Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

syraell
18. led 2010

xpetka1x
To, co tady siris je opravdu NEBEZPECNE! Ujistovat tady, ze kurackam se rodi jedine zdrave deti by melo byt trestne!
Takze holky, pracuju s postizenyma detma, zrejme jich vidim za jeden den vic, nez vetsina z vas za cely zivot. A koureni patri v jejich anamneze k velice castym polozkam!Nemuzu k takovym lzim mlcet. Nazory tipu: kamoska hulila krabicku denne a mazdravy krasny mimco jsou ostudny a hlavne vychazi z neznalosti!
No nic, tehule by se nemely rozcilovat, ze?🙂 Jen je mi tech deti vazne lito, ach jo...

mircalla
18. led 2010

syraell suhlasim a tiez ma to nenechava chladnou

mne sa zda po vsetkom cim sme si museli prejst my prestat fajcit detail

a mimochodom, tiez som kedysi fajcila...ked som chcela otehotniet, prestala som

xpetka1x
18. led 2010

pytali sa ma na to tak odpovedam tak ako to je ozaj fajcili a deti su zatial zdrave ja som prestala aj pri prvom aj pri druhom tehu... sice postupne ale do 9 tt somm uz nefajcila...
tak si myslim ze vyadrit svoj nazor je normalna vec... a nech uz kady robi ako chce...nie kazdy ma rtu silu celit neskutocnemu zlozviku

mircalla
18. led 2010

ja naopak nepoznam nikoho, kto cez tehotenstvo fajcil...a to mam dost kamosiek s detmi..zvlastne

la_cheri__2
18. led 2010

Já u prvního když jsem zjistila že jsem těhotná přestala asi do 14ti dnů úplně,pak mně vynervovali mému dítěti hrozila smrtelná nemoc dědičně takže plodovka no těch 14 jsem byla s nervama v háji tak si zas sem tam zapálila:(Po 14ti dnech když vše vyloučili a výsledky dopadly super jsem přestala.Ted u druhého i když to bylo o dost horší jsem také přestala do 14ti dnů od zjištění ale huba se mi kroutí ne že ne 😠 takže vím že přestat je někdy fakt těžké.Bohužel nemám nevolnosti nic takže chut mám:(Takže já kuřáky nesoudím,je mi jasné že pro někoho je to hrozně těžké

xpetka1x
18. led 2010

mircala mne je to jedno ked ces tak si to tu ries ja nefajcim a som rada...a druhych odsudzovat nebudem..je mi to jedno su to ich zivoty hlavy maju tak nech konaju ako uvazia

mircalla
18. led 2010

uz neriesim...nema to cenu. majte sa

monaberuska1
18. led 2010

mircalla, souhlasim stebou 🙂 ja nevim ale la_cheri jak pises trosku poises zvlastne, nevim moc ti nerozumim ale kazdopadne me doktorka rikala kdyz jsme rikala ze cheme dite a kourim coa jak a ona mi rekla lepsi je prestat hned nez omezovat omezovat je kravina, protoze kdzy omezujes cigaretu vic tahas takze do sebe inhalujes toho mnohem vic...takze ja sekla s tim hend pri maly, a ted pri druhym snazeni tak jsme tyden daval tak dve denne ale to jsme nebyla tehu teprve jsme se snazili takze nevim od kud jsi asi tam mate jine studie nebo co.....mircalla mluvi tak jak ja, a souhlaism sni a ty tady prosazujes sve nazory ale ponekud me se zdaji docela nespravne a hlvane spis ze ses prisla s nekym pohadta......a jeste jak pises ze vzdycky zensky kourili avse dobre a ted je ztogho halo...tak to jsi zas na omylu vem si to ze ted je ta doba kdy zensky nejvci kouri driv ty zenske nekourtili cigareta patrila k chlapovi ale ne k zensky takze podle me mluvis dost .....nekomentuju souhlasim plne s mircallou

la_cheri__2
18. led 2010

to je možná tvůj názor ale můj no pochybuju teda ptala jsem i maminy a kdžy byla v mém věku tak ženský kouřili taky mluvím o době před 20-30 lety ne o 18století 😉 Já se vždy u dr setkala s tím názorem že je lepší kouřit jednu denně nebo přestat postupně než naráz,těhulek a maminek znám dost z hodně stránek aj osobně a většina(dovoluju si tvrdit že tak 90%) z nich kouří.Dětičky mají zdravé a nevidím důvod proč toto soudit je plno horších věcí ale každý vždy soudí jen kouření.....
Docela by mě zajímalo jak to opravud je...když sjem ležela v nemocnici tak jsme to tam s maminama rozebírali,ptali jste se setřiček no jedna řekne že nejdůležitější aby se nekouřilo první 3 měsíce a další že se první 3 měsíce může,takže je docela zajímavé každý říká něco jiného,to celkově DOKÁZANÉ účinky nejsou asi známy že...
Jsi na omylu jen jsem přišla říct svůj názor to ti vadí že se neshoduje s tvým?Tak to není ale můj problém...a spíš naopak....tady se spíš hádají jen nekuřáci mi přijde 😉

mircalla
18. led 2010

mona nema to cenu riesit, uz som sa presvedcila. ony to nepochopia. my zase nepochopime ich, zbytocne plytvanie energiou. ani jedna si tu nepripusti akekolvek riziko, takze je to zbytocne.

monaberuska1
18. led 2010

la _cheri, tak tady nebude problém vtom že se neshodujeme ale jsme asi každá z jiné rodiny, moje maminka nekouřila, a když taháš už kouření do rodiny tak u mé rodiny nikdo neouří 🙂 jen já že kouřila ale nebyla sem kuřačkas velká to neee, a kamardky asi se stykas s jinyma lidma, ja zas prevazne mam kamaradky nekourící, takze toto bude ais aji o lidech s kteryma se stykas...koureni skodi malemu, to je ajsne je to svym zpusobem droga, to je jako by jsi rekla drogy muzes do 3 mesicu a pak ne a nebo naopak 😀 😀 😀 docela se tady smeju jeste s manzelem 😀 😀 😀 😀 ale enchame toho kazda jsme jina a mame na to vlastni nazor, s maminama tady souhlasim ale s rtvyma nazorama se ani trochu neshoduji, anechapu jendu vec a to tu kdzy nekouris proc tolik hajis kuraky v tehotenstvi, asi nevis co dokaze cigareta ale ma tady pravdu Syreall mela by jsi asi videt postizeny deti a pak by jsi asi zm,enila tvuj nazor 😒 😒 😒 😒 😒

monaberuska1
18. led 2010

mircala mas pravdu tady koncim 🙂to je des ale jak ktomu nekdo pristupuje 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ je to smutný ☹ ☹ ☹

mircalla
18. led 2010

to hadam nemyslis vazne, ze 90 percent tehotnych ci matiek fajci, ze? prosim sa nezavadzaj!! tieto nazory by sa ti v inych temach vysmiali. to vvsoko prevysuje svetove statisticky celkovo fajciacich ludi🙂) toto je uz fakt vrchol demagogie.

la_cheri__2
18. led 2010

No to envím protože jsem v životě nepoznala člověka který byl postižený jen díky tomu že jeho matak v těhu kouřila a pochybuju že v jednom ústavu či stacionáři,se sejde skupinka dětí s tímto to se na mě enzlob ale o tomto a postižených vím dost,plno jich znám a nikdo z nich není nemocný díky tomuto tohle je fakt blbost a to si mysli a říkej co chceš 😉 Proč je hájím?to je jednoduché protože nensnáším ty co se do nich náváží protože nekuřáci a zejména ti co přestali si připadají jako ěnco víc a tím líp jim jde se navážet do těch co nemají vůli nebo to nezvládli víš tak proto.)
jo a u nás kouří skoro celá rodina akorát děda s babčou nekouří jinak komplet tety,sestřenky,...
Jasně že kouření škoda ale tak to taky výpary z aut a stejně musíme chodit po městě že a to nikomu nevadí🙂

la_cheri__2
18. led 2010

Já psala 90% těch co znám já čti pořádně jo

eloana
18. led 2010

Ahoj holky, fakt me prekvapilo, jak se debata o koureni v tehu rozjela🙂) Me prijde logicke-bud chci dite nebo chci kourit. Alespon dle toho se ridim ja. Pokud si nekdo v tehotenstvi obcas cigaretu ci dvojku vina da-asi to tomu mimcu zas tak strasne neublizi. Ale pokud nekdo kouri denne nekolik cigaret -prijde mi to nezodpovednost to same kdyz vypije -flasku vina. Myslim si ,ze je dost vlivu co mimcu neprospiva,tak proc mu to jeste stezovat.

monaberuska1
18. led 2010

la_cheri prosímte nechceš se už nad sebou zamyslet??to me udivuje jak muzes toto rict, ze těm dětem to nevadí at mam hulí...no nemam slov na tohle...me tak trochu prijde ze hajis tak trosku sama sebe...a jestli si nepoznala ty lidičky tak bez tam kde ti to vysvetli lip.a mě je jedno kdo kouri me to nevadi at lidi kourio kdyz sem enbyla tehu taky sme bohužel kourila .-( ☹ ale kdsyž otehotnis tak sand prestanu a nebo kdyz planujeet tak uz pri planovani prestane matka kourit ne???? 😲 😲 a jesi ne, je nezodpovedna....podle me by ses mela obratit na nekoho kdo ti to vysvetli lip a rekne ti ze koureni v tehotenství může způsobit katastrofu

la_cheri__2
18. led 2010

Jsi snad natvrdlá???nebo jen neumíš číst??já nikde nepsal že to dětem nevadí tak se proboha nauč číct než mě tu neprávem začneš osočovat jo?bud tak hodná 😠 Já se na nikoho obracet nemusím pro svoje potřeby toho vím dost.Zamyslet by ses měla spíš ty že si předtavuješ že píšu to co nepíšu 😀

monaberuska1
18. led 2010

elona. ahojky jojo urcite ale kdyz nekdo se snazi prosadit nazor ze kdyz matak kouri ze to diteti neublizi, ze zna holky co kouri atd..tak nemam slov na tuto matku ☹ ☹ ☹ a je mi lito deti, a doufam ze nekdy ty eti nebudou mit vadu nejakou ☹ ☹ ☹ protoze ono seto muze projevit az pozdeji.

mircalla
18. led 2010

no tak dokonca na tejto stranke je vacsina bab, co prestala, tak potom neviem, kde beries tych 90%....cca dve tretiny bab ani nikdy nefajcili, len prav ety piznas 90% co fajcia pocas tehu. tak neviem...matematika....

nepatris nahodou ty medzi tie fajciace, i ked trvdis opak? lebo mne sa zda ze hej, cele to dost prezivas, na to ze tvrdis, ze nefajcis....

monaberuska1
18. led 2010

TOTO PSALA LA_CHERI a ted pise ze to nikdy nenepasal, no nevim kdo je tu natvr..... a ovladej se nemusus nam tady nadavat to jde jen videt jak moc dobre jsi vychovana a jak jednas slidmi...moc ti to nejde jenom nadavs ale ze nekomu nadavas tak si nepridas....
toto si psala

No to envím protože jsem v životě nepoznala člověka který byl postižený jen díky tomu že jeho matak v těhu kouřila a pochybuju že v jednom ústavu či stacionáři,se sejde skupinka dětí s tímto to se na mě enzlob ale o tomto a postižených vím dost,plno jich znám a nikdo z nich není nemocný díky tomuto tohle je fakt blbost a to si mysli a říkej co chceš

la_cheri__2
18. led 2010

ne to neptařím jen dokážou fakt vytočit některé rádoby chytré řeči 😉

la_cheri__2
18. led 2010

mona

la_cheri__2
18. led 2010

mona a kde máš větu že kouření dětem neškodí kterou napsala já?tu nidke nevidím milá zlatá🙂jo jak se jedná se mnou tka jednám i já to je snad normální ne🙂

amallie
18. led 2010

Já jsem se celé těhotenství vyhýbala zakouřenému prostředí a ani si nikdo kolem mě nemohl zapálit. Natož, abych si snad zapálila já. Nechápu, jak někdo může hájit kouření v těhu a ještě tvrdit, že to mimču neublíží. Nikdy bych si neodpustila, kdyby kvůli mé nezodpovědnosti byla moje holčička nemocná!!!!!!!

la_cheri__2
18. led 2010

JÁ ALE NIKDE NENAPSALA ŽE KOUŘENÍ NEŠKODÍ MIMINKU TO SI ZAS MONA VYMYSLELA

mircalla
18. led 2010

amallie...suhlas...

ja teda nepoznam babu, ktoru by to co i len napadlo...ale tieto demagogie, to je uz sila

monaberuska1
18. led 2010

la cheri , vis co prcti si to ale kdyz napises jsi v zivote nepoznala cloveka kteremu by ublizilo to ze jeho matak kourila v tehu...tak se zamysli co si vlastzne zapúsala, clovek je co???bylo to dite ze ano???

amalie, mame tady vic stejnych nazoru stebou to jenom jedna tady porad obhajuje kuraky, ...taky to enchpau nevim proc☹ uz takhle je dost slozite za 1, otehotnet, za 2, tehotenstvi aby vse probiihalo jka ma a adalsi josu maminky keter se beznadejne snazi nekolik ůet, akdyz nekdo prijde stim ze koureni vtehu je vlsatne bezna vec..tak nevim teda....

la_cheri__2
18. led 2010

ano to jsem napsal ty snad někoho takové znáš?ale rozhodně jsem nenpsala že kouření neškodí to je velký rozdíl asi si to převracíš ale to je fuk tady člověk nemžůe vyjádřit ani názor jak se nehodí je hned kamenován to se dalo čekat🙂

la_cheri__2
18. led 2010

mona neříkám že je celkově běžná jen říkám že maminky co znám já tak většina kouří ježiš a ty z toho naděláš je to snad jejich věc ne?třeba tady na foru kolik maminek kouří a tají to hm?asi nevíš ale já třeba díky jendé takové diskusi na jiném foru kdy se pak takové maminky veřejně přiznali také jen koukala a byly to maminyk do kterých bych to neřekla.
Jojo tadu tu diskusi drží lidi se stejným názorem ale jakmile jendou za čas projeví názor někdo jný je zle

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru