Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

andrejkonellis
17. črc 2015

Holky, já kouřila 5-10 denně, a že jsem těhu jsem zjistila,když mi bylo blbě z cigarety, to ještě nebyl ani druhý proužek na těhu testu🙂 Tělo si prostě řeklo....a od té doby nekouřím...svědomí by mi nedalo si zapálit s představou jak se mimčo v bříšku dusí 😒

shine2015
17. črc 2015

@pincola mishell je nejen mladá ale v šestinedělí, to jediné ji z těchto zcestnych názoru omlouvá 😀

vera20
17. črc 2015

vy nekuřačky se tady chováte jak kdyby kuřačky své děti mlátili, nebo jim cpali drogy nebo z nich ještě dělate nesvépravné, že @shine2015 . Neomlouvám kuřačky, ale rozhodně nejsou o nic horšího než vy nekuřačky. Možná budou mnohem lepšími rodiči kuřačky než vy NEKUŘAČKY. Myslíte si, že nevíme, že to není správná věc? Víme to i bez Vás a myslím, že rozhodně tady žádná těhotná kuřačka nehulí krabku denně jako třeba před těhu-kdyby ano, tak chapu ze nas kuřáky budete odsuzovat, urážet atd. Jenže ani jedna se rozhodně taková nenajde a pokud si dá 1-2 denně-je to jako kdyby obcas zasel do zakourene restaurace na kafe...tak se zamyslete i vy sami nad sebou vy supermatky...

shine2015
17. črc 2015

@vera20 😀 uklidni se a přečti si poslední příspěvek od Michelle.....pokud poslední prisevek myslí opravdu vážně,tak ji omlouvaji pouze hormony v šestineděli a nízký věk.

Každá cigareta je pro dítě jako hodina v zakouřené místnosti....co by jiné ženy daly za to mit zdravé dítě...nebo dite vůbec. A ano, urcite jsou lepší matky než já a i horší,ale to že kouří neznamená že jsou lepší, pokud to chceš brát z tohoto pohledu, "body" jim to nepřida...,.

shine2015
17. črc 2015

A pokud zena neni schopna vzdát se cigaret, jak se chce prizpusobit v dalších věcech jako je noční vstávání?? To jako chci spát tak se taky nepremuzu a nechal dítě brecet? Atd atd??? 😀

vera20
17. črc 2015

@shine2015 já jsem klidná dost a vím co @mishell56 napsala. Navíc rozhodně se nezastávám názoru, že kuřačka je lepší matkou než matka nekuřačka, a ani to není naopak-to teda fakt ne. To je jako kdyby se v těhotenství měla jíst POUZE zdravá jídla-rozhodně každá to tak nedělá a nikdo je za to nekamenuje. Hele tohle asi nemá smysl, každý má názor na to jiný-ano špatné to je kouřit, ano špatné to je jíst nezdravě v těhu, ano špatné to je jíst třeba tatarák v těhu-prostě každá dělá něco špatně a k tomu nočnímu vstávání-myslím, že i ta nejméně vyspaná žena-KUŘAČKA ke svému mimi ráda vstane, takže pokud si v těch 9 měsících nastávající matka občas čoudne, neznamená, že se ji nebude chtít tohle a tamhle to a necha mimi napospas něčemu. Tak to není. Je to o vuli a věř že kouřící těhulka vyčitky má, ale co má dělat když prostě i tu 1 čudku si dát musí-to je jako cukrář, který má nedostatek cukru a prostě si občas musí ten cukr dát. To vy nikdy nepochopíte

vera20
17. črc 2015

Jste jako štěnice na nás kuřačky. Co se někdy zamyslet, třeba jaké to je, když jste uplne na nerv, protože si prostě nemuzete ani tu jednu čudku dat, myslím, že i ty jsi byla někdy uplne na nervy a dělas neco aby jsi na nerv nebyla, a pak jaky to má vliv na plod? stres, nervy atd? Taky to není uplně ideal co, ale radeji se stresujte kuřacky a nervujte než abyste si dali 1x v tom pripadě si dítě ani neporizujte...

vera20
17. črc 2015

to jsou ty nejdebilnější kecy jako že si děti nemáme pořizovat a že si je nezasloužíme. Vy nekuřačky taky nejste dokonalé a nikdo Vám do hlavy necpe jak jste v nečem špatný a zrovna kvuli tomu si děti nepořizuj a nezasloužíš si je. Na to nemá narok nikdo to takhle říkat. Ano nekdo děti chce a nemuze je mit, ale za to my kuřačky nemuzeme...nebo snad ano???

shine2015
17. črc 2015

@vera20 jak tak koukam, tak jsi na nervy právě teď ty.....a nezapomen,že hodnotit,že matky kuřácky jsou leckdy lepší než nekuřácky jsi začala ty,ne ja......
Některa kuracka mozna výčitky ma,ale nechapu jak někdo může napsat že kdyby nekourila, dítě nemá.....
Nehledě na to, dítě se dá naplánovat, přestat se dá dopředu.....ale je mi to fuk,klidně hulte jak chcete,vždyť se jedna o zdraví vašich děti, ne mých.....ale pak nebrecte, až bude mít vaše děcko astma, bude na inhalatorech a lécích celý život pouze proto,že vy jste si neodeprely cigo .... 😉 každého věc.

vera20
17. črc 2015

@shine2015 ještě jsem nečetla podobný přispěvek jako, brečím tady a podpořte mě, hulila jsem v těhu a ted mam nezdravé děti....ještě opravdu ne. Navíc, na nervy jsem jen z příspěvků, které nás odsuzují a urážejí, z nekouření na nervy nejsem. Navíc se na miminko těším a budu se o něj starat jak nejlepe dovedu, rada k nemu v noci vstanu nebo jen probdim celou noc, jen aby se mu neco nestalo...a předtsav si, že jsem kuřák a na začatku těhu jsem si obcas dala....a jsem v necem horší nez ty? Nebo jiná nekuřačka? Myslíš si že jako kuřačka dovolim v budoucnu svym detem kouřit třeba uz v deseti letech? urcite ne a ty urcite také ne, takže jsme na tom stejne a ani jedna neni spatná...Kdybys byla na necem zavislá, třeba by sis to taky nedokázala odeprit, ale to si neumis ani predstavit, natož to tvrdit.

vera20
17. črc 2015

navíc se tady nechci dohadovat a ani se nikoho nebo nějakého nazoru za kazdou cenu zastavat. Jen je to o vuli a nikdo ji zkratka ma a nekdo ne. Vís není to tak uplne jednoduche ze dne na den prestat kourit. Aspon tohle bys mohla uznat, protoze kdyby to jednoduché bylo, urcite by nebyla ani jedna těhotná co by si dala cígo...

shine2015
17. črc 2015

@vera20 vždyť me vůbec neznas anic o mě nevis.....navíc téma je kouření v těhotenství ne hodnocení matek která je lepší. Přečti si zde všechny moje příspěvky. Nikoho nesoudim,ale nebudu ticho když ČTU takový nesmysl, že kdyby dotyčná nekourila, neměla by nejspíš dite. To prostě promin,ale to nenapíše nikdo kdo zdravé uvažuje. I ty sama přiznávás, je to těžké a každým to nemá, kdyby to šlo,žena co kouří by rada presala, ale nemá vůli.....OK. Ale takový nesmysl co tady napsala Michelle jsem ještě necetla.

mishell56
17. črc 2015

@shine2015 Když mi asi doktor řekl, že nesmím přestat ze dne na den, že jsem byla až moc velká kuřačka a bylo by to pro něj horší jako kdybys feťákovi vzala drogu, protože já zjistila že jsem těhotná ve druhém měsíci, takže jsem na začátku vyhulovala vesele dál tolik kolik vždycky když jsem to nevěděla. Doporučil mi to omezovat, což se taky stalo a pak jsem s tím seknout mohla, ale nemohla jsem najednou...a znám takových víc... když o tom nic nevíš, tak by ses měla držet zpátky na tohle téma...něco jinýho by bylo, kdybych přestala a pak otěhotněla, což se nestalo, protože jsem těhotenství neplánovala...

drex951
17. črc 2015

Tak já jsem byla před těhotenstvím silná kuřačka, těch 20 denně bylo. V hospodě klidně 60 za večer, strašný. Kouřila jsem 7 let. Přestat jsem mezitím chtěla x krát, nepovedlo se. Ještě než jsem zjistila, ze jsem těhotná, začalo mi být z cigaret zle. Pak jsem si udělala test kde se objevily dvě čárky. S nevlastním otcem jsem si zapálila poslední cigaretu a od té doby nekouřím. Nervů jsem měla víc než dost. Na začátku těhotenství se se mnou v podstatě ze dne na den (po 5 letech) rozešel přítel. V děloze jsem měla hematom a doktor mě strašil potratem. Navíc jsem už jednou potratila v 25tt, odtekla mi plodová voda. Neustále jsem lítala po různých vyšetřeních a nervovala se jestli bude tentokrát vše ok. Dnes je to zhruba dva roky co nekouřím, navíc je ze mě totální abstinent, to je taky obrat o 100%. Přítel je kuřák, nevadí mi to, nesvádí mě to a doufám, že kouřit už nikdy nezačnu.

Jedna moje známá v těhotenství kouřila i pila, prý málo, ale do toho nevidím. Na dítě čekali spoustu let, nešlo jim to. Jedno už teda měli, holka 7 let, hyperaktivní, astma - kouřila i v prvním těhotenství. Třeba je to náhoda, třeba ne.

vera20
17. črc 2015

@shine2015 téma je kouření v těhua a toho se také držím a jen k tomu podotýkam že kuřačka neni o nic horší nez nekuřák. Například: nikdy jsem nebrala drogy, takže nedokážu si předtavit jaky to je mít obsatk, kdybych tu drogu nemela(stejný priklad nekuraka, který si nedokáže predstavit jaky to je nesmet kourit), a ačkoliv si to nedokazu predstavit, tak vím, že to musí byt hrozný, se toho vzdat a nikdy bych nerekla o nekom kdo bere drogy-proc neprestanes? Protoze ono to obcas proste nejde....Pokud vím, tak @mishell56 možná mladá je a je v 6tinedělí, ale to neznamená, že plácá nesmysly. Taky jsem četla hodně příspěvků, jak některé ženy ihned přestali kouřit a pak potratili-co se treba zamyslet nad tím, že je to třeba právě kvuli tomu, ze zenská přestala kourit-pro to tělo to musí byt fakt šok...a taky to třeba kvuli tomu nemusí byt...to je jako když zrovna kuračka porodí dítě s nízkou váhou-kde berete jistotu že je to kvuli tomu zrovna? Dyt ani doktori to nedokazou rict se stoprocentní jistotou-jen muezme k tomu rict, ze to Mohlo byt kvuli tomu, proc nekouřící ženy obcas také poorodí uplne né zdravé děti a ptá se jich nekdo, co udelali spatně v tehotenství? Nééé

mishell56
17. črc 2015

@shine2015 koukám, že o životech ostatních víš všechno i když je neznáš co? vera má pravdu, 1-2 cigarety denně je to samý co zakouřená restaurace, ta restaurace je možná ještě horší, pasivní kouření je škodlivější než kouření jako takové, to je stará známá věc, a tobě je 50? já jen, že mě je 24 a nemyslím si že bych byla nějak hodně mladá na dítě, je to věk akorát...když o životech ostatních nic nevíš, nevíš nic o jejich těle, o jejich doktorech, o jejich možnostech tak by sis měla sakra dávat pozor co píšeš, taky nepíšu nic o tvým životě když ho neznám a nic o tobě nevim...

shine2015
17. črc 2015

@vera20 už to tady holky vysvětlovaly přede mnou, nebuď se opakovat,jdu dělat něco užitečného.....vy si kurte jak chcete a přesvědčujte se navzájem jak je to dobře pro vaše děti......mě je to putna 😀 ale pak kkdyž vše dítě bude mít problémy s dýcháním, bude často nemocné, bude mít třeba atsma, nebrecte a berte zodpovědnost na sebe a priznejte si určitý podíl vinny.

Mějte se pěkně a ať máte děti v pořádku a zdravé.

shine2015
17. črc 2015

@mishell56 vzhledem k tyvm předchozím názorům a nejspíš i hormonům?....no nebuzu komentovat.

Ať se ti daří a jste zdraví a vpoadku.

vera20
17. črc 2015

@shine2015 přesně jak jsi řekla, ty neznas me a ja neznam tebe, a jak uz jsi uvedla-fakt me neznas, protoze ja si dokazu priznat chybu jak už jsem to výše uváděla, že kouření v těhu není ok, taky by jsi mohla pořádně cist ze ani ja ani @mishell56 nekouříme-UŽ a jen máme své určité názory, Nemusíš hnedka nikoho urazet-tobě to taky nedeláme, navíc co bys ráda chtěla slyset? Že máš pravdu jaky jsme káči pitomý a už ted nase miminka jsou totalne nezdraví a že tady brečíme? 😝 to se nestane...Jen ti davam za pravdu-že i přesto, že některé kouří tak vědí moc dobře že to je nespravně-tak co jeste mame na to rict?

mishell56
17. črc 2015

@vera20 nekuřák to nikdy nepochopí, já už na to peču 😀 😀 jsem prostě ve 24 letech moc mladá, dneska je in být matkou až ve 35-ti letech a divit se, že nemůžu po třicítce otěhotnět 🙂 plus jsem v šestinedělí takže jsem vlastně nesvéprávná víš 😀 😀 a zřejmě o mě ví víc než já sama no já nestačim zírat :D a to jen proto, že napíšu, že to není pravidlem tak se zboří svět koukám... 😀 😀

mishell56
17. črc 2015

@vera20 mě přijde, že tohle je osobní...že třeba plno holek je naštvanejch, protože nekouřili a jejich dítě má třeba astma a pak se dozví, že nějaká kuřačka má zdravý dítě...tak mi to přijde...

kacinda
17. črc 2015

@mishell56 Já taky kouřila v tehotenstvi a mam zdravého kluka,ale málo kdo to přizná s když už jo tak te pak kamennou malem

vera20
17. črc 2015

@mishell56 no ja taky nestačím zírat, asi jsem stejný mladý tele jako ty a jistě mě bude čekat stejné 6tinedělí jako tebe protoze jsme mladý telata, co si nezaslouzime mit miminka protoze hulíme...Uz ted bych na nas snad zavolala socialku, protoze už ted tem mimnkum ublizujem, dusíme je-tak je to rovnou na zavření asi...Radeji budu mladou matkou v 25 než 35, která nemuze prijit do jinýho stavu, protoze jsem již dospěla a jsem moudrá a vlastně prave kvuli tem kuřáčkam co si nezasloužej mit děti tak kvuli nim bych nemohla prijit do jineho stavu.
Nemá smysl a taky na to kašlu uz, oni si stejne budou stat jen za svym a nas odsuzovat. 🙂

mishell56
17. črc 2015

@kacinda to jo, málo kdo to přizná

shine2015
17. črc 2015

@mishell56 to bude ono 😀

vera20
17. črc 2015

@kacinda také si myslím, že málokterá to přizná, že kouří. Je fakt že je to k nastavní, když nekterá maminka nekouří a pak má její mimi nejaké zdrav.problemy, ale to neznamená, že jsme špatné

mishell56
17. črc 2015

@vera20 jojo a zajímalo by mě kdo teda krmí v noci malého když já spim 😀 😀 😀 se mi asi jen zdá, že k němu co tři hodiny vstávám že jo 😀 😀

vera20
17. črc 2015

@mishell56 přesně je to jenom sen a nebo to za tebe dělá @shine2015 a za mě to bude dělat taky 😀

veronicka89
17. črc 2015

Jsem kuracka - nez jsem zjistila ze jsem tehotna kourila jsem normalne - nekdy 10 denne ale kdyz byla nalada - posezeni , nebo jen stres tak i treba 20 . Jakmile jsem videla 2 carky na testu sla jsem si rychle zakourit 😀 ze stresu a pak uz ani jednou nevzala do ruky cigaretu !!!!
NECHAPU JAK NMEKDO DOKAZE V TEHOTENSTVI KOURIT ! JSEM ZASADNE PROTI . A TEN KDO KOURI JE PRO ME NEUVERITELNY SOBEC S VELMI NIZKYM IQ !!!!

veronicka89
17. črc 2015

ja bych vam prala byt napojena na ultrazvuk kdyz kourite !

par takovych vyzkumu bylo a vzdy bylo prokazano ze dite trpi, dusi se apod ! Strka si neustale rucicky pred oblicej...

a je mi jedno jestli kouri tehotna 15ctka nebo 50 leta zenska - je to hnus a odsuzuju to na maximalni uroven

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru