Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dvojka
16. dub 2008

Chci opravit svůj příspěvek jak píšu slova bohužel odrodily...Tak tam má být co drodily a mají bohužel nemocné děti

Já jen aby se tady někdo nechytil slovíček a nemyslel si třeba že píšu že bohužel kuřačky rodí děti...To bych nerada,pač jsem kuřačkou taky byla 😀

pomfrita
16. dub 2008

diddi - jsi neskutečná kr..a, nechceš se laskavě uklidnit??? - dela to napsala dobře - přestaň se tu do každýho navážet!!!! do tohoto tématu dávají příspěvky holky, jež mají nějakou zkušenost s kouřením, nekouřením nebo přestáním s kouřením v těhotenství - prostě napíší svou vlastní zkušenost - nemusíš je za to napadat!!! Myslím, že tvé názory už tu nejsou zapotřebí, neboť nám už je všem jasné, co si o kouření myslíš 😝
Takže buď tak laskavá a popojdi zase o diskusi dál a zkus prudit tam! Myslím, že nic nového už tady nemůžeš nabídnout!!! 🙄

diddi
16. dub 2008

Koho som urazila a cim???...citujte presne a citajte pozorne!!!
Ja mam skusenost s fajcenim, s nefajcenim a znova s fajcenim, napisala som len tolko - v skratke, ze utesovat sa tym, ze inym fajciarkam sa narodili zdrave deti - tak mozeme aj my vpohode fajcit - i ked len 1-2-3 a neublizime tym babätku je nezmysel...ak je tato tema o pomoci fajciarkam,aby nefajcili - tak som im radila radikalny krok a aby nehladeli na statistiku zdravych deti, lebo mozu sa im narodit aj chore...vdaka tym 1-2-3 cigaretkam. A aby zvazili co je pre nich prvorade - ci ich 10min. vdychovania/pozitku, alebo tych istych 10min. ktore skodi babätkam.

Pomfritka, otvor oci a citaj!!! A nenavazaj sa do mna!!!

Urazil niekoho tento moj prispevok????? Asi preto,ze je pravdivy!!!

diddi
16. dub 2008

Pomfritka, a neviem preco mi nadavas??? Napisala som tebe, alebo niektorej inej v tejto teme, ze je K....???

I ked mna ty nemozes urazit, lebo mna urazia len ludia/ ich nazory, ktory mi za nieco stoja..co sa o tebe neda povedat

sisa.b
16. dub 2008

ahojte holky. je smutne, ako sa tu do seba navazate navzajom. v tejto teme som prvykrat, aj ked je to tema pre mna nanajvys aktualna. som v 11tt a do 8tt som tiez fajcila. nepodarilo sa mi to zo dna na den. asi dva dni som si nezapalila a potom som bola ako furia. bolo to cez velku noc, bola som 4 dni doma a proste som opat zacala. priatel fajci a fajcili sme spolu v kuchyni. takze ked si on zapalil, velmi mi to vonalo a neodolala som. po predlzenom vikende som vsak vyfajcila svoju poslednu cigaretu a uz uspesne nefajcim a viem, ze ani nezacnem!!! dost mi pomohlo, ked som priatela vyhnala s cigaretami von 😀
mala som kvoli cigaretam velke vycitky svedomia. presla som mnoho textov na internete a vsade sa docitate to iste - prestante fajcit v tehotenstve. aj ked to nebude mat taky ucinok ako u nefajciarok, je to lepsie ako dieta DUSIT fajcenim. tie hluposti ako ze som nervozna a to skodi viac, to si robime sami. je to sebecke a slepe spravanie matky, ktora si chce iba ospravedlnit svoju slabost. to dieta este nemoze hovorit, aby si povedalo, co chce...

sisa.b
16. dub 2008

diddi - suhlasim s tebou. snazis sa tu holky priviest k rozumu a poradit im, aby s tym sekli uplne. aby sa nespoliehali na to, ze niektorym fajciarkam sa narodia zdrave deti. statistiky to nemilosrdne dokazuju. a vsade sa pise, ze nielen znizit, ale UPLNE PRESTAT fajcit v tehotenstve.
samozrejme holky - mate vsetky moju velku pochvalu. aj tie, co prestali uplne, aj tie, co znizili na maximum svojich sil. je to na vedomi a svedomi kazdej z nas. mne stacila predstava, ze cloviecikovi mensiemu ako novorodeniatku davam potiahnut z cigarety a hned ma moja kriza presla. a bola to kriza poriadna (aj som si poplakala nad svojou slabostou). teraz uz len verit, ze bude vsetko v poriadku.
ja mam dve deti a bola som tuha fajciarka. prve som mala v 19ke a fajcila som krabicku denne. v tehotenstve som to znizila na 4-5 denne, ale fajcila som cele tehotenstvo. mala je nastastie v poriadku, ale ked bola mensia, tak sme mali castejsie zapal priedusiek a podchvilou kasel. pri malom som prestala hned a tiez je v poriadku. mala sa narodila 3,75kg a 50 cm, maly 4,7kg a 54cm.
ja som sice zivy priklad toho, ze aj fajciarka moze mat zdrave dieta, ale preco riskovat...? ak mozem urobit aspon nieco pre svoje nenarodene dieta, ktore uz teraz milujem, tak nevidim dovod, preco to neurobit.
ja mam krizu za sebou a drzim vsetkym tehulkam palce, aby to pevnou volou zvladli tiez 🙂 😉 😵

mien
17. dub 2008

sisa b, ale baby nie su sprosté, že nevedia, že tie cigarety škodia a to sa mi už absolútne nepáči, keď sa niekto robí múdrou a popritom tiež fajčila

biela
17. dub 2008

ja som fajčila 10 rokov, prestala som rok pred otehotnením, čo neľutujem, lebo sa mi narodilo krásne a zdravé bábätko.
pridávam skúsenosť svojej sestry, ktorá fajčila pri obidvoch deťoch, myslím keď ich čakala. starší Sebastiánko je stále chorý, od narodenia alergik s nábehom na astmu a mladší Kiko nezaostáva, tiež je každú chvíľu chorý.
ako bábätká mali krásnu pôrodnú hmotnosť, následky fajčenia sa prejavili neskôr. Nemajú žiadnu imunitu a sú náchylní na choroby... možno to s tým nesúvisí, ale určite im to ani nepomohlo...

chell
17. dub 2008

cau zeny,
koukam že se tady tri stranky deje porad to samy... uvazovala jsem jestli ma jeste smysl tedy do té diskuze prispívat protože jakmile tady nekdo rekne ze omezil z 30 na 2 denně je napadenej od didi a spol za to jak zabiji svoje dite a tem kdo reknou ze prestali ze dne na den jsou tak trochu na vedlejsi koleji protoze se tady z toho stal hon na kuracky...

jak uz tady padlo milionkrat vime ze koureni skodi nasemu zdravi vime ze kdyz cekame miminko ohrozujeme tim i je ale první příspěvek v tomto tematu je:

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

takze prosim drzte se toho nenapadejte se neustale za to jak jsou ty ostatní spatne matky kdyz zabiji sve dite a jeste se nanerodilo ale proste berte to tak ze chteli odpovedet na tu prvni otazku...

ad prestat na raz ze dne na den... ano asi je to pro spoustu lidi reseni jedinecne a jedine ktere pomuze nez omezovani protoze nikdy neomezi uplne na 0 ale ja osobne jsem diskutovala s nekolika doktory o tomto problemu a bylo mi de fakto od vsech stejno receno ze pokud kourim 30 denne zjistim ze sem tehotna v tu chvili prestanu tak telo ma sok z toho ze nema svoji davku a ohrozuju tim to decko daleko vic nez kdyz dostanu abstak tak si cigo dam.. nakonec zjistim ze za ten den jich vykourim jen pet a pak zjistim ze uz jen dve a nakonec zjistim ze uz abstak nemam a nezapalim si vubec...
rizikovy jsou pak situace kde se bezne kouri jako restaurace kavarny a podobne ale to se holt vybavim zvejkackama a necim do rukou abych mela s rukama co delat protoze tam je to opravdu jen o tom zvyku dat si k tomu pivecku nebo kaficku to cigo...

muj nazor a zkusenost...

sisa.b
17. dub 2008

mien: nerobim sa mudra, len som napisala svoju skusenost. drzim vam vsetkym palce, ale pri citani tychto stranok mam skor pocit ze toto nie je tema "som tehotna a chcem prestat fajcit" ale tema "som tehtona, fajcim - no a co", lebo ked si to tie, co pestali objektivne precitaju, tak je to tu o tom, ze my vas fajciarky napadame (pritom mam pocit, ze - aspon ja - som sa chcela podelit so svojou skusenostou) a vy fajciarky sa tu len povzbudzujete, ze tie 3 denne neskodia - pritom je to hlupost. vsade najdete info o tom, ze ked sa vam to podari do 14tt, tak ma babo rovnake sance ako babo nefajciarky. na slovensku fajci kazda piata tehulka a len jedna zo styroch fajciarok prestane v tehu. ja som si povedala, ze som ta jedna, tak som skoncila.
skoda, chcela som rozpisat, ake depresie a zufale stavy som mala ja, kym som s tym skoncovala, ale vidim, ze vy si tu poradite sami. nechcem dopadnut ako napr. diddi, ze ma tu bude niekto nazyvat nepeknymi osloveniami a vyhadzovat z temy von.
aj tak vam drzim palce a hlavne babatkam - mojmu (lebo som mu tiez skodila a som si toho vedoma!!!) a samozrejme aj tym vasim, aby boli o.k. treba hlavne verit.

alififi
17. dub 2008

ja som fajcila cca od 17 a postupna som sa dostala na 20-25 cig denne. ( ked sa islo na akciu tak aj 50 )
myslim, ze som bola dost zavisla fajciarka.
prestala som zo dna na den. nebola som tehotna. myslela som na cigarety non-stop, ale postupne to odoznelo.
najhorsi je 3 den, 3 tyzden a 3 mesiac ( to sa hovori a celkom to sedi )
baby myslim, ze to neni az taky problem prestat fajcit, hlavne ak ste tehotne, tak mate motivaciu.
ide obdobie 9 mesiacov a potom nejake to kojenie. to sa pre to babo da spravit.
takze drzim palce 😎

celine77
17. dub 2008

Ahojte, ja som zistila ze som tehotna ked mi nechutili cigarety. Hned zo zaciatku tehotenstva mi to smrdelo a nechutilo. Tak som to mala lahke, ale bohuzial nevyslo to babo sa nekonalo ☹ . Potom z toho zufalstva som schudla 15 kil a fajcila jednu od druhej. Len chcem napisat ze drzim vam vsetkym palce aby sa vam podarilo prestat fajcit a mali ste radost zo svojich pokladov. 🙂

sisa.b
17. dub 2008

tak teraz moja skusenost. s priatelom sme chceli miminko a moc sme na tom pracovali. nakolko sa mi podarilo pri druhom prestat fajcit, dufala som, ze to bude v pohode aj teraz. ale omyl! vydrzala som dva dni a potom prisiel treti den uplne zufaly. strasne som sa navazala do priatela recami typu, ze je to nespravodlive, lebo ja ho musim vynosit, ja ho musim porodit a este k tomu musim ja prestat fajcit. a to bol ten hlavny problem! nutila som ho, aby prestal aj on, a stale som opakovala, ze to maju muzi dobre vyriesene - 5 min radosti a ostatne je na zene 🙂
dokonca som sa dopracovala k vete, ze to dieta nenavidim - aj ked to bola hlupost, lebo som v skutocnosti nenavidela samu seba. nehovorim o reciach, ze keby som vedela ake to bude tazke, tak do toho nejdem. skratka nervy uplne v haji. na to mi povedal, ze mi nikdy nezakazal fajcit a ze je to na mne. v tej chvili som si zapalila cigu, aby som sa ukludnila (asi hodinu a pol som revala 😖 ) no a dalsie dni bolo volno, tak som s vycitkami fajcila jedna radost. takze viem, ako je vam, ktore by ste najradsej skoncili. ale pomoze jedine pevna vola. mne pomohlo, ked sa priatel vystahoval s cigaretou von z domu a hlavne 9 hodin v praci. bolo to moc tazke, lebo ani v praci nemam problem ist si zapalit, ale jednoducho som to chcela urobit viac, nez cokolvek ine...
takze drzim vsetkym moc palce a prajem krasne zdrave deticky 🙂

zabkatt
17. dub 2008

Tak na túto tému aj ja niečo. Bola som silná fajčiarka a cez víkend sa to vyštveralo aj dve-tri krabičky, hlavne keď sa pilo ☹ Tiež som sa pokúšala prestať, ale ako sa hovorí, kým ťa neprinúti situácia, tak to neriešiš. Až som na teste našla 2 // a nevedela som zrazu čo spraviť, len som vedela, že treba prestať. Napriek tomu, prvé čo bolo a napadlo ma tak som si išla zapáliť. Mala som veľké výčitky svedomia, tak som to v polke zadusila a manžel mi vynadal hneď ako prišiel domov, že to už nemám skúšať. On fajčí ďalej a nieje to ľahké prestať pri fajčiarovi, aj keď mne sa to podarilo, lebo mi to prestalo chutiť 😀 čo som bola veľmi rada. Aj lekárovi som sa tým chválila, ale on mi povedal, že absťak ešte len príde a mal pravdu. Ako náhla som prekročila 5ty mesiac, tak som sa skoro zbláznila ako sa mi zbiehali slinky a ešte sa mi teraz zbiehajú, hlavne keď si ideme niekam posedieť. 😒 No zatiaľ odolávam a dúfam že mi to vydrží 😎

poletucha
17. dub 2008

jak tu pisete,ze partneri si v klidku dal vyhulujou zobaky (prominte ten vyraz) pricemz vy jste tehotny a jeste musite odvykat,tak to mi prijde od nich hrozne nezodpovedny...vubec si to neumim predstavit. Vzdyt to dite oni taky chteli,tak proc neodvykaj s vama ? 😕

tribitka
17. dub 2008

poletucha, mne v snahe prestať velmi pomohol partner, ktorý je tuhý fajčiar, ale ked som otehotnela, nikdy pri mne nefajčil, a vždy si potom musel dať žuvačku, lebo mne to straaaaaaašne smrdelo....
aj ked pravda je taká, že okolo siedmeho mesiaca som zrazu dostávala neskutočnú chuť na cigarety, ale strašnú, mne sa o nich aj snívalo.... ale svedomie mi nedovolilo.....

womenne
17. dub 2008

aj ja suhlasim s diddi je pekna blbost tvrdit že dieta v brušku nedycha,a taktiež sa mu čka.Radim prečitat si niečo o dietati ajeho vyvine,ja som tiež dlho fajčila a prestala som ked sme planovali dieta.Trva rok apol kym sa organizmus vyčisti od škodlivych latok.viem to preto lebo som sa na to informovala u lekarov.a mate internet tak si to vyhladajte.

diddi
17. dub 2008

som rada, ze sa tu najdu baby, ktore to chapu 😉

pomfrita
17. dub 2008

měla jsem už napsaný celkem dlouhý příspěvek, ale smazal se mi 😠 ....no, nevadí, tak asi napíšu jen toto: diddi se omlouvám za krávu, nemyslela jsem to až tak vážně, jen mě rozčílilo, že se "vozíš" po lidech, který nejsou podle tvýho gusta...mimochodem womenne píše, že trvá rok a půl, než se organismus od cigaret očistí - a ty jsi diddi nejenže nepřestala včas, ale ještě sis dvě cigarety zapálila, když si věděla, že jsi těhotná....doufám, že kvůli tomu ti tu nikdo nebude spílat, že jsi uškodila svým dětem a že budou trpět různými nemoci...to proto, aby jsi se nemusela cítit jako holky, které tu svými příspěvky napadáš 😉

sisa.b
17. dub 2008

poletucha: to ano, mne to neprislo ani tak nezodpovedne, ako nespravodlive 🙂 vsade som citala, ze ak chce niekto prestat fajcit, tak najlepsie este s niekym, lebo ako sa to po vasom povie "ve dvou se to tahne lip". moj partner sa s cigaretou vystahoval pred barak, aj to mi pomohlo, lebo ako som tu citala prispevky, niektori partneri nie su schopni ani toho...
pomfrita: mas pravdu, ja som tiez neprestala vcas. dokonca som s plnym vedomim a velkymi vycitkami fajcila asi tyzden, aj ked som mala v rukach prvu fotku babatka. hambila som sa nielen pred ostatnymi, ale hlavne pred sebou. surfovala som po internete a hladala rozne clanky, kde mi povedia, co vsetko moze ublizit babatku minimalne tak ako fajcenie. utesovala som sa tym, ze su mnohe alkoholicky a narkomanky a deti byvaju v poriadku. dokonca som si pripominala, ze aj ja som tahala tie 3 denne pri mojej prvej a je v poriadku (az na par zapalov priedusiek v rannom detstve).
je to velmi velmi tazke, ja viem a asi nikto neda holkam v tomto fore navod, ako 100% prestat. museli by to samy velmi chciet. priznam sa, ze v tych tazkych casoch, keby som nasla toto forum, kde sa fajciarky medzi sebou povzdbudzuju, ze len par za den je nic, tak by som asi ani ja neprestala. ked to citam, tak mam opat chut...
takze ja sa radsej lucim a idem si pokecat na inu temu. a este raz - prajem vela uspechu a hlavne krasne zdrave deticky 🙂

lencici
17. dub 2008

Myslím že fajčiť v tehotenstve je blbosť!!! Ja som nikdy nefajčila a som na to hrdá dokonca v tehotenstve sa mi z cigaretového dymu dvíhal žalúdok 😝 Mám 2 kamošky ktore si sem tam zapálili 1,2....cigarety denne keď boli tehotné. Jedá ma chorľavé bábo a druhá nie... Takže je to individuálne, ale načo riskovať? Mimochodom moja maličká je zdravučká až na normálne prechladnutia

jancia
18. dub 2008

Ja som pre istotu nikdy nezacala... mam pekny odstrasujuci priklad u svojich rodicov - fajciarov... tak dufam ze ked sa Vam fajciarkam narodia deticky, ze Vas tiez budu mat za "vzor"...

A mimochodom... ked vidim nejaku tehulku fajcit, najradsej by som jej dala par faciek. Tak sa tu majte! 😉

princeznicka.
18. dub 2008

Ja mam podobny nazor ako jancia,lencici,a ostatne baby,ktore su proti tomu..jednak aj z lekarskeho hladiska,a jednak aj z toho etickeho..aky iny,vaznejsi dovod na odvyknutie si od fajcenia moze byt ako cakat babatko.Je to podla mna nezodpovednost matky voci dietatu.Vase mamy tiez fajcili,ked boli s vami tehotne?!Ale je to samozrejme,kazdeho individualna vec.Len potom,ked sa narodi nedajboze chore dietatko,mozno ani nie kvoli tomu fajceniu,ale urcite to bude tu matku dosmrti trapit,ze mozno kedy nefajcila,bolo by to inac..

diddi
18. dub 2008

drzim palce tým, ktorí dokazali prestat!!!

princeznicka.
18. dub 2008

aj ja 🙂

lencici
18. dub 2008

No ja mam dalsi priklad moja mama fajcila ked ma cakala velmi jej za to dakovat nemozem 😒 V skolke a skole som mala dost problemz so zdravim vzdy zapalene priedusky sem tam zapal pluc. V prvom rocniku som mala vymeskanich 302 hodin skoro ma koli tom nepustili dalej...A nakoniec som aj tak musela ist na liecenie... Teraz je to uz lepsie imunita sa zlepsila..

Moja teta tak isto fajcila a teray jej deti chodia do skoly na 2 tyzdne a potom su 2 tyzdne doma lebo su chore...

Dvakrat by som si rozmyslela ci fajcit alebo nie...

benitas
18. dub 2008

Ahojky, necitala som uplne vsetky prispevky. Je pravda , ze som nebola tuha fajciarka, takze mi bolo mozno jednoduchsie prestat ako niektorim, ktore fajcili okolo 20 denne. Tiez som mala obavy, ci sa mi podari prestat, ale nastastie sa mi cigarety sprotivili hned na zaciatku tehu. Bolo mi z toho smradu zle od zaludka, takze som nemala problem prestat. Je pravda, ze obcas mam chut na cigu, ale v zapeti mam aj vycitky svedomia, teda ma ta cigareta hned prestane lakat. Spomeniem si na malinke, ze ono sa nerozhodlo fajcit a ja mu cigaretu "do pusy" nedam.

miyya
18. dub 2008

ahojte ja som fajčila dosť vela ale hneď ako som sa dozvedela, že som tehotná som cigarety zahodila. Okrem jednéj cigarety, keď mi lekár povedal, že to bude asi mimomaternicové. Ale ani sa mi fajčenie nezačalo hnusiť, alebo tak. Len som proste prestala a teraz po takmer 2 mesiacoch sa čudujem, že som vlastne mohla aj fajčiť. 😉
Takže sa držte a skúste prestať babulky, veď ide o Vaše miminko. Kiež by ste to mali všetky tak lahké ako ja. držím palce.

sisa.b
18. dub 2008

miyya ahoj. aj ty tu?
gratulujem vsetkym tehulkam, ktore dokazali prestat fajcit. a drzim palce ostatnym, aby to to tiez dokazali.
majte sa tu krasne. pa pa

tinax
18. dub 2008

lencici, ja som sice prestala fajcit hned ako som sa dozvedela ze som tehu a fajcenie v tehu neschvalujem ale nemyslim si ze vsetky chore deti treba hadzat na zodpovedost fajciacim matkam. Poznam privela deti, ktorych ani jeden rodic nefajcil a su viac doma ako v skole/skolke. Ale ako som pisala, ja som prestala fajcit hned ako som sa dozvedela ze som tehu a uz je to vyse roka. Bola som dost silna fajciarka ale nemala som s tym problem. A to mi cigarety vobec nezacali vadit. Ved koli mojmu pokladu by som urobila vsetko na svete.
Prajem vsetkym tehulkam co bojuju s cigaretami aby ten boj uspesne zvladli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru