Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

mien
18. dub 2008

mojej sesternice mama fajčila počas tehotenstva a nepoznám takú babu ako je moja sesternica má 23 rokov a bola len 2 krát chorá aj to len vtedy keď sa jej do školy nechcelo
moja mama nefajčila vúbec keď bola tehotná a ja som bola doma zo školy každý mesiac
ja som strašne š´tastná, že som prestala fajčiť, lebo som si myslela, že sa mi to nikdy nepodarí
ale to neznamená, že mamina, ktorá si zapáli sem tam musí mať chodé dieťatko, ešte by som sem niečo napísala, ale sa kontrolujem, tak si to radšej nechám pre seba
prajem vám zdravé miminká

lencici
18. dub 2008

Pisala som že je to individualne ale ja mám hneď tri príklady kde za to môžu cigarety a to mi nevyhovorí nikto...

petule.h
18. dub 2008

já jsem u prvního těhotenství kouřila max do 5 cigaret denně a te´d taky tak okolo 5 cigaret, bohužel mi to chutná..když jsem přišla do porodnice na příjem tak se mnou sepisovali takový formulář zda piješ, kouříš...atd, tak jsem to přiznala a bylo mi řečeno, že to je dobré, že to tam ani nebudou psát,že jsou tam matky co kouří 10 a více a ty co kouří 15 denně tak se to musí psát kvůli kojení,aby třeba dítě neplakalo...atd, ale 15 mi přijde fakt dost.to nikoho neomlouvá, že kouří v těhotenství, to je mi jasné.

megy
18. dub 2008

jo holky, kouření v těhu - můj názor je takový, že pokud někdo plánuje otěhotnět, měl by okamžitě přestat a ty, co kouří v těhu, tak by se měly nad sebou zamyslet. 😒
Zajímalo by mě, jak byste se potom tvářily, kdyby Vám řekli po porodu, maminko Vaše miminko musíme dát do inkubátoru, protože má špatnou přizpůsobivost a nemá dostatečně vyvinuté plíce, vy byste ani nemohly kojit, ikdyž byste chtěly, no a pak byste se na něj chodily dívat, jak má zavedenou sondu přes nosík a je celý zadýchaný. No myslím, že by Vás hned to kouření alespoň v těhu přešlo. No a pak ve vývoji? No alergie, astmata, ekzémy, no vyberte si samy.

Neříkám to jen tak, jelikož takové děti vídám.
Pokud si myslíte, že organismus se od nikotinu očistí hned jak přestanete jste na omylu. Podle výzkumů je dokázáno, že stopy po nikotnu jsou v těle ještě několik let od poslední cigarety - takže i tak to miminko, které se ve Vás vyvíjí dostává určitou dávku drogy.

Vím, že jsou silné kuřačky, ale když už chcete dítě, tak se podle toho taky chovejte. 😉

dankaa
18. dub 2008

ja som radikalne proti fajceniu vobec pocas tehu aj pri detoch,...

petule.h
18. dub 2008

no to je názor a názor, já znám spoustu doktorů porodníků i gynekologů, co říkají, že přestat by se mělo už 3 roky před dítětem a taky, že pokud někdo kouří, tak by ani neměl přestat úplně, že 2-3 cigarety nevadí, ale je to samozřejmě na každém..já se ničím neomlouvám a je to moje rozhodnutí, to je jasné..ale taky znám spoustu nekuřaček a abstinentek, které mají teď od malička věčně nemocné, astmatické, alergické děti..a to některé opravdu hodně.

kaciska
18. dub 2008

co hlava to názor-přeju jen aby holky co jsou těhu zvládli přestat a nebo to co nejmín omezit 😒 ale můj názor je že cigára k těhu prostě nepatří....ale držím palce všem at to zvládnou jestli chtějí 😒

petule.h
18. dub 2008

máš určitě pravdu, o tom se přít nebudu........jen to není lehké.. ☹

kaciska
18. dub 2008

já vím že není taky sem hulila ale pak sem si řekla že mě to za to nestojí a nechci náký problémy....a samo mě to přestalo chutnat a ted mi to smrdí a je mě s toho špatně...ale doufám že se k tomu nevrátím...přeju ti hodně pevné vůle... 😵

dela
18. dub 2008

diddi drží palce všem co dokázali přestat 🙂 To já samozřejmě taky.Aby už z nich žádná nezačala.Ale hlavně držím palce těm, který se snažej přestat a nejde jim to.A úplně nejvíc držím palce těm kteří kouří protože prostě mají slabou vůli,tak at mají zdravé miminka 😉

diddi
18. dub 2008

aj ja dela 🙂

misa.cekatelka
18. dub 2008

Do této diskuze jsem šla proto,abych dostala rady od těch které dokázaly přestat kouřit.Vidím,že se to tu zvrtlo tak,že tu nekuřačky číhají na ty,co kouří,aby se do nich mohly pořádně pustit.Tak se tu mějte a díky za pomoc.

tribitka
19. dub 2008

misa a čo si čakala? s týmto si musíš poradiť sama, každú motivuje niečo iné aby prestala..... a ak ti nie je tvoje dieťa dostatočnou motiváciou, tak ta lutujem....

honzulka
19. dub 2008

miso-je mi líto,že ses takdy nedočkala pomoci,ale spíš opaku. ☹ Bohužel sem zavítali asi spíš maminky,které jsou tak hrdé na svou vůli,že přehlédli tvou prosbu o pomoc.Myslím,že všechny maminy,které kouří si jsou vědomi,že nedělají dobře,ale prostě ta vůle je u každého jiná.Nevím,zda je pro ty "lepší"maminky takový problém Ti sem napsat,jak se podařilo přestat kouřit jim bez toho,aby byli nepříjemné a připomínali a strašili maminky,které tu vůli až tak silnou prostě nemají.
Takže pro ty,co nekouří-gratuluji!
A pro ty,co stím bojují-držím palečky,ať Vám to třeba i přestane chutnat a ať se sem třeba ještě koukne maminka,která vám tu podporu k přestání dá... 😉

ladybird.....
19. dub 2008

http://mamkydubnovky.blog.cz/ ahojda navstivte nase stranky 😉

aureliaaa
21. dub 2008

Tribitka každý ať si zamete před svým prahem. Nikdo není nevinný aby mohl házet kamenem. Takové jednoznačné soudy nesnesoucí diskusi mi vadí. Pobavme se, podiskutujme, hledejme řešení, ale nodsuzujme.Misa držím ti palce ať se ti to povede. Já s cigaretama dlouho válčila a nebylo mi dostatečnou motivaci ani moje astma. Zvládla jsem to postupně.Míň a míň až nic.

dela
23. dub 2008

ahoj Aureliaaa,souhlasím s tebou.Je tady spousta maminek,který chtějí spíš pomoct,nebo aspon poradit,nebo uklidnit,včetně mě.Já jsem před těhu kouřila hodně,určitě tak třicet denně.Jsem ted těhotná a kouřím dál,jen jsem to omezila.Kouřím tak deset denně,někdy jen do půlky,ale úplně mi to přestat prostě nejde.Vím moc dobře že je to špatné,ale jsem hrozně slabá povaha.Beru aspon hodně vitamínů,aby miminko nestrádalo.Bohužel se tu najdou maminky i takové,že nás hned krutě odsoudí a udělají z nás pomalu krkavčí matky.Já si moc dobře uvědomuju že nedělám moc dobře.Jenže co mám dělat,když to prostě nejde a když si dlouho cigaretu nedám,tak jsem akorat nervozní.

ceeruti
23. dub 2008

Tak ja jsem přestat nedokazala-davam si sice 1-2 cigarety denně(takové ty tenoucke) ale i tak proste kourim,nekdy si dam i víc.Myslím,že díte nejak nestrada( urcite nízka porodní vaha ji nehrozí,už ted je buřtí)První cca 3 mesice jsme nehulila vubec,nechutnalo mi to,no a pak mi otrnulo,at si každy myslí co chce.Amen 🙄

dela
23. dub 2008

A víte prosím některá z vás,co všechno se třeba může s miminkem stát,když ženská kouří?Je to horší než alkohol,nebo drogy?Může se narodit mimčo třeba i nějak mentálně zaostalé?Já jsem z toho fakt sama zoufalá,ale bojím se to už ted v sedmým měsíci říci doktorce,aby mi poradila nějakou odvykací kůru,to si myslím že by mě asi hnala a pěkně vynadala.To jsem měla už hned na začátku.Jenže jsem si myslela že to zvládnu přestat úplně.Ale bohužel.Mám ted o to mimčo fakt hrozný strach!

leva
23. dub 2008

Ahoj,jednoznacne som proti,ked sa v tehotenstve fajci,no nechcem tu nikoho za to odsudzovat,je to kazdeho osobna vec ako sa k tomu postavi.Ale pribehy ako,ta fajcila v tehotenstve a ma deti zdrave,neznamenaju pre mne nic,je to len mala obhajoba ako sa branit.

usak
23. dub 2008

Ahoj Dela, já jsem slyšela, že se při každém vdechnutí nikotínu mimi dusí...........ale myslím, že pokud se tolika kuřačkám narodilo zdravé dítě, že mu teď spíše ublíží ten stres. Cigaretu si dáš beztak a plus ty nervy....Spíš si pořádně promysli, na co stačíš a pokud ti z toho vyjde to, že kouřit nepřestaneš, tak si ji dej ale bez nervů, ať to mimi nemá dvojité. Já sama jsem příležitostná kuřačka- taková ta u vína, od června se budeme pokoušet o mimi a už teď si nechci zapálit.........hrozně jsem mimi chtěla, takže už to, že je tu možnost "brzkého" otěhotnění, tak je to pro mě důležitější a lákavější než cigareta🙂

krpcek
23. dub 2008

ahojte fajciarky - ja sama som fajciarka a takisto snazilka!
chcela som prestat fajcit, od zaciatku roka (odvtedy sa pokusame o mimi) vydrazala mi to asi tyzden (kym sa nesostavila mrcha). potom som sa rozhodla, ze hned ako zistim, ze som tehu prestanem!

ale mala som kolegynu, ktora fajcila aj 30 denne a jej lekar povedal, ze keby prestala fajcit bolo by to zle - tak to len obmedzila na 10 - a jej dcera je dnes chora akurat takym sposobom, ze je tiez fajciarka - takze ono je to dost individualne!

Velmi drzim palce maminkam "cakatelkam", ktore chcu s fajcenim prestat a gratulujem tym co sa im to podarilo!

Dufam, ze ked pride rad na mna, nebudem s tym mat nejaky problem!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dela
18. kvě 2008

Ahoj,je tu ještě někde Kokina? Co zakládala tuhle diskuzi?Já jen že jsem na tom v těhotenství stejně jako ona.Taky kouřím.Tak do deseti denně.Je to silnější než já ☹ Chci se zeptat,jestli je tvoje mimčo v pořádku?Já mám do měsíce rodit a strašně se bojím,jestli jsem miminku nějak neublížila.I když všechny ultrazvuky a krevní testy jsou do dnes vpořádku,tak stejně mám výčitky a strach.

mata01
20. kvě 2008

Ahojte dievčence, ja som tiež silná fajčiarka a teraz som otehotnela a každý deň zvádzam boj ako nefajčiť. Chcem tým povedať, že tak isto gratulujem všetkým ktoré prestali "okamžite" ale držím aj palce, všetkým, ktoré s tým bojujú - vrátane seba.

petule.h
20. kvě 2008

já kouřila do 5 cigaret u prvního a te´d taky, první dítě je zdravé a doufám, že druhé bude taky. držím ti palce, pokud chceš přestät, já to nedokázala.jinak v porodnici se tě ptají při těch kontrolách kolik kouříš, já řekla do 5 a řekli, že je to ok, ale do 10 už je to prý dost krz nikotin v mléce u kojení..že to mimi pak může být neklidné, že ho tam nemá, ale nevím...já pak byla v porodnici 10 dní a vůbec mi to nechybělo..takže pak zjistíš, že to není tak hrozné a ani si na to nevzpomeneš

andy80
20. kvě 2008

dela: je to hodně individuální. Někomu, kdo kouří 30 denně se narodí zdraví mimčo a někomu kdo vykouří jen 3 cigarety denně se narodí nemocný mimčo. A to, že je nemocný se může projevit až v průběhu jeho života, ne okamžitě. Já sama jsem přestala při obou těhu kouřit a teď jsem přesvědčená, že už ani nezačnu, je to drahota.

Mata01: držím všechny palečky, ať se ti podaří přestat. Mysli na ten poklad, co máš v bříšku.

Petule.h: při prvním mičmu se mnou v porodce ležela holčina, co kouřila. Ptala se dětského doktora, jestli je poznat v mlíce cigareta, on jí řekl, že jedna cigareta denně nevadí, ale 2 už jsou v mlíce cítit a mimčo to pak nemusí chtít, tak jestli ti řekli, že je to znát až od 10 cigaret, tak je to pěkná blbost.

Holky těhulky, snažte se přestat. Zkuste to kvůli těm drobečkům v bříšku.

pupicek22
20. kvě 2008

Nefajcite tehulky.....pokute sa mysliet na babulko......maly zazrak 🙂

petule.h
21. kvě 2008

no jo, ono to v průměru jsou 2 denně, ale nebudu se obhajovat..

ilijanka
21. kvě 2008

no ako tu vyššie čítam- je smutné, keď aj medzi lekármi sa nájde taký, ktorý povie tehotnej žene, že keby prestala fajčiť, bolo by to zle- to je mimo môjho pochopenia, ja som fajčila pred otehotnením príležitostne- tak raz-dva razy do týždňa po 2-3 cigarety, prestala som úplne keď som sa rozhodla otehotnieť a vydržalo mi to dodnes, pre mňa bolo bábo veľmi silná motivácia, aj keď teda určite bolo ľahšie prestať ako keby som fajčila 30 denne, fajčenie znižuje pravdepodobnosť otehotnenia a fajčenie počas tehotenstva spôsobuje okrem iného nedostatočné zásobovanie bábätka kyslíkom a živinami- preto bývajú aj deti fajčiarok menšie, takže baby neblbnite a prestaňte...

dela
21. kvě 2008

Petule a oni se tě v porodnici ptají jestli kouříš?A proč se na to ptají?Myslíš k vůli kojení?Já teda nevím,jestli to vůbec přiznám,protože se za to hodně stydím.Vím že je to špatný,že se to nemá,ale já přestat úplně nedokázala.Kouřila jsem tak třicet denně a ted co jsem těhu kouřím deset.Kouřím potají,vůbec nikdo o tom neví a proto se bojím to přiznávat i v porodnici.Petule a v porodnici ti to vůbec nechybělo?To jsem na sebe taky zvědavá,jestli budu mít chut na cigaretu.A jestli jo,tak mi to bude stejně prd platný,protože tam asi kuřárnu nemají,vid? 😀 Ne,nechci to zlehčovat. 🙂 Kouřit se v těhu nemá a basta,v tom mají nekuřačky pravdu.Jenže jim se to lehce říká,když jsou právě nekuřačky.Já jsem slabá úplně přestat a navíc kdyby mě to aspon nechutnalo.Jenže mě to chutná snad ještě víc,jak jindy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru