Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

ilijanka
25. čer 2008

baby- naozaj sa navážate do tých, ktoré vám napíšu, že fajčenie v tehotenstve škodí, škoda, že keď už nedokážete prestať fajčiť ani keď čakáte bábätko, tak sa hneď nehnevajte, keď vám niekto povie, že to nie je správne ☹

zuzana1710
25. čer 2008

ja nechcem od nikoho aby ma posluchal..ja som len napisala pripad jednej buducej maminky...ja osobne pre babo chcem len to najlepsie a zriekla som sa velmi vela veci..dokonca som hresila kazde druhe slovo a teraz nezahresim jak je tyzden dlhy...lebo si myslim,ze ten mrnus to vsetko vnima..alebo to len moc prehanam... 😀 ale nevadi.aspon som sa oducila hresit a par inych neresti som prestala robit... 😀 😀

ja nechcem ani nikoho strasit..ja vam len prajem aby ste mali miminka zrdavucke a krasnucke...tak sa drzte.. 😉

krasulka
25. čer 2008

jitdan, mozno sa ti zda ze som zla....ale nie som..ja som tiez bola fajciarka..5 rokov a prestala som fajcit a to som ani nebola tehotna..tak viem ze sa to da..A ked zena caka babetko tak podla mna by to malo byt samozrejmost ze s tym zena sekne....ja viem ze zvyk je silny..ale ono to vazne ten nikotin posobi strasne zle na vsetky bunky plodu..

bet, ked prestanes fajcit cim skor tym lepsie....JA ti zelam aby si prestala hned aby si bola silna s tym seknut..Ved je to tvoje dietatko...Tie cigarety su vazne svinstvo aj pre teba a nie este len pre plod ktory je krehky a zranitelny...Nechcela som posobit ako zla, ale baby vazne to je az take tazke prestat? Nestoji to za to, nedajboze keby sa s babom nieco stalo a budete si vycitat..ze mozno keby som nefajcila tak by sa to nestalo....Neviem...Ved 9 mesiacov sa to vydrzat da a potom mozete zas...Ide o VAse dietatko..preco mu nicit zdravie? Ved ked sa narodi tak budeme bdiet nad kazdou horukou, kazdym zakaslanim..davali by ste mu nikotin aj ked sa narodi? Ved sa nic nemeni akurat ze teraz ho este nevidite...

Drzim palce vsetky ktore bojuju s cigaterami nech sa im to podari co najskor, snad uz to teraz pisem aby to vyznelo presne tak ako to myslim..ale vazne som s tymi detmi robila...a keby ste videli tie krvne vysledky, srdcove poruchy, cysty na mozgu sposobene fajcenim v tehotenstve tak by ste to mozno tiez napisali tak ostro ako ja..Ved dnes je zdrave babo skor zazrak...Nechcela som nikoho nahnevat...tot len moje emocie..asi preto ze som sama tehu 🙂

betina
25. čer 2008

zuza,

já se nezlobím, já se jen ptala na to, že tedy pokud bych se rozhodla skončit s kouřením a to tak, že naráz, jestli, když teda moje miminko dávku denní nikotinu dostává ☹ , jestli se mu tím může něco v břichu stát a já to třeba nepoznala.
To ted řeším

zuzana1710
25. čer 2008

beti,ja ti to neviem povedat....a mozno tvoje babo bude odolnejsie a nemusi sa stat vobec nic.tak vyskusaj prestat ak teda chces a uvidis sama co to urobi...mozno je taky pripad ako som pisala jeden z miliona...ale tu babu poznam osobne a ona neni ani ako osoba dobra a nie to este ako buduca mamka...ma velmi zlu povahu a myslim,ze ta zlost sa jej vracia bohuzial takymto sposobom....

vyskusaj a ja ti budem drzat palce aby to dopadlo co najlepsie... 😉

petule.h
26. čer 2008

včera jsem byla na registraci v porodnici..3 sestry: 3 holčiny na sepsání anamnézy...apod..otázka kouříte? tak jsem řekla jak to je 3-5 a poslouchala jsem ty ostatní 2 a to samé, ale jedna 5 denně a druhá taky tak nějak...tak se mi ulevilo, že v tom nejsem sama..do pc si to zapsali a vše ok..nikdo se nad tím nijak nepozastavoval, nikdo nikoho nekáral..říkala sestra, že tam mají maminy co kouří i 20 denně, což už je celkem záhul...
Tím nechci nic a nikoho omlouvat, ale trochu podpořit holky, co se bojí to sestrám pak přiznat, nebo to třeba skrouhnout na polovinu..fakt Vám za to hlavu neutrhnou..věřte, že se s kouřením setkávají u maminek dnes a denně..
betina: osobně si myslím, že 2-3 cigarety denně neublíží zase tak moc..doktor ti taky doporučí dát si 2 dcl vína na tlak...mě dokonce v porodnici řekli, abych si dala malinko slivovice nebo něčeho, protože já mám tlak 90/50 a je to dost hrůza..ptala jsem se včera zda ublíží pivo denně, řekli, že né...takže je jasné, že každý doktor ti řekne nekuřte, nepijte...atd.Já to nechci vůbec zlehčovat, ale pokud kouříš jako já, tak že jednou 2, jednou 3 denně, tak to určitě neohrozí život dítěte natolik víc, jako když budeš nekuřačka a budeš denně jezdit do práce do centra, kde budeš dýchat samé výfukové plyny a kde okolo tebe kouří ostatní...
Nikdo neví, co v kom je, já mám dítě první úplně zdravé, bez problémů...takže si myslím, že určitě ho nemůžeš nijak poškodit na mentalitě...nebudu tady filozofovat..prostě holky držte se...

pici
26. čer 2008

no neda mi nevyjadrit sa.
kazdy kto tvrdi ze sa to neda je slaboch pre mna. sama fajcim a to nie malo... bohuzial. ked ale budem tehu tak si radsej zozerem vsetky nechty ale cigaretu do huby nedam. pre zeny ktore fajcia, presne ako ja. je prestat fajcit aj rok pred tym ako planujete babo malo. z tela to svinstvo len tak neodide
ked chcete fajcit, fajcite.. ale neobhajujte to tym ze ved to nie je az take zle a podobne. JE to VELMI zle, a argument, ze kolko krat sa stalo ze nefajciarka mala viac problemov ako fajciarka pri porode, s mimcom a tak su velmi chabe.
Mi rozpravala jedna pani co robila na detskom....a teraz na asistovanej repro, ze dieta fajciarky a nefajciarky rozozna hocikedy,.... maju inak sfarbenu pokozku....
CIgarety su drogy dievcata ak vam to nedoslo. tak to fajcite aj marisku, pichajte si o zily, pite whisky a hektolitre kavy denne. ved je to to iste, DIETATKU to ublizuje
nemoralizujem. urcite nie. je to kazdeho osobna vec..

tesoro
26. čer 2008

PICI tak preco do P..I fajcis ked tak brutalne ovladas teoriu a tvrdis ze rok je nic na vycistenie toho svinstva??? 😠

pici
26. čer 2008

pretoze nie som tehotna. a rozhodli sme sa az teraz...
vidim. ze tu nieco povedat nema zmysel... ako som povedala, nech si kazda robi co chce...
to boli len fakty,... nie argumenty a vyhovorky preco s fajcenim veselo pokracovat

petule.h
26. čer 2008

no nic..takže zase špatně...opravdu nemá cenu se tady vůbec nějak vyjadřovat...protože zase kecy...mě když se narodil tomík, tak byl totálně zdravej, jeho hodnoty byli na jedničku a ač mám 0 rh-, tak ani neměl žloutenku nic...chtěli si ho dokonce dát do nějakého časopisu..takže zase tak špatnou kůži asi neměl..prostě 3 cigarety denně je jako se projít po praze..apod...já se neobhajuju a vím, že to není dobře, já sem se jen snažila těm, kteří to chtějí zatajit říct, že se bát nemusí...a takovej příspěvek je zase akorát odradí...rozhodně nevěřím tomu, že dítěti tím poškodím orgány, či mozek...to bych musela hulit jako komín a chlastat jak duha...co je vám vůůbec do toho a jak se opovažujete tady někoho soudit??? vy paní dokonalé..

pici
26. čer 2008

bud zle citas alebo zle chapes
nepisala som ani na nikoho konkretne .. a ak si si nevsimla tak to poviem este raz JE TO KAZDEJ OSOBNA VEC.
ale netrepte prosim vas kraviny a postavte sa k veciam tak ako su.
Je to skodlive, skodi to babetku . vzdy to skodilko a vzdy bude. nikotin je droga.. ktora vytvara zavislost. ste chybali v skole?
sama fajcim. ale snad este viem zhodnotit veci triezvo. JE to zle.
ta ktora fajci. tak nech si fajci dalej. ale nech potom nehovori ze sa v nemocnici hanbi povedat ze fajci.lebo tam sa hanbi.
cele tehotenstvo sa nehanbi a tam sa hanbit bude.

a petule.h
tebe gratulujem ze mas zdrave babetko. Keby sa ale babetku nieco stalo, cely zivot by si si to vycitala ze tu cigaretu si si mohla odpustit

staci si dat do googlu fajcenie v tehotenstve a tam vam rozhodne nevyhodi ze je to v pohode

dokonala rozhodne nie som. ale nezlahcujem veci

evamik
26. čer 2008

Nechápu, proč tady pořád (ještě sprostě) napadáte všechny, kt. napíšou o škodlivosti a následcích kouření... Přesně, jak už to něko tady napsal... Přece nemůžete čekat, že vám někdo napíše "jasně, kuřte v těhotenství, je to OK, nic tak hroznýho se neděje..."!

sugars
26. čer 2008

Pici a uz prestavas kourit?? Nebo uz jsi prestala???

pici
26. čer 2008

ja akceptujem kazdeho nazor. moja kamaratka fajcila cele tehotenstvo a cele tehotenstvo som jej to opakovala ze je to zle. ale je to jej vec.
kludne mi tu piste a nadavajte.
proste je chore povedat ze je to v pohodicke, lebo niekto v nemocnici povedal ze 3 cigarety sa ani nezapisuju
oduszujete matky ktore fetuju? denne slopu?
odpovedzte si uprimne.. ak odszudzuje,tak potom vase rozculovanie nad mojim nazorom nechapem.
NIKOTIN je vysoko navykova droga. asi preto vsetky fajcime a dodnes sme neprestali. neni tak?
tak ju prosim nepodavajte od narodenia svojmu vytuzenemu miminku.

pici
26. čer 2008

namiesto toho aby sme si tu dali kazda pred sebou zavazok, denne sem chodila a pochvalili sa kadzou uspesnou hodinou bez cigarety.... tak sa tu krmime bachorkami o tom ake je to v pohode.. alebo zatracujeme toho kto povie veci tak ako su

sugars
26. čer 2008

Pici uz jsi prestala??

pici
26. čer 2008

nie. lebo na to nema presne tak ako 90% tych co sem pisu. ale podstata nam vsetkym unikla, vsetky sme zavisle na nikotine. a vsetky chceme zdrave babatko, vsetky chceme prestat ale chyba vola.. tak si tu pisme ake je to super fajcit...

pici
26. čer 2008

ale obmedzila som 20 na 5... mozno kym otehotniem sa mi to podari skoncit.

evamik
26. čer 2008

Pici, držím Ti moc palce a přeju Ti, ať to zvládneš! 🙂

pici
26. čer 2008

ajke by sa mi to nepodarilo ked uvidim dve ciarocky... cigarety bokom. budem radsej zavisla na upratovani alebo niecom co miminku nebude skodit.

sugars
26. čer 2008

Myslim ze tu nikdo nepise ze je super kourit..to nevim kde jsi tohle vycetla..Myslim ze spousta holek co tu kouri, ma vycitky jako prase..Nikdo to tu urcite nebere tak, ze je to pro mimco v pohode..

pici
26. čer 2008

trochu som to nadsadila

alififi
26. čer 2008

pici hodila rukavicu, tak som zvedava kolko bab sa o to pokusi.
nech sa ukaze, ci sa tu len mlati prazdna slama, alebo chcu kocky co fajcia skusit nefajcit 😎

zuzana1710
26. čer 2008

ja som prestala fajcit,lebo mi velmi zalezi na babatku..co sa tyka mna,tak pre mna za mna nech aj zdochnem na prefajcenie,ale babu som nechcela ublizit...a uz nikdy ani nezacnem,bo okradaala by som babo o zdravie a o peniazky,co by som vyhodila za ten humus..je to drahe a radsej za tie 2,50eura kupim krpcovi ponozticky 😀

leteku
26. čer 2008

baby ja som toto tiež riešila, ale dopredu som vedela, že ak raz prestanem fajčiť tak kvôli bábätku a stalo sa. Ani neviem ako a zrazu z 20 denne sme spolu s manželom prestali fajčiť zo dňa na deň, bolo to na moje narodeniny pred tri a pol rokom. Teraz mi cigarety vyslovene smrdia a nemám ani chuť začať znovu.
Nikoho nesúdim ale nie je pekný pohľad na fajčiacu maminu. Všetkým vám držím silno palčeky aby sa vám podarilo prestať, viem že to ide tak do toho. Fajčila som 9 rokov.

zuzana1710
26. čer 2008

leteku,klobuk dolu..aj ja som prestala zo dna na den...a to som robila 10 rokov v bare,tak si vies predstavit ako to tam chodilo..jedna ciga za druhou...sice ked som prisla sem do zahranicia,tak som si nasla priatela a otca babatka nefajciara a jemu to dost vadilo,tak som to obmedzovala a ked som s tym sekla,tak to nebol az taky problem,bo postupne som znizovala pocet cig za den...ja som tiez 20 denne,ale pri partnerovi asi tak 3 za den.sem tam nic a hop teraz vobec nic...a som total spokojna..nesmrdia mi veci ani vlasy a nemusim si davat zuvacku,ked s niekym rozpravam... 😀 moje kolegyne vsetky do jedneho fajcia a smrdia jak hajzel..ked si spomeniem,ze aj ja som tak smrdela,tak mi je na grc... 😖

leteku
26. čer 2008

Ja sa najviac smejem tomu, že som si myslela, že sa to dá zatajiť pred rodičmi keď si dám žuvačku. Doteraz sa tvária, že o tom nevedeli 😀 😀 😀 .

pici
26. čer 2008

ja sa tesim ze ste to napisali
tiez si myslim ze sa to bude dat
a ked ne budem sem kazdy den pisat od nervov ze by som si zapalila.. ale miminko a jeho zdravie je na prvom mieste...takze kto sa ku mne prida a prestane fajcit ak uz tehotny je? alebo ak nie je tak to radikalne obmedzi?

petule.h
26. čer 2008

100 lidí jiný názor...můj manžel taky přestal kouřit ze dne na den, ale rozhodně je normální a nemá tyhle řeči, co já přímo nesnáším od odnaučených kuřáků...protože to je prostě nejhorší ať už někdo je ,nebo není těhotný, tak prostě najednou názory na kouření máte jasné a dané...a jsou to ty nejhorší..házíte všechny do jednoho pytle..i kdybych někdy kouřit přestala úplně, tak rozhodně nebudu mít takové názory jako vy...taky mi vadí překouřené hospody, kde mi slzí oči a druhý den smrad na hadrech...jasně...ale taky si neumím představit, že půjdu na pivo do hospody a všichni tam budou sedět u piva a nemůžou si dát cigaretku...takže ať každý dělá jak chce...
Ještě by mě zajímalo, pokud si založíme my vyvrhelové co to nedokážeme svoje téma: Jen pro kuřačky...jestli nám tam budete zase kázat..asi že jo, tak se mějte... 🙂

leteku
26. čer 2008

Pici - veľmi ti držím palce.
Petule.h - ja nikoho nikam nehádžem, je pravda, že sa môj názor zmenil ale mám na to právo a takisto nikomu nekážem, každý si robí čo uzná za vhodné. Ja chcem len podporiť všetky, ktoré sa snažia s tým prestať a všetkým im držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru