele

vefi89
17. led 2010

a to sa neobhajujem, len píšem to, čo povedal niekto iný 😉

garonka
17. led 2010

vefi jasne, ešte sa pochvaľ ja stale vravím nefajčíť je to hnus 😠
a ešte sa priznaš dostaneš po holej 😅

eloana
17. led 2010

ahoj-holky-ja-taky-pred-tehu-kourila-cca-2-denne,ale-vzdy-jsem-prestala

jinak-pry-pokud-nekdo-kouri-hodne-je-pry-jedno-zda-si-obcas-zapali--stejne-ten-nikotin-tam-je
Ale-prjde-mi-fakt-hrozny-kdyz-vidim-zenskou-s-pupkem-a-cigarem

furaha
17. led 2010

já vím, taky jsem to slyšela. tak alespoň ten kyslík v krvi jsem chěla uhájit. no nevím nevím je to sebezapření a ta intensita se nesnižuje. kdybych dokázala kouřit 10 denně, tak to neřeším... no uvidím, dík za názory. monik gratuluju!

vefi89
17. led 2010

garonka, ale ja ťa mám rada 🙂 😀

garonka
17. led 2010

vefi no ešteže tak!!!!! maš odpustene ale nefajčiť!!!! 😵

vefi89
17. led 2010

🙂 jéééé a som z toho vonku 😝

eloana
17. led 2010

jinak-moje-mama--pri-segre-nekourila-a-kdyz-cekala-me-tak-obcas
a-u-brachy-taky-ne
A-kourim-jedina-ja-----tak-nevim-zda-to-melo-vliv 😉

monaberuska1
17. led 2010

HOLKY KOUKAM TEDA ZE HODNE NAS KOURI ALE FIHAAAAAAAAAAA furaha 50 denne, to bych asi nedlaa ja kourila tak tech 10-15 denne docela dost a tyden pak jak mi vysla slaba carecka tak sem tyden kourila tak 2 denne a ted uz vubec jdu az zitra k dr tak uvidim 🙂ale jdme to samo docela ale je to takvy no nevim u maly u prvniho tehu jsme prestala bez problemu pac mi bylo zle z koure ☹

syraell
17. led 2010

Radši sem už nepolezu, zvedá mi to celkem tlak. Za všechny, kteří hájí svoje hulení v těhotenství doufám, že se jim vyhne ADHD syndrom a vývojové poruchy učení ( a to v tom lepším případě). Argument, že je to každého věc neberu, jsme z vlastní vůle mámy a za ty děti máme zodpovědnost. A že bychom musely přestat 2 roky před těhu, jinak to nemá smysl? Tak to je fakt, to už nemá nemá smysl s tím seknout 😀
Možná by pomohl jeden den ve třídě dětí s kombinovanými poruchami - to pak člověku přehodnotí priority. Vřele doporučuju!

beruska5
17. led 2010

já mám hrozne ráda jídlo 🙂 hlavně nudle z čínsky restaurace,vždy na začátku tehu když sem měla hroznou chut na cigára tak sem si řekla že radši si za ti ušetrení penízky za cigára pujdu dát nudličky do číni a hodne mi to pomohlo a doufám že to vydrží i po ukončení kojení.Už na cigára nemám chut vůbec,jen doufám že stoho žrádla nekdy zhodím pár kíl 😀 😀

xpetka1x
17. led 2010

NO BABY AJ JA SI ZACNEM TERAZ NA ZAC TEHU HADZAT PENIAZKY DO PRASITKA ZA KAZDYM KEDY BY BOL CAS KUPIT NOVU SKATULU CIGARIET.. TAK SOM ZVEDAVA KOLKO ZA CELE TEHU NAZBIERAM 😉

markytkaaa
17. led 2010

Ahoj, nedá mi to nepřispět ...
Kouřila jsem od střední školy. S prvním pozitivním testem jsem načnutou krabičku retek věnovala kamarádce. Kouřit opětovně jsem začala až po odstavení synka od prsa ...
Druhý pozitivní těhu test, cigaretky vyhozeny ...
Nervozní jsem trochu byla ... co s rukama, chuť na cigaretku a tak, ale ženský, vždyť jste se samy rozhodly mít miminko, tak proč jim uvnitř chtěně a vědomě "tvrdíte" vzduch. Přála bych Vám vidět video, co to dělá s dítětem, když matka kouří ... navíc to může mít následky - nižší porodní váha, větší výskyt syndromu náhlého úmrtí kojence, později i problémy se soustředěním a učením.

Každá z vás by měla být zodpovědná, když né sama k sobě, tak alespoń k tomu maličkému co je uvnitř. Vždyť vy tady vytrvale hájíte svoje sobectví ...

ee.liska
17. led 2010

ahojky, já jsem byla silná kuřečka, ale jak jsem našla na testu // hned jsem přestala, první dva tři dny jsem měla občas chuť ale pak vůbec nic.
všem které zkoušejí přestat držím palečky 🙂

janka0025
17. led 2010

ahojte. fajčím od 15 - ich rokov. Vždy som tvrdila, že keď otehotniem okamzite prestanem. ...no nasla som si // a nebolo to az take jednoduche....je pravda, že ani mne sa nepaci ked mamina drží v jednej ruke dieťa a v druhej cigu, ale to myslim, nieje náš prípad....Ale aj tak si myslím, že je to každej maminy osobná vec. ja som po zistení radikílne znížila dávku, a za týždeň som prešla na nuli...ale je to strašne ťažké....každý z mojho okolia vie,ako strasne tužim mať bábo a je to pre mna vsetko na svete, no napriek tomu myslím neustále na cigaretu....dnes je 3 den, čo nefajčím vôbec, čo u mna je absolutny uspech....uvidime, ako sa tobude dat vydrzat....drzme si palce...

monaberuska1
17. led 2010

markytkaa, tak to mame uplne stejne 😀 😀 😀 taky sjem zacala azs po odstaveni od prsa ☹malou sme kojila 10 mesicu a pak asi ejste 1 mesic nekourila, ale pak zacla ☹ chjo ☹
sem byla na sebe nastvana, no ated mi vysli // a nekourim zas , a dobry chut neni 🙂

syraell
17. led 2010

monaberuska1
uplne stejne jako ja 😉

monaberuska1
17. led 2010

taky ??jsi prestalatakhle??kolik mas deti 2??teda??nebo ted jsi tehu po druhe???? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru