Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

golanovci
23. dub 2009

tu ma jedna druhej radit a nie kritizovat,ved kazda sme niaka a kazdy robi chyby,ja som tiez fajciar a trapi ma ze nedokazem prestat kvoli babatku...

lentilka11
23. dub 2009

kouření v těhotenství bývá spojeno s nižší porodní váhou miminka, přímé karcinogenní působení na plod není prokázáno..ta nižší porodní hmotnost souvisí mimojiné s dysfunkcí placenty, která v krajním případě může vést k nitroděložní smrti plodu, s vážnými komplikacemi kolem porodu (co se přenosu kyslíku týče) a dělaly se studie o souvislosti s náhlým úmrtím novorozence..

na karcinom dětem založíme spíše kouřením v dřívějším věku - ale stejně se zdědí jenom dispozice..s astmatem dtto

každé omezení počtu cigaret je svého druhu vítězství, někdo to zvládá líp a někdo hůř (i k tomu dědíme dispozice, i když vůle má asi poslední slovo)

přestat se může naráz (pro plod to bude šok leda v dobrém slova smyslu 😉 )

kraviny typu "lepší klidná kouřící matka než vystreslá nekouřící" nechápu (nechápu, jak to může doktorům vyjít z pusy, no ale doktoři taky kouřej, i když mají z první ruky, co to může způsobit)

na závěr: kouřila jsem od patnácti, za dva roky jsem se dopracovala na krabičku denně, přestala jsem čtyři dny po zjištění neplánovaného a nechtěného těhotenství (dost sresogenní situace 😝 ) - řekla jsem si, že kdyby třeba to dítě nedejbože umřelo na SIDS, chci si být jistá, že to v tomhle směru není moje vina

(to nechci nikomu nutit ani strašit, jen říkám, jak jsem se toho zbavila já)

tak hodně sil 😉

reni7
23. dub 2009

du vám dodat síli kuřandy-já sem byla kuřečka a po zjištění těhu sem to omezovala co to šlo takže z 5-10cigaret denně byla jen 1-2 pak tak 1 cigareta za 3 dny,sem tam sem si potáhla,ale zahodila sem to,jde to i když mě to teda nešlo ze dne na den 😅

teď sem skoro v 8 měsíci a chutě na cigarety mám pořád,kolikrát mám chuť když vedle mě někdo kouří ale nenapadne mě si potáhnout nebo si zapálit,prostě to mám automaticky jako že nemůžu kouřit tak nekouřím,netrpím žádnýma absťákama,a jak už se malá hýbe tak než bych si měla zapálit,tak to si rači nafackuju 😎

držím palce,taky sem bojovala,ale věřte že to jde zahodit 😉 🙂

sarlotta
23. dub 2009

Ahojky holky jen přidám svou zkušenost..kouřila jsem od 17ti a vykouřila 1krabičku za 2dny tak plus mínus.

Se dvěma čárkami na testu jsem přestala ze dne na den. Prcek se narodil v termínu a zdravý.
Nekouřila jsem celé těhu a ani při kojení dalších 27měs.
Nebyl to žádný problém a když si ty cigára nekoupíte tak nemáte co kouřit-takže je to dost jednoduché.
Očekávala bych samozřejmě i podporu od okolí a rodiny.
Dítko nosíte v břísku 9měsíců a to je chvilička+nějaký čas kojení.

A je to NIC proti jeho třeba 80ti letému životu,který mu přece chceme dát co nejkvalitnější,ne ?

Kouření ovlivňuje velikost dítěte,ovlivňuje délku těhotenství.....JISTĚ dítěti škodí-to je FAKT.

pehaka
23. dub 2009

Ahojky holky..já jsem kouřila Od 15 let skoro krabičku denně a nejen cigarety 😖 ostatně jako každej mladej člověk .....ve chvíli kdy jsem zjistila, že jsem těhu jsem cigarety zahodila do koše a daří se mi výborně..občas mám teda ,,děsnou,, chuť ale nedám si...znám holky co kouří a jsou těhu nebo mají krásný a zdravý miminka....rozhodně to neschvaluju navíc to vypadá HROZNĚ máma, která tahá kočárek s cigárem v ruce!!!! 😝 ale jak se říká každý strůjce svého štěstí.....přeji hodně štěstí všem!!!!!!! 😀

misa.cekatelka
23. dub 2009

Ahoj všichni,tak si tu čtu příspěvky rok staré,do kterých jsem přispěla i já.Pořád jsou tu takové hádky jak tenkrát? 🙂 Tím že jedna druhou zkritizujete,nepomůžete kuřačkám,aby přestaly.Myslím,že ty co v těhu kouří,ví,že nedělají dobře.Já sama kouřila celé těhotenství až 5 cigaret denně.Popravdě,když mě chytly doma porodní bolesti,musela jsem si nervozitou zapálit.je to hnus.myslím,že i proto,že jsem v těhu kouřila,mi malá v porodnici hodně křičela.Doma se to uklidnilo.Teď už vím,že až budu chtít druhé dítě,přestanu půl roku dopředu.Prý se nemá úplně přestávat během prvních měsíců těhu,má se přestat postupně,protože když přestanete úplně,tělo dostane šok!máte absťák,jste ve stresu a to není pro mimi dobré.Spíš to omezit tak na 5 a pak postupně ubírat.Jo JO,mně se to mluví,sama jsem to nezvládla!Hlavně je taky důležitá podpora od okolí!!
Pevnou vůli a hodně štěstí holky!Ale fakt přestaňte-má to i pozitivum-UŠETŘÍTE!! 😀

misa.cekatelka
23. dub 2009

Jo,taky jsem viděla ženskou s kočárem pro dvojčata,měla je otočené proti sobě a kouř jim foukala přímo do kočáru!!!kráva.Proč si kočár někam neodstaví a nezapálí si dál od něj!!! 😖

aponchie
24. dub 2009

miso a proc si zenska co ma bricho nezapali az ho nema? 😎 to je to same a porad dokola omilate ten samej trapnej sebeomlouvacnej blabol jak s enam prestat hned 😀 to nenimozne ,ze to jeste v dnesni dobe nekdo vypusti z ust 😎 tady tem kurackam nepomuze ani kritika ani radobypochopeni pac vsecko zacina a konci v jejich hlave a jestli nekdo kouri kvuli nekomu a kvuli nekomu kourit prestane tak to dlouho nevydrzi a je slaboch ..musi prestat kvuli sobe..takze tak 😎

kuchy
24. dub 2009

...teda fuj ,ženská a cigareta ☹ Je to sice každého věc, že se chce v dnešní době dobrovolně dřív odrovnat, ale vypadá to hrozně i bez kočárku. A není asi vhodné,aby kvůli mým zlozvykům trpělo i moje mimčo, v břichu nebo mimo něj. To se holky kuřačky pak nedivte, cigáro v ruce a kočárek 😲 asi odsoudí každý normální člověk. Je to hnusný, i kdyby byla pak ta matka sebelepší, tímhle to pokazí 😝

jeudi
24. dub 2009

ahojky ja jsem ve 28tt a kourit jsem neprestala ☹ vim,ze to moc skodi,ale zadne naplasti ani cucaci niquitin mi nepomohli..pri prvnim jsem nekourila..ale miminko co ted cekam je v poradku velikosti odpovida vaze taky ,srdicko mu bije predpisove,tak snad vse bude ok

renat2
24. dub 2009

ahoj holky...nejsem kuřačka...jen by mě zajímal Váš názor na pasivní kouření....
Manžel kouří, ale vyháním ho ven...dost to omezil, což mám radost🙂 jednou řekl, že i skončí, tak jsem zvědavá, ale o to nejde....

nechodím do zakouřených prostor, ale přijde mi, že ubránit se v dnešní době pasivnímu kouření je prostě nemožné..a to i venku na čerstvém vzduchu, když jdu na procházku, na nákup, na blbou poštu, tak potkáte dva ze tří lidí, co před Váma kouří...a ten štiplavý zápach jde proste k Vám, když přejdu na druhou stranu, je tam skupinka mladých, co jsou do školy a to samé...Řešením je zadržet dech, zacpat nos....

když jsme se vracela ze školy a stála na přstupu na nádraží na nástupišti, přišla paní, a přímo přede mnou si zapálila (nebudu tady upozorňovat, že se to nesmí, stejně zákon nezákon, když se to nehlídáý a nikdo s tím nic nedělá, tak je k ničemu)....šla jsem za ní slušně!!!!!!!!! zda by nemoha jít aspoň dál....(nešlo jen o mě, ale o děti apod). Paní začala nadávat....naštěstí u ní byl syn, který v tomhle případě svou inteligencí převyšovat inteligenci matky☹ a domluvil jí...

misa.cekatelka
24. dub 2009

aponchie:Sebeomlouváckej blábol?Když ženská kouří třeba 5 let 20 cigaret denně,zjistí že je těhotná a najednou to úplně utne?Co myslíš,že to s ní udělá?Co myslíš že to udělá s jejím tělem.Neříkám,že to udělá z každou,ale většina jich dostane normální absťák a osobně si myslím,že miminu je líp,když ženská vykouří 5 cigaret denně a je klidná a vyrovnaná než když nekouří a je psychicky v........,protože si nemůže zapálit?Dítěti stres škodí,četla jsi o tom?

jeudi:taky jsem kouřila a mám naprosto úžasnou a zdravou holčičku,je jí 9 měsíců a nemocná nebyla ještě ani jednou.Navíc je abnormálně šikovná.Víš,ještě nikdy NIKDO nedokázal,že zdravotní problémy jako třeba astma atd.způsobilo to,že matka v těhotenství kouřila!Stejně tak se to může stát nekuřačce(což se stává většinou)

hanka274
24. dub 2009

😖 😖 😖 😖 ...jake to je smiesne a zufale ked sa niekto ohradzuje, ze stres a podobne babu skodi... tak potom staci rozmyslat jak uplny somarik a kazdy nech si sam rozhodne ci skodi viac stres, ci cigy dennodenne... so zdravym rozumom to nic nema... 😉

tak ako nie vzdy sa to vypomsti, tak isto je somarina polemizovat pri mrnavom babu ci ma nasledky z toho alebo nie... to sa zhodnoti najspolahlivejsie ked ma to vase dieta tak 30r, mozno... po 30tke jeho zdravie spada uz pod jeho zivotospravu a pod....asi.... 😉 😉 😉

lily1983
24. dub 2009

ahojte, myslim ze kazdy ma svoj nazor na tuto temu, a hlavne nefajciarkam sa tu lahko pise, nevedia o com hovoria ked v zivote neboli zavisle od nikotinu. takze lahko im je davat rady, mali by nam davat rady take ktore fajcili a silou vole prestali.
nikto neni dokonaly,skoda. aj ja som fajciarka a neviem prestat ani v tehotenstve.. ☹
smutne je, ze mi to velmi chuti, a hlavne vecer, cely den nefajcim, ale vecer si dam aj dve, tri cigarety.
nikdy som nevracala, takze sa mi to ani nemalo z coho znechutit, myslela som si ze ma to prejde ked
budem vo vyssom stadiu tehotenstva, ale nic! stale ma to neskutocne laka, a preto si zapalim.
a ked sa aj nazloztim, tak si zapalim, proste, neslo to, a nejde to.. a to niesom ani silny fajciar, normalne
som vyfajcila tak desat cigariet.. a viete co mi na to povedali lekarky v nemocnoci? ze to je ok..ked len dve tri denne vyfajcim. ani to mi moc nepomohlo k tomu aby som prestala ☹

michala.l
24. dub 2009

jeudi - ja som na tom tiez tak :( ....
SOm veeelmi silna fajciarka ... a denne mi padlo aj 40 denne ☹ , odkedy vem, ze som v tom tak som to zredukovala na cca 10 denne, ale aj to je tazke. Chcela som uplne a tiez som skusila zuvacky, ale nepomohlo 😠
Moja doktoka mi tiez povedala, ze obmdzenie je na zaciatok tiez vitazstvo....
A pri prvom som fajcila cele tehotenstvo, nstastie nema ziadne tazkosti ani zdravotne, ani psychicke .... a jeh porodna vaha bola 4230 g ,takze o nedonosencovi nemoze byt ani reci 😀 - arodil sa presne na chlp v 40tt... Pri druhom som si povedala, ze aj tak s tym seknem - ale je to tazke..., no skusam to stale postupne dat na minimum 😨

wsmoulinkaa
24. dub 2009

lily máš pravdu!!! 😉

hanka274
24. dub 2009

a v konecnom dosledku myslim, ze ide o obycajnu pevnu volu a nie o to, ze to nejde a ze to telo chce a podobne blbiny...tak isto som od ZS fajcila pred tehotenstvom s malou, prestala som...po kojeni som opat fajcila...znova som prestala kvoli 2.tehotenstvu...mozno budem opat po kojeni, mozno nie...co ja viem??!!
takze tak isto si na to telo zvyklo...no treba prestat, prestanem...ohladuplnost, inteligencia, ZODPOVEDNOST..., neee??? 😉 😉

jecelaazpadalolisti
24. dub 2009

Lezela jsem ted dva dny v nemocnici kvuli nejakym problemum a na prosklene stene vedle me postele byl zvenku z chodby prilepeny plakat, na ktery jsem ja vlastne cele ty dva dny koukala ze zadni strany,byl na nem napis "Jestlize se vam zda prilis tezke prestat kourit, zkuste rict svym detem, ze mate rakovinu plic .."

lily1983
24. dub 2009

to si dobra, hanka, klobuk dolu 😉

lily1983
24. dub 2009

michala.l, to si mala cisarsky? boze take babo velike, ako si to dobojovala? ja uz sa teraz bojim.

michala.l
24. dub 2009

Kazdy organizmus je iny.... Niekto to zvlada lepse, niekto horsie ☹ Ja sa snazim, ale ide to tazko. Mne z cigariet nie je zle, prave naopak - je mi zle, ked nefajcim dlhsie ako 3-4 hodiny. Velmi s tym chcem seknut, ale nie je to len o tom, ci chces .... prave pre tazkosti s tym spojene prestavam pod dohladom lekarky. Je lahke duhych odsudit a nazvat ich nezodpovednymi a neinteligentnymi a neviem co este, ked neviete,co je vsetko za tym...

a len pre zaujmavost ako reakcia na "blaboly" o strese ... http://zena.centrum.sk/tehotensky-stres-sposobu...

wacinka
24. dub 2009

já jsem sice nekuřák, v životě jsem to ani nezkusila protože odstrašujícím případem pro mě byla moje maminka 😉 a prostě neměla jsem potřebu to ani zkusit.
Ale myslím si, že pokud někdo kouří hodně dlouho, ta bohužel ani hodně pevná vůle nestačí. Kuřáky neodsuzuji v žádném případě, rozhodně je mi milejší kuřák než alkoholik.
A bohužel asi mě polovina nekuřaček odsoudí, ale nemyslím si, že dobré, když z ničeho nic přestane, tabák je droga a chce to přestávat pozvolna. Možná někdy má horší důsledky to, když to někdo utne plně, tělo je za tu dobu na nikotin zvyklé, dostaví se absťák, což pro tělo taky není dobré.
je ´pravda, že tady se řeší především tehotenství, já osobně dělala projekt my nechceme kouřit ani pasivně, a když jsem viděla co dělá cigareta s miminkem v bříšku, tak mi z toho bylo pěkně zle.
Ale na druhou stranu znám hodně maminek, které celé těhotenství kouřily a děti mají zdravé a dokonce ty děti ani v dospělosti nekouří.
Praktický každý jsme pasivním kuřákem, kouř z cigaret a nejen z cigaret, ale špatné ovzduší je kolem nás.

michala.l
24. dub 2009

nebol cisarsky ...nastrihnut ma nestihly, takze ma kompletne pozasivali 🙂 , ak mi vsak bude hrozit velke babo aj teraz, tak radsej chcem cisarsky, lebo potom som nemohla niekolko mesiacov normalne sediet 😀 ...
Ale z odstupom casu to nebolo az tae hrozne - u mna to fungovalo ako antikoncepcia niekoko rokov 😀

martinex
24. dub 2009

Ahojte, ak mozem tak sa podelim o svoje skusenosti...

Vzdy som si vravela,ze ked otehotniem prestanem fajcit... V podstate sa mi to aj podarilo,lebo uz nefajcim ale nebolo to zo dna na den.. Ako som zistila ze som tehu,co bolo 1.12. tak som obmedzila fajcenie na cca 3 cigariet denne. Niekedy bol den kedy som si zapalila len 1 a niekedy zase aj 5.. ale na silvestra som si povedala,ze prestanem uplne,ze to nie je o mne ale o tom drobcovi ktory sa nemoze otocit a odist,ked mu to vadi... takze tesne pred polnocou som si zapalila poslednu....

teraz ma ani nenapadne si zapalit, aj ked som bola silna fajciarka a nikto si ma nevedel predstavit bez cigarety...
ale asi raz za mesiac dostanem chut na cigu,kes dom vonku s priatelmi na kave aj si zapalim ale musim povedat,ze mi to proste nechuti.. to je asi moja vyhra.. dva-trikrat si potiahnem a musim to zahasit...

tiez nevravim,ze po porode nezacnem znova, neviem... nechcela by som uz fajcit,ale poznam sa a okrem toho vsetci moji priatelia aj rodina su fajciari,cize to mam aj tak za jedno ci to budem len dychat alebo aj tahat 🙂

lily1983
24. dub 2009

tak to ti nezavidim, mas to o dost tazsie..tak ti drzim palce, aby ti tazkosti ustupili.. a vse bolo ok, aj s babatkom aj s tebou..
tiez si myslim, ze to s tou inteligenciou nebolo celkom fer, ale ved nechaj.. 🤐

evkacka
24. dub 2009

ahojte budúce maminky, aj ja si myslím že táto téma je len pre fajčiarky, aby sa navzájom podporili, pochopili...nemá zmysel aby sem písali nefajčiarky a deptali vas ešte viac, každa predsa vie ako to škodí...
ja sa priznám, aj ja som fajčiarka, teda bývalá, nebávalá 😉
v tehu som si sem tam zapálila, proste som sa nedokázala zbaviť chuti na cígošku, je to naozaj silná závislosť, a najhorším trestom pre mňa bol ten pocit viny po každom potiahnutí 😒
ale odkedy sa mi narodila zdravá Adelka som sa cigarety nedotkla 😎 je to iné keď už toho drobca vidíte, držíte v rukách a kojíte, to už človeku nedá...ale teraz na mňa ide kríza, priznám sa, mám chuť na cígošku ako nikdy 😠 až sa mi niekedy zatočí hlava, uff
snažím sa prevetrať alebo keď si ide manžel zapáliť tak si ňuchnem 😀 čo je možno aj horšie ako keby som si zapálila...
inak závislosť od nikotínu je ťažšia ako od kokainu 😖
držím vám palčeky aby sa vám to podarilo v tehu aspoň obmedzť na minimum a aby boli vaše dietky zdravééé.
tfuj tfuj tfuj držte sa 🙂

kuchy
24. dub 2009

...rozporuplné téma, můj táta kouří od 17 let a z dětství si pamutuji hlavně ten smrad z cigára,kdykoli mi dal pusu 😝 😝 a to nekouřil doma a musel chodit ven...V posledních letech přestal mockrát 🙂 a vždy řekl dost a prostě nekouřil,bez odvykání, přežil absták a bylo to 😉 , pak kvůli něčemu třeba po roce začal zas 😔 ....Myslím si, že to je hlavně o vůli, každý na to prostě nemá přestat 😠
Ale když nemůžete přestat, proč jste vůbec začali??? Chlapi těhotní za vás asi nebudou 😀
Mě se to mluví,nejsem závislá na ničem, ale kvůli sobě své děti kouřovou pusou dusit nebudu, mimichodem,jako nekuřačce by mi vadil i partner kuřák...láska neláska...
A stres, stejně jako jakákoli závislost je jen problém v hlavě, tělo se s ním vyrovná velice rychle.

Kuřáky neodsuzuji, je to vaše věc 😝 ,ale děti by tím trpět nemuseli....

michala.l
24. dub 2009

Dakujem 🙂
Aj tebe, a neboj, uvidis, ze vsetko bude OK , hlavne sa nestresuj 😉

hanka274
24. dub 2009

lil, tak isto mozes byt ako ja...tomu ver, staci sa na to vysr..t, naozik...
to teda radim kazdej... 😎 😎

misa.cekatelka
24. dub 2009

hanka:jak komu stačí se na to vy...t,každý člověk je jiný.Před tebou opravdu klobouk dolů.ale opravdu někdo tu vůli nemá a u těch si myslím,že i omezení z 20 cigaret na 5 je úspěch,proto myslím,holky,klobouk dolů i před vámi.

hanka247:můžu se tě zeptat?Když příjde k doktorovi těhotná kuřačka,proč jí řekne,aby to začala postupně omezovat?proč myslíš?A co vím,říká to skoro každý doktor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru