Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

lukin
14. led 2009

reni a smoulinka: No sláva 🙂 Gratuluju k odolávání 🙂 To je super pokrok. Jen tak dál.

pici
14. led 2009

reni
ja mam vazit slova.. ty skus vazit ciny.. ja som zla lebo poviem na rovinu..a ty si dobra lebo fajcis ked si tehotna.. to predsa nejde dokopy. ja budem mozno zla matka.. to predsa nikomu nehovorim.. ale budem aspon zodpovedna tehulka.. co ty ,, prepac mi to ale tym ze fajcis skutocne nie si. a presne ako tu niekto nadomnou spomenul.. tato tema bola zalozena fajcenie v tehotenstve nie tehotne fajciarky takze mozem prispievat kludne aj ja..

lienka79
14. led 2009

akoze sorry..nie som nejaka moralistka..ale tato tema je sama o sebe otras..ako moze tehotna zena fajcit??
Tp,ze fajciari su hrozni sebci (restauracie a pod..),som si "zvykla"..ale ze buduca matka nedokaze ten hnus uzivat,ani koli tomu tvorcekovi...to je nad moje chapanie..
A vety typu...ze pre decko je horsie prestat hned...tak to je len chabulinke ospravedlnenie zavislacky..pretoze prestat sa ma ezste pred otehotnenim,uz ked je zena tehu..je viac,nez neskoro 🙄

pici
14. led 2009

zbytocne sa namahas... zozeru ta tu. ze co si to dovolujes povedat?

lienka79
14. led 2009

ja viem..ale som si proste neodpustila 😠

didusa.risulo
14. led 2009

mozte ma aj zozrat 😀 😀 😀 ja som dnes stiahla zas len 2 cigarety a este tam mam 3 no potom nekupujem a muz pride v piatok vecer,dovtedy iste vyfajcim tie tri a potom si myslim na takych 80%ze som skoncila

wsmoulinkaa
15. led 2009

pici lžeš sama sobě.....psala jsem si s kokinou a ta mi psala, že je to pro ty co kouří v těhu a snaží se s někým o tom promluvit a ne aby jsi tady urážela-založ si svoje téma!!!! ....stejně to nepochopíte 😝 rádi rejete a radíte 🤐

slunicko552
15. led 2009

wsmouli-tak myslím,že právě o radách to je 😉

reni7
15. led 2009

pici ty si nějaká zakomplexovaná nebo co?že nás nazýváš bezohlednýma a sobeckýma matkama?máš nějaký výčitky svědomí tak reješ?já se nepovažuju za kuřáka,promiň ale když sem si párkrát ze začátku potáhla tak se fakt za kuřáka nepovažuju,hlavní je že sem stím prostě sekla 🙂
lukin-děkujem,já myslím,že už to do hubičky v těhu a při kojení nedám 🙂 a sem na sebe fakt hrdá 😎

diduša-držím palce 😉
smouli-čauvec-já sem si jistá,že nám to vydrží,už ani neškerám po kámoškách o potáhnutí,nějak sem to automaticky utla,a zatím v pohodě nějak mi to zatím nechybí 🙂 sme fakt dobrý 😀

sirinka
15. led 2009

uz fakt prestante do seba zaparat... ja mam pocit, ze tu nastal velky zvrat, ze baby sa fakt snazia...tak zachovajte klud a drzte im palce... 😎

wsmoulinkaa
15. led 2009

sluníčko a tebe by toto nenakoplo?? ano je to trochu bezohlednost to přiznávám.......a my to víme.... a štve nás to.....ale snažíme se a tak nám tohle moc nepřidá. Ale já nepíšu nic špatnýho - jen tu slyším-sobeckost, bezohlednost, nezodpovědnost,jsme zlý......a já nejsem pyšná na to že si občas zakouřím, ale v očích mé dcery jsem skvělá maminka a nejlepší kamarádka a to samé bych si přála i u druhého a pici nás tady takto odsuzuje. Manžel když to tady čte nevěří vlastním očím, ikdyž také je odpůrcem kuřáků, ale tohle by mi nikdy neřekl. ☹

jabera
15. led 2009

boze, toto je snad jedina tema na koniku, kde sa mamicky na seba uprimne neusmievaju......
baby, ja uz 10 dni ani jedinu.... tie, ktorym to pisem, vedia. ale pripustam, je to preto, lebo som mimo slovenska a nemam pristup k cigaretam, tak nemam od koho vyzobrat a kupit si prote nemozem za tie hnusne prachy.... a priznavam, ze mi ani moc uz cigarety nechybaju, sama som prekvapena. kez by mi to vydrzalo...tak pate a drzim palce.

reni7
15. led 2009

jabera-vydrží ti to,mě už to taky nějak nechybí 🙂 ale vim,že až nebudu kojit tak asi znovu začnu 😖

lienka79
15. led 2009

ja viem,ze je to tazke..ja to prirovnam k svoje zavislosti na sladkom a neverim,ze je to ine..lebo ich fakt mam rada....
V tehu som mala cukrovku a od 24 tt som nedala do ust sladke a to boli muky,mne sa o sladkom snivalo,prave preto,ze som nemohla.Ale zdravie mojho babatka bolo a je na prvom mieste,moj chtic nebol dolezity.
Takze sa prosim neobhajujte .A ta cukrovka ma na babu pacha urcite mensie zlo, ako to fajcenie....nakoniec, lek.studie hovoria same za seba. Ak vam nevvadi,ze mu davate do vienka mono astmu ( v najlepsom pripade)..je to len a len vasa vec...
O zavislosti na fajceni nieco viem,..mamka je tazka zavislacka, tak nehovorte,ze neviem, o com hovorime..kazdy ma svoje zavisloti a je na nas,ako s tym bojujeme 😵
Takze vela stastia
A moja rada..prestan okamzite a ziadne 10,potom 9...a o rok uz len 1 cigosla

jabera
15. led 2009

reni ja tiez dufam, ze to dokazem aj potom. toto babo bolo neplanovane, ale chcela by som pomerne skoro aj druhe, pokial trosku schudnem.... a to uz by bola blbost znovu hulit. tak dufam, ze to zmaknem... drzim palec vsetkym snazilkam nefajciacim. ale tiz mam strach, co bude po kojeni, ale chcem kojit aspon rok, ked uz mam teraz mlieka jak krava....

reni7
15. led 2009

jabera 😀 😀 😀
až budem toho drobečka držet v náručí,tak si na cigo ani nesvzpomenem 🙂 ale až nebudu kojit,tak vím,že když někam půjdu ať na kafe nebo návštěvu a někdo bude kouřit,tak asi neodolám,ale uvidíme,třeba se ktomu už nevrátím,ale tomu sama nevěřím 😅

wsmoulinkaa
15. led 2009

lienka dobrá rada....to tady fakt ještě nezaznělo 😒

reni7
15. led 2009

skoda slov 😒

wsmoulinkaa
15. led 2009

máš poštu na ip

lienka79
15. led 2009

len sa dalej utesujte,ake to mate tazke... 😠
mam 2 rodicov, obidvaja silni fajciari...mama, slaboska, fajci dodnes, schovavala sa aj po kadejakych kutoch a tajne fajcila,klamala samu seba...
Otec s tym sekol zo dna na den a to fajcil krabicku denne a vydrzalo mu to dodnes..Starka fajcila 40 denne a sekla s tym zo dna na den
Takze je to len o pevnej voli a kludne sa tlapkajte dalej po pleci..hawk..skoncila som...

reni7
15. led 2009

lienka-tady se nikdo neutěšuje,ale nemusíme hned do každýho šťárat a odsuzovat ho když je kuřák,snažíme se ho podpořit a né ho tady ponižovat 😖 někdo tu vůli holt nemá 😖
to je ale dobře že si skončila 😎

wsmoulinkaa
15. led 2009

jo jo to máš pravdu že silnější kuřáci s tím skoncujou a vydržej a ty sváteční, nebo jak to nazvat ty vůli nemaj. No já vím že to je pro vás hrozný slyšet, že nemáme důvod a ani kvůli mimi přestat, ale já si fakt nemyslím, že bude divný(lépe řečeno) anebo mít astma. To bych musela bejt silná kuřačka. Je toho hodně co se dá vše vymyslet za nemoce z kouření, ale moje mimi bude zdravé a kdyby náhodou něco...neboj dám ti lienka vědět, udělám ti tu radost!

anke
15. led 2009

holky, nedocitam zpet, ale jen jsem chtela povzbudit kuracky, ktere se snazi prestat ... je to urcite moc tezke, je to zavislost jako kazda jina
... moralistkam bych jen chtela rici, ze ac koureni v tehotenstvi samozrejme nefandim a kuraci v restauracich a na zastavkach jsou mi protivni, tak ale rikat jim, ze proc prece neprestanou je jako rikat alkoholikovi, ze proc teda pije ... ono to neni tak jednoduche, pokud je to uz v urcitem stadiu, tak prestat nejde nebo to chce sakra vuli a prezit abstinencni priznaky ...
a verim, ze pokud sem holky pisou, tak ne proto, aby se chlubily, jak jsou cool, ze kouri v tehu, ale proto, ze je to trapi a vedi, ze maji problem a snazi se navzajem podrzet ...

takze vam chci napsat, at se drzite a snazte se snazte ... jsem "vyleceny" kurak, takze neco trochu o tom vim, prestala jsem ze dne na den davno pred tehu nastesti, ale myslim, ze jsem na tom nikdy nebyla tak moc zavisla ... spis jsem musela nucene "rozbit" situace, kdy jsem si navykla kourit (na pivku, o pauze v praci, apod.) ... jde to, ale dre to a ne kazdemu to jde tak lehce ...

preju hodne zdaru a zdrave deti

wsmoulinkaa
15. led 2009

díky anke 🙂

anke
15. led 2009

wsmoulinkaa: bohuzel te asi ale zklamu, ze nemusis byt silna kuracka ... s kazdou cigaretou proste miminku zvysujes riziko nejake nemoci, riziko - tzn. ze se to projevit nemusi, ale muze ...

anke
15. led 2009

ale tak je to se vsim, nekdo treba musi brat leky, ktere taky zvysuji nektera rizika - ja svemu diteti dala do vinku alergii, co se da delat ... ale clovek musi brat ten zivot trochu sportovne a co prijde, to prijde a nejak se s tim poperem

wsmoulinkaa
15. led 2009

anke- nezklamala! Já si to prostě myslím..... 😕

labradorik
15. led 2009

ako reagoval vas lekar na to ze fajcite a malo to dopad aj na vase vyvijajuce sa baby.sa pytam lebo som tiez fajciarka.dakujem

slunicko552
15. led 2009

wsmouli-taky by mě to nas...,ale když tady někdo rypne,tak se hned zapomene na rady a na nějakou podporu a hned se to do sebe pustí. ☹
Ale jinak vám blahopřeji,že jste skončily a mooooc přeji,aby to vydrželo 😵 😉

pici
15. led 2009

wsmoulinkaa
Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

takto zacala tema. napiste ako ste s tym bojovali..nie ako ste sa podporovali vzajomne ze to az tak dietatku neskodi a pod.

ja nikoho neurazam.. to si tu zjavne par ludi pletie...urazat znamena nadavat vam.. ja hovorim pravdu. ked nevies rozdiel medzi sebeckostou a obetavostou a zodpovednostou a nezodpovednostou.. tak potom fakt neviem

pravda boli.. a vas asi uraza...

to je ponizovanie? ze vam niekto povie pravdu... ????
ked si presvedcena ze to je vsetko ok. tak preco sa ta moje slova tak dotykaju? teraz nemyslim konkretne len teba ale aj reni.7

ja mam vycitky svedomia? a som zakomplexovana? a na to si reni prosim ta ako dosla? ked sa nepovazujes za kuraka.. tak naco si v tejto teme hm?

boze toto je stale dokola.

tak skusim to este raz. to co robite tym ze fajcite ... nie je dobre.. tak to predsa nebudem hovorit ze je.
povedala som to najprv slusne.. ale zjavne tu prevazoval nazor ze je to ok a ze to dietatu neublizuje a podobne.. to sa proste nedalo citat..

fandim tym, kto s tym chce prestat.. to je vsetko..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru