Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

jaja257
9. led 2009

no kazdy ma ine. ja sa nechcem s nikym natahovat. Ja len chcem aby ste sa skusili na vec pozriet aj inymi ocami. Skus si predstavit, ze si na nieco zvyknuta dlhe roky. Vies ze to skodi, vies ze to ma zly vply na dietatko. Ale ta vec si ta podmanila. Riesis nou unavu, zahanas hlad, lebo najest sa v praci nemas cas, miesto ranajok mas onu vec. A potom pride dlho ocakavane dieta. Tak si povies, uz ju nechcem ani vidiet, lenze tvoje telo sa vzburi. Miesto to aby ti bolo z nej zle, tak mas este vacsiu chut ako dovtedy. Ale ty bojujes, obmedzis ju o xXX% a si rada, ze aspon takto. A potom ti niekto hovori, aka si zla, sprosta a tak dalej. Preco ? Ved ja som urobila co bolo v mojich silach.

luciauk
9. led 2009

jaja, veď to je ten problém, prečo si myslíš, že si to myslíme? ide o prezentáciu. niekto fajčí a povie, áno, som nezodpovedná, okolie mi nepomáha, musím zabojovať, ale je to ťažké, som na to sama. niekto fajčí a povie, môj gynekolog mi to odobril, moja kamarátka má zdravé deti atd. čo si myslíte, že vy ste jediné fajčiarky, čo poznáme? mnohé bohovali, pribrali, nadávali a mali tiky, ale jednoducho to bolo silnejšie ako vlastné potreby.museli to urobiť a vydržať.

s tým, že fajčenie je neškodné alebo, že všetko ostatné je také isté škodlivé, súhlasí aj tuna len pár osôb. ani nefajčiarky, ani ostatné fajčiarky sa s týmto tvrdením nestotožňuje.

celá téma keby sa rozdelila na dve, tak by v jednej zostali asi 3 ženy a ostatné by sa presunuli.

nie len odvykanie od fajčenia dá zabrať. sú aj iné závislosti, ktorých sa ludia snažia zbaviť. kvoli svojim deťom.

no a teraz sa chytajte slovíčok a do mňa!

jaja257
9. led 2009

z mojich ust nikdy nevyslo, ze fajcenie nie je skodlive. Nevkladaj mi do ust slova ktore som nepovedala. Netolerujem too ani doma ani v praci a nebudem ani tu. Ja som len povedala, ze nie je vsetko take cierne ako to vyzera na prvy pohlad a ze existuju aj vynimky, kde to moze dopadnut dobre. A samozrejme, ak mam porovnavat 15 cigariet za den a jednu alebo dve za tyzden, hovorim ze tych 15 denne je fakt vela....... A vobec ako si prisla na to ze nebojujem? Co si vlastne o mne myslis? Teraz cakam kedy mala vylezie, mam nervy ako pes, uz ju prenasam 4 den a nic sa nedje, stale je vysoko, som uzavreta, panva sa nechce otvorit, to mam po mame, pribrala som 21 kg, lebo som miesto cigarety jedla a jedla, len aby som mala zamestnane ruky. A ty ma hodis do sudka k tym, ktore nebojuju? A ako vies, ze aj tie co tu pisu nemaju nervy a neplacu od zufalstva a aj tak si nedaju a len sem tam potiahnu? Podla mna vsetky na ktore tu utocite, len nahodili masku, aby vam neukazali zranitelne miesto, lebo len sa do nich navazate a kritizujete, Co keby ste povedali, ty si super ze miesto 20 za den si das par slukov za tyzden. Drz sa bud prestanes uplne alebo to stiahnes este viac.

luciauk
9. led 2009

jaja, ja som tolko pribrala tiež pri všetkých 😉 to zhodíš. a tiež som všetky prenášala, tak sa drž. a všimla si si ten voľný riadok, čo som nechala za príhovorom pre teba? to preto, aby si si nemyslela, že ti to vkladám do úst. ☹

jaja257
9. led 2009

prepac, asi som to nepochopila. Ja len som si myslela, ze si ma zle pochopila. Fakt nechcem fajcit, ale moje podvedomie si neda povedat, pre mna je uspech aj to, ze rano nie je cigareta prva vec na ktoru myslim, ale ze je to banan alebo mineralka. Mozno to znie smiesne, ale kedysi to tak nebolo

luciauk
9. led 2009

vôbec to neznie smiešne. drž sa 😉

martiika
9. led 2009

jaja,sekni s tym uplne!Tvoja Barborka Ta bude velmi lubit,bude chciet zdravu mamicku 🙂 Drzim prsti 😉

luciauk
9. led 2009

spomenula som si na svoju kamarátku, ktorá kojila. syn v jednej ruke, cigareta v druhej. ked mal asi 2,5 roka, tak prestala a malý mal normálne absťáky. triasol sa a kradol ohorky, ktoré žuval a mal pri tom výraz ako nejaký feťák. vtedy aj moja segra - tuhá fajčiarka vravela, že toto ona nedopustí a radšej prestala kojiť, lebo už nevydržala a občas si potiahla. tak sa držte, možno vás toto chytí za srdce a troška dodá sily bojovať

aly
9. led 2009

Baby nebláznite, to myslíte vážne že fajčíte aj napriek tomu že ste tehotné? 😠 Bože, to čo Vás donúti prestať ak nie vlastné bábo, ktoré vo vás rastie? Ja som dokonca prestala s kávou, colou a všetkými tými sýtenými gebuzinami. Držím palce tým ktoré sa pokúšajú prestať 😵

sirinka
9. led 2009

vedci, doktori a rozni odbornici skutocne studovani dokazali, ze alkohol v urcitych davkach ma blahodarne pozitivne ucinky na dospely organizmus. ked niekto pije nadmerne je to samozrejme problem a stavaju sa tragedie, to skutocne nie je nic pekne a ani na obhajovanie.
o nikotine este ziadny odbornik nenapisal jednu pozitivnu vec.... ak ano, sem s tym 😉

to ze v nasich koncinach alkohol nie je tabu uz ani pre male deti je skutocne smutne a je na nas rodicoch aby sme sa pokusili situaciu zmenit...a to sa tyka vsetkych zavislosti.

mimochodom niekto tu spominal, ze si dava cigu iba obcas a aj to neslukuje ale iba do ust, treba si dat pozor, ak ma predispoziciu, moze sa z tohoto zvyku vyvinut neprijemna rakovina ust a hltana.

petra1985
9. led 2009

aly si priliala benzin do ohna teraz🙂) ja napriklad sa bojim vypit jeden mizerny pohar pepsi lebo ju zboznujem a tu sa fajci vo velkom🙂 ale kazdy ma svoje....

mercy
9. led 2009

Mizerný pohár pepsi je v poho🙂 ,1-2 kávy denne sú v poho, deci vína/piva raz za uhorák je v poho, aj jeden grep, aj trochu plesňového syra...Fajčenie sa s tým nedá porovnávať, sorry

wsmoulinkaa
9. led 2009

liciauk....ty jsi tak falešná...už ani nevíš co píšeš!!! Umíš akorát kritizovat chudinko...jsi ubohá 😀

kejka
9. led 2009

Ideální je přestat kouřit asi rok před početím, a to se týká jak budoucí matky, tak i jejího partnera. Tato doba je totiž potřebná k dostatečné regeneraci. Ne vždy si však vyberete chvíli, kdy otěhotníte. Jak tedy skoncovat se závislostí, abyste uchránily miminko komplikací?

Budoucí matka by se k problému kouření měla postavit zodpovědně a rozumně. Nepřeceňujte své síly a nenakládejte si na sebe v těhotenství větší zátěž, než můžete snést. Zcela na místě je navštívit poradnu, kde vám zkušení odborníci poradí, jak na to. Adresy najdete například na stránkách www.prestantekourit.cz. Pokud se vám podaří s kouřením skoncovat do 14. týdne těhotenství (kdy vyživovací funkci přebírá placenta), máte velkou šanci, že odbouráte všechna rizika a narodí se vám dítě stejně zdravé, jako kdybyste nekouřila.

Nastávající matky se často ptají, zda je možné při odvykání používat nikotinové náhražky. Je lepší samozřejmě přestat bez nich, ale pokud se bez nikotinu nedokážete obejít, je dle odborníků i v těhotenství možné použít například náplasti nebo žvýkačky. Zatímco při kouření vdechujeme škodlivých látek tisíce, náhražky dodávají tělu pouze nikotin, který sice není pro plod prospěšný, ale ve srovnání s celou cigaretou je daleko menším zlem.

Při odvykání je velice důležitá podpora partnera. Pokud vám bude i nadále vykuřovat pod nos, moc si nepomůžete, navíc vaše motivace nebude dost silná. Těhotenství je pro vás oba ideální záminkou skoncovat se zlozvykem. Silná vůle ponese ovoce - lékaři tvrdí, že pokud přestanete kouřit do 35. roku, vyhnete se valné většině rizik, která kouření v pozdějším věku přináší.
Já sama jsem kuřačka. 😒 V těhu a kojení jsem nekouřila,vydržela jsem i dva roky,ale pokaždý jsem začala znova.Prostě nemám pevnou vůli,přiznávám,že jsem prostě slaboch.Sice se to snažím hodně omezovat,chodím na balkon,doma se nekouří,ale cigárama smrdím.Moji dva dospělí kluci nekouří,studujou,třetí je v pohodě a hyperaktivní nebyl ani jeden.Naštěstí.Snažím se a budu se snažit dál,je to teď můj cíl číslo jedna.Přestat hulit. 🤐 🤐
Co se týče Coly,kafe,malé pivo atd.to je snad vtip ne? 🙂 Zase tak se to přehánět nemusí proboha. 😲

reni7
9. led 2009

jaja všimla sem si ,že ste mluvily o zácpě,já jí trpím od začátku těhu ☹ a musím říct,že jediný co mi fakt pomůže když už nejdu týden,tak sou tři prdy z cigarety lok kávy a du 😉 nepomohly mi kompoty zákysy,psylium-vláknina prostě nic,a jak nejdete týden na velkou tak to je fakt mazec,já tím nikdy netrpěla,takže pro mě je to hrozný 😖

wsmoulinkaa
9. led 2009

nazdááár renčo, tak už máš čas jo??

aponchie
9. led 2009

tak jestli na zacpu nepomohlo nic z toho co jsi napsala tak bez za lekarem pac to neni normalni i me by porazilo co jsi psala vsecko pac u prvni holky jsem to mela jako krava a kdybych sezrala polovinu toho co jsi napsala posrala bych se tutove nicmene i spravnej pohyb umocnuje strevam pruchodnost a v 15tt to jeste takove drama jak v dalsim trimestru 😉 takze jestli jsi na tom tak zle bez radsi k lekari nez si dat kafe cigo a posrat se 😀

wsmoulinkaa
9. led 2009

ahojda aponchie....to koukáš co 😀 představ si že mě to taky pomohlo...ale ted už to jde i počaji s citronem... 😉

aponchie
9. led 2009

to nekoukam teda ,ale myslim,ze litr mlika a tresne by byly lepsi 😀

wsmoulinkaa
9. led 2009

týýý jo to je fakt, hele to po tom bych se snad ani posrat nechtěla 😀 😀

petra1985
9. led 2009

kejka kazdy si prehana ako chce.. ked mi raz niekto povie, ze to skodi tak to nepijem, nefajcim.. po porode sa uz mozem aj na hlavu postavit tych 9 mesiacov ma snad nezabije nie?

sabuse1
9. led 2009

reni: a co vločky, müsli a podobný nesmysly? taky na zácpu dost trpím a dost mi pomáhají čoko kuličky s mlékem. Je teda divný, že ti nepomohlo ani psylium - to je docela jistota🙂 no kafe a cigarety pomáhají to je fakt, ale to teď není zrovna to pravé ořechové...Zkus radši toho doktora co on na to

aponchie
9. led 2009

no radsi nez po kuracke ve vasem pripade 😉 a jeste projde strevama par zivin kdyz uz a dulezitej vapnik 😀 ted v zimnim obdobi doporucuji i "nadherna cervena"rajcata" 😝 po tech by se posral snad kazdej ..hodne pit,ale fakt hodne a psylium teda pomaha velmi a nikdy sem neslysela,ze by s epo nem nekdo neposral 😀 ale pokud je zacpa ve vaznem stavu existuji glycerinove neskodne cipky co se davaji i po porodu kdyz nemuzete tlacit z duvodu siti trebas a fakci skvele to si zasunete a neubehne ani 30sec a uz se leti na wc a to si myslim,ze je jen z duvodu toho,ze si cpete do zadku neco mazlaveho takove placebo tak leda si urobit maslove cipky nechat je zmrznout a nahrazovat 😀 😀 😀 jako napad donrej ne? 😀

reni7
9. led 2009

já du na kontrolu 20 ledna tak se jí zeptám,prý sou nějaký čípky,no já sem po všem jak beton 😖
smouli čauvec-já sem pořád v jednom kole 😝 a teď ještě nějak v noci nemůžu spávat zbudím se ve 4 du tak 3krát na záchod a usnu třeba až v 7 😝
no třešně s mlíkem sem ještě nezkoušela,ale když sem snědla na posezení sklinku švestkovýho nebo meruňkovýho kompotu tak sem si max.přivolala parádní křeče 🙄

wsmoulinkaa
9. led 2009

reni a ta teplá voda s citronem ta ti nepomohla co?? mě jo ale skoro jsem se poblila...... 😝 jenže pak už mi to taky nepomáhalo, ale musím říct že ted od toho asi 11t chodím 2x v týdnu....dříve jsem nešla skoro 14dní...no nevím jak jste na tom jiní!!!!!§§§§.... 😕

reni7
9. led 2009

ta vlažná voda byl můj první pokus a vůbec nic ani náznak 😅 no já sem prostě originál 😀
apon-dík mrknu na to a poradím se stou dr co je asi nejlepší páč já sem si myslela že jak překonám ten 3 měsíc,tak to bude dobrý a ono je to furt stejný 😖

aponchie
9. led 2009

glycerinove cipky jsou nejlepsi co se dava ,ale delej jak chces 😉 vazne si to myslis?ja teda nevim 3mesice jsem mela prujem a ted mam zacpu semo tamo ,ale hodne chodim a to mi pomaha a taky piju a kdyz nemuzu zacvicim si a kdyz ani to ne dam si cipek jestli se bojis ,ze se treba v tehu nesmi? 😀

wsmoulinkaa
9. led 2009

to je normálně na posrání co?! 😀

reni7
9. led 2009

no říká se,že po 3 měsíci se všechno nějak ustálí ne? 😕 tak já nevím,páč mi celý těhu nic není tak to ani nějak nepozoruju jen teda ta zácpa
no já vím,že se čípky můžou v těhu ale ta představa kam se to strká no to je něco na mě 😎 se těm miminkám nedivím,že tak řvou když jim někdo něco takovýho strká do zadku 😝 ale jestli to jinak nepude,tak zatnu zuby a šup ho tam,ale to nesmím nikam vycházet celejden,páč se budu mít strach celej den pohnout,abych se někde nedosrala,ale buchví jestli mi ty čípky zaberou 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru