Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

poletucha
7. led 2009

rada? asi takova,ze jim musi na tom "drobcovi" zalezet vic nez na sobe 😉 Ja jsem pred X lety bojovala i s lehci drogovou zavislosti a vim,ze jedina rada zni "chtit"....a kdyz se chce, vsechno jde 😎

martinka1704
7. led 2009

slunicko552 - ja som znovu začala.počas tehu nie,ale to mi bývalo tak zle,že cigu som nemohla vidieť 😀

reni7
7. led 2009

sirinka-já se nepotřebuju zabývat nějakýma statis.nebo někam chodit dívat
i když těhule zfleku přestane kouřit tak to tělo v sobě ten bordel má pořád,tomu prckovi se to dostává i tak,proto doporučují před početím přestat aspoň na rok kouřit,já to všechno vím,ale nedokážu vám tady prostě vysvětlit proč si to jedno cigáro dám,prostě si ho zapálím,a doufám,že až budu na sobě vidět břicho tak zahodím i tu jednu ale zatím mi zahodit nejde 😒

labradorik
7. led 2009

slunicko552 ahoj ja osobne este bojujem,ale poznam dievcata ktore prestaly a velmi ihc za to obdivujem.prestali s jedneho dna na druhy ale dali sa na sladkosti,co si myslim ze nieje az take hrozne pretoze po porode sa zacalo poctivo cvicit a maju povodnu vahu.na mna sladke neberie,jednoducho ked si nezapalima poviem si miesto cigi nieco ine tak pojem vsetko doradu a nakoniec zitim ze mi je zle s toho co som pojedla a nakoniec si aj tak zapalim ☹ ☹ ☹ ☹

katka82
7. led 2009

No já sice přestala jak jsem těhu objevila,ale je fakt že když mi něco rozhodí nebo naštve tak se stím vyrovnávám hůř 😕 dřív jsem si dala cígo a bylo to v pohodě 😎
Holky držím palce ať se povede přestat nebo hóóódně omezit 😉

reni7
7. led 2009

marti-mě právě celý těhu vůbec nic není a ta cigareta mi chutná,kdyby mi aspoň nechutnala 😠 ale zatím se držím celkem v pohodě 😎

katka82
7. led 2009

Labradorik jj tak sladký to je teď moje slabost 😅 😀

sirinka
7. led 2009

katka ja uz nefajcim dva a pol roka a chut na cigaretu mam obcas stale... a obcas mam aj hrooozne nutkave myslienky si jednu vypytat... ale na co... takto je to lepsie, mne ani sladkosti nezacali viac chutit, akurat mavam hrozne chute na chipsy 😝

aponchie
7. led 2009

navodu jak prestat tady bylo z dost,ale nikdo ne nechce slyset 😎 minimalne ja jsem davala toliko odkazu na poradny online na poradny v ambulancich na prispevky od pojistoven na online porandy a debaty s Mudr Kralikovou.kdo chce hleda zpusoby kdo nechce hleda duvody 😵

lukin
7. led 2009

A co kdybyste si prostě cigarety nekoupily? Nejlepší by bylo, kdybyste měly peníze jen na nejnutnější a zbytek dávaly manželovi, tudíž by je nebylo z čeho koupit.

Jinak k této diskuzi: Mám dojem, že hodně kuřaček, co tady chodily, jaksi ani moc přestat nechtějí. A když jim někdo poradí, co pro to dělat nebo jim řekne, co vše cigareta způsobuje, tak jsou ještě sprosté.

No nic, jsou to vaše děti, ale je mi líto, že jim vědomě ubližujete a ještě si to obhajujete chutí na cigarety atd.

Nicméně vám přeju, abyste s kouřením přestaly a abyste měly zdravé děti 🙂

kaciska
7. led 2009

aponchie souhlasím 😵

katka82
7. led 2009

Sirinka tak chuť taky mívam 😅 třeba po dobrým jídle když se pěkně napucnu 😀 ale to sladký mi stačí i třeba kousek ale nahradit třeba ovocem nejde 😀

sirinka
7. led 2009

martinka a mimochodom... tu aj ked slusne vyjadris svoj nazor, napises vlastny pribeh a nebodal tvoj nazor je proti fajceniu, dostanes taku inteligentnu odpoved, ze sa ti hlava aj bez cigarety zatoci...

kaciska
7. led 2009

lukin-moje reč....... 😵 napsala jsi to výstižně a jasně 🙂

martinka1704
7. led 2009

sirinka - ja sa nechcem staviať na niekoho stranu,pre mňa to bolo jednoduché v tom,že mi to nechutilo /i keď ponarodení a odkojení drobca som sa k tomu po určitom čase vrátila ☹ /ja som si len myslela,že písať im ako im nezáleží na ich nenarodených drobcoch je asi silné.neviem,či by som mala pevnú vôlu s tým prestať ako tie ktoré si zrazu uvedomili,že sú tehu.patrí im môj obdiv,ale ako tu už bol od niektorej baby názor,to svinstvo je ešte v tele,tak nech nemoralizujú,že oni pre blaho dieťaťa spravili všetko.Uznávam skôr tie,ktoré prestali aspom rok pred otehotnením fajčiť 🙂 ale to je len môj názor

tetes1
7. led 2009

Holky, ale vždyť tady nejde ani tak už o to, že některé kouří, ale o ten přístup a postoj, jakože je to naprostá pohoda a dítěti to neškodí......
Když napíše Reni omezila jsem to na jednu týdně a štve mi i tohle, tak co na to říct, to zase nekuřačky prominou, ale spíš říct, no alespoň, že tak a myslíš, že by jsi to nezvládla i bez té jedné, co si místo ní vzít žvýkačku, nebo co já vím a ne se do ní pustit, ale do doby než vypustí Reni "argument", že jí statistiky nezajímají a že je to nesmysl....
Fakt je to tady celé postavené na hlavu....

jaja257
8. led 2009

Tak este jeden pokus. Ja nie som hrda, ze fajcim, som hrda, ze som to stiahla na pol cigarety denne. Preplakala som vela noci od zufalstva, ze neviem s tym prestat. Fajcim dlho a vela. Ma to vela spolocne s mojim sposobom zivota. Nechcem priblizovat ani vysvetlovat. Len jednu vec, fakt som sa snazila a snazim sa. Aj teraz, som nervozna ako pes a najradsej by som fajcila jednu za druhou a nespravim to. Lenze vy ste zo mna urobili demona hrozy a tu najhorsiu matku na svete. A apropo k tej pol cigaretem to nie je ani pol su to tri potiahnutia a uz ani nie sluky ale len do ust. Len ten navyk drzat cigu zostal. Mala som obdobie pocas tehu ze som len sedela a odklepkavala z cigarety ale nepotiahla som si. A teraz ma zozerte. Ved som hovado podla niektorych a som hrda na to ze fajcim podla inych a zla podla vsetkych.

hupcza
8. led 2009

nevím, jak jste přišly na to, že se u pc stresujeme a rozčilujeme ...já se naopak velmi dobře bavím 😀

jako fór večera bych vyhlásila tvrzení, že závislost na alkoholu je něco jiného než na cigaretách - to už u mě vyvolalo skutečný výbuch smíchu (nikoli stres 😉)

opravdu nechápu, jak můžete říct, že máte prostě chuť ...no a co jako??????
já mám taky chuť na krvavý steak a uslintávám, když si ho někdo dá a já žužlám nějaké blbé kuře - ale přece mám nějakou zodpovědnost!

robin154
8. led 2009

Hupcza - nikdo není dokonalý... Ani ty 😉

jaja257
8. led 2009

hupcza, to kura nie je dobry napad, su chovane na antibiotikach, teda pokial ich nechovas ty doma. A ak nevies aj antibiotika v akejkolvek forme su skodlive a vobec ty taka dokonala sa stravujes v restikach? Ved ktovie co do toho jedla davaju a ake stare je to jedlo.........

hupcza
8. led 2009

robin': no to se rozumí samo sebou, že dělám soustu chyb - konec konců jsem to tu už psala ...ale sanžím se vyvarovat největších pitomostí a pokud se mi i tak "podaří", nedeělám z toho bůhvíjakou přednost, ale kaju se a snam se o nápravu ....a toje ten základní rozdíl

jaja: viz výše ...kde jsem psala něco o mé dokonalosti (btw. kuře byla jen určitá personifikace něčeho, co není zrovna moje favorizované jídlo ...ale to je asi zbytečné vykládat ...namísto toho, abyste se trošku posnažily, děláte ze see borky, které zatočím s blbýma nekuřačkama, prostě jim to natřou ...jenže holka, tohle nemůžete vyhrát - chápej - nemůžeš mě porazit - ty jsi ki úplně ukradená, jediného, koho opravdu ůžeš dosta na kolena je tvůj prcek - tak s ním poiřádně zameť 😉)

janicckka
8. led 2009

jsem kuřačka a sice jsem to po čas těhu omezila ale nikdy úplně nepřestala.
hupcza nemáš pravdu opravdu ne.

martiika
8. led 2009

Babulky,chytate sa len slovicok,pritom hrate rusku ruletu 😲

hupcza
8. led 2009

jani: ok 😉
cigarety nejsou škodlivé, nemají vliv na vývoj plodu
tyto informace jsou prezentovány silnou anticigaretovou lobby 😀

jaja257
8. led 2009

martika: ja viem, ze hram rusku ruletu. A ver ze sa mi ta hra vobec nepaci. Ale kazdy z nas ju hra, nikto nie je dokonaly a neverim, ze v tejto dobe existuje niekto kto zije uplne zdravo.

hupcza: to nie su moje slova. Tie si vyslovila ty. Tak a teraz fakt neviem co si mam o tvojich nazoroch mysliet. Raz tvrdis to a raz ono. Jedine co som povedala alebo chcela povedat, ze nie vzdy plati pre fajciarov len to najhorsie. A ze aj ti ktori sa snazia zit zdravo tak az tak zdravo neziju.

martiika
8. led 2009

Aj ja som ju hrala ,no ver,ze uz vedome NIKDY

jaja257
8. led 2009

martiika, ja ta chapem, je strasne co si prezila. A vysledky pitvy povedali preco sa to stalo?

hupcza
8. led 2009

jaja: víš, dělala jsem různé skopičiny, ale nikdy jsem vědomě nehazardovala se zdravím mého mrňouska

ten posední příspěvek byl ironický - tenroztlemený xichtík totiž znamená, že se směju 😉
je to jen vzdání se naprostě zabedněnosti a neochotě přiznat si, že prostě vědomě posunujete svému dítěti startovní čáru do horšího pole - to že nakonec doběhne líp a nebo děti těch, co se snaží žít zdravě, stejně taky zakopnou, je druhá věc ...ale já se snažím mému dítěti maximálně start usnadnit - tose o vás nedá ani v nejmenším říci

aponchie
8. led 2009

ja bych to zhrnula asi tak,ze v tehotenstvi je nejhorsi kourit ,fetovat a chlastat .. 🙂 jsou i jine horsi veci,ale u techto je to nejhorsi

aponchie
8. led 2009

navic je znamo ,ze u deti priklady tahnou takze i pokud nekdo planuje po kojeni zacit znova je to jeho vec jasne,ale to dite to vidi a neni blbe ani v pul roce roce atd..to co vidi doma praktikuje pro svuj budouci zivot..ja se treba pasala vzdy,ale znam prave mamky,ktere venku vidis a reknes no krasne uzasne vystajlovane mamky a ty by prece kdyz jsou tak prikladne vedome nic nedelali a pak je vidis jak jedou autem a deti skacou po sedackach v zadu a rodice se jeste chechtaji ta zena pak u me klesa moralne hodne a v podstate si s ni nemam co rict pac na okoli se prezentuje tak a za rohem dela uplnej opak a treba ani nevi.ze to nekdo vidi..to byl priklad nevim jak to lepe popsat..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru