Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

motylek
15. dub 2008

Samozřejmě, že dýchá, ale trochu jinak než my, tím pádem nemůže kašlat v pravým slova smyslu, protože ke kašlání je zapotřebí nádech vzduchu ústy do plic.

tribitka
15. dub 2008

ale ved všetky dobre vieme ako to sue myslela, preboha nebudeme sa predsa chytať za slovíčka v akom slova zmysle dýcha... podstata je tá, že všetky škodliviny idú k bábu.....

dela
15. dub 2008

Tribitko promin,ale jak může dítě v břiše dýchat,když je ponořené ve vodě?Vždyt dítě nedýchá ještě ani když z tebe vyleze.Začíná dýchat,teprve když se oddělí od pupeční šnůry a známka toho že mimčo začalo dýchat je to,že začne přeci brečet,ne?Zeptej se na to doktora a toho debila,jak tady nazýváš ze sebe opravdu nedělej.Dítě prostě nedýcha.Když by dýchalo,asi by se utopilo,nemyslíš?No to je jedno,už se tady odbočilo,je to stránka pro kuřačky.Na tohle bysme si musely založit jinou stránku.

diddi
15. dub 2008

dela, mas dieta?

poletucha
15. dub 2008

motylek- ja tu teda zadnou urazku nepostrehla....diskutovani je argumentovani, tak to proste chodi,ze maj lidi rozdilny nazory 😉

motylek
15. dub 2008

No tak asi pořádně nečteš. Z těch příspěvku je cítit hodně urážek, např. ohledně inteligence 😒 atd.

diddi
15. dub 2008

to tak vzdy byva ked sa nieco niekoho dotkne

sue
15. dub 2008

Dela, skús sa spýtať pediatra alebo gynekológa pôrodníka ako je to s kašľaním v maternici 😉 nejde o nádych, ale o celkové trasenie tela aké máš pri kašli aj ty 😉

dela
15. dub 2008

Diddi,mám dieta?Proč se ptáš? A Sue,já jen že jsi psala,jaký má dítě v břiše záchvat kašle,když si maminka zapálí.O nějakým třesení nebyla ani zmínka.Proto se tady dohadujem.Ale chtěla bych teda vidět,jak ten záchvat kašle,tak i to třesení.Kde jsi to viděla?Hele holky,je to jedno.Každá na to máme jiný názor,to je asi normální.Nebudem se přeci dohadovat a jedna druhou napadat.

sue
15. dub 2008

Dela, máš pravdu, vôbec sa nemusíme dohadovať... je to naozaj na vedomí a svedomí každej z nás...
...a kašeľ sám o sebe je dusenie a sprievodným, resp. vonkajším javom je triaška tela... a video bolo - matka fajčila a lekár jej pri tom robil 4D UZV a bolo vidno, ako sa dieťa dusí pri tom 🤐

diddi
15. dub 2008

kvoli tomu sa pytam, ci si ako tehotna necitila ked babo ckalo...nieco podobne je aj s kaslom...ked si das na youtube - smoking, pregnancy - video, tak je tam to kopu na pozretie

tribitka
16. dub 2008

diddi, zbytočne..... deline dieťa nedýcha CEZ PUPOCNU SNURU, lebo deti v maternici NEDYCHAJU.... tak potom sa mu ani nečka, ani mu neunguje tráviaca sústava, ani nevylučuje moč, nič.... Boooooooože.dajte jej niekto lekciu, alebo jej kúpte literatúru o tehotenstve...
sue, to video nám pusťali v škole.....

motylek
16. dub 2008

Tribitka, koukala jsem do albíčka. Jakto, že se ti malá narodila tak brzo??? Takovej malej uzlíček, ale teď už je to kus ženský 🙂 Sorry, že ten dotaz sem nepatří 😉.

tribitka
16. dub 2008

motylek, mala som kvôli skrátenému krčku rizikové tehu, od 15 tt kontakcie, no a nakoniec som dostala hep syndrom.... 😠

motylek
16. dub 2008

To je hrůza ☹ , no hlavně, že to všechno dobře dopadlo a Sofinka je krásná holka 😉 . Už se taky těším až bude venku, ale takhle brzo ještě ne. Bála bych se ji vzít do ruky, takovou prďolinku malou 🙂 .

tribitka
16. dub 2008

motylek, mne sa Sofi narodila v 30 tt a mala 1400 gramov.... 😉

dididi30
16. dub 2008

tribi caf, ty im ale davas 😀 .....

tribitka
16. dub 2008

no čaf, dididi kde sa túlaš?? 😀

dididi30
16. dub 2008

ja ?? no raz v anglicu, raz v 2tt druhy krat v 3 tt a na junovkach 😀

betina
16. dub 2008

holky už se nenapadejte, fakt! vždyť je to opravdu zbytečný!!

Já jsem tady holkám radila místo cigarety cucat zmrzlou jahodu, že mě to pomáhá a vy nic. Radši se tady hádáte, jestli mimčo v břichu kašle nebo ne.
Tak sem raději dávejte rady, co pomáhá proti odvykání kouření.

holky jedny zlobivý 🙂

parisse
16. dub 2008

Ahojky,já jsem taky dost silná kuřačka (pyšná na to nejsem),vytáhnu tak těch 25 denně.Když někam večer jdem tak i víc.Jelikož jste tu byly všechny upřímné,budu taky.Pří prvním těhu jsem kouřila,nedokázala jsem přestat.Jediné čeho jsem docílila,bylo,během 2 týdnů co jsem věděla že jsem těhu,omezení z mých 25 na 2-3 denně.Gyndařka mě,přesto,že jsem čekala,že mi vynadá,že kouřím,pochválila,o kolik jsem dokázala omezit.Protže když jsem neměla možnost si zapálitstávala se ze mě nepříjemná fúrie.Zkoušela jsem náplasti,lízátka,nic nepomáhalo.Dcerka při narození vážila 3700 g a měřila 52 cm.Teď jsme s přítelem začali pracovat na 2 a já mu vylíčila moje stavy v 1 těhu.Padla dohoda.Až otěhotním,budem kouřit maximálně z okna.A až by se malý narodilo, budem chodit ven.A ona taková cigaretka,třeba v -10 °C rychle přestane chutnat.Přes to všechno doufám,že mi cigarety chutnat přestanou.Toť moje zkušenost.

P.S.: Taky obdivuju holky,co s tím dokázaly ze dne na den praštit.Holky,klobouk dolů 😎 😎 😎 😎 😎

dvojka
16. dub 2008

Já teda když přestala ze dne na den kouřit a chut mě přžepadla,tak jsem si radši sedla na rotoped a těch pět minut,co bych kouřila jsem šlapala...A tak nějak to fungovalo a taky jsem omezila pití kafe,pač kava a cigaretka to mi k sobě prostě patřilo.

Jinak jsem vy\kouřila denně tak 15 cigaret,bylo na čase s tim přestat.A už je to 4,5 roku co nekouřim a asi už nezačnu,protože jsem to zkusila a málem jsem se poblila.

lehna
16. dub 2008

ahoj holky, docela dost vás čtu, ale nikdy jsem nepřispěla. Já dítě teda zatím nemám a ani nečekám, ale s manželem už se snažíme🙂. Já někdy v březnu založila diskusi Kouření a snažilkování a nechytlo se to, tak jsem ráda za příspěvky tady.
Ale chtěla jsem říct jinou větu: dneska ve 14hodin porodila jedna moje známá, která taky před i v těhu kouřila zdravou holčičku, týden po termínu, císařským řezem a váží 3,40kg a měří 49cm.
Mějte se všechny krásně

tribitka
16. dub 2008

lehna, až na to, že správne fungovanie plúc a prípadné nedostatky sa u detičiek zisťujú až okolo tretieho mesiaca.... tak dúfam, že aj potom bude kamoškino bábo zdravé.... kopec detičiek je naoko zdravých a nakoniec do ukončenia prvého roka sú chorlavé a fungujú na antibiotikách....

diddi
16. dub 2008

netreba sa tymto utesovat,treba robit pocas tehotenstva vsetko preto, aby bolo dietatko zdrave
ja zas poznam baby, ktorych matkych v tehu fajcili a oni maju dnes rozne alergie a astmu...tak si vyberte, alebo robte skóre

lehna
16. dub 2008

no dobře, nemám zapotřebu se tady s vámi hádat. Jen jsem vám chtěla dát tady příspěvek. napíšu třeba později jak na tom malá je.

diddi
16. dub 2008

a k comu ti to bude??? nie je lahsie nefajcit?!

dela
16. dub 2008

Ty jo Diddi,mohla by ses přestat tady do každýho navážet?Promin,neznám tě,ale myslím,že jsi ve skutečnosti pěkná intrikářka.Můžu se zeptat,kolik ti je let?Když se snažíš tady každýho poučovat.Lehna sem napsala svůj názor a ty jsi zas chytrá až do p.....!Založ si svoje téma,můžeš si ho nazvat třeba CHytrá Diddi.Tady si chcem povídat a ne se ironicky napadat.Lehno,gratuluji Tvé známé k narození holčičky a přeju ji jen a jen zdraví!

diddi
16. dub 2008

Dela, mam 35 a aky je v tom rozdiel...kolko mam?..vies vobec co znamena slovo intrikarka?...lebo to co opisujes aka som, je uplne,uplne nieco ine? 🙂 v chytrosti vedies TY! - pozri si posledne svoje prispevky...vobec nechapes o com toto cele je??? ale nebudem sa opakovat, lebo aj ked si chytra, tak si to nepochopila 😒 napis mi do koho sa tu "navazam" a s cim????? kludne cituj a ja ti to potom prelozim

dvojka
16. dub 2008

Já si myslim že diddi intrikánka neni...Jen si prostě stojí za svým názorem...Nechci tady vůbec nikoho soudit,je to přece o názoru a né o tom se tady pořád dohadovat....

Přece každá žena je strůjcem svýho štěstí...Znám spoustu matek kuřaček co odrodily a mají zdravé děti...Znám spoustu nekuřaček co odrodily a mají zdravé děti.A znám taky spoustu kuřaček co bohužel odrodily a mají nemocné děti........A to i nekuřácké páry

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru