Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

bianca
24. čer 2008

delus nerozculuj sa.Nema to cenu

pinco
24. čer 2008

no tak sorry, neviem kto napisal toto:

"Já furt nevěřím že se na to v porodnici ptají k vůli narkoze,myslím si že se ptají k vůli tomu kojení."

Asi ty... Ak neveris ani sestricke z ara, ze sa to fakt pytaju kvoli narkoze, tak si v tomto podla mna beznadejny pripad, ako som aj napisala - V TOMTO. Ale kludne to zataj. Je to tvoj problem. Uz padam.

cumacek
24. čer 2008

Ahoj holky, já byla taky silná kuřačka před těhu. Jakmile se mi ale potvrdilo, že jsem těhotná, přestala jsem ze dne na den. Někdo by možná řekl, že to bylo špatně, že by se mělo postuupně, ale mě to tak prostě vyhovovalo...Jinak k tomu, jestli se ptají v porodnici...Mě se nikdo nezeptal

majka35
24. čer 2008

ani mňa ... zvláštne, nie??? ... 😀 😀

ilijanka
24. čer 2008

takže- lekári sa naozaj pýtajú kvôli narkóze- najmä celkovej pri cisárskom reze- viem to, patrím medzi nich 😉 , u fajčiarov všeobecne je zvýšené riziko anestéziologických komplikácií- napr.-kašeľ, kŕč priedušiek, zahlienenie, častejšie zvracanie po anestézii, zvýšené riziko vdýchnutia žalúdočnéh obsahu- niektoré z týchto komplikácií sú v tehotenstve ešte častejšie ako u netehotných- takže preto, nie z nejakej zvedavosti alebo pre odsudzovanie mamičiek- len z ohľadom na ich bezpečnosť, takže by som to určite nezatajovala, keď to tu tak podaktoré vehementne obhajujete to fajčenie, tak sa k tomu aj priznajte 😵

cumacek
24. čer 2008

Nemyslím si, že by se k tomu někdo chtěl jen tak přiznat. Já sama bych to brala jako zklamání. Především proto, že bych se asi za sebe styděla . Viděla jsem kolikrát obličeje, co lidi dělají na těhulky s cigárem v puse... Prostě s tím se musí počítat. Já sama bych se snažila přestat za každou cenu

lukin
24. čer 2008

dela: 😅

tete
24. čer 2008

ahojcek, babulky.... u mna to bude 29.6 presne 2 mesiace co nefajcim....vobec mi to nechyba, a to som fakt stastna 🙂

dela
24. čer 2008

Ano pinko psala jsem to já.A z této věty se dá vyčíst že jsem beznadějný případ?Víš co?jak jsi psala v poslední větě,PADEJ!!!

lukin
24. čer 2008

dela: Však pinco nenapsala nic tak hrozného. aby tu na ni byla taková sprostá.

evamik
24. čer 2008

Dela, nechápu, proč jsi na Pinco takhle sprostá... Kde bereš právo ji vyhazovat? Myslím, že by ses měla zamyslet hlavně sama nad sebou...

majka35
24. čer 2008

dela ... po tvojich príspevkoch už aj ja nadobúdam pocit, že si "beznádejný prípad" ... 😠

kaciska
24. čer 2008

dela-uklidni se!

alexa21
24. čer 2008

Ahojte vsetci.registrujem tu rozne nazory a pravdu povediac, com trosku rada, ze nie som jedina, co ma problem s ukoncenim fajcenia.pred tehotenszňtvom som fajcila 20 denne, teraz som v 23.tta dokazala som prestat-takmer.priatel je tuhy fajciar, cize to vobec nemam ulahcene ☹ , mam problem hlavne po jedke a rano, ale su dni, ked by som fajcila jednu od druhej a potom naopak.je to hrozne.bavila som sa aj s lekarom a ten mi povedal, ze ak mam mojho drbnceka trapit stresom sposobenym chutou po cige, radsej si mam jednu zapalit, ale aby to nebolo pravidlom. hlavne tento precin odcinit vitaminmi a tak.ale kazde kopnute mojho synceka ma od fajcenia odtahuje 🙂

petule.h
24. čer 2008

alexa21: na ty vitamíny bacha, aby jsi neměla obříka 🙂 oni to doktoři moc nedoporučují... 🙂

poletucha
24. čer 2008

dela nezlob se na me, ale mela by ses chytit za rypak 😖 to mimco je i tvyho manzela a mel by mit pravo vedet,ze mu muzes svoji sobeckosti a slabosti ublizovat,navic nerict to ani u porodu je fakt nezodpovednost....to ze by byl na tebe manzel nastvanej si plne zaslouzis. Omlouvam se ze jsem takhle "prima", ale muselo to ven 😎

lulanek
24. čer 2008

Ahoj holky jak si to tady tak čtu,tak nějak nechápu....Je přeci normální přestat kouřit v těhotenství!Já jsem přestala běhěm tří dnů...a snažím se vyhýbat i zakouřeným místnostem.Ono je totiž hodně nebezpečné kouřit dál a ještě horší je říkat že omezuji 😀 😀 je to přeci vaše mimi a o jeho budoucím životě rozhodujete jen vy a váš porodník 😀 😀 Zkuste se nad tím zamyslet...Nikdo neříká že musítě přestat napořád ale po dobu těhotenství a kojení by měl přestat každý...Znám lidi co kvůli tomu o mimčo přišli a nebo co mají těd nemocné děti ☹ 😒 ☹

petule.h
24. čer 2008

no já takové lidi zase neznám vůbec, spíš je to naopak, ti co nekouřili a vše dodržovali mají s dětmi velké problémy(astmata, alergie, věčně antibiotika), ale to není omluva..já jsem kouření omezila taky na max.5 denně a taky jsem kouřila dost...přestat se mi nepodařilo ani u prvního, ani teď..každopádně já to přiznala u prvního a přiznám to i te´d..zrovna zítra..průměrně 3 cigarety denně si do počítače ani nezapisují, nemůže to asi nijak ovlivnit narkózu, ani kojení...samo, že riziko máš vždycky..můj manžel o tom ví, nijak bych to tajit nedokázala, ani nevím jak..protože pokud má člověk chuť, tak u mě je to hlavně večer a to je manžel doma, takže nevím jak bych to zakryla...nemá cenu něco tajit, když má pravda nějak vyjít napovrch, tak se to někde vždycky ukáže..nejsem na sebe nijak pyšná, ale už se stalo a do měsíce rodím, tak doufám, že mimi bude zdravé, jako je zdraví i můj první syn..je pravda, že jsem rodila první mimi císařem pod celkovou narkózou a v nemocnici strávila 10 dní, protože mi porod vyvolávali a pak tam musíš být týden...ani mě chuť na cigarety nepostihla...nekouřila jsem ani při kojení..ale pak jsem zase pomalu začala..tak uvidíme co bude teď, ale asi další císař, takže třeba...

cumacek
24. čer 2008

Mě se zdá, že v téhle diskuzi, kdo nesouhlasí s kouřením v těhotenství, tak je černá ovce. Prostě Pinco napsala svůj názor a hned je špatná?
Ano, chápu, že některé nemohou přestat kouřit i kdyby chtěly, ale potom se nesmíte divit, že má někdo jiný názor.Je to hlavně o psychice, jjá věřím, že se musí opravdu chtít a potom by přestala každá...Toť můj názor

dela
24. čer 2008

Nic nemám proti názoru každého.Každý má svůj názor a tak to má být.Ale názor a urážení je rozdíl.A to velký.Na nějaký keci o beznadějných případech,nebo chytání za rypák,že Poletucha,nejsem zvědavá.A vůbec,už tady končím a radím všem maminkám,kteří mají tento problém,jako kouření v těhu,najděte si o tom jiné diskuse,protože tady to prostě nemá smysl.Slétnou se na vás jak hejno vos a snaží se vás pobodat!

petule.h
25. čer 2008

dela: já ti to už říkala před tím...nemá to smysl, proto už opravdu nepíšu nic...na toto téma..

krasulka
25. čer 2008

Ahojte,baby ja vas tiez nepochopim ako mozete fajcit ked ste tehotne.....robila som z detmi, ktore vdaka fajciarskym mamickam vtehotenstve mali nevyliecitelne defekty,...takze len dotoho fajcite, a nicte zdravie svojich plodov v brusku..ked sa vam narodi dietatko a za dva tyzdne vam zomrie na zlyhanie srdca vdka nikotinovemu soku, potom budete nadavat na koho, na boha? Ze preco sa to stalo vam? Keby ste vedeli co vsetko to dietatku robi,tak by ste sa na cigaretu v tehotenstve ani nepozreli.Toto moj nazor, mozno sa niekomu nebude pacit, ale kedze som v tom pracovala, mozem si dovolit to takto napisat, lebo viem ze to nieje len polemizovanie ale skutocnost.

krasulka
25. čer 2008

a co ste cakali z vas tu budu podporovat aby ste fajcili nadalej?

betina
25. čer 2008

krasulka, zeptám se tě tedy...když přestanu kouřit teď v těhotesntví, může se stát to stejný? jen by mě to tajímalo, jak to je? jestli, když ted kouřím 5 cigaret za den a přestala bych ze dne na den, jestli se miminku může stát něco i v bříšku?

zuzana1710
25. čer 2008

ahojte..ja som fajcila asi tak do 5tt a to naozaj dost..a bol zrovna silvester a vianoce,tak sa toho popilo a pofajcilo neurekom..ale akonahle osm zistila,ze som tehula,tak som s tym sekla a mam z toho dost velke vycitky,ze hned na zaciatku som mohla babu ublizit..napr jedna baba fajcila pocas tehu asi 15 cigariet a ked sa rozhodla,ze v 7 mesiaci prestane,tak ju museli hospitalizovat,bo nikotin babatku chybal a nastali komlikacie a tak musela zacat opat fajcit a aj ked sa babo narodi,tak mu musia pichnut nejaku nikotinovu injekciu aby nedostalo sok..teraz je baba z toho cela hotova..ale ked jej vraveli ake to moze mat nasledky,tak bola hrdinka a hrdinka je dodnes...ale co uz??mne je luto len toho mrnusa,co sa mam kazdu chvilku narodit a uz teraz je zavisle na nikotine... ☹

zuzana1710
25. čer 2008

ja teraz cigaretry z duse nanavidim a je to aj tym,ze som na zaciatku velmi grcavala a ked som zacitila cigaretu,tak amen tma..vygrcala som sa z podoby..a ten odpor mi zostal dodnes aj ked uz negrcam..ale stranim sa cigaretovemu dymu jak cetr kriza...mozno to az niekedy prehanam...ale naozaj tych 9 mesiacov treba vydrzat aby bolo babo po cely zivot ok... 😉

betina
25. čer 2008

no zuzko, nezlob se, ale ty teda tady strašíš holky, že i kdyby chtěly přestat, tak už je pozdě? to jsi mě teda docela vyšokovala.
Ptala jsem se krasulky, jestli může nastat komplikace, když chci přestat ted a ty napíšeš, co napíšeš. No comment.
Vím, že jsem měla skončit daleko dřív, ale snad není nikdy pozdě. Takže ty radíš, at si radši jdu koupit novou krabičku a jdu hulit dál?

poletucha
25. čer 2008

ja myslim,ze zuzana nestrasi,pouze tu lici nejaky pripad....a verim tomu,ze to tak je...kdyz uz se prohulujete nekolik mesicu v tehu,tak to potom asi mimcu chybet musi...spis bych se s tvym dotazem obratila na doktora,co ti k tomu rekne. Je fajn,zes ted nasla tu chut do toho prestat,pozde byt urcite nemusi, nekouris zase tolik,zuzka tu psala o skoro krabce za den..asi v tom taky bude podstatny rozdil 😉

jitdan
25. čer 2008

krasulka: připadá mi, že jsi asi dost zlá........
Jsou věci okolo kouření a pravdivé, ale rozhodně se dají napsat jinak. Ne tak zle...... Nechápu, proč jsi to sem vůbec psala....... To si myslíš, že tímto Tvým příspěvkem všechny přestanou dnes kouřit?????? No, nic. Je to Tvůj názor. To beru, ale né ten způsob podání.....

alififi
25. čer 2008

jitdan mozno ta ten prispevok nakopne, prestanes sa chovat jak sebček - budes chcet pre svoje babo nieco spravit a prestanes fajcit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru