Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dela
28. bře 2008

Jé, Koki,sorry,chtěla jsem to napsat normálně do diskuse a já to napsala nechtěně tobě jako odpověd.Tak promin.

mien
29. bře 2008

dela, nie sme rovnaké, ja som naozaj prestala zo dňa na den a predtým som fajčila vyše 20 cigariet denne, neviem ani ja ako sa mi to podarilo, ale veľmi mi pomohol aj úriateľ, mám kamarátky, ktoré nevedia prestať, ale znížili si dávku, ja by som sa na tvojom mieste pokúsila, viem, že je to veĺmi ťažké, ale potom uvidíš ani ti nebude tak cyýbať

betina
29. bře 2008

ahoj dela,

tak já se přiznám a už jsem to jednou napasala, jen se na mě všechny těhule sletily jak supi 😉

Před otěhotněním jsem kouřila tak 20 denně, jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, koupila jsem si R1 cigarety (měly by být nejlehčí) a začala jsem je kouřit jen do půlky. Teď vykouřím denně tak 5 půlek ☹ nejsem na sebe pyšná a opravdu jsem ráda za ty všechny maminky, co přestat dokázaly. Já ně. Kolikrát jsem krabičku zahodila, den jsem to vydržela a pak jsem si musela zapálit. Ale chtěla bych to omezit na jednu cigaretu denně. Ale myslím si, že úplně nepřestanu.

Tobě bych to moc přála

ibi
29. bře 2008

ahoj kocky*drzim Vam palce,aby pevna vola zvitazila co najskor. Keby fajcenie babatku nevadilo,tak tato tema ani nie je. Kazdy vie,ze fajcenim zvysuje riziko problemov. Statisticky sa deti fajciarok rodia s nizsou porodnou vahou, maju mensi obvod hlavicky,nizsie novorodenecke Apgarovej skore,vyskytuje sa u nich castejsie syndrom nahlej smrti novorodenca. Aj ja som byvala fajciarka,viem,ze prestat nie je lahke. Ja planujem dietatko,tak nefajcim. Ozaj,napr.v Kosiciach uz existuje nefajc.program pre mamicky. Neriskujte.

mywiel
29. bře 2008

Dnes existuju rozne metody ktore mozu pomoct, biorezonancia, hypnoza atd... Drzim palce to babo zato stoji a vase zdravie nakoniec tiez, nikdy nie je neskoro. 😉

bashka
30. bře 2008

Baby, taka blba skusenost, pred 2 tyzdnami som lezala v nemocke a dali nam na izbu babu, ktorej sa uz rozbiehal porod, este si stihla tak kazde 2-3 hodinky vyjst von zapálit, no a narodilo sa jej babo s nepriechodnym pazerakom, hned ho museli operovat, chudatko male. Cele tehotenstvo prefajcila, nehovorim, ze to babatko to malo naozaj z toho, ale nepovedala by som ani, ze nie. Ja to proste ani neviem pochopit ako niekto nevie prestat fajcit, vsak ked nechcem tak nechcem. Tak si nezapalim a hotovo. Co by sa mi asi tak malo stat z toho, ze si nezapalim? Hadam len nezomriem bez cigarety 😕 😕 😕 No jo, drzim vam palceky. Ja som prestala hned v ten den ako sme babo zamiesali. Som vedela, ze sa to stalo a nedokazala som si uz zapalit...aj ked chut by bola 😉

zucha
30. bře 2008

ahojte, necitala som sice celu diskusiu, ale aj tak chcem napisat svoju skusenost. Aj sa som bola fajciarka. Este v 7tt som ani netusila, ze som tehotna a samozrejme som fajcila. Svoju poslednu cigaretu som vyfajcila asi 5 minut predtym, ako mi lekarka povedala, ze som na konci 7tt. Ten pocit stastia sa ani neda opisat ale nechcite vediet, aku som v tu sekundu chytila paniku. Brala som antibiotika, fajcila som, mala som po svadbe a rusnom obdobi zurovania, strasne zla zivotosprava.
Ale nastastie vsetko dopadlo v poriadku. Fajcit som prestala a kedze teraz kojim, stale sa drzim. Ale chut zapalit si mam stale, to ano.
Mam znamu, ktora cele tehotenstvo fajcila. Dietatko je zdrave. Podla nazorov niektorych lekarov, ak je matka tuha fajciarka, je horsie, ked uplne prestane fajcit, ako ked si sem tam zapali. Zevraj kvoli tomu, ze ten stres, co preziva, ked nefajci je ovela skodlivejsi, ako samotne cigarety.
Ale pravdu poviem, ja by som neriskovala. Ked teraz vidim to moje babo, ze je zdrave, oplatilo sa odrieknut si tento pozitok.

roxy
30. bře 2008

súhlasím so zuchou...je ovela horšie seknút s tuhým fajčením zo dna na den a mat potom "abstáky" ako aspon sem tam si zapálit a byt v pohode...

marlene
30. bře 2008

ja som pred prvym tehotenstvom fajcila denne tak 20 cigariet ,hned ako som sa dozvedela ze som tehotna som prestala,ale padlo mi to dost tazko.mala som v praci v zasuvke cigaretu a ked som napr,pila kavu tak som si ju vybrala a akoze fajcila,samozrejme nezapalenu.vyzeralo to dost cudne,ale v zaciatkoch mi to pomohlo.kratko predtym ako som otehotnela trti krat som zacala zasa fajcit a hned ako sa ukazal tt pozitvny prestala som okamzite bez problemov.
a teraz uz rok nefajcim zo zdr.dovodov a ide to.

bashka
31. bře 2008

super marlene, da sa to, ked sa chce, ja myslim, ze kazdy to dokaze...cigareta nie je jedlo, alebo voda, ze sa bez toho neda...a tych par dni stresu pri odvykani? nemyslim, ze by to vadilo babatku AZ tak ako ten bordel z cigariet 😝 😝 😝 😝 😝

roxy
31. bře 2008

bashka práve tým pár dní stresu v počiatkoch tehotenstva vadí miminku viac ako tá jedna cigareta denne...nehovorím že je dobré fajčit v tehotenstve ale pokial by mala mat mamina strest z toho že si nesmie zapálit tak je to určite lepsie...

simonaa
31. bře 2008

Ahoj holky,můžu se k vám přidat?

tribitka
31. bře 2008

roxy, ja som pred tehu dosť silno fajčila...akonáhle so otehotnela,nedala som si ani jednu...a tak je to dodnes....
reči, že mamička bude v strese že si nezapáli...kravina,...to si len upokojuje svedomie a ospravedlnuje svoje zlyhanie sama pred sebou....

veva1
31. bře 2008

ahojte
moj nazor je ze zena pocas tehotenstvu zazije aj daleko vacsie stresy ako je prestat fajcit a miminku to vobec neublizi. 😉 Takze chapem ze prestat je pre niektoru lahsie inu strasne tazke,ale neospravedlnujte si obcasnu cigu,ze to aby neskodil stres.Radsej si pri nej povedzte toto je fakt posledna dietatko moje 😉

niuska
31. bře 2008

Ahojte, baby chápem vás 😅 😅 pri prvom tehu sa mi s fajčením seknúť nepodarilo, všetko však dopadlo v poriadku. Teraz pri druhom tehu som s tým prestala 😀 😀 😀 som strašne šťastná a pre ten pocit to stojííííííí! Jediné čo pomáha sú tehotenské nevoľnosti a citlivý čuch, tým ste si tiež museli prejsť 😉 no a potom už len nezačať 🙂 Absťáky boli hrozné 😒 kričala som na všetkých aj na seba 😠 ale po mesiaci to prešlo 😅 .
Držím vám moc moc palce, bojujte s každou cigou, za tú slobodu a voňavé mimi v brušku to stojíííííí.

katia7
31. bře 2008

ahojte, ja som prestala tri mesiace pred tehu,zapal pluc mi pomohol 😎 potom som nejak neplanovane otehotnela tak som nezacinala. ale, uz v piatom mesiaci som si zapalila prvu cigu,totalny stres,hadky s priatelom,nezvladla som to. odvtedy som fajcila jednu za tyzden,niekedy menej ale fajcila som,tiez take tie "slabe" ale viem ze to nie je ospravedlnenie. teraz ich vyfajcim sest denne alestale jednoducho nemam ten pocit ze prestanem 😖 obdivujem tie co prestali ale myslim ze tak skoro sa nezaradim,neviem najst ten dovod o ktory by som sa oprela aj v najhorsej chvili. nie ze by nim mimi nebolo ale tak max kym ja v bruchu alebo kym kojim a potom co? tie napisi na krabickach mi teda nepomahaju 😒
simonaa: nachapem 😀 sak supni nieco do placu, ja sa tu pridavam kade tade 😉

helcah
31. bře 2008

Ahoj tak já jsem kouřila asi 8 let a po tom, co jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, jsem si zapálila ještě tak 2x ale to černé svědomí z toho bylo horší než ta chuť na cigaretu. Zezačátku jsem teda měla pořádnou chuť, ale začala jsem si uvědomovat, že nemam zodpovědnost jen za sebe a prostě jsem s tím sekla takřka ze dne na den, tak nějak mi to připadalo hnusný kouřit v těhotenství. Chápu, že pro někoho to není až tak jednoduché, tak se pokuste to alespoň omezit na minimum (protože je pravda, že u hodně závislých kuřaček dr. doporučují alespoň max. omezit z důvodu velkého stresu z nedostatku nikotýnu). Přeju všem kouřícím těhulkám silnou vůli. 😀

helcah
31. bře 2008

A je pravda, že moje mamka kouřila hodně když čekala mě a bratra a oba od mala trpíme častými záněty průdušek (bronchitidou). A u ségry kouřila hodně omezeně a ta žádné problémy nemá.

dela
31. bře 2008

Ahoj holky,já kouřím od začátku těhotenství.Než jsem otěhotněla,tak jsem vykouřila někdy i víc jak krabičku denně.Nejde mi to přestat,jsem hodně slabá.Ted kouřím tak pět někdy deset denně,většinou jen do půlky.Tak aspon tak se mi to podařilo omezit,ale jinak si nedokážu pomoct.Vím je to hrozný a obdivuju ty holky,co dokázaly přestat.Zároven se taky bojím o miminko,aby bylo v pořádku.Jsou to hrozně protichůdný pocity.

betina
31. bře 2008

ahoj dela,

v tom máš pravdu. Já teda kouřila těch 20 denně. Koupila jsem si ty R1 a mám to rozdělený - 1x ráno, jedna po obědě a jedna večer (ale jen do půlky). Zkus to takhle, že si je prostě rozdělíš do tří fází. mezitiím je to opravdu zbytečný - zkus si to aspoň říkat.

anngie
1. dub 2008

ahoj, tak já taky kouřila přes 10 let, kouřila jsem ještě na začátku těhu, protože mi to prostě chutnalo, postupně jsem to omezovala až jsem se dostala na 3 denně. To trvalo asi do 15tt, od té doby jsem si nezapálila a nekouřím. Dokonce mi to začalo smrdět a vadí mi zakouřený místnosti. Sekla jsem s tím ze dne na den, jednat se mi po cigaretě udělalo blbě, a taky se mi špatně dýchalo. A pak teda výčitky jsem měla... 😅 Absťák jsem kupodivu neměla a vůbec mi to nechybí. Přeju hodně síly do boje.

dela
1. dub 2008

Ahoj Simono,klidně se přidej,nemusíš se ptát.Co ty a kouření?

coryna
2. dub 2008

Ahoj, já také sekla s kouřením ze dne na den, bylo mi ty první tři měsíce docela blbě, takže to zase tak těžké nebylo ( ale nekouřila jsem moc do deseti denně), zato teď mám chuť na cigaretu každou chvíli, ale nedám si 😉 MUSÍM VYDRŽET 🙂

kajule
2. dub 2008

Ahoj holky, tak ja v zivote nekourila a ani nechci zacinat. Ale chodila jsem na predp. kurz a ta PA nam rikala, ze jestlize maminka byla zvykla kourit a i hodne, tak kdyz si da treba jednu a nekouri casto, kze to neskodi...pry je pro miminko jeste horsi ten stres, ktery ta maminka ma, kdyz byla zvykla kourit a ted najednou prestane. Samozrejme to neznamena, ze ma kourit jak fabrika dal i v tehu, prestat samozrejme, ale nejlip uz pred tehu a postupne.

mien
3. dub 2008

baby, ja už čakám kedy porodím aby som si mohla na jednu cigaretku zapáliť, ale až potom, keď už nebudem kojiť, totiž pred tehu som dosť fajčila 20 cig. denne a odkedy viem, že som tehotná ani jednu, ale strašne by som si zapálila na jednu, ale viem,že teraz by som mala výčiky svedomia, tak radšej počká, ale je to ťažké minule som písala, že sa to dá zvoádnuť, ale dneska mám voľaak obrovskú chuť

nevesta
3. dub 2008

Mien, drz sa, stoji to za to 😉
Ja som bola tiez silny fajciar pred tehu, pocas prveho trimestra som to obmedzila a potom som prestala uplne. Teraz uz nekojim, tak si zapalim, ale kym som kojila ani jednu 😉

mien
3. dub 2008

no veď ja sa snažím, ale podľa mňa tá chuť prejde tak o pol hodinku a zajtra sa znovu vráti, ale lepšie by bolo na cigaretu ani nemyslieť, ešte dobre, že môj manžel nefajčí vôbec, keby fajčil no neviem, neviem

nevesta
3. dub 2008

Moj fajci, asi preto (aj) som zacala znovu...
Drz sa 😉

veva1
3. dub 2008

ja som prestala fajcit sama od seba a dva tt na to som zistila ze som tehu,takze ma to podrzalo a vydrzala som nefajcit. No potom som o 3mes. potratila a v nemocke som myslela len na to ako si zapalim.Nastastie bolo cistenie komplikovanejsie a mne bolo po narkoze a velkej straty krvi zle a tak som si po prichode domov zapalit netrufala,aby ma nevystrelo a tak sa mi to v hlave zrovnalo ze som si nezapalila vobec. Takze je vyhoda prestat fajcit z vlastnej vole.lebo ak je to podla mna koli tehu ta vidina cigi ked to vsetko skonci je strasne velka a je to strasna skoda znovu zacat ked uz vydrzite 9mesiacov.
v maji budu 2roky co nefajcim,som tomu nesmierne rada

misa.cekatelka
4. dub 2008

před těhotenstvím jsem kouřila až 20 denně,pak jsem zkoušela přestat.nešlo to-navíc když partner kouří....jsem ve 25.tt a kouřím 5-7 denně.výčitky svědomí mám při každé zapálené cigaretě,ale přestat mi nejde.třeba ráno se bez toho ani ne.....u 😝 moje maminka kouřila při všech třech těhotenstvích,i mé kamarádky.určitě si z nich nechci brát příklad,ale.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru