Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

janinna11
25. led 2010

Liv dakujem z amile slova. Baby je to pravda, viem, ze to nie je lahke, ale silnejsia motivacia uz fakt nepride. Budem radi, ze sme konecne v tom a ze cakame mimi, kolko uplne zdravych zien, ktore nikdy nefajcili nemoze mat deti... A my by sme mali byt vdacne za to, ze nam to priroda dopriala prirodzenou cestou. Drzim vsetkym tehulkam palceky 🙂

vika34
27. led 2010

ahojte,myslela som podporu ako napísala janine miriam a nie reči o tom ,že ved fajči aj iné fajčia,totiž vždy ked som otvorila túto tému,písali nefajčiarky ako to strašne škodí bábätku,som presvedčená,že to vedia všetky a myslím,že nefajčiarky bohužiaľ nevedia nijako svojimi skúsenosťami napomôcť k tomu ,aby iné prestali fajčiť .Ináč som to nemyslela zle samozrejme že to škodí,ani ja som nefajčila ,ked som čakala Viku,ale je pravda,že mi to hrozne smrdelo a nechutilo mi/na moje šťastie/,takže som sa nemusela nijako obmedzovať

xpetka1x
27. led 2010

ja som tiez prestala ked mi doky potvrdil vsetko..ze je male tam kde ma byt a ze mi pekne bije srdiecko...potom som malachut na cigu tak som si sla zapalit a som si dva krat potiahla a vyhodila som cigu z okna aj ostatne cigy ze koniec bo som si tiez kazdym potiahnutim predstavovala ako to mojmu malinkemu skodi a aka som sprosta..od vtedy uz nefajcim a to som fajcila 10 aj 20 denne ako kedy ...tak teraz som strasne hrda na seba a vobec mi to nechyba a pravdu povediac xcela som s tym prestat uz davnejsie bo som mala strach aby som neochorela no ale pomohlo len mimi koli nen´mu vsetko... 🙂 tak baby fajcosky drzkam palce ja viem ze to je tazke ja som si to tiez nevedela predstavit rano kava ciga no a ide to aj bez toho..dam si cajik a rozok 🙂

tea333
29. led 2010

Ked Vas neprinuti prestat pomyslenie na mimi v brusku, tak si mozte kazdy vecer nejako ospravedlnit Vasu hlupost a kludne si hladkat svedomie "vedeckymi" dokazmi o tom, ze to vlastne neskodi,alebo ze nemozte prestat LEN TAK...to si musite velmi dlho nahovarat,aby ste tomu verili..
Za vsetky tieto vase ospravedlnenia moze Vasa zavislost a obycajna cigareta, kus miesaneho nekvalitneho tabaku v papieriku, to len aby ste vedeli vysvetlit svojim detom preco ste ich ohrozili..

Moji rodicia fajcili az do 35-ky, kazili tym vzduch mne aj bratom, ktovie ci aj ja som nebola zavisla ked som sa narodila, k cigaretam ma to tahalo odmalicka, zacala som postupne fajcit asi v 12 rokoch..skusala som, skusala, od 14 som tuhy fajciar..nie som z osady ani zlych socialnych podmienok..
prestala som zo dna na den.. pretoze nechcem ublizovat buducemu manzelovi a nasmu babatku..

prajem aj Vasim detom takych dobrych rodicov ako som mala ja!!

janinna11
29. led 2010

Mila Miriam, ked tu budes, pisni mi aj IP, chcem vediet, ako si na tom, dufam, ze sa drzis a nefajcis a male je v poriadku🙂

monaberuska1
29. led 2010

teaa pekne napsane 🙂 😉

barique27
29. led 2010

Já jsem na tom jako Groka, kouřila jsem tak 10 cigaret denne. Začali jsme se snažit na začátku tohoto roku a já si říkala, že bych měla přestat kouřit, ale na druhou stranu, že to může trvat několik měsíců než otěhotním. Ha ha, včera jsem si udělala test a je pozitivní, takže se nám to podařilo hned na poprvé. Byla jsem v šoku, taky jsem si šla "naposledy" zapálit a v půlce jsem to vyhodila.
Je to teda zatím den, co nekouřím, ale říkám si, když jsem nikdy nedokázala přestat kvůli sobě, udělám to přece kvůli tomu malému u mně v bříše.

monaberuska1
29. led 2010

barigue, tedá v prvé řadě moc moc gratuluji, už jsi byla u doktora?? 😉 🙂 to je paráda 🙂jojo já nikdy nepřestala kouřit až když sem otěhotnela s malou proste sem nemohla kourit nechtela sme to smrdelo mi to 😀 😝 🙂 takze parada pak po porodu jsme kojila jeste 10 mesicu a v pohode a najendou sme prestala kojit azapalila sme si asi po mesici co jsme prestala, a bla sem na sebe nastvana ☹ a ted jsme othotnela podruhe a nekourim nechutna mi to 🙂ale nechci uz zacit, proste to nechci uz v puse 😀 😀

mufinka1
31. led 2010

ja prestala kourit 23.6.2007 presne v den, kdyz jsem na tehu testu objevila 2 carecky. Kourila jsem cca od 16ti let a vzdycky kdyz jsem zkousela prestat tak mi chybela motivace ( manzel byt taky kurak) ale ten den co jsem zjistila, ze jsem tehotna jsem si chtela jeste dat alespon posledni cigaretu ke kafi a tak maximalne 2x jsem potahla a dala to manzovi, proste jsem si neumela predstavit, ze bych tomu malemu tvorecku mela nejak skodit. Manza prestal par mesicu po me aby se mala nenarodila do kuracke rodiny 😀 , no a ted cekame druhe mimi, cigaret jsme se od te doby ani jeden nedotkli, i kdyz netvrdim, ze obcas nebyla chut...Ale kvuli detem to proste clovek udela 😉

barique27
31. led 2010

monaberuska1 jeste jsem nebyla, chci se objednat zitra, snad me co nejdrive vezmou. Vcera jsem byla hrozne unavena a dnes me odpoledne hrozne bolelo bricho, citila jsem takovy divny tlak mezi zebry jakoby. Tak chci k doktorovi co nejdrive, bojim se, aby vsechno bylo v poradku. Jinak jsem si teda vcera zapalila, protoze jsem 2 dny nebyla na velke :-] a vykourila jsem jen pulku. motala se mi hlava, ale jinak mi to chutnalo. je pravda, ze porad neverim tomu, ze se to povedlo tak rychle, tak doufam, ze az mi doktor tehu potvrdi, donuti me to prestat uplne.
Kamaradka kourila 40 denne a pak zjistila, ze je tehotna a doktor ji rekl, ze nesmi prestat uplne kourit, at to omezi tak na 4 denne. Kourila pres tehotenstvi i kdyz kojila u obou deti a jsou zdrave.

poki10
8. únor 2010

baby, ja nehovorim, ze fajcenie v tehotenstve podporujem, ale bohuzial, vycitam si to, obcas si zapalim aj ja. neospravedlnuje ma to, ale bohuzial, moja situacia je taka aka je. co sa tyka fajcenia, takisto som pocula o tom, ze je lepsie prestat postupne ako hned. moja mam robi na novorodeneckom a hovori, ze deti mamiciek, ktore v tehu fajcili su strasne zle a su to mali zavislaci. matka ho pride nakojit a je po probleme, lebo dieta dostane svoju davku nikotinu, na ktoru je zvyknute. a co sa tyka drogovo zavislych matiek, teraz nehovorim o fajceni, tak take matky svoje deti ani nedostanu, zobere im ho socialka a dietatu postupne znizuju davky, pretoze by bol pre neho sok, keby zrazu nedostalo drogu, ktoru potrebuje.ako je to v tehu a co je lepsie, ci prestat hned, alebo postupne, to neviem.

veva1
8. únor 2010

asi je najpodstatnejsie hlavne prestat,ci uz naraz alebo postupne 😉 drzim vam vsetkym palce aby ste to dokazali

verusa22
11. únor 2010

Ahoj holky cekatelky a maminy
Je to docela zajimave vas cist. Kdyz matka kouri zabiji sve dite?? To jsem jeste neslysela teda . Myslim si, ze je kazdeho vec zda kouri. Kazdy ma svuj nazor.
Ja osobne jsem v tehu kourila denne jednu cigaretu. A Moje dite??? Je zdrave!!!!!!!!

zuziq
11. únor 2010

Ja som byvaly fajciar a doteraz nechapem, preco som vlastne tak dlho a vela fajcila.. Je to hnusny zlozvyk a kazdy, kto hovori o tom, ze to nie je skodlive pre neho a pre dieta, klame a ospravedlnujem sam seba! A nic v zlopm, ale analyzovat po par mesiacoch ci fajcenie ovplyvnilo zdravie dietata je trosku priskoro... Alergie a ine zdravotne problemy sa mozu prejavit aj neskor.... Samozrejme je to kazdeho osobna vec. Mozno prave preto, ze som si tym sama presla a viem ze sa s tym da prestat mam teraz tak negativny postoj k cigaretam...

zoozkha
11. únor 2010

verusa, nič v zlom, ale to sa tá jedna denne nedala odpusiť? 😕
každopádne držím palce všetkým Vám, ktoré robia všetko preto, aby sa tohto zlozvyku zbavili aspoň počas tehotenstva.. 😉

jajiik
11. únor 2010

Ahoj holčiny,
prosím mám na Vás otázku. Kolik kg jste přibraly v těhu, když jste přestaly kouřit?

verusa22
11. únor 2010

zoozkha¨ja myslim ze je moje vec zda kourim jednu nebo dvacet cigaret denne...
je to na kazdym zda bude kourit nebo ne... a pokud ma nekdo problem a je proti koureniat nekouri... ale neodsuzuje druhe...

zoozkha
11. únor 2010

verusa, ja Ťa v žiadnom prípade neodsudzujem.. nepísala som s úmyslom "prudiť"..nato mám dosť vlastných chýb.. ;) naopak si myslím, že by si určite dokázala vzdať sa tej jednej..;)

lenka.22
11. únor 2010

verusa troska ta poopravim - tvoje dieta sa zatial javi zdrave. nasledky fajcenia matky v tehotenstve sa prejavuju az ovela neskor ako v tretom mesiaci zivota dietata.... ked tvoje dieta nedajboze raz bude trpiet na astmu, alebo bude mavat caste zapaly pluc, priedusiek, problemy s dychavicnostou a pod, potom nerozmyslaj ze preco to asi tak ma.. uistujem ta, ze to nebude ani zo zleho vzduchu, ani dedicne, ani z oslabenej imunity, bude to z tvojej dennej cigaretky. i ked je v podstate jedno ci si fajcila v tehu alebo nie, lebo kym sa telo fajciara vycicti od cigariet, trva to niekolko rokov, teda prestat fajcit by zena musela niekolko rokov pred otehotnenim.

verusa22
12. únor 2010

Lenko kazdy ma na koureni v tehu svuj nazor a kazdy si taky v tehu muze delat co chce. Jelikoz je to jeho zivot, jeho dite a jeho zdravi. Ty zastavas nazor: nekourit. Vsak nekur nikdo to po tobe nechce, ale ani po tobe nikdo nechce, aby jsi nekoho opravolala a mluvila mu do toho co delal se s SVYM telem behem tehu.
Jeste jedna vec. Proc kdyz je tohle konik. Cz sem chodi konikovky. sk ???
No nic matky cekatelky a maminy. Tohle tema je tak akorat na nasrani. Mejte se tu pekne odchazim z tehle diskuse. Zdarec

zoozkha
12. únor 2010

😝

sabiatko
12. únor 2010

veru, veru, fajcenie so sebou nesie nasledky, to je dokazane. a ako fyziologicke, tak aj psychicke, kedze fajcenie sposobuje zavislost a cez telo maminy sa vsetok humus dostava aj k babatku. nikoho tu neodsudzujem, viem, ze zavislost je velmi tazka vec, ci uz s fajcenim alebo inymi vecami, len mi pride nespravne tvrdit, ze fajcenie neublizuje babatku len preto, ze sa ho nevie mamina zbavit.

no este k poznamke, preco sem chodia konikovky.sk... pri zakladani temy si zakladatel urci, ci chce, aby sa tema zobrazovala aj na druhom konikovi (sk/cz). ocividne si to zakladatelka temy takto zvolila, preto to tak je.

ivankova
12. únor 2010

ja som taktiez fajciarka a mam dve deti 🙂 ale ani jedno tehotenstvo som ,,neprefajcila,, bolo to preto ze v tehotenstve som bola doslova alergicka na cigarety a dym s nich takze som prestala a nefajcila som ani pocas kojenia no bohuzial potom ma to chytilo znova ☹ viem ze nikotin sa z tela vylucuje strasne dlho a malo to vplyv aj na moje deti ale tym ze som prestala som sa znazila aspon trosku to zmiernit.tiez som sa bala toho co sa moze dietatku stat ako nizka porodna hmotnost,predcasny porod,abstatky dietatka proste sa mi to nezdalo vhodne aby to moje dieta zazivalo.Ale ked niekto v tehotenstve fajci tak nech si fajci je to jeho vec...

kokina
autor
12. únor 2010

Nazdar maminy, když jsem zakládala toto téma, bylo to pro to, že jsem potřebovala vědět jak jsou na tom ostatní maminky kuřačky a jak s tím bojují.Protože jako kuřačka jsem si tím prošla a nebylo to pro mě vůbec jednoduché.Spíš mě zajímal názor kuřaček, než těch, který nás sem přišly moralizovat
☹ Ano souhlasím,že je to špatný. Ale to ví, každá z nás.
A ted ke mě, díky bohu mám zdravé dítě. Malé jsou už dva roky a musím říct, že je zdravá. ještě ani jednou nestonala.Porodní váhu jsme měly ok. Apgar 10/10/10.

lenka.22
12. únor 2010

verusa co si zakomplexovana. ved je uplne jedno ci ti napise slovak, cech, ind, alebo mimozemstan. kazdy v podstate napise to iste, fajci si kolko chces, ale pre dieta je naj ked aspon v tehu a pri kojeni prestanes.
a v tomto storoci robit rozdiely medzi ludmi pre farbu pleti, alebo narodnost je divne...

verusa22
12. únor 2010

Lenko nemam slov!!!! Jsi vulgarni!! To co jsi mi napsala do IP je fakt hnus. Si jako myslis, ze kourim v byte??? Jsi hloupa.

Holky mejte se tu.

lenka.22
12. únor 2010

Hlupost je velmi diskutabilna. Niekomu moze pripadat hlupy ten, kto si napr. mysli ze fajcenie v tehu je uplne normalne, v pohode a neskodi babu a inemu moze pripadat hlupy ten, kto v 21. storoci rozlisuje ludi na zaklade narodnosti...
A uprimne, je mi jedno ci fajcis v byte alebo nie. Pozastavujem sa len nad sposobom ako prezentujes fajcenie v tehu. ako nieco uplne normalne a v pohode.... to mi pripada hlupe

tatita
12. únor 2010

kokina tak som si tu študovala cely den...
ja som v piatom mesiaci a nedokážem prestať fajčiť.. takže chapem kokinu..
je to každeho osobna vec..nepotrebujeme moralizovať
mam skoro 8 ročneho syna,ktorý je chvalabohu zdravy fajčenie nezanechalo nanom žiadne nasledky, klop klop klop
takže sa tu nemoralizujte..ale radšej podporte jedna druhu,ved sme ludia 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

lenka.22
12. únor 2010

ved aj to je podpora, povedat neboj, zvladnes to, nepotrebujes cigaretu, dieta kt. nosis pod srdcom ich nepotrebuje... ako inak podporit? povedat ano, mas pravdu, cigaretka, dve pocas tehu zase niesu az taky problem... kludne si daj! ved to je blbost. kazdy si musi premysliet sam, aky zaklad da dietatu, ja som pracovala na novorodeneckom s chorymi detmi, takze viem co dokazu spravit cigarety, drogy a alkohol pocas tehu. a prave v tom case, ked som to videla, som prestala fajcit. kazdy potrebuje nejake nakopnutie, aby sa vzdal cigariet a inych drog aspon pocas tehu a kojenia. a ked uz matku nenakopne dieta kt. nosi v sebe, tak neni o com...

verusa22
12. únor 2010

Lenko vzpamatuj se! Nerekla jsem, ze je to normalni kouritv tehu!!! Rekla jsem, ze to je kazdyho vec. Bez poucovat nekoho jinyho. Myslim, ze tu jsou holky co chteli poradit a podelit se. A ne, aby jako ty, hned je napadal !! Jsi k smichu 🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru