Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aureliaaa
26. lis 2008

Petua. Máš pravdu, že péče o nemocné rakovinou plic je nákladná a platí ji i nekřáci v systému všeobecného zdravotního pojištění. V tom případě bych ovšem odmítla hradit z veřejného zdravotnictví všechny obézní lidi jejich srdečn, mozkovéí či cholesterolové problémy o kloubech a pohybovém aparátu vůbec nemluvě. Odmítám přispívat na léčení alkoholiků a fťáků. A když zajdu ad absurdum taky sportovcům. I ti si v životě mohli vybrat jestli budou sportovat a zraňovat se. Taky nehodlám platit zdravotní pojištění na léčbu viníků dopravních nehod. Nepřipadají ti tvá slova v tomto kontextu poněkud mimo mísu. Pracující kuřák s rakovinou plic přispěl do onoho balíku veřejného pojištění nemalou částkou tudíš má právo na léčení jeho problému tak jako výše jmenovaní. Tvůj názoj je velmi sobecký a netolerantní.

sabuse1
26. lis 2008

aureliaaa: tak to sis naběhla🙂)) za chvilku se jistě dočteš, že sportování je zdravý a obézní lidi vlastně nemůžou za svojí obezitu, mají problém se štítnou žlázou a nic není tak hrozný provinění jako zapálit si cigaretu🙂

campi
26. lis 2008

aureliaaa: s petuou souhlasím, taky jsem sobecká a netolerantní.

campi
26. lis 2008

jinak jsi zaradila kuraky do skupiny, kam patri - mezi alkoholiky a fetaky.

Holky, kuracky, drzim palce, at se tohoto zlozvyku zbavite a nemusíte zamořovat organismus svého dítěte jedem.

aureliaaa
26. lis 2008

sebuse1: Víš, mě akorát strašně nadzvedávají ty přímočaré jednostranné posudky. Nic není jen černé nebo bílé. Ráda si o problému popřemýšlím a zkusím se na něj podívat z více stran a teprve si udělám názor. Tady to některé neumí, udělají soud a hotovo, tečka. Takhle to nejde dělat. nemyslíš? 🙂

sabuse1
26. lis 2008

aurelia: jo jo🙂 já sem sem zabrousila protože je to problém, který se mě taky týkal. Zvládla sem se s tím poprat, už nekouřím a zjistila jsem, že se to fakt dá vydržet. Lhala bych kdybych řekla, že nemám chuť, to asi bude trvat ještě dlouho, ale když si pak tu zapálenou cigaretu představím, zvedá se mi žaludek. A chtěla jsem jen dodat kuráž těm co jim pořád nejde přestat a místo toho pořád čtu jen jaký je to svinstvo apod...ano je to svinstvo, ale tuhle diskuzi založila holčina která potřebovala poradit s problémem...

jituskak
26. lis 2008

jen sem dám sv§j názor. ať si každej kouří jak chce a kolik chce, ale u sebe doma. v obýváku na záchodě na svojí zahradě. nevím, proč bychom my, co nekouříme měli trpět. vadilo mi to i dkyž jsem těhotná nebyla a teď... nemůžeme s manželem ani na večeři, protže je všude zahulený, v pizzerii, v restauraci, co to pomůžě, že mají nekuřácký stůl hned vedle kuřáckýho... byal jsem rok v anglii a tam kouří fakt HODNĚ lidí, ale vrestauraci je to zakázaný. dokonce to bylozakázaný na v průchodu jednoho nákupního centra, což byla normální součást ulice.

eliem
26. lis 2008

draha jituskak neviem co ty tu hladas,tuna si chceme pokecat,poradit a jedna druhu podrzat,skus sa obratit o pomoc inde,urcite ju aj ty potrebujes.co tak nabuduce sa tak nerozcertit skodi to dietatku,nezabudaj nato.bajbaj

missy97231
26. lis 2008

ahoj fajciarky, alebo byvale fajciarky pocas tehotenstva 😎 ja som fajciarka, a asi poriadna,,, 20denne. cez vikend som si robila test, a vyslo mi //, tak sa domnievam ze som tehotna. s fajcenim som neprestala, aj ked omedzila a krabicka mi vydrzi 2dni 😢 viem, je to smutne,,, ale proste ja si hovorim, ze prestanem fajcit, ale zakazdym si zapalim. a taktiez... nechcem dat znat v praci ze som asi tehotna, a to by poznali, keby som nefajcila...

sabuse1
26. lis 2008

missy: gratuluju k těhotenství🙂 uvidíš co ti řekne doktor, já myslím, že až uvidíš prcka na ultrazvuku donutí tě to přestat🙂 tohle je třeba velká motivace pro mě,když mám chuť na cigaretu, vybavím si prcka jak se mele a dělá kotrmelce a pak si představím jak se po každý cigaretě dusí a chuť mě přejde...co děláš za práci tam to nejde něják zakamuflovat?

petua
26. lis 2008

Aureliaaa:
Promiň, ale já než něco vypustim, tak o tom přemýšlim dost, takže si příště Ty unáhlený soudy nech Ty 😉.
Alkoholici a feťáci jsou jedna skupina s kuřákama - a přesně tyhle skupiny jsem měla na myslim. dáváš ale trochu dohromady hrušky s jablkama - aspoň já se do diskuse o tom, kdo si za obezitu může sám přežíráním a kdo jí má podmíněnou nějakým onemocněním, nepouštim. O tom tady přece vůbec neni řeč.
Možná by ses tak neunáhlovala Ty, kdybys měla možnost vidět takovej problém zblízka. Já pracuju na oddělení, kde jsou lidi ve vážných stavech, po těžkých autonehodách, po atakách vážných nemocí atd. atd. A je to hrozný, když tam přivezou mladýho, do tý doby absolutně zdravýho člověka po autonehodě, my pro něj uděláme první poslední, a stejně to nepřežije. A vedle něj leží na posteli alkoholik s prochlastanýma játrama, ledvinama, všim, na co si vzpomeneš, věnujeme se mu veškerá péče, protože samozřejmě na ní má právo jako každej jinej (a u nás stojí pobyt na lůžku desítky a desítky tisíc denně). Když přijde k sobě, tak je agresivní, napadá personál, protože má absťák. A rozdíl mezi těma dvěma? Ten první je oběť, ten druhej si za to může sám a zabírá místo někomu, kdo by si tu péči zasloužil mnohem víc.

Muj názor mi opravdu mimo mísu nepřijde, já když něco řikam, tak vim proč si to myslim a netaham si to z paty 😝

On nad tim člověk přemejšlí jinak, dokud tu péči taky nepotřebuje. Běž se ale podívat třeba na dětskou onkologii, na ty malý caparty, který jsou smrtelně nemocný a čekají na léčbu - a stává se, že se nedočkají, protože prostě nejsou peníze. Ty šly totiž někam jinam, na léčbu nějakýho takovýho alkoholika nebo kuřáka s rakovinou.

Já nechci nikomu svuj názor nutit, každej máme svuj, můžeš se mnou nesouhlasit, je to Tvoje právo - ale neřikej mi, že dělam soudy, aniž bych se nad tim nebo tim zamyslela.

missy97231
26. lis 2008

sabuse, dakujem. 😀 sedim v kancelarii, a s kolegyniami chodime fajcit cez den. takze ked sa vyhovorim, ze nejdem,,, tak si to domyslia raz dva. tiez sa na to spolieham, ze ked uvidim prcka, tak prestanem. pevne dufam. 😔

sabuse1
26. lis 2008

petua: a co takový dárci orgánů co dobrovolně riskujou životy rychlou jízdou na motorce? to mi připadá stejně nezodpovědný jako cokoliv jiného, pokud to náhodou přežijou, věnuje se jim taky maximální péče a taky si za to můžou sami...tohle se fakt nedá srovnávat, to je prostě případ od případu

sabuse1
26. lis 2008

tak to zkus uhrát na novoroční předsevzetí🙂 kolega si ho taky dal a přestal kouřit s přestihem už v prosinci, to by zas nebylo tak nápadný. Ale chápu to, já taky koukala na test a dokud mi to dr.nepotvrdil nevěřila sem tomu🙂

petua
26. lis 2008

A jinak holky, tady každou chvíli někdo vytahuje, že tahle diskuse je k něčemu jinýmu než k plameným projevům nás, který nekouří a kouření odsuzujou 😀 😀 - ale podívejte se na název, nejmenuje se to tu "Jak přestat kouřit" nebo "Pomozme si nekouřit" - jmenuje se "Kouření v těhotenství", takže to, že sem někdo napíše svuj názor na věc, tim rozhodně od tématu neodbočuje 😝

jituskak
26. lis 2008

eliem: vůbec se nijaknerozčiluju. jdou důležitější věci než diskuze. tak jako ostatní přidávají názory, tak i já. a věř, že ten kdo potřebuje pomoc, jste vy kuřačky, které připravujete miminku "zdravý" život. a to mluvím o kouření nejen v těhotenství.

petua
26. lis 2008

Sabuse1: Je to sice smutný a dost "morbidní", někdo mě možná bude chtít ukamenovat, ale takovej motorkář, když už je tak blbej, že riskuje a takhle na to doplatí, tak je aspoň ten dárce orgánů, víš - a většinou je darovat může, většinou jsou to mladý zdravý lidi. Člověk s rakovinou (nejenom plic samozřejmě, jakoukoliv), nemůže "darovat" vůbec nic. Toť fakta.

missy97231
26. lis 2008

sabuse, dnes som si teda v praci povedala, ze o vikendu, ked budem doma a nemusim sa pred nikym pretvarovat, tak to skusim 😎 ak sa podari celu sobotu a nedelu, tak v praci to nejak vymyslim. s tym novorocnym predsavzatim to tiez nie je spatny napad 😀 drz mi palce, nech vydrzim... pretoze ja fakt vazne chcem, ale este stale nie som tak silna, ako si bola napr. ty a vela ostatnych. 😉 😉 😉

missy97231
26. lis 2008

jituskak, to si sice pekne povedala, ze potrebujeme pomoc... ale tym svojim nazorom si "nam" moc nepomohla.

sabuse1
26. lis 2008

missy:taky sem nebyla silná a vím, že je to těžký a fakt mi nejvíc pomohlo vidět to mrně jak se mrská🙂 to mě fakt nakoplo a řekla sem si,že jemu zdraví prostě ničit nebudu. I když tady lidičky psali, že trvá 7 let než se tělo vyčistí, ale to už bohužel nezachráním tak se snažím aspoň takhle. Držím palečky, jestli opravdu chceš přestat tak to určitě zvládneš. Kolik tak kouříš denně?

missy97231
26. lis 2008

nez som videla // na teste, tak to bolo 20 denne. teraz tak max. 10 ☹ ja viem, este je to stale vela, ale proste ten cas v praci ide strasne pomaly, stresy, nervy a pod. zatial sa to inak neda...
ty si kolko fajcila denne, ked si prestala?

sabuse1
26. lis 2008

missy: už jsem zjistila, že nemá smysl nekuřákům odporovat, oni si prostě stojí za svým názorem - já jim ho neberu, ale nevysvětlíš jim proč si sem přišla🙂))

sabuse1
26. lis 2008

missy: dokud sem o tom nevěděla tak taky kolem 20ti, pak asi měsíc tak 3 denně. Pak sem začala krvácet a v nemocnici zjistili, že mám nízko placentu - je to dost častý v těhotenství, nevím jestli na to mělo vliv kouření, já sem si prostě vsugerovala, že jo a po návratu z nemocnice sem si nezapálila, ani po dobu pobytu tam samozřejmně

katka82
26. lis 2008

Missy:taky jsem měla strach jak to zvládnu a šlo to 😉 a dávala jsem denně10-15 cíg 😉 mysli hlavně na mimčo,na to aby bylo zdravé 🙂

sabuse1
26. lis 2008

missy: vezmi si do práce čokoládu a kdykoliv dostaneš chuť na cigaretu, dej si radši čokošku. Budeš to mít ještě horší v tom, že kouří ta kolegyně, moje nekouřila tak mě k tomu nikdo v práci nesváděl

missy97231
26. lis 2008

holky, tak vidim, ze ste to zvladli vy, tak preco aj ja nie 😉 len este musim vymysliet co v praci, aby si este ani nie dokim potvrdene tehotenstvo nevsimli v praci 😎

kejka
26. lis 2008

Petua - Alkoholici a feťáci jsou jedna skupina s kuřákama - a přesně tyhle skupiny jsem měla na myslim. dáváš ale trochu dohromady hrušky s jablkama - to jako myslíš vážně??????????????? 😕 😕 😕 😕
Jinak jsem kuřačka,doma nekouřím,moje dospělí děti jsou rozumné a nekouří a doufám,že můj malej taky kouřit nebude.Přestávám a zase začínám už pár let.Nejdýl jsem vydržela v těhotensvích,kojení a pak dva roky bez.
Teď si dám když to na mě přijde,ale snažím se to omezovat.Zkoušela jsem ze dne na den,ale prostě to nejde. 😖 😖 😖 No je fakt,že nechlastám,ani nefetuju. 🙂
Někdo holt kouří,někdo chlastá,někdo fetuje,někdo se zabije na motorce-nikdo není bez chyb a nikdy nevíš,co ti život uchystá.Můžeš mít třeba nervovej kolaps a skončit na práškách-antidepresivech,to budeš taky házet k feťákům?????? 😒
Souhlasím,že v těhu se kouřit nemá,pro miminko a další jeho vývoj je to fakt humus. 🤐 Tak se snažte holky.Držím palce.Nehulit. 🤐

campi
26. lis 2008

missy: nezlob se, ale to je pochybnej důvod, ze nemůžu přestat kouřit kvůli kolegyním. To budeš raději otravovat svoje dítě? Čím později s tím začneš, tím si budeš hůř odvykat. A mně stačilo, když jsem viděla na UTZ, jak zahejbalo jedno kafe z automatu ze srdíčkem mýho dítěte...

missy97231
26. lis 2008

campi, kafe z automatu nepijem 🙂 co sa tyka dovod ktory som uviedla...kolegyne, pre mna nie je pochybny.. jednoducho nechcem este prezradit, pokial to nebudem mat potvrdene dokim. ale ver mi, ze sa snazim... fajcim len v praci.

andykov
26. lis 2008

Ježíš holky, vy tady jedete extrémy, ale opravdu.. Kouření je nezdravý, miminku škodí a ani nezastávám názor, že když ženská před těhu kouřila hodně je lepší, když nepřestane ani v těhu, ale přece ty holky, co to prostě nezvládaj nebudu odsuzovat, i když se mi to vůbec nelíbí. Víte, že kolikrát vzduch, který dýcháte např.v Praze je mnohokrát horší než nějaká blbá cigareta, což teda neberu jako omluvu. Ale nebudu holky, kteří kouří házet do jednoho pytle s feťákama a alkoholikama, to je ten extrém, protož tihle lidi ani normální život nežijí, ty žijí jen svoji závislostí ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru