Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

monaberuska1
18. led 2010

la_cheri-nemam na tebe slov, je to docela sila tady stebou ale smeju se tvym nazorum, protoze mi pirjde ze jsi 15ti leta holka ale to by jsi nemela uz dite ze???ale nazorama tak vyzarujes.....

mircalla
18. led 2010

neee....sorry to neni len ich vec....to je aj vec ich nenarodenych deti. a prave preto to cele absulutne nechapes a stracas pointu....

mircalla
18. led 2010

opat tu davas zase priklady, ze kto fajci a ze to je ich vec. potom sa citis dotknuta, ked niekto povie, ze obhajujes fajciarov.

ruku na srdce...ako si na tom ty?

la_cheri__2
18. led 2010

Moje názory jsou moje názory jsi jedna z mála kterým se nelíbí a jsi řpesně ten typ člověka který nesnáším že soudím jen podle pár řáděk ale co to nemá cenu se tu dohadovat 😀 ale pak se nedivím že je plno lidí tak netolerantních když jim vadí odlišný názor druhého

mircalla
18. led 2010

ako vies, ze je jedna z mala, ktorym sa tvoje nazory nepacia? ja si myslim, ze skor naopak...

monaberuska1
18. led 2010

la_cheri proč pořád dáváš všelijaké názory????koli maminek tady kouri???a taji to??nejsi jedna ztěch které to tají????? 😉

la_cheri__2
18. led 2010

já to netajím já jsem napsala že jsem kouřila a ted žu ne tak nevím co se ti zase nelíbí ježiš? 😝

monaberuska1
18. led 2010

la_cheri hihih 😀 😀 😀 😀 sakra ty to umíš pěkně napsat 😀 😀 😀 😀 😀 to snad neni mozny, hele je to tva vec kdyz kouris coz si mylsim ja pac by jsi je az takhle neobhajiovala tak si kuř...

dydynka
18. led 2010

baby necham preco sa hadate,,ja sa priznam ze si kazdy den jednu cigaretu zapalim,,a netajim to,,nemam preco,,ja som sa tak rozhodla a keby mi mozno ukazal niekto pripad ze tomuto babetku to uskodilo tak by som prestala ale nikto mi nic take neukazal tak si "myslim" ze ak by to tak skodilo tak viacere deti by boli chore,,

blondinka42
18. led 2010

Ten kto fajci v tehotenstve,si nielenze nevazi zdravie svoje,ale aj zdravie svojho dietatka,no ale je to kazdeho osobna vec nech si kazda robi co chces,ved kazda zodpoveda sama za seba a za svoje dieta...poznam aj take pripady ze v pohode si ide tehotna na diskoteku a sa aj opije,to uz fakt nepochopim,ako moze niekto sa opijat v tehotenstve,ved to dieta sa uz narodi zavisle...

la_cheri__2
18. led 2010

mona co si myslíš je mi víš kde 😀 si mysli co chceš i když jsi vedle 😀

xpetka1x
18. led 2010

baby ved klud uz sa nehadajte,, ja som tu uz spominala ze tiez poznam baby co fajcili v tehu no ale ja som si z nich nebrala priklad a hned som prestala lebo som stastna ze cakam druhe babatko a cem aby mu v brusinku bolo tych 9 mes co najlepsie.. a dufam ze uz po porode a kojeni nezacnem fajcit ani ja...
tak babule zatnut peste dajte ssi chrumky a zvladnete to,,,,len treba chciet..to je moj nazor..

monaberuska1
18. led 2010

blondynka, pekne jsi to napsala, 🙂 já sem pyšná na to že nekouřím, 🙂 🙂 🙂 🙂 dám si radši pomeranč než cigaretu 😀 😝

la_cheri__2
18. led 2010

xpetka to jsem i u prvního říkala taky že už nezačnu a bum začala jsem zas,ted is to říkám aj u druhého že nezačnu tak už to třeba vyjde a až dokojím druhého prcka tka už nezačnu🙂

monaberuska1
18. led 2010

taky si mylsim ze clovek musis chtit, kvuli miminku prestat kourit.......

la_cheri__2
18. led 2010

mona si dej já radši banán teda 😀

blondinka42
18. led 2010

ak chcete prestat fajcit,vela sexujte,ale tak vela aby ste nemali cas pomysliet na cigaretu 😀

monaberuska1
18. led 2010

la-cheri, banány jím denně apson 5 denně miluju je 😀 😀 😀 😀 ale pomeranče taky právě 😀 😀 😀 😀 nemuzu tolik bananu pac banan je na stolici dobrou 😀 😀 😀 to nevim co bych delala takze s bananama se krotim

monaberuska1
18. led 2010

blondynka?? 😀 😀 😀 😀 to je dobry 😀 😀 😀 hihi to by asi chlapi brali co????to by se jim libilo, pac by to u enktere bylo aj nekolikrat denne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

la_cheri__2
18. led 2010

blondiko:já mám sex ted zakázaný nebo zakázaný mám být opatrná tak radši nesexuju
mona:jo to je jak u mě banány jím pořád mnam 🙂a taky byhc mohla pořád párek s octem a cibulí (to jsem jedla i u prvního pořád) tak že by další kluk? 😝

blondinka42
18. led 2010

monaberuska1 ja som tiez toho nazoru ze nicit zdravie dietata ktore sa nema ako branit je bezcharakterne...a keby len zdravie,moze ist aj o zivot,lebo telo kazdej zeny je ine.je dokazane ze fajcenie alkohol a dokonca aj privela kavy moze vyvolat potrat alebo predcasny porod,je to u kazdej zeny ale individualne.

xpetka1x
18. led 2010

no ja zas sexik nemozem mam cervenu od dokiho do odvolania ☹ no ja to asi aj zvladnem ale co moj muzik?, no to bude prenho koniec sveta no ale ved stale ma pravu a lavu 🙂 nic ine nepovolene 🙂

la_cheri__2
18. led 2010

xpetka:můj se pořád ptá kdy se dočká tak si z něj dělám srandu že až na konci roku🙂já mám strach i kvůli tý cystě tak si radši počkám do příští kontroly u dr co poví

xpetka1x
18. led 2010

no to jo.. ja rdsej budem posluchat a mozme sa aj inak utototo.. ved este niake sposobi ostali 😉

mircalla
18. led 2010

no ja mam tiez sex momentalne zakazany...takze ani cigarety, ani alkohol, ani urcite jedla, ani sex...dokonca ani pravidlena kava...a na tej som zavisla...

ale nevadi. jasne, ze mam dakedy chut napriklad na pohar cerveneho, ale pockam si...kavu asi aspon sporadicky neviem odopriet

beruska5
18. led 2010

dydynka 😉

xpetka1x
18. led 2010

no s kavou som nemala problem vobec hned som odoprela bo som citala ze velmi skodi podla najn, studii.. ale no ja uz neviem co skodi co nie..ale nepijem nefajcim nekavujem nejem mastne a vyprazane jedla sladke malinovky a nesexujem.. to posledne je najhorsie..jaaajj ved mi aj suska zarastie 🙂 babule idem ja kuk tv trochu tak pekny vecer a dobru nocku

blondinka42
18. led 2010

a to preco by mal sex skodit?moze sex sposobit nieco zle?

aurecon
18. led 2010

la cheri: Prosím tě, vzpamatuj se. Četla jsem poslední stránky, a to, co píšeš, je strašné. Já osobně znám jednoho chlapa, který je postižený, protože jeho matka celé těhotenství kouřila. Doktoři přímo potvrdili, že je to z toho. Nemyslí mu to, špatně mluví, každý se z něho směje, nepracuje, je v ID. Takže myslím, že to za to nestojí.

Ale takové zcestné názory, co píšeš ... raději odtud jdu, protože jsem rozčilená. Není to věc jen matky, ale chudák dítě musí dýchat takové sajrajty.

Není mi jasné, jak nějaká matka kuřačka může mít své dítě ráda, když mu dělá takové hnusárny.

A myslete si, co chcete. Svůj názor na to nezměním.

mircalla
18. led 2010

no kava skodi vo velkom mnozstve....jedna dve slabe za tyzden su ok....nazor lekara...

Pravda bude zase niekde uprostred. Nič v malom množstve by nemalo škodiť, okrem v tehotenstve zakazovaných nerestí, napríklad fajčenia, alkoholu alebo drog. O vplyve kofeinu na organizmus tehotnej ženy nájdete informácie na stránke MUDr. Petrenka www.9mesicu.cz. V malých dávkach môže byť pitie kávy neškodné pre zdravie matky i dieťaťa. Je to však návyková látka a preto sa odporúča množstvo kofeínu postupne v priebehu tehotenstva znižovať. Užívanie akejkoľvek návykovej látky môže byť v tehotenstve rizikové. Dôležité je, aby Vás káva neodvodňovala, pretože v tehotenstve je potrebný dostatok tekutín. Okrem toho je dôležité, aby káva nenarušovala spánok, ktorý by mal byť kvantitatívne i kvalitatívne dostatočný. Problémom môže byť akú kávu pijete, a či viete čo pijete. Instantné kávy obsahujú rôzne chemické nosiče a obsah kofeínu nemusí byť konštatný. Mlieko znižuje účinok kofeinu. Kvalitná čerstvo mletá káva z dobrého kávovaru, napr. Saeco, Divina zabezpečí konštantný obsah kávy (7 g) a tým i kofeínu v jednej šálke. Desať kávových zŕn dodá šálke kávy približne 0,1 g kofeinu. Šálka dobrej čiernej kávy obsahuje 0,2 g, rôznym spôsobom prípravy sa dá dávka zvýšiť až na 0,7 g kofeínu v jednej šálke, čo je už priveľká dávka. Pozor je treba dávať aj na obsah kofeínu v čaji a v nealkoholických nápojoch typu "cola". Treba si vybrať, niekto znáša lepšie kávu, iný čaj. U menšieho počtu na kofeín precitlivelých ľudí (napríklad so zvýšenou činnosťou štítnej žľazy) môžu vyššie dávky kávy vyvolávať pocity búšenia srdca, zrýchlenie srdcovej aktivity, poruchy spánku, pocity strachu alebo panické ataky.

V malých dávkach nie je pitie kvalitnej kávy v tehotenstve škodlivé (napr. jedna šálka kávy denne). Vysoké dávky môžu spolupôsobiť pri vzniku tehotenskej hypertenzie a dráždiť žalúdok. Pitie viac ako 3 šálok kávy denne počas tehotenstva pred dojčením a počas dojčenia môže znížiť obsah železa v materskom mlieku, preto sa odporúča neprekročiť dennú dávku 300 mg kofeínu. Užívanie kofeínu počas dojčenia bolo schválené aj Americkou akadémiou pediatrov - www.kellymom.com. Niektoré deti sú však citlivejšie, môžu byť hyperaktívne so zníženou potrebou spánku. V takom prípade je potrebné dávku primerane znížiť. Základné informácie o káve nájdete aj v článku Čierna káva - účinky na organizmus.
😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru