Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

katka82
26. lis 2008

No jasné o to přeci nejde 😉 myslím že každá kouřící těhulka ví že by neměla a ta které se podařilo přestat je ráda 🙂 jen jsem chtěla říct holkam co s tím nemůžou seknout že jsem četla že náplast je lepší 🙂
Jinak ovšem jsme přeci jenom lidi a ty dělají chyby 😉 no ne?

lily1983
26. lis 2008

ked neskodi kava, co vieme ze skodi, tak neskodi ciga, co vieme ze skodi, mali by sme sa zvdat vsetkeho, ked chceme to najlepsie pre nase deti..a nedohadovat sa o jednej kave, alebo cige, ked ti lekar povedal ze mozes, tak si daj, lekari su rozny...velmi rozny, a keby si bola napr. momentalne tu, kde zijem ja, v irsku, tak by si otvarala usta, a nevedela by si ci sranduje lekar alebo to mysli vazne..takze neverila by som vsetkemu..tak ako mne lekar povie co chcem pocut v konecnej faze, tak aj tebe, ale dufam, ze vsetkym vsetko dobre dopadne,aj napriek malym nedokonalostiam..ja sa snazim, a urcite kazdy..tak good luck..idem do robotky..

sabuse1
26. lis 2008

katka: to si dobrá, já bych to asi nevydržela🙂 ale doma je v dosahu nikde nemám a něják mi nechybí. Dokonce se mi nedávno stalo, že se mi udělalo špatně když jsem viděla někoho kouřit v televizi, ale to bylo asi jen chvilkový🙂)) Já mám hrozně ráda víno, ale snažím se ho nepít, dávám teď radši hroznový, jen když přijde návštěva dám si třeba skleničku...

Lily: ideální není nikdo, to máš pravdu a i co doktor to názor...ale ten článek o náplastech jsem četla taky a co se týče kofeinu, nějáká holčina psala, že jí kafe dr.dokonce poradila kvůli nízkému tlaku. Já mám taky nízký tak si dávám černý čaj, který by se teoreticky taky neměl
Mě spíš udivuje, že si dáš cígo protože ti to chutná, ale vlastně ho nepotřebuješ...

llaayllaa
26. lis 2008

ahojte 😀
baby nemali by sme tu jedna druhú osočovat,ale v klude pokecat
niekde vyššie som sa na túto tému už vyjadrila,len som chcela dodat,že aj ja som fajčila pred tehu,ale v ten den ako som zistila,že som v tom 🙂 tak som prestala,nie som velmi silný fajčiar,takže to bolo pre mna bezbolestné 😝 a aj tak mi to nechutilo 😝
aj ked sem tam bolo také pokušenie zapálit si,ale som typ človeka ktorému to svedomie nedovolilo,viem,že stat sa može hocičo aj bez cigariet,ale istota je gulomet 🙂 tak som rada,že som to vydržala, a mámčisté svedomie

ale celkom chápem aj baby,ktoré nevedia prestat,netreba nikoho hned odsudzovat 🙂

aponchie
26. lis 2008

liy trosku mimo misu par tvejch prispevku,ale ted nemam cas se k nim vyjadrovat.. 😎

fanys
26. lis 2008

elitera už si si vzala ty léky co ti doporučila ditka???? 😢 nechápu jak muže někdo zajít tak daleko,to mi proste hlava nebere 😨 😨 já bych doporučila nejaký xanax nebo lexaurin spíše jí...........................na potlačení agresivních emoci.a tobe držím palce.....mizím z tyhle diskuze protože mne to stejne neposune nikam dál a jedovaté řeči na téma kouření poslouchám i doma.. 😵

Holky ,tehule,maminy,kouřilky,anti,nekuřačky nevím jestli je tohle plodná diskuze ale rozhodne je ostrá,mít schopnost zabíjet slovem tak je tady pole mrtvých.Mejte se krásne

katka82
26. lis 2008

Sabuse1 díky 😉 😀 no když to vidím v telce tak mám spíš na to chuť 🙂 ,ale vadí mi třeba když si přítelovo maminka dole (bydlíme v baráčku)o patro níž zapálí a někdy je to sem cejtit

ivuska027
26. lis 2008

kočky ak dovolite, pridam sa. Ja som prestala fajcit v den ako som si urobila test. Fajcila som 10 rokov. Ked si predstavim, ze mu znizim porodnu hmotnost, odkrvujem placentu, vytvaram celkom slusnu preddispoziciu na alergie, dychacie problemy, plucne problemy, nebodaj vyvojove vady, podmienujem v nom buduceho fajciara.. no je to blbost. prestal fajcit aj moj partner, co fajcil 30 cigariet denne 12 rokov. Je pravda, ze kazdy mame nejake chyby, ale tutu by som vedome urcite nerobila. Na to mam to bejby v brusku prilis rada.. kazdy sa moze rozhodnut.. ja som sa rozhodla takto... 🙂 prajem pekny dnik. Dufam, ze som nikoho neurazila. Drzim vsetkym prsteky...

nefertitka
26. lis 2008

no moj nazor je, a nechcem byt drza ani premudrela, ze takato tema by sa ani nemala rozoberat, kazdy vie, ze to skodi, a ked mate trosku rozumu a zalezi vam na mimcu, tak ani nad tym nebudete premyslat, ci si zapalit...ked budete mat take problemy s tehotenstvom ako ine baby , ku ktorym patrim aj ja, tak vam to bude pripadat smiesne, nad niecim takymto sa vobec zamyslat...

elitera
26. lis 2008

fanys, já beru pravidelně, abych byla schopná jíst (nicméně v rámci přípravy na miminko postupně vysazuju) 🙂 Každopádně my jsme si to s ditkou vyřešily přes IP, tak to, holky, prosím neřešte dál ani vy. Děkujem obě 🙂

sabuse1
26. lis 2008

katka: vadí jakože ti to smrdí nebo že by sis dala taky?🙂 to si takt dobrá když máš kolem sebe tolik nástrah a zvládla si přestat ! My nikdy nekouřili doma, vždycky na balkoně, ale začalo mi to vadit, ten kouř přece jen trochu pronikl dovnitř, takže manžel přestal kouřit když je doma, ale vypaluje si když venčí psa a vadí mi jak to z něj táhne...dřív mi to vůbec nepřišlo

fanys: něják mi nepřišlo, že by se na tebe někdo osočoval...já sem třeba psala, že tě chápu jako těžkou závislačku, že máš problém přestat, spíš mě zaráží přístup těch, co závislý nejsou a přesto kouří jen tak pro chuť - to mi přijde vůči tomu prckovi dost nefér

katka82
26. lis 2008

Sabus smrdí mi to a vadí mi že je to cítit v obýváku,koupelce i na chodbě 😝 ale je to tím že třeba v jen dole nejsou dovřené dveře a pak to jde nahoru 🙂 bála jsem se třeba jak to zvládnu v hospodě s kamarády ale jde to a to většinou sedím vedle kámošky kuřačky 😉 no a co mi taky smrdí je pak oblečení a to mi dřív taky vůbec nepřišlo a teď jsem jak čuchací pes 😀

sabuse1
26. lis 2008

katka: no ono je to i tím, že se zlepší čich a vůbec všechny smysly, který ty cigára otupujou🙂 já jen doufám, že už mi to bude smrdět napořád, když to vyydržím celé těhu a kojení už se k tomu nechci vracet... No hospody jsou zrádný...já je měla spojený s vínem a cigárama tak když sme slavili manželovo narozky byl to trochu šok🙂

fanys
26. lis 2008

sabuse já to nemyslela osobne že se do mne nekdo pustil,ale četla sem tuhle debatu celou a nejako sa stalo že mne tady otrávila jedna osoba ne utokama na mne ale na všechny kolem,tak mizím.jinak díky za pochopení.ppapa

aponchie
26. lis 2008

btw:kdyz nekdo napise jak treba kouril v tehu a jak hrozne mu neslo prestat kourit a tisic "nejde"a pak treba uvidel fotku miminka na USG nebo nedejboze se neco stalo nasledkem koureni tak v ten moment dokaze prestat hulit (teda pokud je jen trochu normos)a do te doby to nejde?to se jako pokazde musi neco vysrat aby pak potom clovek naraz"umel"prestat z minuty na minutu pac je vydesenej?je to droga a je to tezka zavilsost,ktera samozrejme jde lecit a resit a pokud to nektere holky opravdu mysli vazne a chcou prestat a nedari se jim to samotnym proc nezajdou do poradny proc nejdou na odvykani koureni proc si nezavolaji na linku pomoci stop koureni nebo za psychologem?moznosti jsou vzdycky 😉

katka82
26. lis 2008

Sabu a taky se ti změnila trochu chuť jídla? mě se zdá že teď chutná všechno trochu jináč 😅 😀

sabuse1
26. lis 2008

fanys: tak to jo, sem se lekla, že sem se tě něják dotkla🙂 no lidi jsou holt různý...tak držím palce abys ten boj s cigárama vyhrála - i když koukám, že už to máš za pár🙂

petua
26. lis 2008

Ahoj holky, teda, je to fakt drsná diskuse na drsný téma, ale risknu to se taky přidat 😀 😀

Já teda 100% souhlasim s posledním příspěvkem Aponchie. Podle mě je to čistě jenom o tom, jestli někdo skončit chce nebo nechce. Já jsem nekuřák, kouřit jsem se samozřejmě někdy v těch 16 taky "učila", párkrát jsem si zapálila někde na zábavě, abych byla zajímavá, ale žádná závislost se u mě nevyvinula - čimž jí nepopíram 😀 , to tim vůbec nechci říct, kouření je závislost jako každá jiná, možná jedna z těch nejsilnějších. Já kouření nesnášim, nesnášim kuřáky, nesnášim, jak nás nekuřáky omezujou - nás se nikdo neptá, jestli nám nevadí ten smrad vdechovat, prostě nemáme jinou možnost 😠 .

Ale abych se vrátila k tomu "odvykání" - já to vidim u mý mámy, která začala kouřit taky někdy jako puberťačka a hulí dodneška, na muj vkus dost. Nikdy jsem jí to nepočítala, kolik jich vytáhne za den, ale ráno ještě ani nerozlepí oči a už má cigáro v ruce - což o něčem svědčí. A pořád bude řikat, jak chce přestat, s každým to bude řešit (samozřejmě s cigárem v ruce), pořád si bude stěžovat, jak jí to leze do peněz - ale nepřestane nikdy. Za těch snad 30 let, co kouří, se o to nepokusila ani jednou. Takže asi takhle - když někdo nechce, tak prostě kouřit nepřestane. A o tom to je.
Prostě jak se to řiká - kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod 😉

elitera
26. lis 2008

Petua, ta poslední věta je krásná!!! 🙂

sabuse1
26. lis 2008

petua: jo asi na tom něco bude🙂 taky sem pořád hledala důvody, jednou to nešlo kvůli stresu, pak zas bylo něco jiného...ale zas na druhou stranu když jsem zjistila, že jsem těhotná, snažila sem se přestat a omezila sem třeba na 3 denně - není to omluva, ale zkoušela sem prostě přestat postupně, ale dokud sem se nevrátila z nemocnice stejně sem těm cigaretám prostě neodolala a je fakt, že tohle nekuřák prostě nikdy nepochopí, kuřák to má prostě spojený s chvilkou pohodičky a je to pro něj ta největší slast. Jasně, že je to blbost, ale to člověk pochopí až když přestane. Pro mě byl velkou motivací i můj taťka, kouřil 40 let a hodně a přestal ze dne na den, už je to přes rok co nekouří

aponchie
26. lis 2008

no je a byla uz napsana ikskrat na techto strankach,ale zase kdo to chce slyset tak poslechne kdo ne tak preslechne 😀 jak se hodi..ja nenavidim sveho otcima za to co s matkou delaji pres cigara se svym zdravim!!a to,ze fotrik sel na bypass a umiral a prosil a ja nevim co,ale dva tydny po operaci hulil!!!!!!!!!!a huli doted pac mu okralo uz je to nejakej rok a matka je slaboch ikdyz rika a prezentuje se ,ze je silna pac sila ducha se pozna i v tom,ze umim zvladnout situaci ,ktera me ovlada a nici me jako cigara..ja bych ty kuraky co si pak stezuji na zdravi nechala vsecko calovat pac neni mozne aby nejaky kardiochirurg se v nich vrtal nekolik hodin snazil s eje zachranit delal co je v jeho silach a pak na dalsi kontrole videl jak ten clovek stoji pred pavilonem a huli??tahne to z nej a keca,ze nehuli..to je vysmech lekarum a nedivim se jim,ze je to pekne sere..jako mezi nama naseho zdravotnictvi si muzou vsichni vazit pac co se tyce neonatologie jsme na tom velmi velmi dobre umime zachranovat co se da,mame nizkou umrtnost a lekari vetsinou zachranuji takove co si s prominutim kurvi zivot sami a dobrovolne a jeste u toho mlci..i ten co se prezira by si mel calovat vylohy tykajici se ho navic..pac az budou vseci zdrave jist sportovat a starat se o sebe jak maji tak ubyde vsech nemoci..a lekar kterej ma zachranit dite trebas ,ktere nasledkem koureni ma problemy at je to placenta nebo vyv.vada nebo abstak ??na co asi tak mysli pri tom..

petua
26. lis 2008

Sabuse1: Nekuřáci maj taky svý závislosti, třeba jiný, takže pochopení-nepochopení, o tom by se dalo diskutovat 😝 😀 😀

Tohle je fakt tenkej led 😅 , oni si kuřáci řikaj, že "my" jim kecáme do něčeho, co se nás netýká, ale zrovna u toho kouření to neni pravda, my to taky dejcháme, že.. A člověk se od toho snaží oprostit, ale já když pak vidim na ulici mámu, která před sebou jednou rukou tlačí kočárek a v druhý má cigáro, fouká to na toho prcka, tak bych jí dala nejradši pár facek, aby se vzpamatovala. A když já s bříškem stojim na zastávce a přijde tam kráva ženská, stoupne si vedle mě, div mi na záda neleze, a naprosto bez studu si zapálí, to jsem vzteky bez sebe a vraždila bych. Já se ale můžu ozvat, nebo můžu jít pryč, když nemam chuť se hádat s nějakou "inteligentkou", ale to malý v bříšku, to nemůže dělat nic 😅

aponchie
26. lis 2008

jak jsem psala byla jsem kurak v mladi a sekla sem s tim ze dne na den z hodiny na hodinu..pac sem mela anginu chrchlala sem jak ubozak a chodila k cigaretam cichat abych se aspon nafetovala,ale vdycky jsem vedela,ze nebudu hulit u ditete nebo nedejboze pred nim a nechci aby me dite citilo ten humus pac to jde citit z maminek ikdyz huli venku jednou za den proste kurak je tim nacichlej ma to v porech kuze v dechu v zaludku proste vsude..ale vim,ze to bylo sedne sobecke hulit s jinejma lidma..ted vidim jak to muselo nekoho srat kdyz sem hulila na zastavce v baru u stolu proste vsude..humus nejvetsi ..ale zahodila jsem vsecko z minuty na minutu a nepremyslela jsem vubec nad tim jestli si to mam nechat nebo nekomu dat(danajsky dar),nebo co s tim proste sup ven a konec slus..vyprala sem vsecko vycistila a opravdu jsem s tim mela problem asi 3tydny kdy sem na to mela chut ,ale po trech tydnech konec..je fakt,ze od te doby(uz je to hodne let)jsem si z prdele slukla asi pred 4lety a malem sem kosila jak se mi udelalo zle a ted budu tak "zla",ze bych zakala hulit na verejnosti hned 😀

phoebe003
26. lis 2008

Ahojky lidičky. no řeknu vám...tuhle diskusi sleduju už pár dnů a názory jsou tu všelijaké.K některým názorům bych měla pár proslovů,ale nechci čeřit vodu...Už tak dost zakalenou v tomhle tématu. Ale bych řekla teda svůj názor...

Byla jsem kuřák, přestala jsem, jsem šťastná:o))) přestaly se mi třepit vlasy a hlavně o dost ušetřím.byla jsem schopná totiž položit karton za měsíc 😝 Ted vím, že to byla blbost vůbec začínat.Takže asi tolik a ted si na cigarety vzpomenu jen když nadávám manželovi, že "zase hulí" 😀 no a ten na mne : " ach jo.zase jeden odnaučenej kuřák" 😀 Takže asi tohle..

proti kuřákům nic nemám,byla jsem jím 😅 nevadí mi si sednout do restaurace kde se kouří.Nikoho za to neodsuzuju,každej jsme nějakej a ediná pravda je,že kdo chce,tak přestane,kdo nechce,bude kouřit dál i přes nápisy na krbaičkách a obrázky z patoligie

Snad jsem tady nikomu nezamýchala krev.To bych nerada 😉

aponchie
26. lis 2008

no a jake maji nekuraci zavislosti ,ktere obtezuji siroke okoli a nici zdravi nenarozenejch deti treba?

sabuse1
26. lis 2008

Petua: tak tohle chápu - kouření nekuřákům pod nos apod...výborný řešení jsou nekuřácký restaurace apod...na zastávkách je zákaz kouření, ale málokdo ho bohužel dodržuje, tohle jsem i jako kuřák respektovala a šla prostě mimo zastávku abych tím neobtěžovala lidi a matky s kočárkem a cigárem - to taky teda nemusím, už proto sem si říkala, že musím přestat, hanba by mě fackovala jít si koupit s bříškem cigarety...ale tohle jsou prostě moje pocity, můj názor...Teď nekouřím a doufám, že mi to vydrží, ale na druhou stranu chápu těhule kterým to prostě nejde...já sem třeba teď pěkně v klídku doma, žádný nervy takže mi to opravdu nechybí.

Aponchie: myslím, že tahle diskuze nebyla založená k osočování těhulí - kuřaček, ale proto aby s tím ty kuřačky mohly bojovat případně načerpat inspiraci jak přestat...souhlasím s tebou v tom, že cigára ničí zdraví, ale nejen ty, i alkohol, drogy apod...a mnohem hůř...ale jsou lidí co žijou zdravě, nekouří, nepijou a stejně umřou na rakovinu...něco v sobě má člověk už geneticky daný a neovlivní to a myslím, že ani ovzduší zrovna ke kvalitě zdraví zrovna nepřispívá

aponchie
26. lis 2008

no ale porad nevim ty zavislosti nekuraku?? 🙂 a ty mas pocit,ze ja nekoho osocuji nadavam a urazim?jestli jo tak tvuj pocit je spatny 😉

petua
26. lis 2008

Aponchie: no o tom žádná, jasně že to je jiná ves 😉, já tim reagovala na to, že nekuřáci nemůžou pochopit sílu závislosti. můžou, protože můžou mít tu svojí závislost taky. Nejde vůbec o to jakou.

phoebe003
26. lis 2008

Kouření je hnus a v těhotensví je to bezohlednost a sobeckost... 😠

sabuse1
26. lis 2008

phoebe: je odnaučený kuřák a odnaučený kuřák🙂 řekla si pouze svůj názor🙂 ale další odnaučenej kuřák z téhle diskuze by všechny kuřáky postřílel🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru