Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

schnek
27. črc 2012

@ktore je v tom jenom nikotin, ale žádnej dehet a ty ostatní splodiny. Řekla bych, že radši to, než se mořit, že si nechceš zaoálit

daasenka85
28. črc 2012

taky jsem si občas zapálila (spíš tak jednou za 14 dní na akci a poslední dobou ne moc), ale v těhu bych kouřit nemohla. sice věřím, že v těle cigarety zanechají ještě dlouhou dobu následky, ale vymlouvat se na to, že rovnou v těhu můžu kouřit???? to je fakt trapné. to, že má matka načaté plíce, je její problém, ale proč škodit tomu bezbrannému miminku ještě?kuřačky ani jejich závislost neodsuzuji, ale bylo by fér kočírovat to náplastmi či žvýkačkami s obsahem nikotinu, V KRAJNÍCH A NEJTĚŽŠÍCH případech elektronickou cigaretou. i když... ta je vcelku neprověřená a je zapotřebí hlídat si dávkování, slyšela jsem o případu, že klučina to přehnal a na pár hodin z vysoké dávky ochrnul....

verukucerka
28. črc 2012

než jsem otěhotněla tak jsem kouřila, kouřila jsem tak 10 za den ale někdy nebyl problém krabička za večer, prostě jsem byla zavislák. Ale jak mi doktor potvrdil, že jsem těhotná tak jsem se na cigáro ani nepodívala, holky co říkaj že to potřebujou a doktor jim řekl at nepřestávaj se vymlouvaj, už je to 8 měsíců co nekouřím a neříkam že někdy nemám fakt chut, kdybych nebyla těhotná tak to asi nezvládnu. Vemte to takhle dali by jste 2.letému mimču cigáro? Myslím, že odpově´d je jednoznačná, tak proč ho ještě víc trápíte, když je schované v bezpečí vašeho bříška, kde má mít jen to nejlepší. Jde to, tak neubližujte těm drobečkům holky

petribela
28. črc 2012

Ahojte baby
Ja som prestala fajčiť hneď ako som zostala tehotná, dokonca teraz cigarety nemôžem ani cítiť.Vždy treba urobiť všetko pre to, aby bábatko vyrastalo v brušku zdravo,aby po narodení nemalo abstinenčné príznaky:o...obdivujem tie, ktoré dokázali prestať...držím palce všetkým

suzanna123
4. zář 2012

@verukucerka U mě přesně tak. Akorát jsem přestala kouřit těsně než jsem zjistila, že jsem těhotná - rozhodla jsem se a šlo to. Určitě i zafungovaly hormony, jinak by to tak snadný nebylo. Z toho důvodu taky dost nechápu ženský, které kouřit nepřestaly. Já už taky měla mockrát chuť si zapálit, ale vždycky si to rozmyslím. I kdybych si dala jen jednu cigaretu, tak pokud by pak měl mrňous nějaké problémy, tak bych si to vyčítala...

robinsonkaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubusakalenka
11. únor 2013

@kokina no já tedka přecházím na elektronickou cigaretu....když už nemám vůli přestat ...tak to zkusím formou daleko menšího zla nebot tam aspon nevdechuješ oxid uhelnatý a tisíce těch jiných sraček jako v klasickém cigáru....ale jinak se přiznám do 6 měsíce 5-10 cigaret denně jak kdy :(

jajino
10. bře 2013

@f.nina holky dík..já jsem taky kouřila před těhu tak 7-10 denne..jak mi vyšel test pozitivní chtěla jsem přestat aale nejde to zatím se snažím omezovat tak max.5 denně jsem na začátku a snad mi to časem přestane chutnat samo...jinak kámoška v těhu kouřila tak 20 denně a malej je zdravej jako buk..druhá nekouřila nikdy a malej je od 3 měs.na antibiotikách až dotedka tak 3 krát ročně...táák nevíím... 🙂

andy21
10. bře 2013

@jájino .....tááák to je asi návod na zdravé dítě, kouřit 20 cigaret denně, to je hezký sebechlácholení 🤐
Fakta jsou ovšem jasná, větčí riziko potratu, nízká porodní váha, riziko syndromu náhlého úmrtí atd...

jajino
10. bře 2013

@f.nina ahoj holky..díky za názory..já jsem taky kouřila před těhu 7-10 denně,ted jsen na začátku těhu a nepovedlo se mi uplně přestat..snížila jsem tak na 5 denně..doufám,že mi to časem přestane chutnat samo..jinak kámoška v těhu 20 denně a malímu jsou 3 a neví co je nemoc...druhá nekouřila nikdy zato vždycky musela být na hranici podvíživy a malej mněl antibiotika už ve 3 měs..ted jsou mu 4 a je tak 4 krát ročne nemocnej..tak nevím... 🙂

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
5. kvě 2013

@pipi909 Rozhodla ses, že jí pomůžeš tím, že tady na MK zaplevelíš diskuze svým příspěvkem? Tak tohle mě spíš odradí než navnadí 😒

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
5. kvě 2013

@pipi909 To se omluvte spíš jí, protože tohle spamování stránek a vkládání jejího emailu vypadá hrozně nedůvěryhodně. A mmchd. porušujete tím pravidla MK 😉

ada510
5. kvě 2013

Ahoj fajcim od 15 stich tak 5 cig denne v spolocnosti aj viac ale hneď ako som sa dozvedela že som tehotná prestala som smrdelo mi to zapálila som si akurát minulú sobotu pred svadbou na nervy heh ;)ale už viac nie..

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bacovaa
12. kvě 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

Chtěla bych se zeptat.. je jasné, že kouření miminku v těhotenství škodí, ale co e-cigarety? škodí to taky tak moc jako normální cigarety? 😔 Docela by mě to totiž zajímalo, protože jestli je to méně škodlivé, tak bych pak mohla pokuřovat a nemusela bych být pořád protivná kvuli absťáku 😀

bludiicka
13. kvě 2013

Ahojte, zajímavá diskuze. Já nekourim, ale fandím všem co v těhotenství přestanou. Zajímalo by mě ale, jestli ty co přestaly v těhotenství kouřit zase začaly po kojení nebo už to vydržely a staly se z nich nekuracky?

mmaarrkkeettssssssssssss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
17. kvě 2013

@bludiicka moje spolužačka maturovala už s miminkem a kouření omezila fakt jen v těhu. po šestinedělí začala chodit do školy a místo, aby o přestávkách odstříkávala, tak stála na parkovišti a kouřila ☹

patrica8
4. čer 2013

pred tehu som fajčila, ale keď mi mrcha meškala asi 2 dni, cigarety mi prestali chutiť až mi z nich zle bolo, takže to že budem mamina som tušila už pred urobením testu 😝

findejsova1
7. čer 2013

ahojky ja jsem před těhotenstvím taky kouřila, ale ted mě to nějak nechutna nekouřím zhruba od 2měsíce, spíš mě ted ten kouř vadí.

nina88
12. čer 2013

Ahojte. Ja som fajčila pred tehotenstvom, asi 15 denne, myslela,som,že to bude horor prestať, kedže pri prvých dvoch tehotenstvách som to znášala ťažšie,ale teraz som zvolila iný postup. 😉 Do týždňa od zistenia,že som tehotná, som to dala viac menej. prvé dva dni asi cca 7, dalsie dva dni 3, potom dve, potom už len ,,rannú,, a odvtedy som si zpálila 2 krát, od zúrivosti,a potom som bola zúrivá na seba,lebo som sa povracala... 😝 Už na cigaretu ani nepomyslím. Ono je to všetko v hlave. Treba sa zamestnať, mne celkom pomohli lízatká,žuvačky,cukríky, ísť len tak na balkón na 5 min si sadnúť a tak... 😉 Mám ale iný problém. Mám hroznú zápchu. Ja som vždy po rannej cige, išla na WC, môj rituál, no teraz aj 3 dni nejdem, potom to čípok istí a tak sa trápim... ☹ Každý deň jem probiotiká, jem jogurty, kávu pijem slabšiu,ale pijem (mám extrémne nízky tlak), jem ovocie,no ako som prestala fajčiť, proste som sa ,,upchala,, ☹

gepe
12. čer 2013

Ja prestala kourit cca v 5-6 tt, protoze mi bylo z cigaret zle a zacaly mi i hodne smrdet, o piti kavy nemluve - to bylo to samy 🙂)
@nina88 na zacpu jsou dobry glycerinovy cipky, prodaji Ti je v lekarne, pro dite naprosto neskodny 🙂

nina88
12. čer 2013

@gepe na tých čípkoch žijem...

denise01
12. čer 2013

@nina88 trosku od temy, ale skus lanove semienka, dostat bezne v potravinach, urcite pomozu 🙂

bonnie1
12. čer 2013

@nina88 ja som fajcila 14 rokov niekedy i 60 denne ale poslednew roky cca 10. jasne niekedy i cely balik..ako mi vysiel pozitivny test som si nezapalila a ani som nato nepomyslela

bonnie1
12. čer 2013

@nina88 a inak treba si spravit teply caj harmancekovy na rano plus slivky susene. to musi zabrat 🙂

nina88
12. čer 2013

Ja som tolerantná. Nechápem,ako tu môžu prispievať ženy, čo by ukameňovali fajčiace matky. Je to ich vec. Podla mňa treba povzbudiť, pomôcť radami, nie pošliapať. Ja som prestala lahšie,ale nie sme všetky rovnaké. Pre niekoho to môžu byť muky. Potom tá žena, čo tie muky nezažila,nemôže ani tušiť,aké to je. Ženy tolerujte sa. Niekto má vôle viac,niekto menej. Možno matka,ktorá si sem tam zapáli, sa bude dieťaťu ovela viac venovať a bude lepšou matkou ako tá,čo nefajčila... Nie vždy platí rovnica,že tá s pevnejšou vôlou je aj lepšia matka. Troška sa len zamyslite. Možno žena, ktorá fajčí, do pôrodu bábätka mnohé pochopí, bude mu zdravo variť a žena čo síce nefajčila, mu kúpi v dvoch rokoch hranolky a mc donald raz do týždňa a bude sa prejedať sladkosťami... To len ako príklad toho,že zdravie ani láska nie je postavená na cigaretách. Držím vám palce. Je to ťažké,ale verte mi, stojí to za to. Každé dieťa má právo si zapamätať vôňu maminky, nie popolníka. 😉 Aloha

ankaevka
12. čer 2013

bola som fajciarka od 18-tky, tak 10-15 cigariet denne, ak bola nalada tak aj cely balik...akonahle mi lekar potvrdil tehotenstvo cigarety isli bokom a nezafajcila som kym som neprestala kojit a vzdy som fajcila tak aby ma deti nevideli....tak to bolo pri prvych dvoch tehotenstvach, pri tretom som uz 5 rokov nefajcila....kazda jedna fajciarka dokaze prestat, staci si v hlave povedat dost a viac si nezapalit.. ukludnovat a obhajovat sa tym ze vsak je to len jedna cigareta na den a nemoze ublizit tomu babatku, no je to individualne a ktora zena ma teraz istotu ze prave to jej dietatko nebude fajcenim poskodene..toto je ale na kazdej jednej mamine co si zvoli a ak zena nema pevnu volu tak je to tazke
@nina88 susene slivky su vyborne a skus si kupit cistu vlakninu psillium v lekarni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru