Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dela
19. čer 2008

Bianca,chystám se, když budou bolesti k nevydržení,říci si o epidurál.Myslíš že si o něho říkat raději teda nemám,když kouřím?

bianca
19. čer 2008

dela nie je to kontraindikacia.Epiduralka je pri plnom vedomi ale dr.sa ta na to urcite opyta.Nema cenu klamat lebo aj tak to zistia.Fajcit v tehu nie je spravne a ja s tym riadne bojujem,ale myslim ze su daleko horsie veci ako ciga

jitdan
19. čer 2008

bianca: naprosto s Tebou ve všem souhlasím, ale jak to ten Dr. může poznat? 😉

jitdan
19. čer 2008

petule.h: vidím, že máš malého Tomáška a tak to mělo i dobrý konec...Uf. Držím palečky při Lukáškovi!!!!!!

bianca
19. čer 2008

jit no staci ze ti da na prst pulzak a zmeria ti saturaciu kyslika v krvi 😉

dela
19. čer 2008

A když tam budu mít toho kyslíku málo,tak poznají že kouřím?

diddi
19. čer 2008

nechapem, preco to musia lekari takto vysetrovat, preco sa im to jednoducho nepovie...ved to nie je hanba - fyzicka...dusevna bohuzial ano

dela
19. čer 2008

To je právě ono víš diddi.Já osobně jsem slabá,nepřestala jsem,mám výčitky a stydím se za to.To říkám na rovinu.Proto to v tý porodnici neřeknu.Hlavně i k vůli manžel.,moc bych ho sklamala a to já nedopustím.Bianca a ty jsi taky kouřila nebo kouříš v těhu?Já furt nevěřím že se na to v porodnici ptají k vůli narkoze,myslím si že se ptají k vůli tomu kojení.Nevím,třeba se mýlím.

lendych
20. čer 2008

ahoj holky, vím že nejste zvědavé na náké kárání...
Ale má kouřící kamáradka porodila o měsíc dříve, měla náké problémy po císaři a nekojí a hlavně ...kouří dál i s manželem ☹

bianca
20. čer 2008

dela no u fajciarov je saturacia nizsia

jitdan
20. čer 2008

Bianca: sorry, ale co je to ta saturacia? ☹

jitdan
20. čer 2008

lendych: a ona to nepřiznala, že kouří? Komplikací po císaři bývá hodně......Nemuselo to být z toho, ne? No, hlavně, že je miminko zdravé!! Uf.
To, že nekojí je škoda. Ale mnoho mamin buď kojit nechce nebo to prostě nejde...... A to se nedá nic dělat...Je ale pravda, že kuřačky kojí kratší dobu.....Jak to bylo u ní?

zanettt
20. čer 2008

ahojik holky koukam ze tu probirate koureni v tehu... ja to zvladla na jednicku hned jak jsem uvidela ty dve carecky tak jsem s tim sekla mam pevnou vuli 🙂 a to jsem to drive zkousela nekolikrat!!!a neslo to 😉 no jinak jsem se chtela zeptat jestli jste nektera nebyla v prvnim trimestru na screnningu??? nevim totiz do ceho jdu jsem obednana na 16.7. tak bych se chtela zeptat jak to probiha??

evamik
20. čer 2008

Žanet, já jdu na screening 14. 7., ale vím, že je to podrobné utz vyšetření (jakoby prosvícení některých částí plodu) a odběr krve. Mám s sebou vzít i moč, ale to nevím, jestli souvisí se screeningem...

jitdan
20. čer 2008

je to normální - podrobnější UTZ.......Není se čeho bát 😉

lukin
20. čer 2008

ivana: Super odkaz 🙂 Doufám, že si to ta, která to chce zatajit (zapomněla jsem), přečte a nakonec to oznámí.

pinco
22. čer 2008

hej, dela... Ak este nesla rodit... Ale ona je asi beznadejny pripad (co sa tohto tyka). Lebo ako posledne pise, tak ona stale neveri, ze sa to pytaju kvoli narkoze... 😒 Na jednej strane chapem, ze sa za to hanbi, ale na druhej strane - tu nema hanba ziadne miesto. Ved ze vraj sa to da aj tak zistit, ako tu niekto pisal. A to by bola potom asi vacsia hanba. A vobec... Co ine vsetko ludia robia.. Ved manzel pri nej cely cas nebude, tak ja fakt neviem...
ale nech sa rozhodne sama.

alessa
22. čer 2008

pekny dnik maminkam, aj maminkam cakatelkam 🙂 no s fajcenim v tehu sa da bojovat mnohymi sposobmi. ja som si dlho nevedela dat rady, ked som si nezapalila cigu tak mi jednoducho netravilo a v prvom trimestri mi to dokonca pomahalo pri nevolnostiach (predtym som tahala skoro krabicku denne), tak som to po // obmedzila na jednu vecernu pri prechadzke 🤐 no uplne prestat mi pomohla az rada jednej maminy-cakatelky. Vraj si mam predstavit ze vdaka mojmu zlozvyku ma babo okolo seba nie plodovu vodu ale kudole dymu..odvtedy som sa cigy ani nechytila 🙂 🙂 🙂

dara9402
23. čer 2008

no kocky chcem sa s vami podelit o to ako sa mne podarilo prestat, prakticky do toho 8tt som fajcila tak 3 - 5 najslabasich denne, ale pri prehliadke u doki doki na uvz nevidela ziadnu akciu plodu tak ma poslala do nemocky, tam na velkom uvz akciu objavili ale rovnako objavili aj hematom coz automaticky znamenalo hospitalizaciu s naordinovanym absolutnym pokojom na lozku tym padom to bolo o na wc a do postele najest sa a do postel ziaden pohyb navyse a toto trvalo viac ako tyzden a kedze som sa nemohla z oddelenia ani pohnut nemohla som ani fajcit a tak niako som to zvladna a uz nefajcim vobec a po pravde mi to ani nechyba, smrdiet mi to nesmrdi ale ze by ma niako karalo tak to nie. takze asi takto to bolo so mnou, bolo to svojim sposobom dost krute ale tesim sa ze som prestala.

tesoro
23. čer 2008

takze mozno ma tu po mojom prispevku ukamenuju ale nedami nepodelit sa. Pocas celeho tehu som fajcila, pred som fajcila 13 rokov kazdy den.............Mala som obrovske vycitky hlavne preto , lebo pred mojim tehu som tehule fajciace odsudzovala, ale neako sa mi nedarilo prostwe ciga mi velmi chutila a chuti. Ja osobne co poznam baby fajciarky, pravidelne 15-20 kazdy den - prestali fajcit iba tie ktorym bolo z toho spatne a ostatne fajcili kazda ci uz potajomky, alebo verejne.
Nechcem hovorit o tom ze fajcenie je zdrave, ale radikalne reci /nefajciarov/ o tom ako babo plave v dyme a podobne su prehnane. Pri beznom fajceni pocas tehu 5-10 cigariet dievcata dym, decht a spaliny ostavaju u vas na plucach a do krvy sa dostava jedine nikotin , ktory samotny nie je tak skodlivy v urcitych davkach. /obrovske mnozstvo nikotinu sa nachadza dokonca aj paradajkach..../Statistiky poukazali pri dennom fajceni v rozpeti 10-20 cigariet mensiu porodnu hmotnost o cca do 7 deka a ine ´boli zanedbatelne.
Ja som porodila na cas, zdrave babo, kojila som 11 mesiacov, dcera chodi 10 mesiacov do skolky a nebola ani raz chora.

jitdan
23. čer 2008

tesoro: moc děkuji za tvůj příspěvek. Je to úplně něco jiného než jsme tady zvyklé. Žádné navážení do druhé a naopak i nějaké to uklidnění. Někomu prostě přestat jde a někomu ne........ Moc Ti gratuluji k zdravému dítěti a přeji nadále hodně štěstí.
Naposled jsme tady řešily, jestli to kuřačky v nemocnici hlásily? Ty jsi jim to nahlásila?

jaja257
23. čer 2008

Tak ja som si dnes veru tiez zapalila a nie jednu. Bola som taka rozculena z prace, ze bud by som skoncila na pohotovosti s infarktom a zrutenim sa alebo som si mohla este zapalit. vybrala som simensie zlo. Aj ked moj manzel a svokrovci o fajceni vvedia, nikto mi to nezakazuje ani ma nekritizuje.
tesoro: vdaka, konecne niekto, kto len nestrasi a povie aj nieco ine ako to, ze babo plava v plyne, pretoze babo plava v plodovej vode a plyny sa knemu nedostanu. A podla mojich zistení fajceni 3-5 cigariet pri tazkych fajciarkach, ktore nemaju silnu volnu nie je zas az take strasne.
A niekedy sa pytam, co ak pracujem v prostredi ktore ma velku psychicku zataz a previdelne stresove situacie(6 hodin denne) som ucitelka, nie je to horsie ako jedna cigareta na ukludnenie?

bianca
23. čer 2008

tes parada.Konecne tu pises o tom o com tato tema je

tesoro
23. čer 2008

co sa tyka info pre Dr., ja samo som mu hovorila ze neviem co ze ci si mam kupit naplaste a ako sa mi o tom sniva, ze nedokazem prestat a tak. Na naplastiach sa zasmial a vtedy mi povedal o tom nikotine a ze pri naplastiach by som asi "slepla" niekolko nasobnu davku nikotinu a tak som fajcila sice uz nie z depkami ale nahnevana na seba ze to proste nejde! A najviac na to ,ze raz som uz nefajcila 5 mesiacov a nebola som tehotna a asi aj preto , lebo som si myslela aka obrovska zmena bude tehu a ako ma to zmeni a pod. , ale nic take sa nedostavilo akurat to ze mi bolo dost blbo ale ciga mi chutila. Samozrejme obmedzene a pred kazdou cigou som sa opytala nevymyslas naozaj mas uz chut. Takze tak. Ale v nemocnici sa ma nik nepytal na fajcenie. Mne operovalo oblicku tam sa ma nepytali nic, stitnu tam som vyplnala neaky dotaznik a bolo to tam sa mi zda.
A v roku 2004 pred tou stitnou ukazoval lekar moje RTG studakopm ako vyzeraju cistwe pluca, takze dakujem svojej regeneracnej schopnosti svojho organizmu.
😎 😀 😎 😀 😎 😀 😎 😀 😎 😎 😀 😎 😀 😎 😀 😎 😀 😎 😀 😎 😀

jitdan
23. čer 2008

😎 😅 😀

jaja257
23. čer 2008

tesoro: s tym nikotinom v paradajkach to myslis vazne? ak ano v tom pripade moje dieta bude tazky zavislak na nikotine, pretoze mi nechuti nic len paradajky 🙂

alessa
23. čer 2008

tes-ak si brala moj prispevok ako karanie a navazanie sa do fajciarok, prepac, nebolo to tak myslene...proste kazda mame inak pevnu volu a niektorym sa podari prestat a niektorym nie...neodsudzujem maminy-fajciarky, je to rozhodnutie kazdej z nas...chcela som len poradit...

emogeon
23. čer 2008

jaja v paradajakch nie je ziadny nikotin predsa...

dela
24. čer 2008

Milá pinko.co tady o mě píšeš?O nějakém beznadějném případu?Ty mě znáš?Co si to vůbec dovolujeješ?Víš co?Radim ti ,vystřel odsud a nech nás tady být.Jsi chytrá až do pr....!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru