Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

reni7
2. led 2009

mikalove tak teď mám chuť i já,ale přítel odjel a samozřejmě s cigama 😒 asi dnes zhřeším,myslím na cigáro celej den 😖 jo a kafe já piju každej den,prý jedna za den vůbec nevadí,to nějak neřeším.Já mám taky výčitky když si potahuju,ale já tu vůli prostě taky nemám 😖 a navíc mi to chutná

jabera
2. led 2009

tak uz to mam za sebou a v polke som to zahasila, lebo maly zacal kopat, tak som sa hned zlakla.... ma to pekne stve. ani mi nerobi ta cigoska radost... zas par dni urcite vydrzim, jak sa poznam. mam to stastie, ze nikto v rodine nikdy nefajcil, ani manzel, takze aspon to nelaka. tak dobrou.

reni7
2. led 2009

jabera já si misto ciga dala čtvrtku nanukáče-se neunesu zachvíli 😅 ale až přítel dojede tak si pujdu aspoň potáhnout

scandya
3. led 2009

Ja ked si poviem - namiesto cigi dam nieco na papu- aj tak si potom zapalim- ale aspon sa drzim dodrzat urcity pocet

sirinka
3. led 2009

ja by som vam dopriala pohlad na vase miminko na 3D usg ked vy pritom budete slukovat... neviem, ale asi by tam neskakalo od radosti...
je mi luto, ale pohlad na peknu tehotnu zenu z cigaretou v papuli je jedna z najhnusnejsich veci...
mozte sa tu obhajovat a navzajom podporovat, ale ked si uvedomite, ake fatalne nasledky ma cigareta a jej zlozenie na dospely organizmus, tak co musi prezivat to male bezbranne telicko pri kazdej novej davke nikotinu.
kofein, tein a alkohol sa tiez v tehu neodporuca, ale zaroven odbornici potvrdili, ze v urcitych malych davkach maju na dospely organizmus pozitivne ucinky, ale o nikotine sa bohuzial nic take neda povedat...je to svinstvo ktorym krmite svoje dieta a je to od vas ubohe, ked si tu masirujete svedomie, ze stres by bol skodlivejsi ako par cigaretiek.

nechcela som sa takto nechat uniest, ale ked citam niektore vase prispevky az sa mi dviha zaludok nad bezohladnostou, s akou sa staviate k tomuto problemu... ☹

wsmoulinkaa
4. led 2009

tak to je kec....zajímavé je že mě nejeden gyndař řekl, že pokud mamči kouří hodně tak v těhu nevadí když si občas dá a tak se dohadujte jak chcete.papapapaapapapa

luciauk
4. led 2009

😲 😲 😲 😲 😲 nepochopím, ako niekto môže fajčiť, ako môže fajčiť v prítomnosti detí a ako môže fajčiť tehotná, tak to sa vymyká môjmu rozumu úplne.
zrejme žiadna s fajčiacich tehuliek neprišla o miminko, nenarodilo sa jej postihnuté dieťa v rodine a ani nevie, čo to je prísť o jedno s detičiek a modliť sa aby to druhé donosila. niektoré ženy musia vydržať bez liekov na ich choroby, hoci to ohrozuje ich život a niekto len tak hazarduje s cudzím životom /dieťaťa/ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ každý deň myslím na cigu? každý deň mysli na miminko! gynďák povedal, že pár cigariet neškodí? zaklop na iné dvere a iný ti povie, že aj jeden šluk môže pripraviť tvoje dieťa o pery, časť čreva alebo mozgových buniek 😠

no, uľavila som si, ale asi to aj tak nepomôže, však? tu v anglicku tehotné s cigou nemajú hambu ani v areály nemocnice ☹ teším sa, že o takých 50 rokov bude hamba zapáliť si cigu a moje vnúčatá už budú mať pokoj 😀

munu
4. led 2009

luciaUK mas uplnu pravdu, vsetko co si napisala je presne tak... hanba vam, co fajcite v tehu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dnada
4. led 2009

no nevím luciauk ,ale to co si napsala nakonci,že dítě přijde o rtíky,část střeva či mozkové buňky tak to je věc známá a dokázáná u alkoholu v těhu,to si trochu pleteš. A ještě se ženám alkoholičkám rodí děti jinak fyzicky degenerované jako že jim chybí nebo má zakrnělé ruce či jen jednu,nohy,jsou mentálně postižené ! Občas by bylo dobré číst všechny studie a hlavně čeho se týkají a pak to teprv šířit dál. Kouření rozhodně není dobré pro nikoho natož pro těhu,s tím souhlasím,ale nesouhlasím nazývat takové maminky zabijáky a sobecké a bezohledné nebo že snad mají své děti míň rády,se svým svědomím se musí vypořádat každá a nikdo z nás tu není BŮH vševědoucí aby měl právo někoho za to napadat a odsuzovat.

Tak se holky držte a zkuste si spíš napsat to,kolik hodin,dní,měsíců ste vydrželi 😉 To je větší motivace 😉 Držím palečky ,ať to zvládnete a přestanete kouřit !!! 😎

vinka
4. led 2009

Smoulinka má pravdu niektorý lekári tvrdia,že pri silnom fajčení velmi pomaly prestat.Odbúravat cigarety v tehu nie naraz.Lebo to je šok na to mimčo.Ale ja ako fajčiar(abstinent)sa divím každej jednej čo fajčí v tehu.Dá sa prežit bez toho.A to som fajčila 10-15 denne niekedy.Ale je to aj o seba zaprení.A ked si poviem nie tak nie.A viem,že sa to dá.Ja som to dokázala už 2 krát a teraz nefajčím po 3 krát. 😉

wsmoulinkaa
4. led 2009

ten kdo nikdy nekouřil to nepochopí. Odnaučený kuřák to už taky nechápe. A kuřák at závislí nebo sváteční se to aspon snaží nějak vyřešit. Ale každy at dělá jak chce! 😉 Klidně zatukám na jiný dveře gyndaře a co jako má být ,že mi řekne ,že to zdravé není, vím že to neřeknou i jiní. Venku je takových splodin které vdechujeme a jiná rizika, tak zas nešilte hysrerky poblázněný. 🙂

zdenucha
4. led 2009

Nechápu,proč sem stále choděj kázat nekuřačky,myslím,že to není téma pro ně,tak ať sem nelezou a nemoralizujou! 😠

sue13
4. led 2009

Ja sa pridavam k Vinke.
Tiez som fajciar abstinent, prestala som ked som sa rozhodla mat babatko. Fajcila som aj 10-15 denne niekedy.
Tiez som pocula nazory ako niektori lekari doporucuju prestat pomaly, resp. postupne. Ale ja s tym nesuhlasim. Kazda jedna cigareta skodi nasim babatkam a mne by srdiecko nedovolilo ublizovat mu vedome.
Teraz mam par tyzdnov pred porodom a cim dalej ma trapi myslienka ci bude nasa princeznicka zdravucka.
Som na seba hrda ze som si ani raz nezapalila a ani som nebola v nafajcenych miestnostiach.
Vsetkym Vam drzim palce aby ste to zvladli a vydrzali bez tych blbych cigariet. Stoji to urcite za to 😉

sirinka
4. led 2009

zdenucha toto je tema pre vsetkych 😉

smoulinka preco si myslis, ze odnauceny - abstinujuci fajciar to nechape?

s tym postupnym prestavanim je to do urcitej miery pravda...ak je organizmus zvyknuty na pravidelnu davku nikotinu, nahle vysadenie moze sposobit abstinencne priznaky. preto sa tento postup neodporuca u tazko chorych fajciarov, ktorych organizmus musi bojovat s tazkou chorobou akou je napr. rakovina a jej liecbou. aby nebol neprimerane naraz zatazeny a vladal sa s tym vysporiadat. tehu nie je dovod na pomale vysadenie nikotinu, skor naopak. ved babatko este nema fyzicky navyk na nikotin v case splodenia, takze mu to ani nijako nebude chybat. naopak u fajciarok casto maju novorodenci abstinencne priznaky po porode, su nekludny a zle spavaju, co bohuzial vacsina mamiciek dava do suvisu skor z hladom.
inac tie co fajcite pocas tehu, to aj po porode na odd. sestonedelia si pojdete dat jednu zdravotnu???

katka82
4. led 2009

Á koukám že tato diskuse zase jede 😕 🙂 já kouřila od patnácti ale co jsem objevila ty dvě kouzelné// 😀 tak ani šluka 😉 a to jsem kouřila tak 10-15 denně no a když se večer někam šlo tak i víc-no holky vždyť to znáte že? 😉 Myslela jsem si že to pro mě bude těžší ale zvládla jsem to a jsem ráda 🙂 a přeju všem těhulkám co s cígou bojují ať se jim povede vyhrát a ať mají zdravé mimi 😉

luciauk
4. led 2009

jaj, tak hádam mám právo aj moralizovať, nie? či tu sa navzájom iba ospravedlnujete, prečo fajčíte a ked niektorá zhreší, tak ju polutujete, že nabudúce to musí vydržať? trápne. a tie splodiny vonku dýchate aj vy, takže dieťaťu stále ubližujete viac ako my, čo dýchame len ten vzduch vonku 😉
takže svoj názor nemôžem vyjadriť? keby si na isté dátumy zapalovala sviečku svojmu anjelikovi, tak by si inak hovorila. a viete, čo je najsmutnejšie, jedna pravda, ktorú mi povedala kamarátka, ktorej zomrela 7 týždnová dcérka:

takým nezodpovedným matkám sa nenarodí choré a postihnuté dieťa, lebo by sa zasa obhajovali, prečo išli na UPT, prečo ho dali do ústavu atď. choré a postihnuté deti sa rodia len obetavým rodičom.

mňa odsudzujete, lebo som zásadne proti? prečo si beriete niečo zo slov doktora, čo vám povie aby ste neprestali prudko fajčiť a nezoberiete si nič zo slov iných? lebo sa vám to nepáči.... myslím, že ten šok dieťa zvládne. a velmi rado 😉

moja sestra prestala fajčiť zo dna na den a x iných žien a predstavte si, šlak ich netrafil.

dúfam, že sa vám narodia zdravé detičky, dúfam, že tie, čo chcú prestať, tak prestanú. 🙂 🙂 🙂
držím vám palce.

apropos, aj fajčenie poškodzuje plod, tak sa nerozčuluj dnada nad detajlami. ja som čítala, že nikotín ovplyvnuje tvorbu podnebia a pier. ale ty si asi najmudrejšia na svete. hlavne, ked sa ti narodilo zdravé dieťa. inak, takú výbavu do života dostane také dieťa,....ked bude mať neskôr zdravotné problémy, tak si prečítaj ako si ma sprdla a nazvala moralistkou a pochvál sa mu.moralistka. ako keby to bola nadávka. ja som vás nenazvala zabijákmi a vrahynami, tak neprekrúcaj. ale bohužial som prišla o dieťatko a nechápem vás. ked ich budeš mať zdravé 3-4, tak potom začnem fajčiť aj ja 😉

lucim
4. led 2009

vidim, ze tu je to stale o tom istom, samozvani kazatelia a najmudrejsi na svete, trestajuci nepravosti , ktorym niekto ublizil a nevedia, na kom sa maju vyvrsit, sem stale trafia ... skoda .... 😠 je mi ich luto.

len tolko som chcela - kocicky, podarilo sa mi to, uz dlhsie som abstinent nefajciar, chce to dost sebazaprenia, mne pomohli gumene medvediky ... aj ked to na mne kilecko navyse nechalo. a vdaka aj podpore na tomto fore.
drzim vam vsetkym palce, aby sa to aj vam podarilo. 😉

karca21
4. led 2009

Koukám holky, že se tu po Vás rády některý pěkně povozí. Odsoudit druhýho je velice jednoduchý. Zahořkle profackovat, to umí každej. Takže holky, nenechte se znechutit, tohle je Vaše téma, ale bohužel se vždycky najdou lidi, co když mají příležitost, tak Vás zadupou do země a s nenávistí v každém slově. Nic není jen černý a bílý. Kouřit by člověk neměl, to ví každej a vy bojujete, takže super. Jeden potah z cíga dle mého nikoho nezabije, chce to nepřehánět, maximálně se snažit. Hlavně ať Vás to neodradí od diskuze, člověk na to nemá být sám, chce to probrat a podělit se o ten boj. Určitě jste zase v jiných věcech lepší a disciplinovanější než nekuřáci. Já sice nekouřím, ale zase si dám k snídani tatranku, tláskám sladký, nejím extra zdravě a prostě to zase kazim jinde.

wsmoulinkaa
4. led 2009

je mi moc líto jestli někomu zemřelo miminko, ale na toto nechci vůbec reagovat. Ani nemůžu, kdo to neprožije to nepochopí a nad tím neuvažuju. neodsuzuju nekuřačky, jen je trapný jak sem furt píšete jak jsme nezodpovědné. 😔 😉

wsmoulinkaa
4. led 2009

proč se vlastně nemůže cola??? to mi teda povězte....kofejn....a dál?? Co obsahuje kofejn?? co to může způsobit?

sirinka
4. led 2009

karca ak si dokladne precitas tuto diskusiu, vacsinou sa tu navazaju fajciarky do nefajciarok, ktore tu napisu svoj nazor a tie fajciarky ich za to hned odsudia... 😉
skuste byt trosku objektivnejsie, ja som si tym presla rovnako ako vy a moj nazor nezmenim, nefajcit sa da a v tehu nepoznam ziadnu relevantnu vyhovorku, preco to neukoncit aspon na tych trapnych 9 mesiacov...

etnicka
4. led 2009

Myslim, ze kofein odvadza z tela zelezo...
Inak tiez som fajcila a hned, ako som zistila, ze som tehotna, som prestala. Mne to slo lahko, ale chapem, ze niekomu inemu to moze ist tazsie. Napriklad moj manzel bol velmi tuhy fajciar, ale kvoli mne a babatku to maximalne obmedzil, fajci len vtedy, ked ho nevidim 😀 a dava si zalezat aj na tom, aby som to z neho ani necitila. Povedal, ze uplne prestat nemoze a ja to respektujem, lebo on respektuje mna. Kocky, co s tym bojujete, drzim Vam palce 😉 a nic si nerobte z tych, co Vas odsudzuju, taki ludia sa vzdy najdu a asi si neuvedomuju, ze takymto pristupom cloveka skor odradia ako podporia...

wsmoulinkaa
4. led 2009

sirinka at jsme se dohadovaly jakkoliv v tomhle máš pravdu....jak je možné že to někdo vydrží 9měs nekouřit jako já v prvním těhu a po kojení jsem zase začla....já to nechápu...

sirinka
4. led 2009

smoulinka kto ti povedal, ze cola sa v tehu nemoze?
http://www.zzz.sk/?clanok=3902

wsmoulinkaa
4. led 2009

hodně se o tom tady píše......já ji piju dost aspon půl litr denne, dělá mi dobře.Takže tomu nevěřím.

luciauk
4. led 2009

názov témy je všeobecný, tak prečo by nemohol každý povedať svoj názor?

wsmoulinkaa
4. led 2009

četla jsem to....ok. Ale stejně moc radši nic nečtu....každý píše něco jiného.

sirinka
4. led 2009

smoulinka ja som zase zavislak na kave...co uz.

wsmoulinkaa
4. led 2009

luciauk ale vždyt se tady můžeš vyřádit jak chceš!!! 😉

wsmoulinkaa
4. led 2009

aha už to chápu, myslíš o té nezodpovědnosti kuřaček??? Když já tu skoro nic jiného nečtu, ale tak jo...ono to stejně bude pořád dokola. 😉 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru