Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

evicka1
18. čer 2008

ahoj. no v porodnici to urcite povedz... to je koli komplikacim... moze ti v pluciach vzniknut bublinka 😅 aspon mne to tak bolo vysvetlene... a neboj nebudes jedina kuracka ... ked som chodila v prahe okolo ustavu materstvi v krci tak tam vonku stali mamicky co to uz mali na vlasku - myslim tym porod a v pohode si tam vykurovali... takze neboj...

jitdan
18. čer 2008

misicka455 a evicka1: díky moc za názor!!

misicka455
18. čer 2008

holt mi co máme slabou vůli musíme počítat stím, že se na nás lidi budou divně dívat. Já jim to vůbec nemám za zlí 😉

dela
18. čer 2008

Holky tak to jste mě pěkně vyděsily 🙂 Teda do smíchu mi moc není.Já to v porodnici říct ani nemůžu,bude tam semnou manžel a ten by mě zrovna zabil,kdybych jim odpověděla že kouřím.To prostě nemůžu.O mě to vůbec nikdo neví.Ach jo.Co mám ted dělat?Doufat že žádný komplikace nenastanou?To jako fakt se mi může stat něco s plícema?Ptají se na to fakt k vůli tomuhle?

jitdan
18. čer 2008

dela: já si myslím, že se na to ptají třeba proto, že miminko třeba více brečí a oni neví proč a oni si to tím třeba odůvodní.....

pinco
18. čer 2008

dela... Ked uz si sa rozhodla, ze budes fajcit aj pocas tehu, aj ked vies ze to proste skodi malemu, tak by ti mohol byt vzacny aspon tvoj zivot. Prave pre taketo "zatajenia" mozes zbytocne nieco skomplikovat a potom uz bude neskoro vysvetlovat, ze si fajcila, ak nahodou upadnes do bezvedomia alebo co a oni nebudu vediet preco... Oni sa to nepytaju preto, aby ta sudili, ci si fajcila pocas tehu, ale aby si im tam nebodaj nezomrela! Ked sa bojis manzela, tak si daj daky listok do tehotenskej knizky alebo vystihni daku chvilu, ked tam on nebude. Aj tak nechapem, ako nemoze citit tych tvojich 10 denne...

petule.h
18. čer 2008

dela: řekla jsem, že už sem psát nebudu krz ty supi tady..ty jsi ještě neporodila? pořád to koukám řešíš co? no já taky, ale jsem na těch 5 denně pořád...to přiznám určitě..., on ti nikdo hlavu neutrhne a hlavně, tvůj manžel se o tom nedozví, on tam s tebou nepůjde neboj do té ordinace, oni to mají v počítači, ani nikde v papírech se to neuvádí...souhlasím s jitdan už jsem ti psala, že to tak je krz mléko, že by to miminu mohlo chybět...přestaň se stresovat...vše dobře dopadne 🙂 určitě nejsi jediná matka kuřačka co tam v té porodnici bude..A na porodním sále se to fakt řešit nebude neboj,,,nebo budeš mít císaře, já to nečetla..to je jedno...proč by se to měl dozvědět???

lucka2601
18. čer 2008

Ahoj Dela,teba som tu hladala myslimna teba kazdy den lebo naposledy si pisala ze mas 3tyzdne pred porodom.Ja ti teda drzim palce aby si to mala za sebou.Ja sem uz moc nepisem lebo tu nic ine nerobia iba odsudzuju fajciarky.Ja som teda v12tt ale fajcim a neprestala som obmedzila ale neprestala u nas v rodine to vedia fajcia aj oni.Chcem sa spytat ked ti robili odber krvi na genetiku a ci bude tvoje babetko zdrave ako myslim neake postihnutie ako si dopadla?Pretoze mna to caka21.7. dost sa aj bojim teraz mi robil dr.vyter s cioku a brali krv myslis ze keby je nieco zle uz by mi volala?Bola som tam 9.6......a este ked tak my fajciarky poznas vlastne niekoho komu to fajcenie uskodilo teda ako jemu tak aj miminku?Este raz drzim palce a ked bude potom hned napis.,......

dela
18. čer 2008

Ahoj Petule,ještě jsem neporodila.Ale už to snad brzy bude,už se ani neunesu 🙂 Císaře mít nebudu,aspon to teda v plánu není.Ty jo,ty slečně pinco se opravdu podařilo mě vyděsit.Bezvědomí,komplikace,smrt ☹ To mám dobrý.Fakt si netroufnu to říct.Nedej Bože aby mimču něco bylo a hned by se to svedlo na to kouření i když by to s tím třeba vůbec spojitost nemělo.No nevím,jsem zoufalá a mám ted šílený výčitky.Lucko,já měla všechny ultrazvuky a krevní testy včetně ty genet.v pořádku,tak doufám že to tak opravdu je!A u tebe myslím že jestli jsou už výsledky u doktora a něco by bylo v nepořádku,tak ti už volají.Já si tam vždycky volala sama,nikdy jsem nečekala do další kontroly.Jsem taky ze všeho hned poblázněná.Jinak se ptáš,jestli znám někoho,kdo tím miminku uškodil,tak neznám.Tady v ty diskuzi žádná taková mamka nic nenapsala.

lucka2601
18. čer 2008

no prave o tom mi ide ze nikto tu nic take nepisal a to tech holek tu pisalo teda vela,ja si myslim ze sa nemas coho bat s mojho hladiska je to tak ze keby nieco je tak by sa to zistilo ved nie nadarmo sa tie testy robia?nie moja este raz drzim palce a urcite sa sem vrat a napis mi budem zvedava a hlavne nestresuj vsetko bude o.k. ono aj zeny kt.nefajcia trpia a myslim ze mimcu nic nebude ja o takych pripadoch teda tiez neviem a keby je nieco zle tak to uz davno vies.dnes je ta veda predsa o dost do predu.A tie kt.maju postihnute babetka tak tou genetikou a odberom plodovej vody to im podla lekar urcite povedal a bolo len na nich ci si ich nechaju toto je moj nazor dufam ze sa nemylim.

diddi
18. čer 2008

mna sa anesteziologicky pytali ci som pocas tehu fajcila...presne posledny mesiac - ale to som mala cisarsky a nevedeli ci mi budu robit celkovu anestezu, alebo epiduralku...dostala som preeklampsiu, tak to bolo vazne...pri celkovej anesteze ak je niekto silny fajciar moze nastat embolia, preto ta ich otazka

dela
18. čer 2008

Holky,dám vám určitě vědět,až porodím.Doufám že bude vše v pořádku,abych vás mohla trochu uklidnit 🙂 První termín mám tento týden a druhý příští týden.Doktor mi ale včera řekl,že to ještě nevypadá.Ale co prý není ted,tak do hodiny může být.No tak nevím.Jen doufám že nebudu přenášet,protože už se fakt neunesu 🙂 Mám nahoře 20 kilo.Diddi a neptají se v porodnici na to jestli kouříš opravdu k vůli kojení?Nebo ti přímo řekli,že se ptají k vůli komplikacím dýchání a narkoze?

petule.h
19. čer 2008

Dela: JÁ MĚLA CELKOVOU NARKÓZU, určitě to s tím má i co do činění, ale já přenášela 11 dní a nebylo to plánované, prostě rychlá akce..je jasné, že když jdeš na jakoukoliv jinou operaci, tak taky nesmíš kouřit, pít...apod.protože jdeš pod narkózu..já nevím co ti tady ta slečna chytrá nějaká napsala, že tě tak vyděsila...ale rozhodně nikde neumřeš.. 😉 to mi opravdu přijde drsné tě takhle strašit, z toho bych si teda nic nedělala, buď v pohodě...mě by něco takového ani nenapadlo řešit...jo možná toho manžela, chápu tě...tímhle bych se asi nezabývala...hele..vždyť ty už určitě chodíš do porodnice né??? určitě se ptají všeobecně, jako v jakékoliv jiné nemocnici před příjmem, to je normální pravidlo...určitě jsou kuřáci silní...je jasné, že kdyby nastala operace, je dobré to vědět...a v porodnici je to určitě dobré vědět i krz mléko...pokud někdo kouří 15-20 denně, určitě to asi nějakej vliv má...hele, já věřím, že budeš mít zdravé miminko a vše dopadne dobře...vyčítat si to už nemusíš, jsi u konce...a nelez na tyhle stránky 😀 akorát z toho máš pak depky...

dela
19. čer 2008

Petule,já už bych sem nevlezla a sama nenapsala,jenže sem napsala jitdan a je na tom asi tak stejně jako já,tak jsem ji odepsala,protože jsem se do ní vcítila 🙂 Já kdybych sem napsala a nikdo mě neodepsal,jen ty nekuřačky psaly jaký budou komplikace,tak bych asi byla hotová víc než jsem 😀 A ty už jsi porodila,nebo jsi ještě těhu?Nebo ty mluvíš asi o prvním porodu.A ted čekáš druhé,vid?V ty porodnici to říkat nebudu,kdyby nedej Bože něco,tak mi to omelou a manžel to bude vědět taky a to by mě neodpustil.Jitdan,ty už jsi to vzdala,vid?Trochu tady děsí co?

lukin
19. čer 2008

dela: Už jednou jsem se tě myslím ptala, ale nejspíš jsi můj příspěvek přehlédla. Ale jak to tajíš před svým manželem? Však to musí být cítit, ne?

petule.h
19. čer 2008

píšu o prvním těhu a te´d o druhém těhu jak píšeš...no mě to neděsí...já si myslím své, jasně, že si nemyslím, že je to správné, ale zaútočit umí každý a myslím, že to prostě vzniklo tohle téma proto, že někdo takoví problém má a stydí se o něm třeba mluvit a štve mě, že tady se najde někdo, kdo tě úplně vystresuje...to nemá cenu ani takové téma zakládat, pač ti to v ničem nepomůže, akorát tě hodí do větší depky....já bych taky neútočila na alkoholičky...které neví jak přestat v těhu...to prostě každý má chyby a každý se z nich buď poučí, nebo né...já nebudu nikoho kritizovat...takže se hlavně nestresuj...já přiznám co kouřím, pač to není tolik, jak už jsem dávno psala, 3 cigarety ani nezaznamenávali v pc, takže to tak strašné asi nebude...ty nejsi kuřák 40 denně, to se nedivím, že to chtějí vědět krz operace, pač srdíčko už tím musí trpět...hele nebudeme se utěšovat, děláme chyby,ale uvidíš, že vše bude ok, tak až budeš mít druhé, tak to omez...třeba ti to pak ani chutnat nebude

pinco
19. čer 2008

boze ved ja som to tak nemyslela, ze tam ide zomriet... Len som ju chcela usmernit, ze nech to urcite doktorom povie. Asi sa to nepytaju preto, aby ta tam isli deptat, ze ako to, ze fajcis, ked si tehu ale preto, ze to skodi pri pripadnej narkoze... A tu nevies, kedy budes potrebovat...

diddi
19. čer 2008

anesteziologovia sa to urcite pytaju...a pytaju sa tiez, ako sa znasa narkoza a ci nie su problemy so srdcom...presne tieto otazky som dostala v januari, ked mi brali polovicu stitnej zlazy...a podla seba viem, ze vzdy vraciam z narkozy, tak som sa vtedy dozvedela, ze treba im toto vsetko povedat, lebo vedia pripadne problemy vyriesit podanim inej narkozy, alebo nieco tam primiesat...ja som vtedy-v januari poprosila anesteziologa nech mi teda nieco "namiesa" aby som po prebudeni nevracala...a fakt mi bolo potom vcelku fajn, netocila sa mi hlava, nevracala som...tiez spominal co sa tyka srdiecka, nieco podavajudo zily, aby pocas narkozy ochranili srcde

alififi
19. čer 2008

ja so tiez neplanovela rodit sekciou a rodila som tak. pytali sa ma na fajcenie - prave kvoli narkoze
dela ty by si si zasluzila ohnut cez koleno - dospela baba 😖
to bude fakt pruser, ked sa vyskynu komplikacie a nebude sa vedet z coho.

bianca
19. čer 2008

divcata na fajcenie pri op.vykone sa vas pytaju koli ventilacii:intubacii,vent.parametrom a po vykone koli extubacii.Nikotin nema nic spolocne s anestetikom.Je to moja praca 😖

jitdan
19. čer 2008

diddi a alififi: Máte možná pravdu......Ale dost by mě zajímalo jak to udělají s člověkem, který si hezky pokuřoval v autě a za pět minut měl bouračku.......? Přijede záchranka a šup do nemocnice na operaci......Pochybuji, že se mohou každého zeptat jestli kouřil....?
Před plánovanou operací se nesmí ani jíst, ani pít a ani kouřit...... Při porodu ale člověk může jíst a pít...a nakonec to stejně skončí třeba tím císařem...?! Nevím, nerozumím tomu.......Ale tyto příkladu tomu trochu protiřečí..... ☹
Každopádně: správné je nekouřit 😉

jitdan
19. čer 2008

bianca: to už zní rozumněji 😀
Má kouření co do činění s císařem a s epiduralem?

bianca
19. čer 2008

jitdan tam sa fakt jedna iba o prip.komplikacii pri umelej lucnej ventilacii.Ja som na ARE a my sa akosi nemozme pytat pacienta na anamnezu.Kazdopadne sa to pozna podla parametrov

alififi
19. čer 2008

jitdan mas pravdu - urcite sa nepytaju 😝
ale zaroven som minule videla prispevok v TV, kde kocka zomrela, lebo zatlkla fajcenie pred narkozou.

ale to je jedno - uz sa mi nechce tu nieco riesit 😎

mozno sa najde niekto, komu tato tema pomoze lahsie skoncit s fajcenim. a kto nechce prestat, ten neprestane ani keby sa mu tu napisalo sto argumentov. ( sama to viem :o)

diddi
19. čer 2008

bianca, anesteziolog sa pyta na anamnezu pred planovanou operaciou!!!...no kedze si na ARE, tak je to logicke, ze tam sa nepytate
jitdan, preco vyhladavas krajne pripady s burackami...preco sa ides tymto utesovat....a to mas odkial, ze pred cisarakom mozes jest a pit???..NEEXISTUJE!!!...a pit sa absolutne nesmie!

bianca
19. čer 2008

diddi ja viem za sa na to pyta.ARO znamena ANESTEZIOLOGICKO reuscitacne oddelenie-ev.klinika a ta obashuje vsetky zlozky

inak pred planovanym cisarskym sa nesmie jest ani pirt aby sa pripadne zvratky nedostali do pluc ale nie vzdy je cisarsky planovany.Kazdopadne sa aj tak zavadza sonda do zalutka ktr. ma tomu zabranit

jitdan
19. čer 2008

diddi: odkud mám, že můžu jíst a pít? No, tak třeba z kurzů. Málokterá totiž ví, že skončí císařem. Plánované císařské řezy jsou něco jiného. Mnoho žen si prodělá normální porodní bolesti, pije, jí a nakonec se zjistí, že se musí udělat císař....

petule.h
19. čer 2008

jitdan: ano tak jsem to měla já... normálně jsem jedla, pila a kdybYch neležela 2 dny v porodnici na vyvolání, tak si určitě cígo ještě dám...nicméně to byla taková rychlost, že jsem byla nakonec na stole..zavedli mi cévku, ani nestačili dát klistýr a sondu mi myslím taky nedávali žádnou...asi proto, že 3 cigarety denně se neřeší, víc asi ano...nevím

bianca
19. čer 2008

petule ani 5 sa ich neriesi ani 10 ani...

diddi
19. čer 2008

ani ciga pocas porodu 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru