Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

vera20
17. črc 2015

Co doktor to názor, kouření je každýho věc, tahle diskuse není založena nad uražkama a zavržením clověka. Kazdej je jinej, kazdej ma svuj nazor a holky dyt se nezname tak proc hned ukvapený nazory na nas na lidi, taky nerikam o @veronicka89 ze ma vymytej mozek protoze si to o nas myslí...no a, tak jsme kuřačky, snazili jsme se prestat-ne kvuli sobe ale kvuli nasim miminkum-nekomu se to povedlo, nekdo s tim bojuje a nekomu se to nepovedlo, Ježišmarjá tak nemají vuli, ale urcite delají co muzou néé? Navíc sami doktoři nejsme a když nám doktor něco řekne tak mu pochopitelně věříme... @shine2015 zamysli se nad sebou a zkus mít obcas aspon malé pochopení. Znám jednu holku co kouří normalne jak kdyby nebyla těhotná, chápu že nedokaze prestat a mam pochopení, ale muj nazor ze by to mohla snizit aspon na minimum...ale neurazím a taky nechvalím... a pritom je to fajn holka..a jiste spatna mam to nebude...proboha

veronicka89
17. črc 2015

@vera20 ja nepotrebuju znat celou tvojmi historii ani rodokmen 😀 me staci holy fakt ze v tehotenstvi nekdo kouri ... takze o nejakem neznas me a posuzujes v tomhle ohledu nemuze byt ani rec 😀

A o tom ze kdyz nekdo prestane kourit ohrozi dite , je nejvetsi hovadina co kdo muze rict ... opet jen alibisticke kecy slabych lidi co neumi kvuli sevho ditete- nejdulezitejsi bytosti na svete , prestat s necim tak zbytecnym a smesnym jako je koureni 😀

A opakuji jsem kuracka - mimo tehotenstvi !

mishell56
17. črc 2015

@lrg Jo přesně a o tom to taky je 🙂

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 tak bud rada, ze mas tak silnou vuli...když jsi kuřačka...

lrg
17. črc 2015

@mishell56 Nezlob se, ale tohle je hroznej kec a neskutečně rozšířenej 🙂 Nikdy, v žádném případě přece nemůže být lepší kouřit, než nekouřit vůbec. Možná kdyby člověk kouřil 60 denně 40 let, ale přece žádné mladě tělo nemůže být tak závislé na nikotinu, aby bez něj nedokázalo fungovat správně. BTW, pokud ano, tak by stačilo dodávat do těla nikotin jinak, náplastmi, žvýkačkami atd.... bez kouře, dehtu a ostatních nechutností.

veronicka89
17. črc 2015

a svuj nazor tady psat budu 🙂

a budu odsuzovat lidi ! ptz v tehotenstvi brat drogy a vedome ublizovat vlastimu diteti beru jako nejhorsi co kdo v tehotenstvi muze delat 🙂

alkoholm, cigarety a jine tvrdsi drogy

Jinak az bude mit nekdo nejaky podnet - duvod k tomu aby me osocil - ze jsem slaboch a ze ma IQ tykve - prosim 🙂 klidnne

Ja vim, ze pro sve dite v brisku si tu cigaretu odpustit dokazu a ze by me hamba nenechala se po te cigarete podivat do zrcadla na sebe s brichem !

evulina77
17. črc 2015

@vera20 pokud se jedná o 1 nebo 2, tak to se snad dá bez cigaret úplně, ne?

vera20
17. črc 2015

@evulina77 ano dá, proto jsme to dokazali, snizili jsme to na 1-2 a pak toho nechali, kdybyste místo urazení poradne cetli, tak byste vedeli

mishell56
17. črc 2015

@veronicka89 Jinými slovy jsem podle tebe měla kašlat na doktora, přestat hned a třeba i o něj přijít jo...k tomu nemám co dodat...když někoho nezajímá názor doktora a kvůli tomu by byl schopnej riskovat, že ten doktor by mohl mít pravdu, protože pochopitelně neví jak jeho tělo zareaguje, když hulil 30 cigaret denně, nebo 20 po doby 10-ti let bez přestávky....pak člověk, kterej neposlechne doktora a riskuje má ještě vymytější mozek než kdejaká kuřačka...

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 jasný, jiné žensky jsou prostě slabé a ty nejlepší, tak bud rada za to ze jsi tak skvěla, ze dokazes si odrict ruzné veci, ono spoutu veci by se nemelo delat a delá se...já jsem si obcas dala dve cigara, ale aspon se taky nesnizim na tvou uroven abych nekoho urazela, zrovna tohle delaj lidi s iq tykve-tak to sedí...

mishell56
17. črc 2015

@lrg na to jsem se neptala, ono je bez něj schopný fungovat, jen říkal, že to mám dělat formou snižování dávek až k úplnému přestání, což jsem dělala a nakonec i přestala...

veronicka89
17. črc 2015

@mishell56 - jj tak jeste zes ho poslechla a neprestala hned 😀 ptz o tom ze nekdo prestal kourit a dite mu zemrelo nebo bylo postizene, nebo se narodilo driv , nebo s malou hmotnosti , jsem uz tolikrat cetla nebo slysela 😀

Kdyby to byl normalni chytry lekar a ty tak moc zavisla - da se to resit jak pise uzivatelka vyse - pouze cistym nikotinem .... takhle je to pro jenom strasne nesmyslne alibi ! 😀

@vera20

snizit na moji uroven ? to nejde - 😀 ptz ja vyjadruji pouze nazor o nezodpovednych kouricich tehotnych zenach a vzdanem pripade takto nehodlam ohrozovat sve jeste nenarozene dite 🙂

vera20
17. črc 2015

@mishell56 Míšo, to nemá smysl, oni jsou chytré, vědí vše co se stane a proto si muzou dovolit nám nadávat, ve finale-svedomí máme čisté, udelali jsme maximum co jsme udelat mohli a takovejhle pipkam jako je veronikca89 se tady nebudem zpovidat a zodpovidat. protoze cokoliv reknem, pro ni to nebude dsot dobrý protože mame iq tykve a vymyté mozky.

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 tak si myslím, že uz je jedno jestli nikotinové naplasti nebo opravdový nikotin, protoze obojí je skodlivý-takže asi nevíš co chces nebo co píšes nebo co, zas tak chytra nebudes...

mishell56
17. črc 2015

@veronicka89 No a to je přesně ono...přesně to co jsi napsala, kvůli tomu vznikli dohady...protože já mám názor takovej, že není pravidlem že bude dítě nemocný, s nízkou porodní váhou, nedonošený nebo že zemře...pouze jsem napsala, že to není pravidlem, protože nikoho osobně neznám, kdo by měl problémy s dítětem když kouřil v těhotenství...pouze tohle a lidi si z toho vyvoděj úúplně něco jinýho ... jo a mimochodem stejně ho ohrožuješ, to svoje miminko, tak jako každej a neuděláš s tím nic...

mishell56
17. črc 2015

@vera20 jo to je fakt....a to všechno vznikne tím, když napíšeš, že dítě kuřačky klidně může být v pohodě, donošené, velké a zdravé...

veronicka89
17. črc 2015

@vera20 😀 no ja tu koncim vy .... si tu budete pochlebovat 😀 a neuznate ze jste slabosky ... ale budete mit radsi argumentu plnou hubu 😀

jde o to ze kdyz si cigaretu zapalis a inhalujes jde do tela okolo 4000 chemickych latek a sloucenin ...

takze ano opravdu je rozdil si do tela umele davat (jinak nez kourenim-inhalovanim) nikotin 😀 ale to jsme zase u trosku jine veci ...

😀 budu se uz chodit sem jen divat a smat tem co tu pisou kraviny 😀 cauteee

lrg
17. črc 2015

Nečetla jsem celou diskuzi, ale je mi jasné, že vede odnikud nikam 😀 Že se kouřit v těhotenství nemá, to víme všichni, i zakladatelka diskuze, protože jinak by to vůbec neřešila. Někdo si stojí za tím, že 1 cigareta denně nevadí, někdo zas může mít pocit, že ještě 5 cigaret je v pohodě a pro někoho třeba 10. Já jsem kouřit přestala, ale bylo to strašný období a kdybych nebyla pod přísným okem celé mé široké rodiny, asi bych to taky nevydržela. Takže nikoho neodsuzuju. Jaký bude mít kouření vliv na dítě nikdo předem nemůže říct, možná žádný, možná fatální. Je to na každém, čemu chce nebo nechce věřit. Mnohem víc mi vadí maminy, které se ke svým dětem chovají ošklivě nebo chladně. Třeba moje úžasná švagrová, která nesnáší a odsuzuje kuřáky ale svoji 6-ti měsíční dceru vyndává z postýlky jen na krmení a celý den chodí po baráku s tabletem a čučí na ....pííííp 🙂

shine2015
17. črc 2015

@veronicka89 přesně 😀

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 jsi blba...nic jinýho

mishell56
17. črc 2015

@vera20 Zlato klííd 🙂 @lrg to vystihla dobře

@lrg Jak píšeš, je to věc názoru, to samý ty doktoři, taky co doktor to názor - na všechno. Někomu třeba vadí, když má dítě ve třech letech počítač a tablet a někomu to přijde normální, znám maminku, mimochodem nekuřačku, která právě svému 3-letému synovi koupila tablet, protože cituji: " Autodráha jsou vyhozené peníze." to já málem spadla ze židle, ale ani ve snu mě nenapadlo jí hned začít ostře urážet jaká je to pííííp, že mu tím akorát ničí mozkové buňky a motoriku, že bude blbej a kdesi cosi..je to zkrátka její věc, i když s tím nemusí každý souhlasit...ale vážně jsem nečekala, že když napíšu, že kuřačka může mít dítě donošené, zdravé a velké, tak že hned budu za někoho, kdo je vypatlanej a blbej a dítě si nezaslouží atd...ano, jen kvůli téhle větě tohle čteš...

mishell56
17. črc 2015

@lrg a teda jen kvůli tomu, že můj syn je podle dam tady asi divnej, když jsem kouřila a byl narozenej 41+2tt s 3550g a 50cm...

vera20
17. črc 2015

@mishell56 máš pravdu, irg to vystihla, a nemá cenu neco vykůladat kdyz si stojej za svym, jen me to docela zarazi jak lidi dokazí byt zlí...

mishell56
17. črc 2015

@vera20 jo no holt každej musí být dokonalej asi

veronicka89
17. črc 2015

@mishell56 o to zes napsala :

,, ze kuřačka může mít dítě donošené, zdravé a velké, tak že hned budu za někoho, kdo je vypatlanej a blbej a dítě si nezaslouží atd.,,

vubec nejde jde o to jak se stavis k nazoru koureni v tehotenstvi ...

!!!!!!!!!!!!

@vera20 co si o me mysli clovek jako jsi ty je mi jedno , ale ja nejsem ten kdo nechape podstatu mych komentaru 😀

Kdyby tady na toto forum prisla tehotna zena a napsala : ahoj holky jsem tehotna a nejde mi prestat cigaretama, vim ze je to spatne a ze tim skodim svemu diteti , poradite mi jak prestat .
Urcite bych do ni neryla ani ji nijak neosodcovala .

Ale poradila bych ji - naplasti - lekare - centrum pri pomoci s odvykanim kourenim apod !!!!!!
PTZ vim ze to chce resit a nestoji si za tim co dela A SNAZI se s tim neco udelat a prisla si pro radu.

Ale takovym jako jste vy dve :

ktere tady radsi budete mluvit o tom jak se nema prestat naraz, jak vlastne neznate zadne dite co se narodilo nejak ,, postizene,, ptz matka kourila

se neda napsat nic 😀

Nemohla jsem nereagovat - bavi me to jak mi pisete ze jsem hloupa 😀 hahaha

vera20
17. črc 2015

@mishell56 je to neskutečný jak je clovek zlej, existuje mnoho lidi kteří se k dětem neumějí chovat, nebo je mlátěj nebo je odložej a nebo dokonce zabijou, protože je nechtěj a ve finale my si miminka nezasloužej, ten kdo to takhle řekne bych mu flusla do ksichtu...neskutečný jak lidi dokazou byt hnusný a jeste jsou blby, protoze nepremyslej co vsechno je a muze byt horsi, nez si dat dve cudky...nepochopitelné.....@veronicka89 a @shine2015

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 hlavně ze ty chapes podstatu mých komentarů-my jsme nekourili protože jsme porad chtely, protoze nám to jde ale nechceme prestat-takhle to chapes mozná ty, ale jsi na omylu, takže pro mě jsi dívka též pod mou uroven, která je víc nez hloupoučká, kdyby jsi byla trochu chytra tak nám neslo prestat kourit hned naraz, meli jsme s tim problem taky a chteli jsme ale neslo to...takže....a ve finale jsme si s tim dokazali poradit samy, bez naplastí a bez lekarské pomoci-možná néé hned ale přece...takže tady nedelej pani dokonalou se svatozáří, která dává rozumy a moudra na potkání.

veronicka89
17. črc 2015

😀
@vera20

aha takze vlastnme ted budeme resit co vsechnno horsiho nez kourit v tehotenstvi muze matka delat s ditetem 😀 ???? to snad ne ???

😀 tyhle porovnani miluju !!!

a zly clovek je ten ktery se nesnazi nekomu v nouzi pomoci , nebo je zly na lidi co si to nezaslouzi ....

Pokud je zly clovek co napise do diskuze matce co kouri v tehonstvi ze je hloupa - Tak jsem asi zla 😀

JSEM ZLA NA HLOUPE TEHOTNE KURACKY , co misto aby prestaly budou hloupe kecat a prebijet se argumenty a rikat ,, pribehy ze zivota ,, jak se vlastne nikomu nic nestalo

hanih
17. črc 2015

@mishell56 @vera20 Ahoj, nedá mi to a musím se vyjádřit taky. Myslím, že se tu do vás nikdo nepouští proto, že jste zpochybnily, že každé dítě kuřačky se narodí předčasně, je malé, má různé neduhy. S tím tady dokonce i většina souhlasila, pokud jsem dobře četla. Prostě některé to neovlivní tolik, jiné naopak hodně. Spíš mám dojem, že všem vadí přístup typu "ne všechny děti to odnesou, tak se to riskne, ono se určitě nic nestane". Ale to, že se miminku nic nestane, není jisté, je to otázka okolností a štěstí.
No a to, že nikotinová náplast škodí stejně, jako cigareta, je s prominutím hloupost. Ano, taky to není nejlepší, ale je to menší zlo - náplastí alespoň nedusíte svoje miminko. Schvalovaly byste dušení už narozeného miminka, jen proto, že matce se zrovna chce? Vzaly byste ho do zakouřené hospody? Pokud ne, proč tedy nenarozené miminko to snášet může? A pokud by mi doktor v těhotenství řekl, že nemám hned přestávat kouřit, asi bych to šla konzultovat ještě s jiným, protože to by se mi tedy taky nezdálo...

veronicka89
17. črc 2015

@hanih dekuju 🙂 napsalas to mileji nez ja 🙂 jsem zvedav co na to devcata 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru