Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

smoulinda
30. pro 2007

sofik to bych si nedovolila 😉 Ani nedovolím nikomu jinýmu aby v její blízkosti kouřil 😉

sofik
30. pro 2007

To aspon niekto ale ako si pisala, su aj maminy ktore fajcia ked su na prechadzke s kocikom. Je to hrozny pohlad.

selu
30. pro 2007

smoulinda, mluvis mi fakt z duse a jsem strasne rada, ze nejsem sama , kdo to tak citi jak s kourenim v tehu, tak u kocaru nebo v blizkosti ditete, natoz pak meho vlastniho. Pred tehu jsem kourila, po dvou // prestala a nekourim do ted, ale strasne se tesim az dokojim a pujdu si dat na baslkon cigo s kafickem 😀 jsem asi prdla ze 😅 😀 😎

norik1
30. pro 2007

Smoulinda, aspon si to vies zariadit a dodrzujes to 🙂 nasi obaja fajcia, otec tiez ako fabrika, ale poctivo cely zivot chodili na balkon, aby sme to my deti nemuseli dychat... 😀

smoulinda
30. pro 2007

norik super rodiče 😀 🙂
selu však jsi mě měla vidět jak jsem se na to cigárko taky třásla. Jsem se těšila jak malej Jarda 😀 jj, přesně, ke kafíčku, ideální toto 😀 takže prdlá vůbec nejseš 😀

smoulinda
30. pro 2007

Ale to jsem chtěla ještě napsat. Známá už má 3 děti, při každým v těhotenství kouřila minimálně krabičku denně, děti jsou zatím zdravý, ale myslím si, že jen trochu povyrostou a už se povezou. To už je fakt nezodpovědnost 😠 Doma kouří úplně normálně, cigára típe o koberec, takže všude vajgly. No nebudu to víc rozvádět nebo se zase naštvu fakt 😠 😀

apricots
30. pro 2007

Já sem přestala v těhu a dokud sem kojila...pak sem to nevydržela a zase začala:(samozřejmě nikdy v místnosti, ve který je dítě...ale mě teda doktorka řekla, když sem se ptala, jestli si můžu koupit třeba náplasti nebo něco, že ne, že ty ubližujou mimču taky!

katy84
30. pro 2007

Ceeruti, jen chci rict ze jsem na to UUPLNE stejne jako Ty..ale fakt..akorat ze muj pritel ma spermio dobry i presto ze kouri i vice jak krabicku/den..
Taky sliboval ze prestane jakmile budou // a ted jsou ale kouri tu porad a jeste me porad lanari at si dam s nim..
Tak jsme to prozatim vyresili tak ze jsme koupili kvalitni extra lightky ktere kouri a ja si obcas, tak 4x denne tak 2-4x potahnu..kdyz neni doma tak nekourim vubec..
Tak snad to moc nevadi..☹

danulik
30. pro 2007

fakt zodpovedni a nesebecki rodicia... ☹ 😒 😠 😖

smoulinda
30. pro 2007

Katy neodsuzuju. Já to chápu...U mě to bylo ze začátku taky tak 😉 A neboj, s rostoucím bříškem nebo prvním ultrazvukem tě ta chuť přejde 😉
Na druhou stranu, když to nepůjde přestat úplně, tak proč to lámat přes koleno? Budeš nervní ty a pak i miminko. Lepší 4 prdy než nervy na pokraji a krabička startek denně 😉 Tím chci říct, že to naprosto chápu 🙂

katy84
30. pro 2007

danulik tobe diky za pochvalu..jen chci rict ze jeste vubec nevim jestli to vubec je norm. tehu, a je velice pravdepodobne ze az prinesu domu prvni fotecku ultrazvuku jiste obmekcim i pritele..

je to vsechno o tom ze uz se tomu nejak bojime naplno uverit ze to vsechno po dvou letech a dokonce bez stimulace vyslo a tak se snazime se jeste chovat co nejvice "normalne" jak rikam aspon do prvniho ultrazvuku..
tohle uz se mi jednou stalo, ze jsem mela // na testu, prohlasila se za tehulku, jedla spoustu vitaminu, same zdrave veci, zadne cigarety jen cerstvy vzduch atd. a co myslis..za dva tydny prisly megakramy..
A fakt si myslim ze pokud je moje miminko v teho chvili pouhy 0.5mm shluk bunek ze tech par potahnuti za den ani nepociti..

Smoulindo, moc dekuju 🙂)

Jinak jsem sla na tuto diskuzi protoze jsem si myslela ze naberu nejake zkusenosti a poradim se s ostatnima tehulkama jak to vyresily ony, atd. rozhodne ne proto aby mi tu nekdo opakoval to co si muzu precist na kazde krabicce cigaret..

drobena
30. pro 2007

No vidím, ze jsem jediný chlap na techto stránkách. Musím rict poznatek z dob, kdy byla moje tehotna. Pred tim, nez otehotnela me ujistovala, ze prestane kourit, aby nase male nemelo problemy v zivote. Bohuzel ji to vydrzelo cca mesic. Pak zacala opet kourit a vysvetlovala to tim, ze ma nervy na pochodu. Zda se mi to byt naprosto nefer vuci tomu malemu, ktere cekala. A nebyl jsem ostatne jediný, kdo ji toto rikal.
Před sedmi dny se nam narodil kluk. Ze začatku vypadal naprosto v poho ale po 2 hodinach nastal problém s dycháním. Na pristrojich je pripojen do dnes a navic bojuje s nemoci, ze kterou se jiz nardil. Lekari nemaji tucha, proc neustale breci a pretrvavaji horecky. Ja bych to priradil k abstinencnim priznakum.
Nezbyvá mi nic jiného, nez poprat vsem kurackam hodne pevnou vuli. Vzdyt ten malej svist si nezaslouzi mit následky po celý svůj zivot kvůli hloupému zlozvyku.

bielanevesta
31. pro 2007

Pred těhu som fajčila tak 1-2 denne ale keď bola akcoška tak aj 20-30 😅 No akonáhle som otehotnela tak moje telo si samo povedalo, že je to hnus nielen premńa, ale hlavne pre to malé a držím sa dodnes 😎 🙂 Už je to viac ako rok 🙂

lukin
31. pro 2007

drobena: To je mi moc lito, co se stalo s vasim synem ☹ Kourit v tehotenstvi je fakt jedna z nejvetsich blbosti a nezodpovednosti :-/ Preju, aby se maly uzdravil a nemusel prozivat takova muka kvuli sve nezodpovedne matce.

norik1
1. led 2008

Ahojte v Novom rôčiku!!! Tak ako? Už ste si zapálili alebo ešte stále odolávate? 😉

ceeruti
1. led 2008

Ahojky všem..
nejdřím vsem popřeji VŠE NEJLEPSÍ DO NOVÉHO ROKU,PRO SNAŽILKY CO NEJDRIVE POŘADNÉ //.TĚHULKAM POHODOVÉ TĚHOTENSTVÍ A BEZPROBLEMOVEJ POROD A MAMINKAM HODNÉ DĚTI..
Jinak ja si předsevzetí nedavala a ....cigarete ´jsem neodolala..
drobeno-je to hrozné,co se stalo Vašemu synovi..at ho mate co nejdříve doma a v poradku!!!!!
Jinak znam holky,co hulili jak fabriky-tvrdy Sparty a podobné cigarety a majinaprosto zdravé deti..
Jedna znama dokonce kourila marihuanu 😖 a také..uplně zdrave ditko..Ono je to asi individualní,ale urcite to koureni strasne ublizuje,jsem sobec to vim..ale to me neomlouva.. 😠

kisska
1. led 2008

Ahojte, babeny neda mi... Dokedy sa pocita, ze babenko sa narodilo zdrave? Ved astmu moze dostat aj z cohokolvek ineho... dychavicny, tiez moze byt aj z bordelu vo vzduchu... ked podrastie - hyperkativne deti tiez nie su VELKY problem, ved sa im treba len viac venovat... a su v podstate len zivsie ako ostatne deti... Ved ked mi ten moj svist zacne fajcit v 10tich rokoch, tak mu ruky polamem...
drobena - prepac, ale ved to v podstate tiez nie je problem... lekari malickeho teraz nadopuju liekmi a zachrania ho... prezije par dni na pristrojoch a za par tyzdnov ani nebude vediet....

HLAVNE ZE MNE JE TERAZ S TOU SUPERLIGHTKOU DOBRE, NO NIE? Ved hadam sa len nebudem zbytocne nervovat...

roxxxana
1. led 2008

Já mám asi takovýho dost neortodoxního doktora. Když jsem se ho zeptala, co mám teda dělat a co nedělat v těhotenství, tak se skoro smál. Buď je to prý na hrozně krátký povídání nebo na hrozně dlouhý...pak zvolil to krátký - nemusíte pít zrovna hektolitry alkoholu, jestli kouříte 15 denně, kuřte 5, nezvedejte těžký věci, pokud nemusíte...není to nemoc, zkrátka všechno provádějte vlažně...práci, jídlo, sex i ostatní...
Já vám nevím, jestli se poslední dobou to těhotenství moc nedramatizuje. Kámoška kouřila (ne moc, ale kouřila), dokonce si dala i panáka a dítě má v pořádku. Tím to nechci obhajovat, sama nekouřím (ale už delší dobu) a na Nový rok jsem připíjela Rychlými špunty, ale jen jestli to není přece jenom zbytečná hysterie...
Jo, a taky mi doktor doporučil nečíst knihy o těhotenství a internetový diskuze :o) Což jsem mu nevyhověla, ale snažím se brát všechny diskuze s nadhledem jako zkušenosti druhých a nebrat si to hned osobně...

llucaa
1. led 2008

ahojky holky, neda mi to se nepridat do diskuse...kisska a ty teda kouris nebo ne?jen jsem nepochopila tvuj nazor na vec...takze si myslis, ze v podstate se muze stat diteti cokoliv i kdyz nekouris...?nechci samozrejme nikoho moralizovat..jen chci diskutovat, ale i v te superlightce mas tolik skodlivych latek, ze to je vlastne jedno, jedno jestli kouris ty nebo tvdy startky...

anza
1. led 2008

No, jenom nerada se připojuju do debaty :-I ale podle mě každá, která například kouří nebo chlastá moc alkoholu nebo kofeinových nápojů, zvyšuje pravděpodobnost průseru u svýho mimina. Vzhledem k tomu, kolik škodlivejch vlivů je kolem i bez těchto "bonusů", je dobré omezit aspoň to, co můžeme, žejo. Antonín Pařízek, slavnej českej porodník (asi znáte jeho Knihu o těhotenství a porodu), říká přestat ještě před snahou o těhotenství nebo potom okamžitě, ale s tím postupným přestáváním je to taky možný, pokud vám to říká nějakej spolehlivej doktor (ale těch je jako šafránu). Mně to ale došlo v plný síle, když Pařízek píše, že je faaakt moc smutnej pohled na čerstvý mimina s absťákem - - - Tak to faaakt nebrat. Sorry za "moralizování", ale co tomu dítěti dáte do základu ještě než se narodí, se mu časem vrátí, i když to třeba není hned od malička vidět. Dějou se i nevratný změny. No, jenom jsem to chtěla říct 😕

weroni
3. led 2008

az teraz som si vsimla ze je tu takato tema, no riadne ma sokovalo ze niekoho vobec napadlo bavit sa o tom, predsa je uplne jasne ze fajcenie je pojem ktory v tehu nikoho nema ani len napadnut 😠

weroni
3. led 2008

teda samozrejme pokial sa nejedna o milostnu radovanku 😀 😉 😀

stastna
3. led 2008

Tiež ma táto téma prekvapila 😲 ... ja som pred tehu fajčila. Že čakám mimi som sa dozvedela v nejakom štvrtom týždni a automaticky som prestala....podla mna je to oúplne úrirodzené...a kto to má v hlave v poriadku, nebude predsa fajčiť s mimíšom v brušku....to môžte rovno dať novorodeniatku do pusy cigaretu 🤐 blee

kisska
3. led 2008

lluca - nefajcim - a naozaj som to myslela tak ako anza, ze je velmi vela skodlivych vplyvov, ktore ovplyvnit nemozeme, tak preco drobatku pridavat ... niekde na prvej stranke tejto temy nejaka mamina pise nieco v zmysle - ze ved nech si male zvyka... tak preco sa neopije do bezvedomia a nenecha sa aj poriadne nakopat, ved aj to decka v zivote caka... ale zivot je otazkou priorit

flow111
3. led 2008

No asi ma ukamenujete.... 😒 ja som fajcila v tehu sice som sa snazila prestat ale potom som priberala ako hrom (30kg) tak som sa z toho zrutila a fajcila som dalej sice s obrovskymi vycitkami, ale aj tak chutilo mi to 😔 a aj teraz fajcim ale pred malym si nikdy nezapalim... maly je zdravy ale viem, ze keby mu nieco bolo tak by som si to hrozne vycitala a tak zeny nefajcte v tehu, lebo mikdy neviete a potom vas to bude uzierat 😉 drzim vam palce 😉

petruci6
3. led 2008

tak toto by zaujimalo aj mna,tiez mi tu chybala takato tema,my sa stale len snazime a nic,obaja sme fajciari,ja do takych 10cig denne,ale aj tak si myslim,ze je to dost.mne dokonca moj gyndos povedal,ze ked otehotniem,nemam hned prestat,ale postupne,lebo sa potom telo detoxikuje a sposobi potrat,lebo aj to bude pre telo "cudzi element" 😒

evelyin
3. led 2008

Ja som od Nového roku prestala, ale začínam mať pochybnosti, či to vydržím, mám hroooznu chuť si zapáliť.
Neni tu žiadna snažilka ktorá si dala záväzok prestať?

kisska
3. led 2008

petruci - si na najlepsej ceste prestat, ked sa vam (obom) to podari teraz, mas vacsiu sancu, ze rychlejsie otehotnies, pretoze aj draheho bicikovce budu sikovnejsie 😉 . Potom je vacsia sanca, ze babenko donosis a este k tomu aj zdrave... Naozaj drzim palce...

norik1
3. led 2008

Petruci - moj drahy skoncil s cigami tri mesiace predo mnou a tri mesiace pred otehotnenim - ja som prestala az ked som to zistila. Takze u nas to asi fakt suviselo s bicikovcami u otecka 🙂) Ja som prestala zo dna na den (z 10 denne), na dovolenke som stravila den raftingom v 5 stupnovej vode (to som nevedela o tehu), V dubrovniku sme na vylete zmokli jak mysi a prechladli, zoznamili sa s Irmi a tak chodili po baroch kazdy vecer....A ked som sa vratila, zistila som, ze 6 tyzden....ak to nase babo prezilo vtedy, tak prezije uz asi vsetko 😎 Podla mna je to individualne a vobec to nesuvisi s fajcenim - nooo, urcite to neprospieva, ale nemyslim si, ze by to mal byt hlavny problem ak sa dvaja snazia...tot moj nazor potvrdeny skusenostami z okolia...

mersedesa
3. led 2008

cigaretky,cigaretky v tehu som s tym bojovat nemusela pretože len pri pohlade na krabičku som musela vracať 😝 a ked sa mala narodila chuť sa nevratila hned ale až ked mala malá nejakych 5 mes. no to už som nebola taka blba aby som začala.hoci musim sa priznat,že ked som v blizkosti fajčiara- mojej sestry-neviem odolat a potiahnem 😔 si a v zalohe mam aj nejake slimky pre psychicky náročne situacie 😅 .ale v blizkosti malej nedovolim fajčit nikomu nie to aby som fajčila ja.vedome by som jej nikdy neuškodila.
ale naša švagriná to je ina kava,čakala dvojičky a vyfajčila balik denne a to bez zveličovania,dokonca ked bola v nemocnici,pretože mala komplikacie poprosila sestričku aby ju odpojila z infuzie,ebo musi ist na WC a išla tahat ako lokomotiva.ked sa deti narodili-velmi pekne a na podiv zdrave-neprestala fajčit a ani to neobmedzila,fajčila pri nich ked spali,papali stale.ale na tych detoch velmi vidno ake su zavisle,aj ked boli babatka a velmi plakali stačilo,ked si pri nich zapalila. 😅 🙄
nikdy to nepochopim a tie deti no keby ste ich videli... 🙂 zlatíčka aj ked teraz už maju rožky a zatial su zdrave a dokonca malokedy su chorí 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru