Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

dugyna
16. únor 2010

ahojte kocky ste sa tu rozpisali

janka v prvom rade ma mrzi co sa ti stalo..mozno keby si na zaciatku povedala kam si tou otazkou mierila..tak by sme tu hned odpovedali..a nemusela vznuknut taka neprijemna debata...aj ked chapem ze je to asi pre teba tazke hovorit a odhalit svoje pocity...neviem v ktorom tt sa ti to stalo..ale mozem ta uistit ze to nebolo z nervozity..to urcite nie...priroda to zariadi ze ak plod nie je zivoty schpny v zaciatku ta ho vyluci..prepac ak som to nejak hlupo napisala..ale tokto mi to prislo najjednoduchsie...takze urcite sa z toho neobvinuj ty za to nemozes...nijak si mu neublizila

jaj majova svadbicka bude krasna 😉 si to uzite, ja sa budem vydavat teraz 27.2 😉 v budem v 21tt

a verim ze k cigaretam sa uz nevratis nikdy, podla toho co pises..

a janka dajte si aspon 6 mesiacov pauzu nech sa ti organizmus zregeneruje..letna dovolenka..alebo libanky uz na to budu idealny cas 😉

jani a su tu aj temy kde pisu baby co potratili..alebo ze tehotne po potrate ..skus pokukat fora..mozno ti pomoze si preciat aj ich pribehy..niekedy pomoze cloveku ked vie ze nie je sam..
a to ze ta kocka co fajcila mala zdrave dietako..neznamena ze ked zdravo vyzeralo ze aj zdrave bolo...alebo neskor nemalo nejake problemy..aj ked ja prajem aby mali vsetci zdrave deticky

vejula s tym nazorom ze fajcit postupne ..lebo babatko bude mat abstak..ano aj ja som to sem napisala...ale koli tomu..aby sa tu niekto za taketo tvrdenie neschovaval...preotze to nie je nazor vsetkych lekarov..len nejakej casti...a nie su o otm potvrdeny studia...cize najlespie je ak zena prestane fajcit na zaciatku tehu co nasjkor porom ako zisti ze je tehu ..kym este nie je vytvoreny spolocny krvny obeh...

hathor to je strasne smutne a nezodpovedne od tej vasej znamej neznamej 😒

dugyna
16. únor 2010

vejula to mas pravdu deticky si na pohlad zdrave..ale postupne sa u nich zacinaju prejavovat nasledky..v zmysle ze nevedia obsediet..nevedia sa ovladat a ani byt ovladany inymi osobami..nevedia sa kontolovat..su to hyperaktvine deticky ktore za to nemozu...tam pomoze len detsky psycholog u toho chlapceka co spominas..lebo ak sa vie za to ospravedlnit..tak uz lne to je na nom krasne ze vie ze kona zle..ak by chodil na sedenia k detskemu psychologovi..urcite by mu pomohl

luciarisko
16. únor 2010

ahojte ja som pred tehotenstvom fajcila, kazdy den aj 20 cigariet, hned ako mi potvrdili tehotenstvo cca v 5 tt som prestala fajcit,uplne ani jednu cigaretu za celu dobu, ale znovu som zacala ked mal maly rok 😒 lebo som mala statnice a stres a vsetko tak chut sa vratila, ked budem druhykrat tehotna, tiez urcute zase prestanem a dufam ze potom uz fajcit nezacnem 🙂

luciarisko
16. únor 2010

a este som chcela napisat, ze ja som zistila ze som tehotna tak ze mi prestali chutit cigarety, normalne mi bolo spatne ked som si zapalila, ale som si myslela ze fajcim vela a nakoniec babatko samo ukazalo, ze mu to vadi

vejula
16. únor 2010

jj dugy, tiež si myslím že by mal isť ten chlapček ku psychologovi ale je to všetko ťažké, mama ho ned opustila vyrastal pri babke a teraz myslím že žije pri svojej tete, babka myslím umrela alebo je už nevládna... No možno by mohla nejako učitelka odporučiť nejaku liečbu neviem či sa to dá na odporučenie učitela...
A čo sa týka toho postupného odvikania, tak to mi len hovorili kamarátky fajčiarky čo otehu že im to tak poradil lekár, ale je pravda čo doktor to iný názor 😒

luciarisko tak to ti pomohlo že ti maličký hned cigy znechutil, bolo to o to lahšie... Ja som pred tehu zas žuvala žuvačky celý den vkuse a ako som otehu tak vôbec nežuvam, uplne mi je z toho zle vôbec mi to nejde na chuť... Uvidíme či mi zas začnu chutiť alebo nie 😝

evka171290
16. únor 2010

ahojte...pred par dnami som zistila ze som tehotna...som v 6. tyzdny a zajtra sa mam objednat na prerusenie tehotenstva,....bohuzial tento rok maturujem,nemam ziadnu pracu,cize ziadne peniaze, otec dietata je nefunkcny a nemam rodicov magnatov. Ale aj napriek tomuto hlboko vo vnutri mi nieco hovori aby som si to nechala...ale som fajciarka...vyfajcim tak 10 za den..a skusala som aj prestat ale velmi sa mi nedari....ale budem sa o to snazit aj na dalej ale ked sa nepodari tak obmedzim aspon na min, mnozstvo ....ake to moze mat nasledky na moje dieta?

vejula
16. únor 2010

evka, v prvom rade ta chcem podporiť aby si si bábatko nechala, ked máš pochybnosti čo si ho dať zobrať... Uvidíš nikdy to nieje také horuce ako sa zo začiatku zdá. Ja som práve vyšla školu a mm tiež občas robí občas nerobí a magnatov rodičov tiež nemám...

Tie následky fajčenia na dieťa to je dosť individuálne ako sme písali pred tým.... Mám kamarátku ktorá fajčila počas tehu a má zdravé dievčatko, skôr su tieto deti vo vyššom veku problémové, nezvladatelné príp maju nejaké poruchy učenia či správania... Ale nedá sa to vymedziť na 100%...

Moc držím palce nech sa rozhodneš správne a ver mi že ked si to dieťatko necháš a ucítiš v 20tt jeho prvé pohyby a potom uvidíš na sone ako hýbe ručičkami a otvára pusinku bude to to najkarjšie čo si v živote videla a zažila 😵

evka171290
16. únor 2010

Dakujem ti vejula...no uvidim este sa o tom musim porozpravat s maminou kt. o nicom nevie a rozhodnem sa podla jej nazoru...a keby si ho necham tak nic sa neda robit musim prestat s fajcenim aj keby som si mala nechty o stenu driabat...nechcem vystavovat dieta tolkym rizikam...🙂 ale mam strach ze by som nebola dobra matka...☹ a este k tomu slobodna mamicka,lebo s priatelom som sa rozisla..je to cele blbo nacasovane...

vejula
16. únor 2010

evka, všetky prvotehulky máme trošku strach, že nebudeme dobré mamy, no ja teda určite 😅 Ale žiadna mamina nieje od začiatku super dokonalá, všetky sa to museli časom naučiť. No a je kopec slobodných mamičiek so štastnými detičkami. O to viac bude potrebovať teba, už teraz ťa potrebuje lebo si jediný človek na ktorého sa od prvej sekundy spolieha a ktorému verí už v brušku... Ja to cítim ako všetko so mnou maličký prežíva ked som nevozna ked plačem ale aj ked som šťastná, bábatká su už v brušku na nás uplne závislé...

Evka daj zajtra vedieť ako si sa rozhodla, tu je vela dievčat ktoré ťa podporia, aj čo sa týka toho fajčenia 😎
Inač z ktorého mesta si???

dugyna
16. únor 2010

evka ked som si precitala tvoj prispevok skoror som sa rozplakala..pretoze nosim pod srdcom nasu milovanu babiku..a je to uzasny pocit..
v prvom rade ti chcem povedat ze je to tvoje babatko..a ty sa rozhodujes..to ze si sa rozisla s priatelom nevadi..je kopec slobodnych mamiciek ktore su aj nastrocne..kopec veciciek sa da nakupit s pod ruky aj tu na modrom koniku takze to nevide az tak draho...ani my nemame korunky na rozhadzovanie ale ked kazdy nieco pokupi z rodiny tak to velmi pomoze..
evicka neboj da sa to zvladnut..a aj v skole ti urcite ucitelie pomozu ak by si sa rozhodla si babatko nechat..viem ze ked som bola na strednej tak tiez tam bolo jedno dievca a mladsie od teba..cize v nizsom rocniku ako maturitnom..a zvladla to aj babatko aj zmaturovat...
a dalsia vec evicka..castokrat dievcata ktore idu v mladom veku na potrat tak potom maju neskor problem otehotniet....
a nehovorim o nasledkoch psychyckych ze kopec zien potom tym trvpi..ze boli na potrate..
takze evicka prajem ti aby ste sa stvojou maminkou pekne v klude porozpravali..a rozhodli sa najspravnesjie ako sa pre teba len da..a aby ta tvoja maminka podporila v tom rozhodnuti ktore si prajes..
evinka a este je jedna moznost ..utajeny porod..robia to zeny ked nechcu ist na potrat a babatko nemozu mat..tak ho vynosia..a potom porodia utaje normalne v nemocnici vybavuje sa to cez socialne sestry..a to babatko si hned po porode odoberu adoptivny rodicia..lebo je kopec parov ktory nemozu mat deticky a chcu si adoptovat novorodeniatko..
a tak ako ti vajula uz napisala..je to uzasne ked ta miminko prvy krat zacne kopkat..je to nenormalny neuveritelny zazitok ktory prajem prezit kazdej zene

evicka a s cigaretami by si mala prestat cim skor bez ohladu na to ako sa rozhodnes..a kym sa budes rozhodovat tak by bolo lepsie aby si prestala..lebo potom by si si to mohla vycitat.
drzim ti palce

evka171290
16. únor 2010

Ako si to pekne napisala...az mi teraz stekaju slzy po tvari....citim sa taka bezradna...dobre zajtra sa zastavim a napisem ako som sa rozhodla...najhorsie je ze nemozem ani dostudovat ,lebo v maji ked budem maturovat uz budem v 4. mesiaci..a ja chodim na konzervatorium a maturujem aj z tanca a pohybu a je to dost narocne a nie to pre tehotnu zenu...neviem ...aj tak ti dakujem za vsetko ...

evka171290
16. únor 2010

jaj zabudla som este dodat..som zo zlatych moraviec...

dugyna
16. únor 2010

evicka v skole sa bude dat urcite dohodnut..ze by si maturovala bud len zo spevu a z tanca neskor po porode..alebo by ti studium prerusili a maturovala by si buduci rok..takze sa neboj vseto sa da ked sa chce..urcite by ti vyhoveli v skole....a zlate moravce su vraj krasne aj ked som tam este nidky nebola
tak si nechaj prechadzat myslienky a uvidis

dugyna
16. únor 2010

luciarisko to s i stym sekla ako ja..len dufam ze s tym po porode nezacnem..lebo mne sa pred tehu prestat nepodarilo aj ked som sa pokusala velmi

evka171290
16. únor 2010

Dakujem dugy za riesenia...ja to vsetko zvazim ...teda zvazujem to uz od piatku ...ale ja uz nevladzem ...jednoducho co povie moja maminka tak na to pristanem...idem spat..majte sa pekne dobru noc...

vejula
16. únor 2010

evička, už aj mne teču slzy. Verím že to máš teraz ťažké... A ja aj malý Dominik ktorého nosím v brušku budeme držať palce tebej aj tvojmu maličkemu zázraku v brušku aby ste všetko zvládli....

zajtra sa určite ozvi,budem tu nakukať počas celého dna...

evka171290
16. únor 2010

Ale to nie Vejulka....nechcem aby si sa kvoli mne trapila....ved ja to uz nejako zvladnem....musim....zajtra volam do trnavi a stiavnice a opytam sa na cene...ale neobjednam sa...v piatok mi pride maminka z prace a porozpravam sa s nou a uvidime....este raz velke DAKUJEM! Zelam dobru noc...

vejula
16. únor 2010

aj tebe dobru noc a budem na Vás myslieť moc, moc moc....

dugyna
16. únor 2010

evicka uz aj mne tu tecu slzicka..aj my budeme s malinkou princeznickou Dugynkou na teba mysliet..
a s maminkou sa mudro pkene porozpravajte..a povedz jej aj vsetky mozne riesenia..alebo ako by si si to predatvopvala ty ..a preco..atd

inak je tu aj taka tema ze tehotne nastrocne,alebo prvykrat tehotne...ine..aj smutne temicky

tak prajem ti teda dobru noc aj brusku

lujza123
16. únor 2010

evka171290

maturovat mozes aj v septembri

mat dieta v 18 chce odvahu a ani sa ti nedivim ze rozmyslas nad potratom. Ako sa rozhodnes je len na tebe, aj babo aj potrat maju svoje + a - , ale svedomie ze si v podstate zabila vlastne dieta ta niekedy v zivote skor ci neskor dohoni. Poznam tri kamosky co maju za sebou interupciu a vsetky aj po dlhoom case bez rozmyslania vedia kolko by malo teraz to dieta rokov a velakrat si na neho spomenu. Sama som bola v podobnej situacii, akurat este cely rok sš pred sebou a s rodicmi na nože.

Nakoniec som potom prezila 9 rokov zabavy, cestovania, koncertov atd atd a teraz mam malu dcerku. Som doma na materskej a slobodny zivot mi s chyba, neviem si predstavit ako by ma doma mrle zrali ako 18 r. mamicku.

Ale keby mozem vratit cas na potrat nejdem. Z tych par buniek v tvojom tele moze byt za rok stastne vyskajuce babetko, za 20 budete sediet spolu pri kave a kecat. Z 800 eur v prispevku v pooohode vydes aj s novym kocarom a vsetkym moznym ked budes kupovat rozumne.

K tym cigam, nestresuj, urcite babetku nic nebude, podla mna sa nic nestane ked si buduca mamina prilezitostne zapali alebo par krat potiahne. Tym myslim 1-2 x do mesiaca.

dugyna
16. únor 2010

evinka ako citam co tu pise lujza tak som si spomenula na spoluziacku zo strednej skoly..tiez bola na potrate..a mala potom komplikacie ☹ a neskor po asi 4 rokoch potom sa jej prihodili dalsie komplikacie nalez na krcku maternice..musela ist na operaciu lebo lieky nezabrali..a trapisa tym ze ci koli zakroku na krcku maternice bude vobec schopna babatko niekedy vynosit..a pomenie si na to co predtym bola na potrate.. ☹ taky msutny pribeh

lujza s tym fajcenim nemozem suhlasit bohuzial..proze vsetok ten bordel s cigy ovplyvnuje endotel ciev..a tie su teda aj na pupocniku a ovplyvnuju placentu..a mimi..ale to je nadlhsie..a na nete aj v knizkach je o tom kopec...

lujza123
16. únor 2010

Jasne ze fajcenie skodi...ale tych par praskov cigarety za mesiac skodi asi tolko co vyfukove plyny s aut, pesticidy co jeme spolu s ovocim ..a vseliakeho ziarenia...napriklad neustale nosenie mobilu vo vacku a vyvolavanie....atd
Tie vyskumy boli robene pri zenach ktore fajcily pravidelne kazdy den niekolko cigariet
Ja len pisem ze netreba sa koli tomu stresovat a mat neviem ake vycitky koli jednej cige.

didulka85
17. únor 2010

Evka ja ti poradim s tym fajcenim... Sama som mala problem prestat, este v 8 tt som fajcila, ale potom som sa na konikovi docitala, ze si musim predstavit, ako ten dym dieta dusi. Vzdy ked mam chut na cigu, tak si to predstavim a prejde ma chut. 🙂
Co sa tyka potratu... Ist na zakrok nie je hanba. Horsie je, ked sa o dieta nedokazes postarat. Dalsia vec... Mat pri sebe partnera a otca dietata je velmi dolezite. Je by som to bez toho svojho urcite nezvladla.

xpetka1x
17. únor 2010

Evka radsej si peniaze za kadu skotulku odloz do prasiatka a potom mu mozes daco pekne kupit aj prerusenie coto stoji..a navyse dostanes od statu prispevok za 1 dieta aj rodicovsky prispevok 180eu kazdy mesiac...a keby si platis DNP z minima co ty este stihas mala by si aj matersku a narok na vyssi rodic prispevok 260
eu mesACNE... JA SOM TIEZ VYFAJCILA 10 ZA DEN ALE V NIAKOM 6TT SOM PRESTALA KED MI DOKUI POTVRDIL TEHU TERAZ SI NA CIGU ANI NESPOMENIEM A DUFASM ZE SA UZ NIKDY K TOMU NEVRATIM...

dugyna
17. únor 2010

didulka evicka vyzera byt velmi silne dievca...a je vela mamiciek ktore same vychovavali dietatko a zvladli to..
keby sa vtedy rozhodli inak nemaju pri sebe takych malich krasnych anjelikov
ale to je kazdeho osobna vec a zalezi na tej zene ako sa rozhodne

didulka85
17. únor 2010

Dugyna presne ako pises. Je to kazdeho osobna vec. Keby sa to stalo pred maturitou mne, tak by som si male nenechala. Nech sa rozhodne hocijako, svoje rozhodnutie NEBUDE lutovat. Poznam zeny, ktore podstupili v mladosti interupciu a potom si zalozili rodiny a su stastne. Poznam aj take, co sa stali slobodnymi mamickami a velmi tazko sa pretlkaju zivotom...
V kazdom pripade jej nezavidim.

vejula
17. únor 2010

Kočky píšete o tom ako ide žena na potrat a v pohodičke má o niekolko rokov štastnu rodinku 😔 No len je tu ešte jeden dôležitý faktor psychika mamičky... Poznám jednu ženu, nepovedala to nikomu len mne... Mala už tri deti muža alkoholika a čakala štvrté. Povedala si že si ho dá zobrať, nech to dieťatko nemusí trpieť tak akotie tri čo už boli narodené... A od vtedy to milion krát olutovala a povedala že najhoršie je ked si človek myslí že je pánom vesmíru a chce mať všetko vo vlastných rukách a myslí si že najlepšie vie ktoré dieťa má a ktoré nemá žiť... O nejaký čas na to prežila falošné tehotenstvo, normálne sa jej začalo tvoriť mlieko mala ranné nevolnosti, čo tak tužila vrátiť to späť a nechať si to dieťa... Ale poznám aj horší príbeh, nechcem nikoho strašiť ani podavať katastrofické scenare ale toto sa stalo sestre mojej kamarátky Bývala oproti v baráku, išla na potrat čakala totiž dieťa so ženatým chlapom, ale psychicky to nezvládla a na den ked sa malo bábo narodiť sa predávkovala liekmi. Nie každý je taká povaha že dokáže hodiť za hlavu niečo takéto... Nikomu neberiem možnosť rozhodnuť sa, len nemôžem sa o tom vyjadrovať tak ako by sa nič nedialo, ved však o pár rokov.... Je to silný zásah do tela matky nielen po fyzickej stránke ale aj po psychickej stránke, citlivejšie povahy to môže zasiahnuť tak že sa z toho uplne nemusia spamätať, alebo im to trvá roky...

Verím tomu že ak by sa evka rozhodla si bábo nechať vela ludí ju v tom podporí, aj čo sa týka materiálneho zabezpečenia... Však aj ja budem mať po malom Dominičkovi nejaké vecičky z ktorých ked vyrastie tak jej to môžem poslať. A viem že by sa tu našlo mnoho iných dievčat ktoré by boli tiež ochotné pomôcť....

xpetka1x
17. únor 2010

urcite si ho necha!!! na 100 percent tak klidek

vejula
17. únor 2010

🙂

dugyna
17. únor 2010

vejula ako pises... je to sice kazdeho osobne rozhodnutie ale vela zien ma potom psychicke problemy..ono to sice na nej nemusi byt vidno..ale ked sa jej narodi dietatko tak si kladie otazky ako by vyzeralo to co nie je.. ☹ a tak ..
nam na strednej pustali video o potratoch a ropravali tam aj zeny co boli na potrate..a kazdy mala urcite psychicke nasledky a vela z nich malo problme otehotniet..

ja si tiez myslim ze evicka si miminko necha

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru