Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

luciauk
19. únor 2010

aj ja si myslím, ale záleží aj na mamine, ako sa zachová...

evka, daj tomu čas, musíš sa ukludniť a poriadne porozprávať s mamkou. ani jej reakcia nebude asi úplne pohodová hneď na začiatku. bude mať šok. musíte si to obe poriadne predebatovať a hlavne s chladnou hlavou. je to závažné rozhodnutie. ale chcem ti len pripomenúť, že nie si až taká mladá, v škole majú na to paragrafy, ako by si potom maturovala, ako dievčatá spomínali, dieťa nie je zas až také drahé, partner sa možno spamätá a bude dobrým otcom, ak mu dovolíš alebo si po čase nájdete ešte lepšieho 🙂 si z toho nervózna a vyľakaná, všetko vyzerá beznádejne, ale ver mi, že ani ženy, ktoré sú staršie a dieťa plánujú, nie sú v pohode. strach z materstva, z financíí...ja ti píšem hlavne preto, že som o dieťatko prišla a dala by som všetko za to, aby tu teraz bolo s nami, hoci to nemáme ľahké, ale to by bolo nadlho. váž si, že si bola takto obdarená a nemysli len na problémy, ale aj na to krásne. dieťa je dar, láska, svetlo, život. ozvi sa prosím. držím ti palce.

dugyna
19. únor 2010

luciauk to si krasne napisala a vsetko v par vetach a az mi slzicky vybehli
a mrzi ma co sa ti stalo

luciauk
20. únor 2010

dugyna, ďakujem. aj mňa to mrzí. čakala som dvojčiatka a zostal nám len chlapček. ale som vďačná za každú chvíĺu so svojimi deťmi a za to, že sú zdravé. nesmieme hazardovať so zdravím svojich detičiek ☹

luciauk
20. únor 2010

evka, ako ti je?

vejula
20. únor 2010

evka akosi už nezavítala 😔 Asi to s maminou nedopadlo moc dobre, alebo neviem čo sa mohlo stať.... 😢 Snad ešte dojde informovať čo a ako.

dugyna
20. únor 2010

luciauk to muselo byt tazke...si silna zena veji je to tazke asi pre evku mozno potrebuje cas,verim ze sa ozve.

luciauk
25. únor 2010

takže sa neozvala... ☹

cmudlinta
19. bře 2011

ahoj vsem. neda mi nepridat prispevek. mam tri deti. pri prvnim jsem nekourila je to kluk,pri druhem jsem ihned prestala,je to devce.pri tretim jsem kourila cele tehu a musim se priznat ze hodne. je to devce a vsechny tri jsou zdrave jak rybky.vaha posledni dcery byla skoro ctyri kila a mira 53cm. na co se svadi nemoci deti u nekuracek by me teda zajimalo.u nas kuracek je to jasne na co jineho.jo a reci typu ze se muze vse projevit pozdeji nikam nevedou. ma nejmladsi dcera je zdrava hezka studuje stredni skolu a je ji 17 let a dosud jsme nezaznamenali ze by se lisila od ostatnich v nemocech apod.takze je to proste v genech a tak jak nekuracky mohou mit postizene dite tak i kuracky. jo a ted cekam ctvrte ditko jsem v 6 mesici a kourim sice ty nejlehci cigarety ale 10 denne urcite. a jeste neco stres a nervy jsou daleko horsi tak hlavne klid a pohodu. pa.

pici
19. bře 2011

@cmudlinta ty si len gratuluj ze s tvojim pristupom mas zdrave dieta.. to je vsetko co ti k tomu poviem. nikto tu nedaval do pomeru chorobnost deti fajciarok a nefajciarok... ale skoda vysvetlovat niekomu, kto si veselo fajci krabicku denne... vela stastia..

penn
19. bře 2011

@janka0025 ja by som povedala, ze teda nervy skodia viac ako 1 ciga (ale ked povieme jedna) to je samozrejme laicky nazor iba...

Ale janik k tvojmu babenku, ako tiez je to len laicke, ale myslim, ze skore potraty plodov su z toho, ze uz geneticky niekde nastala chyba v spojeni buniek a tak, jednoducho plod bol slabucky mal nejaku chybu a nic to nemusi znamenat.. samozrejme nehovorim, ze je lahke sa s tym vyrovnat ale je to tak ako sa vela tehotenstiev skoncilo len o tom ani nikto nevedel.. tak niektore sa skoncili az trosku neskor ked sa uz vedelo. : -(

penn
19. bře 2011

Jaj inak, ja som teda tiez nefajciarka.. ale musim povedat, ze odkedy si v tehu nemozem natriet ekzem tak som viac milosrdna k fajciarom, lebo ak je to take tazke ako neposkriabat si svrbiaci ekzem tak .. je to veru velmi tazke prestat

a zas nemusime byt taki pokrytci, ktora nefajciarka by vedela seknust napr. s masom, kavou, cukrom, solou alebo zivocisnymi bielkovinami ci chlebom, nech si to niekto skusi.

jaya
20. bře 2011

@penn muzu vedet, proc by mel nekdo seknout s zivocisnymi bilkovinami? Vzdyt ty jsou nejdulezitejsi ke zdarnemu vyvoji mozku a prijatelne porodni vahy.

jasekd
20. bře 2011

@jaya No ja to pochopila tak, ze @penn tim chtela rict, ze prestat s cimkoli, na cem jsme urcitym zpusobem zavisli, at je to cokolada, cigarety, automaty, ... nebo treba leky, ktere potrebujes a nemuzes brat v tehot., ze je to tezke, at uz je clovek tehotnej nebo ne, ne ze mas v tehot. vysadit chleba a zivocisne bilkoviny 😝
Jinak ja taky kourila pred 1. tehot. , prilezitostne, bez fyzicke zavislosti, spis urcita psychicka tam byla, navazana na urcite situace, kdy je cigareta proste fajn, a prestala jsem hned a bez problemu, ale jak pisu, nebyla tam zavislost fyzicka. Pokud bych mela zavislost fyzickou a ne jen cigarko ke kafi s kamoskou jednou tydne, tak bych ale urcite, pokud bych nedokazala prestat kourit, zvolila nejakou substitucni formu, at uz naplast na pokryti hladiny a zvejkacky na nenadalou silnou chut k tomu, nebo inhalator... Oni se toho lidi boji a neuvedomuji si, ze substituce je jenom nikotin, kdezto cigareta je nikotin a k tomu tisice skodlivejch latek jako CO, dehet atd, ze kterejch asi vase miminko blahem nesili 😅 A argumentovat tim, ze zrovna moje deti jsou zdrave, no nevim...

penn
21. bře 2011

@jaya
@jasekd

ano, ano, to som nemyslela, ze v tehotenstve, to bol len priklad, ked ludia nemaju moc pochopenia pre fajciarov, ale napr. vysadit zo stravy nieco, na com sme vyrastli malokto dokaze

daasenka85
5. čer 2012

Holky nedá mi to..od puberty si někdy zapálím, ale rozhodně to nikdy nebylo každý den, většinou ani každý týden.i tak budu pro absolutní nekuřáky vždy kuřačka a pro kuřáky zase nekuřačka. mám za sebou 2 neúspěšná těhu, nejrve zamlklinku a poté mimoděložko. nemyslím si, že by to s občasným kouřením souviselo. ale je jasné, že mě to napadlo. jo a podstatné - před druhým neúspěšným těhu jsem minimálně 4 měsíce nekouřila vůbec. pak jsem měla zlehka vztek na sousedku, která kouřila celé těhu cca 30 denně v kteroukoliv denní a noční hodinu a má zdravé mimi. ale ne, že bych jí to nepřála. ale takhle: kouření v těhu se mi nelíbí.. pro mě nebude problém nekouřit vůbec..

evelp
5. čer 2012

@daasenka85 mě dr. říkal, že pokud nechceš, aby kouření ovlivnilo vývoje dítěte a tělo bylo čisté, tak nesmíš kouřit tak 2 roky před otěhotněním, takže to je fuk.
já jsem před těhotenstvím kouřila cca 10 denně průměrně a musím říct, že co jsem zjistila, že jsem těhu, tak se držím, chuť mám sice občas pořádnou, ale to jde spíš o takový zvyk- buď někoho vidím, nebo jsou nervíky nebo třeba ranní káva a pod 😀 ale nedala jsem si od zjištění ubec

daasenka85
6. čer 2012

@evelp tomu bych věřila, že nesmíš kouřit dva roky, aby bylo tělo úplně čisté. nicméně rozhodně není k ničemu, žes v těhu přestala, to je dobře... a celkově čím míň, tím líp 😵

andrejkonellis
22. čer 2012

Ahoj holky, tak já taky přidám zkušenost. Před otěhotněním jsem byla "občasný kuřák" proste jsem nehulila každý den, ale u vínečka s kámoškou co kouří atd... Ale nemohla jsem se toho vzdát, cigarety mě hrozně chutnali...v minulosti jsem byla dost tuhá kuřačka (1-2 krabičky/den). No a jak jsem otěhotněla, nějak mi to přestalo chutnat...takže od ovulace, po pozitivní test jsem vyhulila 1 - 2 cigarety. Pak přišlo ráno 17. 03. já se chystala kámošům na svatbu a dostala jsem hroznou chuť na cigaretu k rannímu kafíčku, zapálila jsem si, potáhla, skoro jsem se poblila...udělala test a ...//... Myslela jsem, že to nezvládnu, ale na cigaretu teď ani nepomyslím... 😵

fori
24. čer 2012

já taky do listopadu 2011 kouřila.... pak mě nějak začal bolet žaludek, a prostě jsem přestala, nechutnali mi to... no a v letos v únoru jsem otěhotněla, a jsem moc ráda za to že už nekouřím.... Nikdy bych nevěřila , že zrovna já přestanu hulit.... já krerá usínala a vstavala s cigárem 🙂 ale kdybych kouřit nepřestala před otěhotněním... (fakt to byla neplánovaná náhoda) tak budu kouřit i v těhu.... pokud by mi to teda chutnalo... a nikoho rozhohně neodsuzuji když v těhu kouří... akorát to vypadá hnusně... těhotná ženská s cigárem... ale je to každého věc.

januzza80
25. čer 2012

Holky ja kuracka nejsem a rozhodne bych behet tehotenstvi nekourila.Uz kvuli miminku bych to nedelala,nemuze se branit a jeho zdravi zalezi na vas.A pokud nekdo prestane kourit na zacatku tehu,tak stejne nikotin je v tele a nez se vycisti,tak to trva nekolik mesicu.Ja myslim,ze kdyz se chce tak to jde i prestat kourit a uz kvuli miminku nekourit 9mesicu,se da zvladnout.

swarovski
11. črc 2012

ja len taky maly priklad od nas: moja svokra je silna fajciarka, manzel ma 16 rocnu sestru - svokra pocas tehotenstva fajcila tak krabicku denne. Dcera sa narodila v podstate zdrava. Vsetci dakovali, ze to dopadlo OK. Teraz ma 16, ma silne alergie a astmu (ako jedina z rodiny), asi od 10 rokov je neuveritelne hyperaktivna, ma psychicke problemy a tie bohuzial pretrvavaju dodnes. Je histericka, mierne schyzofrenicka, roky si s nou nevedia dat rady psychologovia... Az sa prislo na to, ze je to s najvacsou pravdepodobnostou darcek od jej maminky pocas tehotenstva...
Takze aj ked porodite zdrave dietatko, prejavit sa to moze roky po narodeni a dobre zvazte, ci to stoji za vypalovanie zobaka. Pretoze psychicke problemy mojej svagrinej nicia celu rodinu. A o tom, ze 16 rocna slecna je v podstate stale zasoplena a tazko sa jej dycha ani nehovorim ☹

randr
19. črc 2012

Ahoj, jsem ráda, že je tu takovéhle téma a že dost těhotných si občas cigáro dá. Já teda nekouřím, protože se strašně bojim, abych neměla dítě nějak postižené, to bych vůbec nedala. Ale strašně mě to teda štve, mám strašnou chuť a když někde blízko mě někdo kouří, tak mi to strašně voní. Stejně tak alkohol mi strašně chybí, ale to teda plánuju si skleničku vína dát hned jak skončí první trimest, což bude za 14 dní, hrozně se na to už těšim. Myslíte,že víc škodí alkohol nebo kouření? Něco z toho si totiž musim vybrat, protože, kdybych si nemohla dopřát nic, měla bych už fakt hroznou depku, že mi uplně skončil řivot ☹

nika1368
23. črc 2012

pocula som ze pri kazdom sluku dieta nedostane vzduch! moja mama ked bola tehotna celych 9 mes.fajcila,leker jej povedal ze ked si uz velmi prraje cigaretu nech si zapali ale iba max.1 cigaretu denne , ale vedla toho aj vela ovocia musela jest

basimka
23. črc 2012

musim vam sem prispet,tak ja som fajciarka denne padne krabicka ,ALE ked som bola tehotna ani jedna ciga a ani len dym som nemala v nose,Vzdala som sa aj kavy a caju ,proste len zdravo som jedla a tak dalej ,ale o mne pisat nechcem.Mam kamaratku co cele tehu fajcila ako komin proste nepocuvala ked jej niekto nieco povedal len sa osopila,,tak som ju nechala tak ved moje dieta to nebude.V podstate cele teho mala v poriadku az do 36tt v tedy sa nejak zastavil rast plodu ked ma miminko priberat tak toto mimi nic,a v 37tt sa zdalo lekarke ze mimi chudne a nakonec v 37+4tt jej urobili cisarsky a narodil sa chlapcek s vahou 2435g a 49 cm musel byt na kysliku a v inkubatore,, detska lekarka skonstatovala ze dieta je plne dechtu a bla bla ,,kamaratka je teraz nestastna a uz si moze len hlavu trieskat o stenu... nehovorim ze kazda fajciarka v tehotenstve ma taketo dieta ,ale stava sa ze aj takto to dopada ☹

ktore
26. črc 2012

pane boze baby ja som z dcerkou prestala postupne fajcit do par dni som nefajcila ani jednu.teraz mam normalne abstinencne priznaky.som zufala z toho.myslim aj na dieta a som hotova ze to nedokazem.dva dni vydrzim ale tak ze cele noci nespim a cez bludim po byte ci vonku.je to strasne.ked si pomyslim ze to moze uskodit dietatu by som sa prefackala.co mam pre boha robit?inak som bola liecena na dsepresiu a bojim sa ze sa mi aj vrati lebo ked vynecham cigu tak na druhy den uz neviem co zo sebou.este sa da vydrzat ked je manzel doma ale ked odide a ostanem sama tak konec.hlavne vecer to zle.pred tym som odcudzovala zeny co fajcili ateraz som taka ista.zblaznim sa pri myslienke ze kvoli mne bude dieta chore.a ked si predstavim ze ako vydrzim v nemocnici tak to uz je depka.neviem si predstavit tolko dni nezapalit si.hoci by som velmi chcela kojit a nefajcit.CO MAM ROBIT.

schnek
26. črc 2012

@ktore a nebyla by tedy možným řešením elektronická cigareta?

ktore
27. črc 2012

@schnek noooo to by som mohla skusit.a v tom neni nikotyn ci nieco take?

lamarika
27. črc 2012

@ktore pozor na to. Někde je tady o pár stránek zpět psané, že vědci udělali nějakou studii a zjistili, že e-cigareta je v těhotenství (možná i mimo něj?) více škodlivá jak mormální cigareta

ktore
27. črc 2012

@lamarika zatro lebo ani zuvacky zakazuju v case tehotenstva tak radsej mi poradni na nete lekar povedal ze viac ublizi zuvacka nikotinova ako cigareta.a hlavna je psychicka pohoda.neodporuca fajcit ale ani depcit.neviem ako s tym prestat.manzel sa hneva a ja tiez na seba a velmi.bojim sa bude nejak psychicky narusene.tolko som toho tu nacitala ze som ani spat nevedela.ale aj tak som si musela zapalit a cim viac na toi myslim tym mam vacsiu chut si zapalit.presne opak....

ktore
27. črc 2012

@randr no myslim ze skodia obe veci.ale viem ze niektore mamicky si sem tam daju pohar vina ci pivo.ja alkohol nemusim ale videla som a poznam co troska pili.vsetko z mierov to je jasne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru