Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

vera20
17. črc 2015

@hanih @veronicka89 kdybys veroničko napsala že jsme hloupé-možná by to tady nevyvolalo takovou debatu, jenže ty hned urážíš, jak máme vymyté mozky a nezasloužíme si mít děti-tak proto jsi zlá. Co bys tedy řekla o matce která mimi rovnou vyhodí do koše a nechá ho umřít? Hanih my víme, že v těhu kouřit je nezdravé, ale co když to prostě na povel nejde? Nespoleháme se na to že se nic nestane, jen v to doufáme a víme, že je to špatné-to je podstata všech našich komentářů-víme že je to špatné, ale nešlo to přestat hned ze dne na den, takže jsme to omezili na 1-2 a pak vůbec...ono je to nekdy težké se vypořádat s nejakou zavislostí...ale to nekuřák nedokáže pocopit, a taky ho neodsuzuju...

shine2015
17. črc 2015

@veronicka89 Michel je v šestinedělí....omlouval a jsem ji trochu i díky tomu,ale nejspíš to nebude hormony na ale opravdu stylem života, prostředí v jakém vyrůstala a pristupem k zodpovědnosti.....a je to podle me i lenost a pohodlnost

shine2015
17. črc 2015

@hanih přesně jsi to vystihla, vádí mi ten přístup a aibismus

wecurka
17. črc 2015

Holky je to hnusný, nezdravý, smradlavý, ale kdo jednou začal nelehko se přestává. Já jsem kouřila cca 15 let v průměru možná krabičku denně. Kouřila jsem omezeně u obou dětí, štvalo mě to tenkrát a štve mě to i dneska, ale naštěstí oba zdravý a jen díky mojí malé jsem dnes nekuřačka (6měs) i když si myslím, že vyhráno ještě stále nemám. A to jen proto, že nastaly po porodu nepředvídané komplikace u mě a já si poležela v nemocnici cca 14 dní. 14 které jsem nemohla kouřit bylo mi tak hrozně že to nebylo tak těžké a po propuštění jsem si řekla, že už nezačnu, když už jsem dostala tuhle šanci přestat. A zatím se držím statečně i když chuť někdy je a pořádná tak odolávám. Tak vám držím palce ať máte zdravá miminka a boj s cigaretou třeba také někdy vyhrajete. Krásné léto 🙂 😉 😎

pincola
17. črc 2015

Holky, koho to opravdu zajímá podívejte se sem!
http://www.odvykani-koureni.cz/novinky/devet-my...

To co tu nekuřačky píšou není jejich výmysl. 2 cigarety denně rozhodně nejsou pro miminko neškodné . Já taky kouřila, stejně jako
@wecurka a taky vím jak moc těžké je přestat. Není ostuda se objednat do odvykací poradny a vyfasovat náplasti ale nezlehčovala bych to výrokama, že to je jak když člověk jde do zakouřené místnosti. To vy kuřačky jdete taky, navíc k tomu kouření. Těhotné se musí zakouřeným místnostem vyhýbat. A určitě nejsme supermatky a chybujeme, kde se dá o tom to není. Píšu to pro holky, které to fakt zajímá a ne pro ty, které si stojí za svým a nic s nima nehne. nechci se tu hádat, ale kdyby to pro jednu matku měl být impuls, že přestane, bude to dobře.

jenny.kay
17. črc 2015

@pincola Super článek, je velmi výstižný

mercedesse
17. črc 2015

Kouřila jsem opravdu hodně a dost dlouho, zhruba 12 let. Ke konci už víc jak krabičku denně a nenapadlo by mě kouřit v těhotenství. I když to nebylo úplně snadný, tak jsme s tím prakticky sekla ze dne na den a s pomocí žvýkaček to dala. V září to bude pět let a už mi to vůbec nechybí, i když někdy, když mě děti fakt vytáčí, tak si říkám, že cigárko v klídku by bodlo. Ale přítel nekouří a už kvůli němu bych znovu nezačala. Bylo by to sobecké i kvůli němu i kvůli dětem. To za ty prachy radši nakoupím pro mrňata. Jejich radost je stokrát víc, než opojení z cigarety.

evulina77
17. črc 2015

holky, ale tady není diskuze o dokonalých matkách, tady jde o to, jestli vědomně ubližuji nenarozenému dítěti nebo ne. Kouření je pro nenarozené dítě špatně, to je neoddiskutovatelné. To je stejné jako třeba když má těhotná žena těhotenskou cukrovku a vůbec to neřeší. To je také pro dítě nebezpečné, tady ale za to žena nemůže, ale pokud se nedrží dietu a třeba si nepíchá inzulín (u vážnější cukrovky), tak už zase ubližuje a vědomně... A argument, že když jde i nekuřačka do zakouřeného prostředí, že je to stejné, tak není. Vy co kouříte, zamořujete každý den. Proč přidávat zátěž, když to není nutné? Já jsem taky kouřila před prvním dítětem, zhruba 10 let a přestala jsem. Není to lehké přestat, ale mám svědomí čisté. Nechtěla bych si někdy něco vyčítat...

cattus
17. črc 2015

Moje kamaradka kourila skoro 60 denne.. a doktor ji vyslovene ZAKAZAL aby ihned prestala kourit. Ze by to pro miminko byl sok. Ze ma hladinu nikotinu tak vysokou ze kdyby prestala mimco by melo silne abstinencni rpiznaky.. dokonce ji snad i vyhrozoval ze by mohla potratit. Takze behem tehu kourila dal ale musela postupne snizovat mnozstvi. Tesne pred porodem mela 5 denne. Mimco se narodilo s nizsi porodni vahou ale nasteati zdrave. Od porodu si uz nezapalila.
Nelze tedy vsechny kourici matky odsoudit smahem. Nekdy je to bohuzel i trochu jinak nez se zda.

evulina77
17. črc 2015

@cattus tak 60 to je už šílenost, mě by zajímalo jakou má kamarádka práci, protože podle mě to už pomalu kouřila jednu od druhé, ale to je jedno. V případě takovéto závislosti to už je něco jiného a musí se to řešit s pomocí doktorů. Ale je super, že přestala. Musela koukat, co má najednou peněz 😀 😅. Manžel kouřil tak 20-25 denně a stálo nás to kolem 3 tisíc měsíčně, teď kouří už víc než 3 roky elekronickou a náklady na měsíc jsou plus mínus 500 Kč. Na cigára bysme už asi měli těžko. A hlavně nesmrdí... 😀

mishell56
17. črc 2015

@cattus Ano a něco podobného řekl mě, ale já jsem blbá, že jsem to omezovala a pak přestala dle některých
A holky nevím jistě jestli jste četli všechny komentáře, ale já i vera už NEKOUŘÍME a to docela dlouho takže děkujeme, ale odvykačku nepotřebujeme a já už ani nejsem těhotná. Přestal i přítel a ty peníze co bysme za to dali si schováváme na dovolenou

mishell56
17. črc 2015

@hanih Jestli si dobře četla a já věřím, že jo, tak taky víš, že třeba já nekouřila proto, že mi bylo jedno co se stane, právě, že mi nebylo jedno co se stane, tak jsem to omezovala a pak přestala a co se týče doktora, já prostě svému lékaři věřím, proto k němu chodím, kdybych mu nevěřila tak si ty gatě ani nestáhnu 🙂

hanih
18. črc 2015

@vera20 @mishell56 Holky já vás neodsuzuju, vím, že to muselo být těžké. Sice nejsem kuřák, ale mám jich kolem sebe dost, tak něco vím aspoň zprostředkovaně. A ani si nemyslím, že by vám to bylo jedno. Prostě mi z vašich příspěvků přišlo, že jste to kvůli miminku omezily, ale pak už to bylo vlastně ok a miminkům se stejnak nic nestalo, tak nač to řešit. Ale sem se třeba koukne spousta budoucích maminek kuřaček a řeknou si, hele tady píšou, že vlastně dvě cigarety jsou ok, tak co. Ale nejsou a to by tu mělo taky zaznít. Mimo to jste tady některá z vás psala, že máte čisté svědomí, protože jste udělaly, co jste mohly. A to jste podle mě neudělaly - mohly jste jít za odborníkem na odvykání, konzultovat s jinými doktory, koupit si ty nikotinové náplasti... Prostě tak.
Každopádně je ale super, že jsteto kvůli miminkům a sobě vydržely a nakonec přestaly, a že vaše miminka jsou zdravá a v pořádku! 🙂

terezapetrova
18. črc 2015

@cattus osobně bych nesla do rizika otěhotnění pokud Kouřǐm 60 denne, jediná omluva by snad byla pokud by se člověk pečlivě chránil pred pocetim ( ne veci jako přerušovana souloz, plodné neplodné dny a jiné nespolehlivé) a přes to otěhotněla

mishell56
18. črc 2015

@hanih Napsala jsi to správně, nakonec jsme přestali, neříkám, že kouřit je v pořádku, to není ani v těhotenství ani bez něj, ale já se řídila radou doktora. Já jen, že některý tady opravdu hodně přehlížejí fakt, že jsme s tím něco dělali, že jsme nakonec přestali.

bublask
22. led 2016

Kouřila jsem 15-20 denně. Když jsem zjistila že jsem v tom, okamžitě omezení na max 6 denně, po chvíli na max 4 denně a po 1.screeningu (říjen 2015) jsem si už nezapálila.. Jenže teď se mi nechutně vrací chuť si zapálit.. Udělala jsem to, jednu jsem si zapálila :( .. Mám teď hrozně divný pocit.. Můžu nějak výrazně ohrozit mimino, když si zapálím jednou za čas? (třeba jak teď - 1 cig po 3měsících 😞 )

ppejskova
22. led 2016

@bublask já nevím jak s kouřením, ale já byla kafoholik...a nezávisle na sobě mi dva lékaři řekli že když každý den nevypiju 4 kafe denně tak si prostě to jedno za čas a třeba i za den klidně mám dát, že to nervování se "mám chuť a nemůžu" je ve finále mnohem horší než to jedno kafe... Tak myslím, že s tou jednou cigaretou to bude +- stejně... Vždyť si vezměte,že kdekterá fetna nakonec porodí mimi bez výraznějších obtíží...
TÍMTO PŘÍSPĚVKEM NEHODLÁM ZLEHČOVAT vážnost a škodlivost jakékoliv závislosti, naše mimi je opravdu vymodlené, nicméně i v těhotenství jsme jen lidé...

bublask
22. led 2016

@ppejskova děkuju. Samozřejmě že mě to štve, že jsem to nevydržela, ale prostě stalo se a nehodlám z toho dělat pravidlo.. Ale v tu chvíli pro mě byla chuť silnější než otázka jestli mimču ublížím :( .. Jejda, když to teď tak píšu, tak to zní velice hnusně!!!!!

ppejskova
22. led 2016

@bublask hlavně se teď uklidni 🙂 jinak mu uškodíš víc jak ta cigareta ;) prostě se stalo... Asi si jí doopravdy potřebovala... Taky si nedám kafe denně, ale občas mě to prostě dostane a dám si ho...Mála pak v bříšku udělá o 3 kotrmelce víc já to zaleju půllitrem vody abych to rozředila a je...
Jinak už to mám fakt za pár a je úplně zdravá;)
Takže opravdu bych to s tou jednou cigaretou neviděla tak černě

bublask
22. led 2016

@ppejskova děkuju 😃 ono já se vlastně teď potrestala sama 😃 tím že snáším hůř situaci po zapálení, než před tím 😃😃 třeba mi toto dalo teď víc než si teď uvědomuju 😃
Děkuju moc

dalmatinka2004
13. zář 2016

Ahojky, kamarádka taky řešila, když otěhotněla - trochu s tím válčila, ale nakonec to ustála a nekouří... teď už i přestala skoro úplně kojit a má tendence se k tomu zlozvyku vracet nebo ne... chci jí podpořit a tak jsem jí k narozeninám vybrala tuhle elegantní věcičku: http://www.gallagher.cz/elektronicke-cigarety/e... ... myslím, že to pro ni bude zdrravější. ;) Já nesnáším smrad cigaret a tak jsemm všema 10ti pro, když si člověk dá radši tohle - nesmrdí to a hlavně si tím člověk tolik neubližuje. 😠

kristynatita
4. led 2017

@mkr to je názor opravdu na úrovni tohle. Hnus

nevesta2708
4. led 2017

Buď přestaneš kouřit nebo ne. Nic mezitím. Líbí se mi ty ,,maminky" kuřačky jak vykládají, že mají zdravé miminko. Škoda jen, že se to na tom ,,zdravém" miminku projeví až za pár let. Pak může mamince poděkovat. Jestli ani dítě nestojí za to aby ty tabákový hnusy strkaly do pusy, tak si to měly s mateřstvím rozmyslet. Raději bych dítěti koupila hračku než krabku. A než mě začnete vy kuřačky maminky lynčovat, tak já taky byla jednu dobu kuřačka, ale rozhodně NE V TĚHOTENSTVÍ ani před ním. Max v pubertě. Styďte se! 😖

rasputin
15. lis 2017
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

Naprosto souhlasím, kouřit v těhotenství je naprostá bezohlednost. Jsem kuřačka, kouřím v podstatě od střední školy i když jsem nikdy nekouřila moc, spíše příležitostně. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, nebylo pro mě probléme přestat kouřit ze dne na den. Prostě jsem vyhodila krabičku a hotovo. Neříkám, že jsem neměla chuť si občas zapálit ale překonala jsem to. Nebudu přece ubližovat miminku!!!!

nikolka_je_tu
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikolka_je_tu
28. čer 2022

Já jsem dříve kouřila 3-4 cigarety denně, hlavně Kingy.. a co jsem otěhotněla, tak ani jednu, fakt se držím. Zdraví miminka je prostě na prvním místě. Musím se ale přiznat, že si občas koupím krabičku jen tak pro pocit a ted se mi to i vyplatilo. Vyhrala sem stírací soutěž o 1000kč s Kingama. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru