Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dela
22. kvě 2008

Já vím že tam se mnou manžel u toho sepisování nebude,ale mám strach,kdyby nedej bože mimču něco bylo,že mě před manželem řeknou,že to má z toho že jsem kouřila.Toho se bojím.Doufám že bude vše o.k.To kouření je moje jediná slabost,jinak celé těhotenství se snažím jíst zdravě,jím vitamíny.Třeba alkoholu jsem se nedotkla ani kapkou.jen to hnusný kouření.Tak nevím no jestli to přiznám.Ty to přiznáš?Nebojíš se?

lukin
22. kvě 2008

dela: Snad vše dopadne dobře, opravdu ti to moc přeju, ale zaráží mě jedna věc. Ještě nikdy jsem nepotkala vonícího kuřáka. Myslíš, že to fakt tvůj manžel neví? Nebo než přijde např. z práce, tak si měníš oblečení nebo jak? Osobně si myslím, že má alespoň tušení.

poletucha
22. kvě 2008

dela- a myslis,ze kdyby jak pises tomu mimcu opravdu neco bylo,tak ze vydrzis sama s tim pocitem viny? stejne by se to asi manzel potom dozvedel,ne? ja bych to teda radsi v nemocnici rekla 😔 jinak preju,at je miminko zdravy,chudinka za tvoji slabost nemuze 🤐

marcelapetrikova
22. kvě 2008

a holky už jste slyšeli o elektrocigaretách?já si ji chci koupit na netu je prej méně škodlivá

jana.1
22. kvě 2008

já bych vám ty cigára vyrazila od pusy a bylo by. třeba miminkům nic nebude, ale dáváte jim docela zabrat už teď. jak jim asi je, když jim vženete to svinstvo do krevního oběhu, netřeba rozebírat. na tomhle fakt není co řešit. k životu to nepotřebujete, tak nehulte a je to.

samotný mi bylo poslední rok dva z toho čím dál hůř.. žaludek, srdce a migrény skoro denně..a i když mi bylo šoufl, tak jsem si stejně zapálila a samozřejmě by bylo hned daleko hůř.. po 12 letech mi docházelo, že mi to začíná ubližovat a že končí sranda.. Těhotenství přišlo jak na zavolání, zjistila jsem to bohužel až po měsíci. Ale pak jsem s tím flákla ze dne na den. Jednak jsem chtěla už i předtím, bylo mi z toho šoufl, v těhotenství ještě víc, potom mi to začalo i smrdět a celkově vadit, ale hlavně se ve mně najednou postavila obrovská zeď, přes kterou jsem nešla - že nesmím ublížit malému tvorečkovi ve mně. Začala jsem cigaretu chápat jako něco životu nebezpečného a nepřípustného. A ač jsou i teď po víc než roce chvilky, kdy ve stresu bych si zapálila, tak už je to blbost začínat znovu, když se mi tak hezky povedlo přestat a nejsou to žádné neovladatelné stavy. Kuřákem člověk je klidně i několik let, možná napořád, to znamená, že si nesmí zapálit ani jen tak, protože do toho zas vlítne. Ale je dost lidí, co mají vůli a přestanou v půli krabičky.. jako můj táta i moje máma. Tak tu vůli mějte taky a hotovo. Miminko tím trápíte, sebe taky.. I vy musíte zůstat co nejdéle zdravé, protože už nežijete a nebudete žít jen pro sebe. Už aby ty cigára zakázali. Chemický smradlavý svinstvo.

http://www.nicorette.cz/index.php?id=proc_prestat
http://www.philipmorrisinternational.com/CZ/pag...

jana.1
22. kvě 2008

jo a hulila jsem jak tovární komín, aby bylo jasno

maruna75
22. kvě 2008

delo neboj mimís bude v pořádku 🙂 mojí ségře se v září narodil kluk 4325g a 53cm největší mímo v porodnici a kouřila úplně stejně jako před těhu vůbec se neomezovala a pak že kuřačkám se rodí malé děti 😉 jo a jinak je jí 35 let a kouří od 15. 😲

jamaja
22. kvě 2008

Ahojte chcem sa s vami podelit o moje trapenie s fajcenim. podstupili sme UO a ja uz od kedy sa to cele zacalo som akoze prestala fajcit.Teraz som uz v 9tt tehotna a mam s tym stale problem prestat, doma pred manzelom nefajcim vobec, lebo on mi za to nadava, v praci si este zapalim, lebo tam nevedia este o tehu.
Doma si zapalim len ked som sama. Vyfajcim tak do 5 denne, ale niekedy nefajcim vobec, tiez mam dost velky strach ci bude mimi v poriadku, ked sa narodi, dufam ze pride ten cas a mne to prestane chutit.
Moc Vam fajciarkam a samozrejme aj sebe drzim palce aby sa nam to podarilo, a ked sa to nepodari prestat, tak nech mame aspon krasne zdrave miminka.

emaso
22. kvě 2008

jamaja je mozne ze ten cas nepride,ja som mala chut cely cas,vobec som necitila odpor k cigaretam,no trapenie,ti poviem,akonahle som dokojila uz som v tom lietala zas ☹ ale zas v byte nedovolim fajcit NIKOMU,aj koli detom a aj mne to vadi,viem asi to znie cudne od fajciara ale je to tak 😒

petule.h
22. kvě 2008

jana1 + spol...co tady píšete negativní věci a snažíte se kritizovat, založte si jinou stránku a tam si pište třeba o kouření s ostatníma maminama co jsou tak strašně zodpovědné...Ono to není zrovna příjemné,ač to nemůžete pochopit a nemáme asi tu vůli jako vy..navíc ta stránka je pro nás, co s tím problém máme..my si za to neseme zodpovědnost a dobře to víme, takže nás nestresujte ještě víc...
Dela: neboj, dobře to dopadne.já určitě přiznám, že kouřím,, ten můj průměr 3 denně jsem už říkala minule a nikdo mě za to nijak nepeskoval..ani to tam nepsali, jelikož řekli, že 3 není tak hrozné...nejsi jediná ani poslední kdo kouří víc...
emaso: u nás doma taky nikdo nekouří,manžel přestal před 3 lety. jinak mě cigarety voní a i kdybych přestala, tak bych rozhodně kouření v hospodách nezakázala.
Já zase takové ty kuřáky co přestali a teď kážou nemám moc ráda..

emaso
22. kvě 2008

pet,inde mi to nevadi,len doma 😉 vies ja mam len trosken vycitky ze pri prvych dvoch som dokazala nefajcit a teraz ooops,nejde to tak akoby som chcela,to akoby som na to uz nemala sil ci co...

petule.h
22. kvě 2008

emaso, to já chápu, já doma taky bych nesnesla, kdyby si tady vykuřovala návštěva..a byt byl zahulenej, vadí mi i když smažím na oleji ten smrad a když jsem chodila ještě z manželem do hospůdky, tak jsem okamžitě prala hadry, to mi teda vadí...jinak já bych si ani nezapálila někde když jsem s dítětem na veřejnosti..ani těhotná...nesnáším, když jde matka s kočárem a hulí, to já bych se hanbou propadla..ale je to každého věc...jinak , ale když jdeme do restaurace, kde ob 3 stoly někdo hulí, tak to nehrotím....kdyby mi to vadilo zase až tolik, tak malej nevystrčí paty z domu.

jana.1
22. kvě 2008

petule, a co čekáš? 😅 fňukat si na rameni a vzájemně se podporovat, schovávat se před rodinou a doktorama jak malý děti je k čemu dobrý? vždyť je to až směšný. já vím moc dobře, co se má člověk v těhotenství v hlavě.. i když se nic moc neděje.. těhule se bojí, stresujou, mají strach. Je to fakt nápor 😉 vždyť píšu, že i já jsem měsíc nevěděla, že jsem těhu. Taky jsem měla výčitky. A taky bych toho dost udělala jinak (kouření zrovna v mém případě nebylo třeba řešit, ale měla jsem 2/3 těhu hodně stresu).
Jinak tohle téma je pro všechny, kdo se (dle názvu) chtějí vyjádřit ke kouření v těhotenství, ne pro nějakou elitní skupinku kuřáků 😉 Krom stálic se sem tam objeví někdo jako já, kdo to tu jinak absolutně nesleduje 😅 Jestli s tím chce někdo praštit, tak nějaké chlácholení nepomůže. Nemůžu se přece s váma mazat a jednat jak v rukavičkách.. 😅 😀 😉 (znám se 😉 ) Příčina stresu nejsem já, ale to cigáro 😉 Důležitý moment je to, že musíte chtít přestat, cigarety vám musej začít vnitřně vadit a dále je třeba to v zájmu miminka dotáhnout do konce. Mně cigára vadily, bylo mi z nich blbě (postupem času, původně mi voněly.. kdysi) a jak jsem zjistila, že jsem těhu, bylo přestat to nejmenší. Těhostenství na to pomáhá, vadí smrady, jídlo.. kde co.. Nevím, kde by byla moje vůle bez těhu.. 😒

petule.h
22. kvě 2008

Jana1: já nefňukám, já se jen snažím podpořit někoho jiného...nevím, proč bych měla do někoho šít, když bude někde psát něco, co mě není blízké?? Navíc já se neschovávám..u mě to okolo všichni vědí..3 cigarety nejsou takovej horor..to bych nesměla ani na ulici...Dela už za měsíc rodí, co jí to pomůže, že do stresů ji dostávají zrovna třeba tvoje příspěvky? Nikdo netvrdí, že je to dobré, ale už s tím asi nic nenapravíš měsíc před porodem..
Mě je zrovna v těhotenství dobře(obě), ani nevím, že jsem těhotná nerůst mi břicho, jedla bych tataráky,pila pivo, kouřila...prostě každý je jiný.taky jsem spoustu věcí musela ovládnout.ty jsi možná měla štěstí, že ti to přestalo chutnat samo, ale kde by jsi byla, kdyby né? to je otázka že? to je jedno, já tady nechci kázat nikomu nic, piš si co chceš, ale možná kázej někomu v okolí, kdo o to stojí...Ať si každý dělá co chce a nese si za to následky, ale jen on sám...

julik5
22. kvě 2008

myslím si, že není nic horšího než těhotná ženská s cigárem v ruce. Tato debata byla o tom jak přestat kouřit, ale naopak tu jedna druhou podporuje, že vlastně taky kouří 2,3,5 cigaret denně. Věty typu:"známá taky kouřila a má zdravé dítě" nebo " ta nekouřila a má nemocné dítě" jsou ubohé.Takže vlastně o nic nejde. Moje rada zní, pokud s tím chce někdo přestat, musí to udělat ze dne na den! A pokud vás nedonutí to mimčo co máte v sobě , tak vás asi nedonutí nic. Toť můj názor! Přeji vám, ať to zvládnete a máte zdravé děti. Ne každý má to štěstí! 😒

ketka
22. kvě 2008

Petule nezlob se na mě, ale pokud má někdo jinej názor než vy tak ho sem snad může napsat, ne? Já s váma taky nesoulasim, ale moralizovat tady nebudu, pže to stejnak nemá cenu.

Já byla před těhu hooooodně silnej kuřák, pak když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem s tím sekla ze dne na den, ne že by mi to přestalo chutnat, naopak, já toužila po cigaretě celý těhu a celý kojení, měla jsem na ní takovou chuť........ale kvůli malýmu mi stálo za to se plácnout přes ruce a nedat si. Když má člověk tak hodně velkou motivaci, tak se to přece vydržet dá....
Myslela jsem, že mi to vydrží i teď, když už nekojím, ale nevydržela jsem to a občas si k vínečku nebo ke kafi nebo večer když mám chuť dám. Nikdy bych ale nehulila u malýho a po cígu si jdu vždycky umýt ruce a vyčistit zuby, protože nechci aby to ze mě prcek cítil.....možná jsem magor 😅

Jo ale jeden příspěvek mě tady fakt dostal a to příspěvek maruny.....Maru, tím "a pak že se kuřačkám roděj malý děti" jsi chtěla říct co? Že je to jako ok, když někdo v těhu kouří, že jak všude píšou jak je to škodlivý jsou vlastně jenom kecy? A to že ségra kouří od 15 a je jí 35, tak to je teda fakt borka no......Táta mýho kámoše, kouří od 20 a je mu 50 a zrovna umírá na rakovinu plic, takže asi tak. Asi jsem hnusná, ale tenhle příspěvek mě fakt hlava nebere 😒

poletucha
22. kvě 2008

ketka -naprosto souhlasim 😎

petule.h
22. kvě 2008

Pište si už co chcete, já už se nebudu takových diskuzí účastnit, já o svém problému vím se všemi riziky a proto jsem si o něm chtěla taky popovídat s někým, kdo má stejný, možná horší problém a třeba někoho podpořit, ač je Vám to proti srsti..nicméně to tady nejde, protože na 2 , které se třeba odhodlali to sem napsat, se sesype 10 supů a ti jí akorát straší a píšou, jak je vlastně hrozná, že zabíjí a škodí svému dítěti...Proto tady nikdo nikomu nepomůže ani trochu psychicky, ale spíš mu uškodí...
Ketka. jo jsi dobrá, určitě jsi přestala kojit a tak si můžeš dovolit dát cígo... magor nejsi, ale za 2 roky to už dělat nebudeš...to je jedno...dělejte si co chcete...
já se už nebudu rozepisovat..Nebudu se určitě obhajovat, škodlivé to určitě je, jako spoustu jiných věcí při těhotenství, kojení...atd.. každá ať si to dělá po svém.
takže si tady pište , já už rozhodně žádný svůj nešvar nebudu tady nikde ventilovat...
Dela: už to nečti, zbytečně se tím budeš trápit, oni mají sice pravdu, ale rodíš za měsíc, s tím už nic nenaděláš, uvidíš, že bude vše ok a neboj...napiš když tak na IP adresu pokud si budeš chtít pokecat měj se

ketka
22. kvě 2008

Petule, ty si tu podporu ale vysvětluješ trošku jinak. Já myslim, že spousta holek vás tu podporuje, ale k tomu PŘESTAT. A na tom teda nevidim nic špatnýho.

Já bych vám a hlavně těm miminkům co v sobě máte přála, abyste dokázaly přestat, toť vše. Nakonec dělejte si co chcete, ale pak nechápu, proč sem píšete, jak jste z toho vystresovaný, že mimčům třeba něco kvůli cigárům bude. Za všechno co děláme, bysme měly být ochotný nést zodpovědnost.......

A já už tu taky končim, do takový tý diskuze, kde na sebe všichni akorát štěkaj a napadaj se jsem se nikdy netoužila dostat 😉 ....a tady to k tomu asi stejně dospěje 😅

Každopádně vám holky držim palce, abyste vy i mimča byly v pořádku 🙂

jana.1
22. kvě 2008

Takhle... já to všechno a všechny chápu.. to rejpání ale fakt nemá smysl, to beru. petul jseš dobrá, že kouříš tak málo, to už za to ani nestojí.. celkem bys mohla přestat úplně. Dela je před porodem, ale i tak to má smysl, kdyby přestala. Samozřejmě že ano, miminko se furt vyvíjí.. mozek teď hlavně.. cítí to... Podle toho jak mluví (přečetla jsem poslední 2 strany) jí v tom docela věřím 🙂 Já kouřila 12 let nebo možná 14? 😕 , znám ty chutě, tu závislost, ty blbý kecy, nekuřáky, popichování kuřáku se navzájem, popichování odnaučenými kuřáky, smrad i vůni, zapalování si ve stresu.. Já to píšu, jak to píšu právě proto, že tohle všechno vím. Já nepřestala ani když mi bylo z toho fakt blbě (už delší dobu před těhotenstvím), já nepřestala ani když jsem se o těhotenství začala snažit! My měli frekvence jednou za uherák, tak jsem to furt oddalovala 😠 Pak jsem byla měsíc těhotná, když jsem to zjistila.. Měla jsem výčitky jako prase, nadávala jsem si, bála jsem se, bylo mi to líto atd.. Známe všechny ty nervy v prvním trimestru. Strach apod.. Já měla velký strach i kvůli gyndaři debilovi. Později ve 2. trimestru zas kvůli stresu (rodina, škola, práce, srdce) Ale to patří jinam.. Znám ty šílené pocity v těhotenství. Na mě samotnou by při tom snažení, kdy mi už tak jako tak bylo z cigaret vyloženě mizerně, platilo akorát urazit mi to žváro od huby, protože já na to vůli neměla. Postupně přestávat nefunguje, musí se ze dne na den.

Pokud mám napsat, jak to bylo u mě, tak asi poslední 2 roky mi to začalo vadit. Já mívám migrény, občas arytmie (malé, neškodné). Po cigaretě jsem měla migrény hrozný, bylo mi špatně od žaludku a kolikrát i bušilo srdce. Já hulila v hospodě, při učení do školy, ale i v práci a to čím dál častěji. Prohulila jsem dost času. Už to bylo moc.. Cigarety mi přestaly chutnat, nevoněly mi.. Mě třeba bolela hlava, ale šla jsem si zapálit a samozřejmě jsem si rozjela řádnou migrénu. Tepalo mi ve spánku a pak až k páteři, bylo mi špatně (bez zvracení.. aspoň) a celkově jsem cítila, že mi to začíná ubližovat. A vážně... Začala jsem z těch cigaret i mít strach. Prostě tělo si řeklo samo. To byste poznaly, kdyby se ozvalo. Já si tu cigaretu prohlížela, někdy jsem jí i típla, ale nemohla jsem si pomoct. On je to i sociální návyk. Já to měla spojený s přestávkama, hospodou nebo s tlachacíma chvilkama s jinýma kuřákama. Kdo kouří, ten ví, jak se kuřáci dobře seznamujou a jaká jsou pohodová parta 😅 s plánováním toho těhu mi to vrtalo v hlavě víc a víc. To bylo jasné, že budu muset přestat. Děsila mě i doba po jakou kouřím. Že kouřím moc (+ - krabička denně). Takže já už byla pěkně nahlodlá pře těhotenstvím. Jak píšu.. začalo mi to bez pochyb ničit zdraví, nebylo mi dobře a začala jsem mít strach. Prostě jsem začala mít k cigaretám odpor, i když jsem furt hulila jak fabrika. Už jsem si chtěla koupit nicorette, četla si různé stránky (viz ty odkazy výše). Nikdy předtím jsem takhle neuvažovala, předsevzetí novoroční atd. jsem si taky nedávala. A trvalo to fakt dlouho.. ty poslední 2 roky se to stupňovalo, až jsem začala vědět, že s tím budu muset přestat (bez ohledu na těhu). Je jasné, že když jsem se pak o těhotenství dozvěděla, tak to bylo, jak když mě někdo vypne. Během chvíle ze mě byl nekuřák. Chutě se nějaký dostavovaly, ale daly se najednou zvládnout. To, co bylo předtím snad nemožné, šlo úplně hladce. Přestat jsem chtěla, ale nešlo mi to. S tím těhotenstvím tu jak mávnutím proutku bylo něco, co začalo úplně spolehlivě a snadno ovládat veškeré chutě a cukání rukou po krabičce. Jedno veliký NE. Zapálit si s miminkem v břiše bylo nepřípustné, přes to vlak nejel. Takhle jsem to měla já.
Tím chci říct, že až vám bude blbě, až poznáte, že už to překračuje hranice a jde do tuhého, začne vám to vadit, budete na tu cigaretu koukat a nebudete jí mít rádi, bude se vám protivit.., tak bez ohledu na to, zda se ovládáte nebo ne, jste na dobrý cestě přestat. Co to dělá s miminkem víte moc dobře.. tak já nevím.. zkuste jedině, až si zas zapálíte, to típnout, vzpomenout na miminko, nemít cigaretu rádi... Víc neporadím. Když je člověk závislej a navíc mu to furt chutná, tak to je těžký. To právě musí mít silnou vůli a konkrétně v těhotenství citít obrovskou zodpovědnost a chránit to miminko.. před sebou samotným.. to ale vy chápete.. Nechci stresovat. Já si uvědomuju, jak je to v těhotenství citlivý. Znám to. Tyhle rady jsou aspoň dobře myšlený. I když znějí ostře. Ale ono to po dobrém nejde. Odnaučený kuřák nemachruje. Šije záměrně, teď už to chápu. Dřív jsem se tomu smála a nevnímala to, kouřila jsem si samo klidně dál. A s těma hospodama to je to samý.. Sice budu kuřáky chápat a tolerovat, ale už jsem se přesunula do skupiny, která by kouření zakázala. I když jsem dřív taky mluvila jinak.. Za stresování v těhu považuju naprosto zbytečný probírání černý kroniky.. typu, viděly jste, co bylo dneska ve zprávách, v na vlastní oči apod.? Já když byla těhu, tak nebyl klid ani v reklamách.., upoutávkách, zprávách, filmech, seriálech.. Ano, žije na světě sígrů bezpočet, ale těhule nemusí vědět všechno 😉 Dále takový ty strašící drby o tom, co se stalo kamarádce apod. To těhuli moc nepřidá. S těma cigaretama je to někde jinde..
Migrény mám furt, ale minimálně (dřív skoro denně) a blbě už mi není vůbec a už nemám ten pocit, že mě něco ničí, že když budu ještě chvíli kouřit, tak se mi něco vážného stane...
Já vám holky přeju, ať se vám to podaří a přestanete. Zkuste si nezapálit, típněte to. Věřte si. Taky to zvládnete. Pokud budete chtít. Když vydržíte, tak už to není problém 😉 Jde to. A taky budete mít ze sebe radost a bude vám líp. A bude celkově líp, jako v téhle tabulce http://www.nicorette.cz/index.php?id=proc_prestat A miminku bude dobře 🙂 Choďte sem klidně dál 🙂 A když vám tady občas někdo dá studenou sprchu, tak to vítejte, je to pomoc.. A nestresujte se, však za chvíli nebudete vědět, kde vám hlava stojí (což spousta z vás podle počtu dětí v pase už ví 😀 )

lucka2601
22. kvě 2008

Ahojte baby ja som asi v 7tt uz nam dnes ukazovali ako nam bije srdiecko.Som fajciarka sice som obmedzila fajcim len pol cigi niekedy ani to nie ale asi tak 5 denne.TEHOTNA SOM NIKDY nebola mam 21rokov neviem co to obnasa,fajcit sa nema to je jasne ale ja nemam pevnu volu a asi ju mat ani nebudem obmedzit to dokazem ale prestat nie.Babetko chceme a moc ale proste to nejde.Keby aspon mi byva zle ze zvraciam ale nic len mam obcas zavrat ze nemozem stat musim si sadnut alebo ma obcas napne aby som to takto teda napisala ale inak nic.Mna proste musi nieco moc silno silne prinutit ako napr.je mi cige zle alebo boli ma po nej hlava a takto trpiet az pokym ma to neprinuti prestat.Co sa stane babetku ked fajcim?

dela
23. kvě 2008

Teda,jsem se sem dlouho nedostala a jak tak koukám,tak se nám to tady pěkně semlelo.Jsem tak trochu čekala že nás tady přepadne někdo chytrý a bude nám nadávat.Jano,ty si uvědom,že kdyby jsi neměla zdravotní problémy a kdyby ti kouření nezačalo vadit,tak kouříš do dnes.Měla jsi prostě štěstí v neštěstí.Bohužel mi co kouříme,žádný zdravotní problémy nemáme,proto je to pro nás těžké přestat.I když motivací mimčo je,to je pravda.Jenže jsme slabé.možná bysme potřebovaly taky nějaké migrény.Mimochodem,myslím že jsi taky trochu nezodpovědná,kouřila jsi i když jsi věděla,že v sobě za chvilku mimčo budeš mít,že se o to snažíte.Přestala jsi až když jsi byla těhotná a to ještě proto že ti bylo zle.Lucko,spousta nás tady nemá pevnou vůli,to ses myslím dočetla.A určitě bych ti poradila,kdybych věděla,jak s tím seknout,ale sama nevím.Sama kouřím,chutná mi to a to je nejhorší.Kdyby mi z toho bylo zle,tak nekouřím.Miminka snad budeme mít v pořádku.Modlím se za to.Myslím že jsou horší věci,jako je alkohol nebo vůbec drogy.Petule,ty se klidně vrat,tyhle stránky jsou pro nás,co s tím takhle bojujem a ne pro ty co jsou hrozně vychytralí a cigára by nám urazily od pusy.

jana.1
23. kvě 2008

Delo, mýlíš se, přestala jsem proto, že jsem čekala dítě.. to se ženským stává, že v těhotenství s tím fláknou. Pokud jde o to snažení, tak jsme spolu spali během 2 měsíců 2x, prvně jsem to hned za 3 dny dostala a poté jsme spolu spali až po měsíci a půl (ms se mezitím nedostavila a nedostavila se dodnes). Takže to znamená, že se nám dítě povedlo na první a jediný pokus. To jsem opravdu nečekala, přiznávám. Nemusíš mi říkat, že si mám uvědomit, že mi v podstatě pomohlo to, že mi z toho bylo blbě. To je snad jasné, to neříkáš přeci ty mě, ale já vám, ve všech příspěvcích to zdůrazňuju. Taky jsem to psát nemusela a mohla jsem tu jen tak trapně machrovat.. Mělo by z toho být jasné, že chápu, že když začalo bít tělo na poplach, tak mi to pomohlo k tomu s tím praštit. Psala jsem to proto, že ať je člověku blbě nebo ne, tak je vidět, jak to s tělem dokáže zamést. Dále jsem myslela, že z toho je jasné, že chápu kuřáky, nekuřáky, těhule, stres, strach atd. To jsem tam také psala. První příspěvky byly drsnější, to beru.. také vysvětluji proč.. totiž že v určité době by na mě samotnou opravdu platilo pouze, kdyby mi to někdo vyrazil od huby = slabá vůle.. to tedy chápu taky. Poslední příspěvek už byl jen vysvětlující, naprosto nekonfliktní. Prosím přečti si to ještě jednou bez emocí, nepíšu nic zlého, špatného ani nejsem natrvdlá jak bambus. Možná to tam napodruhé už uvidíš. Pište sem samozřejmě dál, to už jsem taky zmínila... 😉

jana.1
23. kvě 2008

A za těch 14 let jsem se nikdy nepokoušela přestat, byly období (dny - max. 2 měsíce), kdy jsem na cigaretu jen tak neměla chuť a nekouřila jsem. Ty poslední 2 roky jsem cítlia, že mi to začíná vadit a stupňovalo se to. Samozřejmě to neznamená, že mi bylo blbě furt, to rozhodně ne.. I teď bych byla schopná si zapálit, ale je to velmi snadno ovladatelné, takže nezapálím. Prvně jsem to začala omezovat, až když jsme plánovali mimi, někdy jsem se snažila víc, někdy míň.. úplně jsem to neutla, ale jak jsem psala.. snažli jsme se měsíc a půl od vysazení prášků a to jen 2x (jednou na začátku a na konci podruhé).. Fyzická závislost to nebyla.. a asi ani u vás není. Ta je jen u hodně silných kuřáků. Ale závislost to je a silná. To neovladatelné nutkání si zapálit, i když člověk chce přestat, se najednou úplně snadno dalo ovládnout při zjištění těhotenství. Najednou to chtění bylo jiné, už ne takový to já bych chtěla, ale teď mám zrovna takovou chuť... celá psychická závislost padla během fakt vteřin. Takhle nějak to funguje.. bohužel ne u každého... No zkuste to, má to cenu a budete mít radost, když to půjde... vzpomeňte na mimi a zkuste to típnout.. jak už jsem se snažila podrobně popsat výše, chtít přestat a nějak si to zhnusit.. no a když to nepůjde, tak se nestresujte. jde spíš o to to chtít a zkoušet.. i při kojení jsem četla, že do 5 cigaret pořád převažují pozitiva kojení. Tak přeju rychlý porody 😉 Já sem vlezla jen tak, debatu jsem fakt nečetla, číst nebudu a otravovat už taky ne, vy to stejně všechno víte 😉 🙂

jana.1
23. kvě 2008

Třeba když to začnete pitvat a všímat si, tak se u vás dostaví něco podobného a třeba vám to přestane chutnat a začne vadit.. proto jsem to psala tak podrobně.. celý ten proces.. ne proto, že mi bylo blbě, a z toho důvodu bla bla bla... 😉 Tak- a už sem nevlezu 😀 howgh 😉

evao26
23. kvě 2008

Ahoj holky, vžyť se nic neděje. Holky to myslejí dobře, ne zle. Mně se taky povedlo přestat. Jana to píše dobře, tak trochu jako návod.. opravdu je strašně důežité chtít přestat a k té cigaretě mít odpor. Obavy omiminko k tomu patří a stres i rozčílení v tomhle případě taky. Když někdo kouří, tak nemá rád zákazy, rozkazy a hlavně představu, že si nemůže zapálit. To se najednou ta potvůrka začne bránit. Musí se to brát v klidu a zkoušet to. Nezapálit si nebo nevykouřit celou cigaretu. A když začnou naskakovat dny bez cigarety, tak máte pak radost, jak vám to krásně jde a že to zvládáte a že i miminkům je lépe. Na stránkách Nicorette to mají popsané moc pěkně, nikam nikoho netlačí. Koukala jsem na ně taky, přidávám ještě odkaz.. http://www.nicorette.cz/index.php?id=kdy_a_jak_... Ale je prava, že když se má přestat, tak se musí najednou a pomůžou i ty nepříjemné řeči a tvrdá slova, protože vás nakopnou a onutí se zas zamyslet a časem na ně budete koukat úplně jinak. Hodně štěstí a o miminka se nebojte 🙂, ale kvůli nim se snažte 😉

evao26
23. kvě 2008

A ono je to celé vážná věc, takže ta tvrdá slova jsou adekvátní situaci. Ale berte to s nadhledem. Dobrou noc, já ji mám dneska celkem veselou 😖 😀

lucka2601
24. kvě 2008

AHOJTE ONO KAZDA MA SVOJU MOTIVACIU ALE KED NIEKTO NEMA SILNU VOLU TAK JE TO NA PRD.JA BY SOM TEDA ALE CHCELA VEDIET CO SA STANE AK BUDEM FAJCIT UZ SA NIEKEDY STALO VDAKA CIGARETAM MIMCU NIECO CI NEVIETE JA TO TEDA NEPOZNAM ANI NASLEDKY ALE CHCELA BY SOM TO VEDIET AK BUDE NIEKTO TAKY DOBRY APOVIE MI TO.CO AK FAJCIT NEPRESTANEM?MYSLITE ZE PRACA V HLUCNOM PROSTREDI JE SKODLIVA SOM V 7TYZDNI,PRACUJEM VO ZVARACKEJ FIRME ALE JA OSOBNE TAM ROBIM ZENSKU PRACU AKO NAPR.KONTROLA ZVAROV NIC NAMAHAVE.DOKTOR SA ESTE NA NIC NEPYTAL.A NECHCE PRACU ZMENIT JE TAM FAJN.JEDNA TAM ROBLA TIEZ TEHOTNA A AZ DO 8MESIACA A POHODA MA ZDRAVEHO CHLAPCEKA.ZA ODPOVED DAKUJEM PA

stvura
25. kvě 2008

Ahoj Lucka...no pokial robis len kvalitarku tak by praca v hluku nemala v tak skorom stadiu tehotenstva vadit, zisti si ale akymi zmesami sa co zvara, ci ti smrad nebude vadit {ja som od tretieho tyzdna vracala a pachy mi velmi vadili..}.
Problem je vacsinou vo firmach ktore pracuju s farbami, lebo ich primesy mozu byt jedovate ale v tom pripade by ta mali preradit na ine pracovisko a tiez ti umoznit pracu na rannu smenu.

Ja som notoricky nefajciar a fajcenie mi velmi-velmi vadi, takze moj nazor bude velmi subjektivny ale i lekari by ti to povedali ze pokial fajcis v tehotenstve pripravujes dieta o konfort, predurcujes ho neskor k tomu aby malo navyk i ono a hlavne moze mat mensiu vahu, nejake vrodene chyby a mozes mat predcasny porod. Vsetko mozes, nemusis..vsetko zalezi od teba ako zodpovedne pristupis k svojmu tehotenstvu.

nadad
25. kvě 2008

Ahoj Lucko- hodně se píše o tom, že kouření miminku škodí, hrozí tam, že může mít nižší porodní váhu, předčasný porod nebo špatné vyživování placentou, než miminko nekuřačky. Teď jsem začala chodit do předp. kurzu a por. asistentka říkala, že děti kuřaček a těch, co pijí hodně kávy,jsou více aktivní a hodně brečí 😉 Nevím, jestli tomu tak je, chtělo by to posoudit od holek, co v těhotenství kouřily... Já jsem dřív kouřila min. 10 cigaret denně, ale rok před otěhotněním jsem přestala a teď jsem za to ráda. Ale třeba kafčo si jednou denně slabý dám. Myslím, že práce v hlučném prostředí není škodlivá, ale cigarety určitě nějaký negativní vliv na miminko mají. Pokud můžeš a budeš mít pevnou vůli- zkus to vydržet bez cigarety, ale je to na tobě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru