Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

lucifer117
20. srp 2013

@f.nina Souhlasím s vama mě to DR taky řekl i když je to k neuvěření ale je to nazor každího z nás jak od kuřaka tak od nekuřaka a kdo tady píše že když zjistil ze je v tom a hned přestal tak mu věřim tak 50 procent že to udělal hned a ne zedne na den ja sem v 5tt a kouřím dal méně ale kouřim už ted mam doma 2 zdravé děti u kterých sem kouřila stejně takže už rady nepotřebuji.S omezením souhlasím a s vynecháním upně take ale nepovede se to každé z nás a je to jen a jen na té mamince co si vybere takže ja neodsuzuju to co sama dělam.Ale je to jenom forum kde si vyměnujeme nazory a rady takže s tým vynaložte jak uznáte za vhodné nastávajíci maminky....

zrzzynka
10. zář 2013

já jsem před těhu kouřila tak 10 denně a na vínku s kamarádkou jsem vyhulila třeba i krabičku ale jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, nikoho jsem se na nic neptala a okamžitě přestala 🙂
Z fyzické stránky mi to nechybí vůbec, spíš po té psychické...člověk to má spojené s věcma a je to takový rituál 🙂
nicméně mě za celou dobu ani nenapadlo si zapálit 🙂
Moje kamarádka je také těhotná a kouří 3-5 denně, nijak ji to nevyčítám, je to každého věc a souhlasím s tím, že to může mít vliv na zdraví dítěte ale také nemusí, mamka kouřila semnou i s bratrem a jsme oba úplně zdraví od narození a naopak znám případ holek, co přestali se vším škodlivým a narodilo se jim mimčo s nějakou vadou ☹
Takže já jsem pro nekouření v těhu ale není potřeba to asi zase hnát do extrému 🙂

24122013
25. říj 2013

AHOJ HOLKY,JA JSEM TADY NOVA,JSEM V 29 TYDNU,A KOURIM TAK 5 CIGARET,DOKTORKA RIKALA ZE TO NEVADI

llluckaaa
25. říj 2013

Tímto se všem omlouvám, že trochu odběhnu od tématu 😅
@24122013 1. příspěvky se mají psát malými písmeny, 2. pochybuju, že máš termín v prosinci 2014, jak se zde ukazuje, 3. u tvé doktorky bych se tedy léčit nechtěla 😒

miskamaj
25. říj 2013

ruky by som dolamala tym zenskym, ktore v tehotenstve fajcia a vedome ublizuju nevinnemu dietatu

prcccek
25. říj 2013

Holky, nechci aby to znělo jako výmluva. Četla jsem, že je fajn přestat v kterémkoli týdnu v těhotenství, ale od začátku mám strach, že ten absťák v těle, nervy, depky apod. taky ublíži, ne-li vyvolá předčasný porod nebo nějaké komplikace. Jelikož jsem před těhu byla silná kuřačka a těhu je neplánované, tudíž jsem nepřestala před, tak jsem to omezila co nejvíce a snažím se omezovat dál. Před každou kontrolou apod. samozřejmě nervičky, naštěstí je zatím vše ok. Uf, tak jsem se trochu vypovídala.

kaajduska
3. lis 2013

Dobrý den,
dělám jednu seminární práci ve škole, studuji na 1: lékařské fakultě v Praze, moc by mi pomohlo, kdyby jste mi odpověděli na pár otázek v dotazníku - http://www.survio.com/survey/d/I9U7F1H7M3T8M3K9T . Děkuji 🙂

jennyska
13. lis 2013

Ahoj @ankaevka @nina88 @bonnie1 @denise01 @findejsova1 @blahova_andrea @patrica8 @bludiicka @bacovaa @ada510 @jajino @andy21 @bubusakalenka @suzanna123 @petribela @verukucerka @daasenka85 @schnek@kaajduska @prcccek @miskamaj @llluckaaa @zrzzynka @lucifer117 a ostatní těhulky, maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kouřením v těhotentsví prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/koureni-v-tehotenstvi/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřená každému, vždy a neomezeně.

denise01
14. lis 2013

@jennyska Ahoj, rada by som do temy prispela ale nemam ziadne skusenosti s fajcenim v tehotenstve. Kedysi som fajcila aj ja, pubertalne roky a potom este par dalsich rokov, ale odkedy som stretla partnera - manzela, ktory nefajci, nefajcim ani ja 🙂

domcakucerova
27. lis 2013

Ahoj...🙂 Já jsem se dozvěděla že jsem těhotná a kouřím .Nedělá mi problém přestat ale každá moje známá co byla těhotná a kouřila říkaly že je blbost přestat že to tělo je na to zvyklé.Tak se bojím přestat a bojím se i kouřit..😀

21288
30. lis 2013

Viděla bych to stroze..kvůli zdravého dítěte přestat!!!

sarinka_nevesta
30. lis 2013

@domcakucerova určitě bych přestala....já jsem taky původně kuřačka, ale mám za sebou IVF, takže jsem přestala v průběhu IVF, neměla jsem s tim žádnej extr problém,(taky jsem nekouřila nijak moc), ale minimálně se ti bude při porodu líp dejchat a v průběhu těhotenství taky a nebudeš posílat malýmu do krve všechny ty srágory...já bych přestala minimálně hned jak bych se dozvěděla, že jsem těhotná 😉

patriceliatko
2. pro 2013

Ahojte, pridávam sa k téme,ja ako som zistila že som tehotná som to obmedzila. Ale pred tehotenstvom som vyfajčila aj krabičku denne,takže som dosť veľa vyfajčila,ale potom som si 2 týždne kupovala slimky a denne som 5 cigariet vyfajčila.....naraz som si večer povedala že to musím urobiť kôli maalému a nie že ja budem stále uspokojovať moje chute a byť otrokom cigarety....takže baby viem že to neni ľahke ale držim každej jednej palčeky nech vyhrate na cigaretami :D
P.s: Myslím si že mi pomohlo aj modlenie

hribecekbeztecek
4. pro 2013

Kouřila jsem, ale od okamžiku, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná jsem už na cigeretu ani nesáhla. Ano vaše je zvyklé na nikotin, ale uvědomte si, že to dáváte i tomu malémo bobišovi. až se narodí, budete mu foukat kouř do postýlky, aby mu to nechybělo.
Kouřit je sobecké, pokud si tím nekazíte jen své zdraví

malamonika
6. pro 2013

ja som dosť fajčila ked so zistila že som tehotná tak som prestala ale po mesiaci som si zapalila no a potom so prestala uplne prestalo mi to chutit a ked to citim strasne mi to smrdi zatial nefajcim ...mysli si ze ak mas bit nervozna tak si za pal slabu cigaretu drobcek to citi ale ja by so to neriskovala a niekde so citala ze 3 denne mozes aj v tehu ale ci to je pravda tak to netusim

ivancek123
6. pro 2013

ja len toľko k téjto téme,pri prvej dcére som brala veľmi veľa vitamínov pre zdravý vývoj dieťaťa a nefajčila som,a ked som odchádzala z pôrodnice malinká mala liekov na celý deň a veľa odporúčaní na rôznych odborných lekárov,ked som otehotnela s druhou dcérkou,ochorel mi vážne manžel,nezvládla som túto situáciu,prestala som jesť,zrútila som sa a začala som fajčiť,ani neviem ako moje druhé tehotenstvo prebehlo,moje myšlienky boli iba pri manželovi,aby to všetko zvládol,ale nezvládol,mám druhú dcéru zdravú ako buk,ale muž mi zomrel,takže z toho čo som prežila,mi vychádza jedno,ak sa má dieťa narodiť zdravé,tak bude zdravé,aj keby ste robili čokoľvek zlé,a ked má byť choré,tak bude choré,môžete robiť čo chcete.

ankaevka
15. pro 2013

@domcakucerova úplná blbosť...tiež som fajčila a akonáhle mi lekár potvrdil tehotenstvo, zahodila som cigarety a nezapálila až kým som neprestala dojčiť...takéto tvrdenia považujem za výhovorky tých žienok, ktoré nechcú prestať fajčiť ani počas tehu 🙂

snazilkas
15. pro 2013

tak pridám aj ja svoju skúsenosť. Fajčila som tak 10-15 cigariet denne, fajčila som aj počas stimulácie na IVF, ale obmedzovala som to na minimum, tak 5 cigariet denne a ako som šla na vklad, tak v ten deň som si ráno zapálila a potom už nie. Nemohla by som to urobiť. Samozrejme, chuť bola, ale povedala som si, že si zapálil, ak to bude negatívne. Našťastie IVF bolo úspešné a teraz by ma ani nenapadlo zapáliť si. Nemohla by som to urobiť a ani na to nemám chuť. Asi je to u každého individuálne. Ale určite som proti fajčeniu v tehu.

whitelilith
27. pro 2013

Kouřila jsem s pauzami (2x po roce) přes 10 let, tak 3-4 krabičky týdně. Poslední rok už většinou jen mentolové slimky. Kouření má pro mě spíš psychický efekt a potřebu, než závislost na nikotinu.
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem 14 dní nekouřila vůbec, ale hrozně mi to chybělo. Tak jsem si dala 2-3 cigarety ke kávě, tak 3x týdně-ale jen 2 týdny. Potom se mi povedlo si už nezapálit. Za celou dobu jsem zatím vykouřila max. krabičku. Je pravda, že mi to chybí pořád-navíc dělám v hospodě, takže když si kolem mě 2 lidi zapálí u kafe, chtěla bych taky. 😒 Ale nějak to držím, ideálně bych už nikdy nechtěla začít.

whitelilith
27. pro 2013

A právě ty, co si myslí, že to nevadí. Taky jsem si myslela, že 2-3 cigára vadit nemůžou. Hodně jsem toho načetla a v závěru mě nejvíc přesvědčila reakce kamarádky, která má dvojčata. Říkakal, že si za celou dobu těhotenství zapálila dohromady 5x z toho 2x když už holky byly "velké"-cca 6-7měsíc a hned bylo poznat, jak se začaly v břiše mlít-nelíbilo se jim to a to byl jediný způsob, jak to dát vědět.

katalada
2. led 2014

taky se přiznám, že v tehu kourim 3-5 denne.slimky a ty nejslabší. z 20 denne a silnych.

ljelinkova12
3. led 2014

taky se přiznávám, v těhu kouřím tak 5-7 denně mentolky. Aspoň něco dřív jsem kouřila 1-2 krabičky těžkých 😉

dacanovic
4. bře 2014

Než sem otěhotněla tak sem kouřila zhurba krabičku denně...co jsem se dozvěděla že sem těhotná tak sem kouřila ze začátku tak 5-6 cigaret...no a najednou mi to přestalo chutnat začlo se mi z toho navalovat...ted vykouřím jednu cigaretu denně a někdy ani to ne 🙂 myslím že malýmu to škodí víc když hned přestanete kouřit než když to jen omezíte 🙂

rasenka
12. dub 2014

milé maminky, moc bych Vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku. v rámci státnice z hygieny a episemiologie na LF děláme takový menší průzkum. moc by mi to pomohlo, zabere to jen chvilku, nebojte🙂. děkuji http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/kouren...

rasenka
12. dub 2014

milé maminky, moc bych Vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku. v rámci státnice z hygieny a episemiologie na LF děláme takový menší průzkum. moc by mi to pomohlo, zabere to jen chvilku, nebojte🙂. děkuji http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/kouren...

verushe20
4. kvě 2014

Já jsem kouřila cca 2 denně, ale co mě malá začala kopat cca v 18. týdnu tak jsem přestala, prostě už sem nemohla, při představě co se k ní dostáva za fjtably sem s ním sekla ze dne na den. Už měsíc nekouřím a dá se to vydržet 🙂

hedusska
4. kvě 2014

před těhu jsem měla krabičku tak na den a pul až dva dny...když jsem zjistila že jsem těhotná, tak jsem to omezila asi na 5 cigaret denně...No a někdy v 9tt se mi udělalo špatně po jednom cigáru a od tý doby jsem si nezapálila...Ale je fakt, že občas mám fakt neskutečnou chut....a trochu se bojím toho, že až přestanu kojit, tak začnu znova, protože už nebude nic , co by mě drželo zpátky...

verushe20
4. kvě 2014

No z toho já mám také obavy...

hedusska
4. kvě 2014

@verushe20 už ted když vidim jak si někdo zapálí, tak bych si nejradši dala taky..😀 ale zatím mě to tak nějak ještě drží zpátky... Pak při kojení snad taky , ale až přestanu tak nevim nevim,..mě cigarety vždycky hrozně uklidnovaly a tak nějak to ke mě patřilo..nevim no, nechci se k tomu vracet, ale myslím si že to nevydržím

verushe20
4. kvě 2014

To mě třeba zase hrozně vadí ten smrad z cigaret, když si někdo zapálí vedle mě tak ho uplně nesnáším... ale taky mám občas chuť, hlavně když je hezké počasí a teplíčko... prostě to vždycky patřilo k té pohodičce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru