Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

anxuska
18. led 2010

jaj, prajem Vám všetkým, veľa sily, aby ste s tým čím skôr skončili 🙂
Baby a myslím, že tie výhovorky, prečo neskončiť vám nepomôžu, určite fajčenie ohrozuje zdravie vášho dieťaťa (možno to hned nevidno, no neskôr zistíte, že má problémy s prieduškami, časté angíny, možno astmu a je náchylnejšie na drogy) tak potom ak zistíte, že vaše dieťa fetuje, tak si spomente na všetky tie zbytočné cigarety.

mircalla
18. led 2010

blondink42 - s tym sexom ....vacsinou neskodi....zeny ktore maju rizikove tehu maju stopku od lekara, ze nejakeho dovodu...napriklad je nizko placenta, cena spini ci krvaca, alebo ma skratka ze sebou uz viac potratov...tak pre istotu....

blondinka42
18. led 2010

mircalla a ja jeden potrat mam uz zasebou tak ak budem mat istotu ze som tehotna radsej sex vynecham,nebudem riskovat...

mircalla
18. led 2010

to zase neblazni🙂) zavisi co bolo pricinou, skor som myslela opakujuce sa potraty....a zavisi ake je tehu, ci je problemove alebo nie...ja som mala v 8tt krvacanie, tak mi doky sex zakazal. trvalo to sice len 2 dni, ale radsej...

zavisi co povie lekar, ale v tvojom pripade nevidim dovod

la_cheri__2
18. led 2010

asco:to cos napsala je fakt hnusný ty si myslíš že matka která kouří nemá ráda své dítě?tak promin ale to je fakt hnusný ,přehnaný a nevím co ještě 🙄To je vidět že nevíš o čem mluvíš...
mirca:jéé kafe se mě netýká to nepiju vůbec 😀 ale co jsem pila jak jestli znáš ten energy nápoj Big šok bohužel i v těhu(to jsem ještě nevěděla že jsem těhu někdy ve 3tt) tak snad to bude ok ale zatím je vše jak má být

monaberuska1
18. led 2010

holky me vypdal konik a nejel ☹ten sex jsme slysela ze je takovy nebzpecnejsi vprvnich 3 mesicich ale ja nevim :-d 😀 u maly jsme to nerisovala vystacili jsme si jinka chapete jak hihi 😀 😀 hja se baa totiz 😀 😀 😀

ja sni souhalsim ale 😀 😀 😀 podle me je to spravny nazor a urcite kour skodi, ale sup jdeme od toho uz pryc, 😀 😀 😀 😀 😀 jsou i jine veci na rozebirani 😀 😀 😀 😀 😀

mircalla🙂a jak jde tehulkovani????vubec???vse dobry nebo nevolnosti mas???

mircalla
18. led 2010

nevolnosti mam, ale uz su na ustupe....ale stale take nechutenstvo je. inak zatial klop klop

xpetka1x
18. led 2010

mirco a 3 v 1 alebo skor 2v1 co taka kava?? ja som v 6 tt a nemozem sexovat lebo som uz raz potratila v 8tt zacala som spinit,,,teraz mi je ok ani negrckam dufam ze ani nebudem.. 😒

mircalla
18. led 2010

ja si dam tak 2 za tyzden, nie silne

mne bolo zase zle dost casto...

monaberuska1
19. led 2010

holky ja si dávám kafe každý den jendou denně ale rozpustné a to jeste hodne slabe a zaliju si to jen do pulky a zbytek doliju mlikem 🙂 a jinak kdzy mam chuta na kafe piju CARO 🙂 😉

liv1
22. led 2010

raz som citala vase prispevky a nedalo mi to, skopirovala som vam cast jedneho clanku. kazdy si urobte svoj nazor.

"Ak fajčíš, prosím PRESTAN hneď teraz. Ak nie kvôli tebe tak kvôli tvojmu babatku. Fajčenie zvyšuje krvný tlak a môže spôsobiť odtrhnutie placenty od maternice. To je väčšinou veľmi vážny stav a môže spôsobiť smrť bábätka. Tvoje bábätko sa nerozhodlo fajčiť tak ho do toho nenúť. Narodí sa s nižšou váhou ako ostatné deti a vysoko pravdepodobne začne v puberte fajčiť, lebo nájde niečo čo mu je blízke. Veď to už skúsilo ešte kým nebolo ani na svete."

vika34
22. led 2010

liv,chcem sa ťa opítať ty si fajčiarka?Myslím,že všetky kočky vedia ,že to škodí nemusíš to zdôrazňovať

liv1
24. led 2010

ja som nefajčiarka chvalabohu. a ty? mnoho žien vie že to škodí, ale nevedia čo to spôsobuje.

vika34
24. led 2010

liv,hned som si myslela,že si nefajčiarka
všetky ženy vedia,že to škodí aj čo to spôsobuje,ale tá závislosť je proste silnejšia
táto téma je pre fajčiarky,tehulky,ktoré sa snažia sa podporiť ako prestať fajčiť a ver mi všetky vedia,že to škodí aj im nenarodeným deťom,preto niektorá založila túto temu aby sa podporovali navzájom a nečítali výčitky nefajčiarok,ktoré nemajú absolutne šajnu o tom,čo je to byť závislá od cigariet,sorry za otvorenosť,áno som fajčiar

miriam21
25. led 2010

ahojte, ja som na tom tiež podobne pred otehotnenim som fajcila pomerne dost...no nie tak vela ako som sa docitala ze aj 30..ja tak max10cig/denne.bolo to individualne podla toho kde a skym som bola...no ked som sa dozvedela ze som tehotna snazila somsa to obmedzit na jednu...no teraz som v 6tom mesiaci a zapalim si aj 3 denne....mam hrozne vycitky voci tomu..pytala som sa vela kamosiek fajciarok ako tooni zvladali, no vascina fajcila po cely cas tehotenstva a babo i ked sa narodilo mensie bolo zdrave...dokonca aj moja mamina fajcila s 3dcerami a sme zdrave...a fajcila ivac ako ja teraz...no nechcem sa tym ukludnovat ze ked ich deti su zdrave tak bude aj moje.ale viem ze to je zle co robim, no mam aj dost problemi s priatelom, dokonca aj zdravotne(ked som prestavala fajcit nemohla som ist na wc niekedy aj 10 dni). Neviem co mam teraz robit..kazdy den si poviem ze prestanem fajcit ale vzdy ked ide mamina na balkon podlahnem. Asi by mi pomohlo byt izolovana od fajciarov, bo ked bola mamina v nemocnici tak som nefajcila. Ale zijem s nou a jej priatelom , teda aspon zatial. Dufam, ze dieta bude zdrave, ak nie budem si to zrejme vycitat cely zivot. Bola som aj na kardioechografii kde mi kontrolovali srdieckoa pluca babatka a zda sa ze je zdrave, až an selest, ktory je zevraj normalny. Doktor povedal ze babo z toho vyrastie. tak ma tym potesil ale stale sa bojim že sa mu moze este nieco stat. ☹

gaby21
25. led 2010

Tak tato tema je naozaj chvilami az na pobavenie, nazory typu Ved aj ciganky fajcia a ake maju zdrave deti -nevidela som jedno zdrave-, alebo Nech mi daju nejaky dokaz ze fajcenie naozaj dietatku skodi -ubera mu kyslik to je DOKAZ, alebo V tehotenstve vyfajcila krabicku cigariet a jej dietatko je zdrave krasne spinka -to nemoze tvrdit nikto, astma alebo zapaly priedusiek, alebo neustaly kasel sa mozu prejavit ovela neskor, mozno az o par rokov, alebo prirovnavat fajcenie k rovnakemu pripadu ako nezdrava vyziva hmm- placenta prefiltruje vsetko skodlive pre babo, teda okrem liekov. Ale po precitani tohoto si myslim, ze aj drogovo zavisle by sa vedeli celkom slusne obhajit podobnym sposobom ako fajciarky tehulky a vsetkym by nam tvrdili, ze sak nemoze skoncit naraz, lebo sok, alebo sa pozri na tu kolko davok si dala v tehotenstve a jej dieta je zdravsie ako ktorekolvek, a podporujme sa navzajom a ine a bla, bla, bla........ 😀

janinna11
25. led 2010

Mila Miriam,
podla mna je to od Teba total nezodpovedne, nutit fajcit aj mimi, ktore ani netusi, ze mu vedome ublizujes, a urcite sa mu kazdym dnom bude tazsie dychat a to, ze vela fajciarok ma zdrave i ked mensie deticky vobec neznamena, ze to tak bude cely zivot, budu mat mensiu imunitu, budu labilnejsie, tazsie sa ucit atd... a ako chces kojit?? Nechapem Ta. Ja som fajcila cca od 15-tich, tak riadne pravidelne som sa rozfajcila az na vyske, a tam som niekedy dala aj krabicku za den, zvlast v piatok, ked sa slo na zurku. teraz mam 26, v decembri som zistila, ze som tehotna, uz vyse mesiaca pred tym, som sa snazila cigarety obmedzovat na takych 5-7-10/den. Miminko sme totiz chceli. Akonahle som zistila, ze mam v teste //, som prestala fajcit, i ked som to tehu nemala potvrdene od lekara. Preco zamerne svojou slabostou ublizujes malemu cloviecikovi, po ktorom tuzis??? To male si to nezasluzi....
Ja som mala doteraz asi 3krat obrovsku chut si zapalit, ale akonahle som presla okolo fajciara a pocitila ten smrad, chut ma presla, a asi by som to ani nedokazala, zapalit si s mimi v brusku. V dnesnej dobe je velkou vzacnostou porodit zdrave silne dieta i napriek tomu, ze rodicia sa stravuju zdravo, preco este aj fajcit, ked zdravie je krehke??
Mne moje tehotenstvo ubralo chuti na cigy, a co sa tyka toho, ze si nemohla ist na WC, chapem to, ja mam strasne problemy so zapchou tiez, myslim, ze je to aj preto, ze som bola fajciar a este k tomu zapcha z tehu, v tehu je to totiz bezne. Vyskusala som vlkaninu, slivky, susene marhule, lanove semienka, nie je to este ani teraz ok, a mam stale problemy, ale je to trochu lepsie. Citim sa ako balon, som strasne plna, viem, ze keby som si zapalila, idem bez problemov na wecko, ale nemozem to tomu malemu Anjelikovi urobit. Dufam, ze to pochopis, a prestanes!!

miriam21
25. led 2010

janinna11:Mylsim ze si mi dala asi poriadnu facku, ktora dost zabolela ale viem ze mas pravdu. ☹ 😢 lebo viem ze babatku nechcem ublizovat.Od dnes sa budem snazit prestat, tak prosim drzte mi palce. Dufam ze mito vyjde.

janinna11
25. led 2010

Miriam, niekedy to zial inak nejde, ja som si tiez nevedela predstavit rano bez cigarety a kavy a teraz uz ani tu kavu nepijem, pijem vacsinou na ranajky granko, niekedy si dam cez den Caro-ten obilninovy "kavovy" napoj a kavu som mala asi 5x, odkedy som zistila, ze cakam baby, aj to taku, ze si robim pol deci kavy na 4dcl napeneneho mlieka, takze ked sa chce, da sa vsetko🙂) hlavne jedz vela citrusov a papriky, proste vsetkeho, co obsahuje vela C vit. Ale tak 2 mesiace pred porodom to uz asi nie, aby drobec nemal zltacku, sice niekedy sa tomu nevyhnes. To vies, pravda niekedy boli, ale ked to ma byt zdraviuprospesne, nie len pre teba, ale hlavne pre novy zivot, ktory v sebe nosis, zatni sa a dokaz, ze dokazes existovat bez cigariet!! A na tu zapchu skus vlakninu psylium od Dr. Popov, su rozne prichute (citron, melon, malina-ja odporucam pomaranc, melon je moc aromaticky a presladeny) a prave je to urcene aj pocas tehotenstva. No ak mas rada susene slivky,to ti 100% pomoze do druheho dna, len ich poriadne preplachni horucou H2O.
V kolkom si teraz???A samozrejme drzim Ti palce, kedykolvek sa ozvi, ked budes mat brutalnu chut zapalit si.Vtedy je najlepsie najst na nete nejake stranky s obrazkami, co vsetko robi nikotin s detmi a s plucami,pozri si to a chut potlac.

miriam21
25. led 2010

dakujem Janinna11🙂 ja som teraz v 25tt a vyskusam tvoje rady. Ja som sice už skusala aj teplu vodu nalacno pit, aj vselico mozno ..teraz jem aktiviu ( i ked ja moc jogurty nemusim) ale celkom to pomaha. skusim tu vlakninu co si spominala. este raz dakujem dost ma to povzbudilo aby som prestala. 😉

janinna11
25. led 2010

Pre Viku34,
citala som, ze si trochu vycitala Liv, ze sa nema co starat, kedze je nefajciar.... Vika nebud nervozna z pravdy, ja som byvala fajciarka, nemozem povedat na 100%, ze opat nezacnem, ale viem, ze tuzba po dietati u mna trochu obmedzila cigarety a laska k tomu malemu stvoreniu, ktore uz skoro dva mesiace nosim pod srdcom mi nedovoli fajcit odkedy som sa o nom dozvedela, i ked chut by bola, ziadny extrem, skor ide o ten stereotyp, chodit si s kolegom po porade a po obede zapalit, potom znovu o polhodku a tak, pokecat s kolegami...vsetky to dobre pozname, ide o tu pevnu volu, ktora nam doteraz chybala, i ked takmer kazda chcela prestat, a skoro kazda to nie raz skusala... Kocky, buduce maminy!!!! Ved rozmyslajte, teraz mate tu najsilnejsiu motivaciu na svete, dieta, zrodene z lasky, to najcistejsie stvorenie na svete!!!! Ked prestat, ak nie teraz??? Kto nedokaze prestat teraz, ked caka mimi, uz neprestane...... silnejsia motivacia, ako mat zdrave dieta a zamerne mu neublizovat kvoli nedostatocnemu odhodlaniu matky prestat s cigaretami, totiz podla mna neexistuje!!!

janinna11
25. led 2010

Miriam, urcite tu skus,ale povedz si, nie ze "teraz to vyskusam", ale radsej: "Tak idem do toho s tym, ze urcite prestanem fajcit a budeme obaja zdravsi!!!" Kedykolvek sa ozvi, urcite to dokazes!!! A este mi moj lekar odporucil vyzivovy doplnok Laktobacil, je to na udrzanie pH v zaludku a v crevach a na podporu organizmu v boji proti inefkciam a zapalom, na ktore sme v tehu citlivejsie a zvlast fajciarky maju oslabenu imunitu!!
Mirka odkial si??

miriam21
25. led 2010

Tak oddnes do toho idem🙂)zatial sa mi to dari...ja viem ze je to len par hodin, no aj ked mamka isla na balkon tak som to odignorovala, co byva pre mna tazke. Som zo Senca, nedaleko BA. mozem sa este spytat ani pocas kojenia sa nesmie fajcit, že?

janinna11
25. led 2010

No Miriam neviem ako to bude u Teba, kedze do teraz si fajcila, Tvoj lekar vie, ze si doteraz fajcila?? Ak, tak potom ho urcite informuj, ze si prestala, a co sa tyka kojenia, asi ti drobec nebude pit potom mliecko, lebo bude horke a bude obsahovat nikotin, to znamena, ze napr. si ho rano odsajes na cely den, ak budes mat dost a potom si zapalis... Niekde na nete som o tom citala, ze niekolko hodin po cige by sa nemalo kojit, jasne ale je, ze by sa vobec nemalo fajcit....!! Preco hned spekulujes o tom, ze ked budes kojit, nebudes moct fajcit... vsak skus uplne na furt prestat, nie s tou myslienkou, ze po porode, resp. ked drobca odstavis znovu zacnes.... neplanuj si to takto, chod do toho s tym, ze nadobro koncis s cigaretami!!
Drzim palce!! 😉

janinna11
25. led 2010

No a este Ti chcem poblahozelat, ze si odolala cigarete, ked sla mama fajcit!!! Super, len tak dalej 🙂)

miriam21
25. led 2010

dakujem a odteraz budem stale odolavat..aj keby somsa mala zavriet do izby..a nevychadzat:D
nehovorim ze chcem hned poodstaveni zacat znova..len som chcela vediet ak by som už nevydrzala kedy je najlepsie zacat tak aby som neublizila už babatku...viem ze najlepsie nieje zacat vobec..

janinna11
25. led 2010

No vidis!! Super sa to cita, citit z toho Tvoje velke odhodlanie!!! Neboj, urcite to nebude lahke, ale zvladnes to. Hlavne co najskor zacni pit tu vlakninu a papaj slivky, moze byt aj kompot, ak mas rada, pomaha to fest na tu zapchu🙂

liv1
25. led 2010

vika 34 prosim nenechaj sa vysmiat, vela dievcat tu pise o tom ze vsak vela deti fajciarok je zdravych atd. takze o akej podpore to hovoris? podpora je to co tu robi janinna a za to ju maximalne uznavam.

miriam aj ja drzim palce, urcite sa ti to podari, ved predsa uz tolkym to vyslo. drz sa. 😉

Mimochodom fajciarka som bola, sice davno, ale tiez som s tym bojovala, i ked nie kvoli babatku ale kvoli inym veciam. Vadilo mi ze smrdim, ze mi zltnu zuby, ze to nici moje zdravie, ze to zle robi na plet atd. Motivacia bola taka silna, ze uz 6 rokov nefajcim. Neviem si vsak predstavit vacsiu motivaciu ako dietatko, preco prestat s tym svinstvom.

gaby maximalne suhlasim s tvojim nazorom.

janinna to co si napisala je uzasne, myslim ze by to nikto nemyslel a nenapisal lepsie 😉

simusska
25. led 2010

holky aj ja som tu pred par mesiacmi vyrukovala s nazorom ze mnohym fajciarkam sa narodili uplne zdrave deti a aj ja som fajcila a mnohe ste ma odsudzovali...
musim uznat ze som bola riadne silna fajciarkaa prestala som fajcit az okolo 4 mesiaca ale prestala som....bol to tazky boj ale kazda jedna zapalena cigareta u mna znamenala hromadu vycitiek az som s tym nakoniec sekla...a nasla som si na to aj fajn sposob...fajcila som asi 20 denne a kazdy den som si povedala ze jednu odoberiem a pri jednej aj ostanem...pomahal mi aj moj manzel ktory je tiez fajciar tak to vobec lahke nebolo a svokra doma tiez fajcila...a taka som fajcila uz len 1 cigu denne aj na nete som vela o tom citala ze vraj 1 mozem...stale som si tu jednu odkladala na vhodnejsiu dobu cez den az som na nu postupne zabudla🙂 potom som si este sem tam dala mozno tak pol ale hned som ju zahodila a vycitky som mala riadne...
a dnes som na seba hrda ze som s tym skoncila ale ci mam tu vytrvalost ze nezacnem to este neviem ale hlavne ze som nijak malej neublizila rastie ako ma a ja mam viac penazi na vecicky pre nu...
skuste to takym sposobom aj vy a uvidite ze potom ako fakt prestanete si uvedomite ze to az take tazke nebolo..
ja vas neodsudzujem lebo aj ja som to zazila a hladala som pomoc tiez na tejto stranke a aj utociste....tak len nazbierajte odvahu ako ja a skuste to...znova a znova ved za skusku nic nedate🙂

groka
25. led 2010

ahojte

tie ktore mate silnu volu a chcete prestat,tak zo dna na den a to vazne

prestala som fajcit v den ked som si nasla na teste 2 ciarky,no uz od ovulacie som bola nasrata na seba ako pes ze stale fajcim a ze uz sa mozno vo mne vyvyja cloviecik,v den ked som objavila 2 som si isla zapalit ze naposledy a ked som si potiahla pomyslela som si=tak dlho som tuzila po babatku a teraz si ho mozem sama zabit tym,ze fajcim,kazdym potiahnutim mu beriem kysliim,predstavovala som si to tak a tak nejako to aj funguje,ze kazdym mojim vdychnutim cigarety on sa nenadychne tak ako ma,,,,,,,,,,,,takze som cigaretu hned zahasila a prestala v ten den
po par dnoch mi prisli take nevolnosti ze som velmi zle znasala mojho muza ked prisiel z vonka a dofajcil a smrdel ako zdochlina,tak ako citate,skoro som sa povracala,na chodbe sa musel vyzliekat a sprejovat sa ked sa chcel priblizit ku mne,viem,ze cigaretu si viac nezapalim a budem si vycitat ze som fajcila a potom isla pri svojho syna a on ma musel dychat,fuj,ale ma 3 roky a uz mu to nerobim a manzela krotim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru