Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

shine2015
17. črc 2015

@veronicka89 tady to moc nepis, neb té začnou přesvědčovat,že jim zavidis,že mají zdravé dítě popřípadě že díky cigaretam dítě vůbec mají 😀 a hlavně že když kouří jsou lepší matky než ty co nekouří......
Tohle porovnání kdo je lepší suprmatka taky nechapu 😀

veronicka89
17. črc 2015

@vera20 a ano myslim si ze ty co kouri jsou nezodpovedne a spatne a nezaslouzi si miminko 😎

vera20
17. črc 2015

@veronicka89 je to hnus hulit krabku denně v těhu nebo jak se píše v tomhle článku 14ks denně, to s tebou souhlasím, ale dat si 1 nebo dvě-za to fakt neodsuzuju....

mishell56
17. črc 2015

@shine2015 koukám, že si nic nepochopila, já pouze psala ze začátku, že to není pravidlem...

vera20
17. črc 2015

@shine2015 já myslela, že jdeš dělat něco užitečného 😀 ale fakt je, že urážení lidi užitečné je, hlavně těch kuřaček.

veronicka89
17. črc 2015

@shine2015

Mi je jedno co mi tady kdo bude psat . pro me je kourici tehotna nekdo s totalne vymletym mozkem.
Ptz cigareta je jenom proste na chut - nic tomu cloveku nedava a kdyz vim ze to skodi memu diteti v brise nikdy - NIKDY bych to vedome nedelala !!!!
Tady jde videt jak si nekdo umi urcit priority v hlave !
A ty kecy o zdravi a tak - to jsou jen vymluvy tech zen - slabochu/slabosek, ktere neumi prestat...

Fuj jdu cist prispevky vyse ... uz jsem par precetla a fakt si klepu na celo....

vera20
17. črc 2015

Já si myslím, že za tyhle kecy vaše si miminko taky nezasloužíte.....

mishell56
17. črc 2015

@veronicka89 14 denně je fakt moc, to odsuzuju aj já, ale jak píše vera, 1-2 denně ( co jsme vykouřily my dvě) beru jinak - třeba tak, že je jedno jestli si dám jedno cigáro nebo jestli budu vynervovaná...vyjde to na stejno...to, že jsem nemohla přestat ze dne na den (podle doktora) neznamená, že jsem hulila 40 denně...

veronicka89
17. črc 2015

jako u tech 5 max cigaret denne jde taky hlavne o princip - to je to hlavni co tady ja odsuzuju !

-ze si proste v te hlave nikdo nerekne : Tak jsem tehotna a nebudu delat nic cim bych vedome ublizovala svemu miminku ...

vera20
17. črc 2015

@mishell56 oni si myslí, že jsme si prohulili prdel, tim že jsme napsali že jsme si dali jednu nebo dvě, takže zrovna těmhle nemá cenu neco vysvetlovat. Ačkoliv je neznam tak si taky o nich myslim, že maji vymyté mozky jako to uvedla veronicka89....neznam a urážím....jako ona...

mishell56
17. črc 2015

Holky fakt nečtete, že jsme obě nakonec přestali? Akorát ne najednou, ale postupně...já i když teď už bych mohla, tak jsem se k tomu nevrátila a vera20 taky už nekouří...no proč asi, že jo...náhodou já jí za to obdivuju, vím jak je to těžký 🙂

vera20
17. črc 2015

Přesně, kdyby třeba řekli, je to špatný ale fajn že jste přestali, no i tak jsme zeny s vymytým mozkem...

vera20
17. črc 2015

Taky obdivuji kazdou která s tim dokaze seknout....je to obdivuhodne, protože těžké to je a víc nez si myslite...

shine2015
17. črc 2015

@veronicka89 souhlas....navíc se budou samy mezi sebou placa po ramenou jaký jsou borky že počet stahly

mishell56
17. črc 2015

@veronicka89 a co věta od doktora - gynekologa: " Hlavně nepřestávejte najednou, byl by to pro něj velkej šok, mohlo by to skončit zle, omezte to. Tak do 5-ti cigaret denně, víc ne a pak to omezujte dál aby se mohlo přestat úplně, aby to nebyl takovej šok. " riskovala bys potrat, nebo by si to omezovala ze svých skoro 30 denně na 5 aby si mohla přestat? což se mi nakonec povedlo přestat.

shine2015
17. črc 2015

@mishell56 to byl určité velký odborník....svoji manželce by to taky schvaloval 😀 holky to se nedá 😀

mishell56
17. črc 2015

@vera20 Mě by zajímalo co by dělali, kdyby za nima třeba v 17-ti letech přišlo jejich dítko, že hulí jak fabrika, nebo by to zjistili...a to se stát může i nekuřačce, dostane se do blbý party jak já a je to hned 🙂

vera20
17. črc 2015

@shine2015 to si po rameni placat teda budu, protože-chtěla bych vidět zrovna tebe jak ty by ses s tim porvala-jasný, ty urcite ze dne na den....

mishell56
17. črc 2015

@shine2015 tak je to gynekolog takže ano, podle mě odborník když na to má diplom...

mishell56
17. črc 2015

@vera20 to neví když nehulí...dělá něco užitečnýho :D

vera20
17. črc 2015

@mishell56 na co má diplom @shine2015 ? Když si myslí jak je chytrá

shine2015
17. črc 2015

@mishell56 tak to pak chápu tvoje postoje a nazory,když ti stačí pouze diplom....on je totiž gynekolog a gynekolog......taky jsem znala jednoho,který příbuzné tvrdil,že ta boulicka v prsu je v pohodě ....a byl z toho karcinom hormonální ho typu.....a nebo že ji vyšetřil v 37tttak že začala krvácet a do dvou dnů porodila....u obou děti......a tenhle gynekolog si predstav má taky diplom. A dělal primáře.....ma x let let praxe, kdy x je víc ne 20let.

vera20
17. črc 2015

@shine2015 toto je téma o kouření..

vera20
17. črc 2015

fakt se směju 😀 😀

shine2015
17. črc 2015

@vera20 ano,ale o diplomu a odbornosti začala Michelle.....

shine2015
17. črc 2015

@vera20 😀 😀 i ja

mishell56
17. črc 2015

@shine2015 tak to pak chápu, že všichni gynekologové musí být špatní podle tebe...mě teda vyšetřoval ohleduplně, tak moc, že jsem přenášela ( nevím jak to když jsem 70% těhotenství prokouřila se dvěma cigárama denně), psala jsem gynekolog, ne řezník...

mishell56
17. črc 2015

Já jen napsala co mi gynekolog řekl, o tom, že to podle tebe není odborník jsi začala ty @shine2015

mishell56
17. črc 2015

@vera20 nápodobně 😀 😀

lrg
17. črc 2015

Jenže to je otázka, do jaké míry tím opravdu svým dětem škodí. Já mám taky ve svém okolí maminy, které kouřily v těhotenství a všechny do jedné mají úžasné, chytré, zdravé, pohodové děti. Já jsem s tím sekla a mám obě děti celkem náročné, jak po zdravotní stránce, tak povahově. Čímž neříkám, že je to v pořádku, ale je těžké přestat, když nemáte před sebou zřejmý důkaz, že kouření dítěti škodí. Každý má svoje hranice, biomatky by mohly odsoudit maminu, která dává dětem jídlo s konzervanty nebo papírové pleny. Je to na svědomí každé z nás 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru