Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

janinna11
15. únor 2010

Ja si myslim, ze je to len a len o pevnej voli a buduca mamicka by si jednoducho mala uvedomit svoje priority, co je pre nu najdolezitejsie, popri tej radosti zo zdraveho rastuceho mimi v jej brusku by ani nemala byt z deficitu nikotinu nervozna, ved jej mysel by malo zamestnavat len/najma babatko 🙂
Kocky ten kto nedokaze prestat je proste slaby, ale aj taki sme, nikoho neodsudzujem, ja som fajcila skoro 10 rokov, x-krat som skusala prestat, niekedy sa mi to darilo len par dni, rekord bol asi 3 mesiace, no potom party, par drinkov a uz to slo, nie je silnejsia motivacia, ako dieta pod srdcom.... Ved je to tak uzasne, co vsetko priroda dokaze a ze my zeny mozme dat novy zivot... Ked som nasla na teste // neverila som, ze sa nam to podarilo (cigy som par mesiacov pocas snazenia dost obmedzila), ale druha / bola slabunka, tak som si naposledy zapalila, po tretom sluku som to zahodila, lebo mi doslo, ze tam vnutri je nieco, co sa zacina vyvijat...a nikotin nepotrebuje...
potom som si robila test este dvakrat a odvtedy nefajcim, prvy tyzden som mala mierne abstaky, ze chute na cigu, ale viac ako deficit nikotinu, mi chybal ten ritual, ku kamoske na kafe a cigu, rano cigu a potom na wecko... vsetky co fajcime to dobre pozname, a po tyzdni to vymizlo, cigarety mi zacali smrdiet. Potom som parkrat dostala chut, ale iba som presla okolo nejakeho fajciara a ten smrad ma akoby "zasytil" a utlmil moju chut a teraz uz vobec nemyslim na cigy 🙂

janinna11
15. únor 2010

Ahoj Liviiiikk, aj ty si tu?? Zase som sem zavitala, ta kocka, co som jej dohovarala, ze to urcite zvladne a nech skusi kvoli mimi prestat uz skoro mesiac nefajci, som na nu taka hrda, ze to dokazala, je to uzasne a pisala mi, ako sa citi fajn a ze maly ju stale kopka a cigarety jej dokonca zacali smrdiet. No nie je to uzasne... Sa citim, akoby som urobila nejaky dobry skutok 🙂

liv1
15. únor 2010

jani to je super ze sa ti to podarilo gratulujem. nech len tak super pokracuje 😉 a tomu ver ze si ho urobila 😵 😉
som ti napisala v nasej teme... 😀

mataharyy
15. únor 2010

Ahoj,
tak já jsem myslela že budu držet rodinou tradici a jako všem kuřačkám mi cigára přestanou chutnat, ale nee. Jenže když jsem našla // na testu už jsem si nezapálila, ale že chuť byla obrovská. Nekouřila jsem celé těhotenství a ještě když jsem se pokoušela rozkojit, jenže to nešlo, okolí rejpalo proč nekojim atd., po pár měsících jsem si zapálila a jsem tam co jsem byla před těhu 😔 Je to děs ty cigára, ale pevně veřím že kdyby mělo přijít další mimčo, tak s tím zase ze dne na den seknu, je to velká motivace a bez ní to asi tak snadno nepůjde, když všichni kolem jsou kuřáci 😖

dugyna
15. únor 2010

janina super to gartulujem aj tebe ze si zvladla niekoho podporit a hlavne gratulujem zej kocke a drzim jej paste verim ze vydrzi aj nadalej 🙂

liv inak suhlasim s tebou..

janinna11
15. únor 2010

Mataharyy no hlavne ze si nefajcila, ked si cakala mimco, ale je skoda, ze si zacala, no hlavne je, ze male je v poriadku. Viem ake je to tazke prestat a nezacat, ked zijes s fajciarmi...drzim palce 🙂 Zijes na SK?? Ja 🙂 v CR

dugyna
15. únor 2010

matahary ..ja dufam ze ked sa malinka narodi ze vydrzim uz nefajcit
ale viem ze je to tazke

janina ja som sa tiez pokusala v zivote niekolkrat prestat fajcit..raz som aj nefajcila asi 7-8mes..ale jedna ciga a zase som fajcila..a skusala som prestat aj pre otehotnenim..ale uplne som prestala az ked boli //
a zatial sa drzim

janinna11
15. únor 2010

Dugy presne, mimi je skvela motivacia a ja mam draheho nefajciara,nikto u nich nefajci, takze verim, ze uz nezacnem....

dugyna
15. únor 2010

janine aj ja verim ze mi to uz vydrzi navzdy

liv1
15. únor 2010

baby drzte saaaaaa 😀

hathor1231
16. únor 2010

janka, naposledy reagujem na tvoj prispevok- chod ku doktorovi a spytaj sa ho, ci si dat radsej paralen alebo cigaretu 😅 som si ista,ze cigaretu ti neodporuci 😝 ci budes tehu alebo nie...
blobost typu zle zivotne prostredie... ja zijem v meste co ma pocet obyvatelov skoro taky ako slovensko 😅 kde teraz je 'nedotknuta priroda' 😀 ako tu uz pisali,nic nie je ako kedysi. vsade je chemia...
kym zensa nezije priamo oproti jadrovej elektrarni,nepije kontaminovanu vodu,tak co riesis 😅
ja mozem s cistym svedomim povedat,ze som urobila maximum pre to aby sa mi narodila zdrava dcera. keby mi doktori povedali o jej vadach a fajcila by som,isto by som to zvalila na cigarety a vycitala si to cely zivot! ved aj sami doktori sa hned pytali na cigarety...

fajciatky,co porodili zdrave deti maju len stastie a neuvedomuju si ho! cifareta skodi kazdemu,ci je to este len plod alebo uz dospelak co o sebe rozhoduje...

mataharyy, fajcenie a kojenie sa uz da ako-tak sklbit... ludia okolo su fakt doleziti... i ked je to naozaj len o tom odolat...
ja som tiez skusila fajcit,ako inak vediet,ci sa to paci alebo nie 😀 mlada partia a jedina som nefajcila lebo som nevidela zmysel tahat dym do seba 😅 vybudovala som si respekt,nikdy mi cigu neponukali... jednoducho som dala najavo ze nie...
ale vsetky tie hormony,viem si predstavit,ze si to nemala lahke... nam sa kojenie podarilo az po 14dnoch 😝

hathor1231
16. únor 2010

k zelenine a ovociu, kupujem (zacala som kvoli malej na prikrm) z farmy, organic. viem,ze ani to nie je 100% natural ale stale lepsie ako GMO zemiaky 😀 a chuti skvele 😀 ked jej robim ovocicko,tak musim urobit viac lebo si aj ja dam pra lyziciek 😀

vejula
16. únor 2010

kočky kukám že tu prehrmela riadna burka 😀 😀 😀

No ja len tolko že si uvedomujem v akom svete žijeme čo sa týka ovzdušia výfukov a tak, ale nesuhlasím s tým že tým že žijem kde žijem vedome ubližujem svojmu mimi... To ako zistím že som tehu mám ísť bývať NIEKAM NA SALAš???? Ani sa tam nemám ako dostať, možno keby som mala nejakého príbuzného pastiera možno ale je to dosť nereálne v rôznych životných situáciach 😀 😀 . A čo sa týka výfukov robím všetko preto aby som ich nedýchala, nepoviem keby som hodinu stála za výfukom auta a naschvál inhalovala, to by už bolo vedome ubližovanie miminku...

A ešte k tej nervozite a tak. No ja som síce nefajčila nikdy ale tri roky pred tehu som užívala tabletky na potlačenie takých chorobných uzkosti a strachov a hned ako som zistila že som tehu musela som ich vysadiť... Takže verte že viem čo je to beznádej strach a uzkosť. Ale inak to nejde, viem že to bábu nieje príjemné ked plačem, ale spolieham sa na to že ked to dokážem s vierou, že je to nevyhnutné nebude to mať nejaký hrozný vplyv na moje dieťatko. Snažím sa byť v pohode ale niekedy je to ťažké 😔 Preto chápem že abstinujuci fajčiar to tieťž nemá lahké ale najväčšia sila je vo viere, že čo robím je to najlepšie pre moje dieťatko.

janka0025
16. únor 2010

janinna11. asi si sa sekla ty. Pretože el. cigareta môže alebo nemusí obsahovať nikotín, záleží to konkretne na osobe čo tú cigaretu fajčí. Ja mám náplne beznikotínové s tým, že človek má pocit, že fajčí, keďže vykonáva tú činnosť s rukou, ale nevdychuje to svinstvo a nikotín. V podstate len inhaluje vzduch a klame svoju hlavu.
Aj mne smrdia klasické cigarety a sama sa divín, že človek to robí dobrovolne. Celé sa to akosi zvrtlo, ja nie som zástanca fajčenia v tehotenstve, aj ked to možno tak vyznelo, sama som absolvovala kyret pred 26 dňami a fajčiť som prestala cca 5 dní potom ( naraz sa nedalo, musela som obmedzovať od 5 ks až po 0 ks) ako som sa dozvedela, že som tehu. Ale ja osobne som bola velmi nervózna z toho, že som prestala po 12 rokoch fajčiť, jedla som aj čokoládu na nervy, aj všetko možné som skúšala, síce som si do úst cigu nedala, ale v klude som sa udrzat nevedela.
Čo ak pre tú nervozitu som stratila bábo??????? Je naozaj až taká škodlivá ta jedna ultra slabá ciga denne? Chcela som vedieť len to, no vy ste sa do mna hned pustili a začali kázať ako mám prestať ako to škodí a bla, bla, bla....Tak sorry, ale vytočilo ma to...

Presťahovali sme sa z BA do dediny pri NR a myslím, že čistota vzduchu tu a na Bajkalskej je neporovnateľná...
Alebo ma chce niekto presvedčiť, že je to to isté? Tak myslím, že potom nie ja, ale niekto iný je smiešny....

Chcela som skutočne len vedieť, či zato, že moje bábo zomrelo môžem ja sama.......ja som po otehotnení zmenila komplet životný štýl, a baba čo ležala vedla mna jej hrozil predčasný pôrod a mala prikázané ležať!! a čo robila? Každé dve hodiny bola vonku a fajčila a to boli v Januári, ked boli tie naj mrazy, narodila sa jej zdravá dcérka...aj to akože šťastie? a v mojom prípade nešťastie? myslím, že je to bud, alebo....možme robit čo chceme a aj tak nič neovplyvníme....

vejula
16. únor 2010

janka nevedela som že si stratila bábo, to mi je moc luto 😔 Viem že teraz si asi velmi citlivá a hladáš kde sa stala chyba... Robila by som to isté... Ti poviem pravdu, že ja som taká blbá povaha, že všetko čo spravím si tri krát premeriam a ešte potom sa ku všetkému vracam či to bolo ozaj to najlepšie... A nieje to dobré. Má to vela spoločné s chorobou na ktoru som brala tie lieky (vid príspevok pred tvojim) Aj ked mi lekár povedal jednu vec niekedy môžeš robiť všetko dobré a ked to má byť zlé tak to zlé bude a niekedy môžeš robiť všetko zlé a ked to má byť dobré bude to dobré... Takže teraz ťažko povedať prečo sa stalo to čo sa stalo, ale chápem že pátraš po príčine. Viem že keby sa niečo stalo môjmu maličkému nájdem si milión dôvodov čo som urobila nesprávne a čo mohlo byť dôvodom toho čo sa stalo.

Inak ani lekári neodporučaju prestať fajčiť zo dna na den ak ste predtým fajčili celu krabičku cigariet, môže to viesť k nejakému šoku, neviem či nikotínový šok sa to volá, niesom si istá... Takže ked si snažilka a už teraz viež že chceš bábo tak pomaly treba prestávať. Vraj nie naraz... To nehovorím ja ale vraj lekári odporučaju... Ale ja v tomto viem že je každý iný.. Môj bývalý nemohol prestať fajčiť aj ked som ho prosila a neviem čo, proste bez cigy bol neznesitelný a najviac ma sralo že vždy po sexe, ked som chcela peknu chvílku si vychutnať, prvé čo spravil že vstal a šiel si zapáli 😠 Mato tááák sralo. A moj manžel čo mám teraz prestal fajčiť a akoby sa nič nestalo... Akoby len potreboval nejaký motív a ja som sa ním stala... Je dôležitý dôvod fajčenia či fajčíš len tak z nudy, alebo tým kompenzuješ nejaké skryté negatívne zážitky emócie... pokial to druhé tak to chce podla mna terapiu a vysporidať sa s tým hlavným problémom a to nieje fajčenie ale to čo tým vlastne kompenzuješ... Možno mi to tu nejaký odborník vyvráti, ale ja niesom žiadny vzdelanec, takže vravím len čisto z pozorovania môjho okolia 🙂

janinna11
16. únor 2010

Janka ak tu mienis stale na niekoho utocit, tak ver, ze Ti to aj tak nepomoze. Si asi este stale nahnevana, sklamana, ze si prisla o babo, ale nikto Ti nepovie preco to tak bolo, ci kvoli zivotnemu stylu, alebo nie. Je to proste priroda, tu nemozes hladat vinnika, ze ta co fajci cele tehu ma zdrave dieta a ta co sa vzorovo stravuje a nikdy nefajcila moze mat problemy i s otehotnenim a aj s donosenim babatka. Podstata tejto temy je v tom, ze my ako potencialne, buduce matky mozeme urobit upravou jedalneho listka, zmenou zivotn. stylu pre babo len lepsie. Ale nikto nam nezaruci, ci prave preto budu nase deticky zdrave..
Ak zena otehotnie a pride o babo, je to strasne, no priroda to ma proste tak zariadene, niekedy mozno ten plod nie je tak vitalny ako by mal... Mne moj lekar na rovinu povedal, ked som u nho bola v 6tt, aby som si to nechala pre seba a pre partnera a nehovorili to este rodine, aby sme neboli potom sklamani, lebo v obdobi okolo 4-6tt vela zien ani nevie, ze pocali, a potom po par tyzdnovom meskani mrchy predsa pride, je to proste o tom, ci to tak ma byt, alebo nie. Vsetko sa pre nieco deje tak ako sa deje... Ziadny lekar Ti nezaruci akykolvek vysledok na 100%, ani ked su napr. testy na vrodene vady vzorove...chapes uz??? To je proste priroda, medicina, biologia.. na prirody sme my ludia prilis kratki....
No preco neurobit pre svoj dobry pocit maximum pre nase deti??? Polozila si si aj tuto otazku??

hathor1231
16. únor 2010

janka, ja som tiez z dediny. ked som bola mensia,mala som zapal pluc a doktori mi povedali,aby som po prepusteni z nemocky isla na chatu na par tyzdnov(mame v horach). sviezi vzduch bez svinstva je super ale clovek velmi nema na vyber 😒 na dedine je dobrej roboty malo 😒 a vacsinou su vsade uz stare tetky a mladi po skonceni skoly nemaju fakt sancu sa zamestnat 😒 tak som dopadla aj ja... odisla som a mam kamaratky,co vkuse hladaju a su 'na krku' rodicom 😒
super,ze si odhodila tu tvrdu skrupinu...
a tvoje mimi,je mi to luto... doktori ti urcite povedali co sa stalo. mna sa pytali na fajcenie,pitie,choroby v rodine,lieky,namahu a aj kyselinu listovu- vraj to vse malo vplyv na vyvoj malinkej...
stastie-nestastie. clovek si to uvedomi az ked to strati a vie,ze je to jeho vina... ja som sa snazila robit vsetko perfektne a aj tak som cakala mimi s poruchami, zacala som sa snazit este viac (odisla som na matersku uz v 23tt) ale 8tyzdnov som preplakala. nastastie aj napriek tomu niki vsetko dobehla a v 28tt mi povedali,ze oblicky su vporiadku... takze tiez som jej nepomahala tym,ze som revala kazdy den,myslim,ze prave to,ze som si ju nechcela dat vziat urobilo vela a beriem to ako velikansku odmenu... 😵

janinna11
16. únor 2010

Jani je mi luto, ze si prisla o babo, treba si dat pauzu, byt najma v pohode a casom sa mozete pokusat znova, vsak sme malde baby, a ja si strasne vazim uz aj to, ze som bezproblemov otehotnela, ved kolko parov uz v dnesnej dobe musi navstivit centra asist. reprodukcie...??? Mozme byt stastne, ze vieme, ze to ide aj prirodzenou cestou 🙂

Tak hlavu hore Jani a o par mesiacov sa uz znovu mozte na to vrhnut 🙂 drzim palce 🙂

janka0025
16. únor 2010

súhlasím s tým, čo si napísala....a som rada, že si z toho von ( teda aspoň dúfam)
no nechcela som sa tu rozpisovať, čo sa stalo a tak...ale potom mi to už nedalo, zvrtlo sa to fakt zlým smerom..
moje fajčenie bolo z nudy a zistila som to potom, ako som začala s el. cigaretou, zistila som, že nepotrebujem ani ten nikotín do tela, aj keď som teraz podráždenejšia, ale príčiny sú myslím inde ( kyretáž,a som pred svadbou - cirkusy v rodine). A pri tom v skriny mám ešte vždy 4 krabičky mojej obľúenej značky cigariet, ale siahla som po nich len raz, keď som sa strašne vytočila, potiahla som si jednu a hned aj zahasila, v ústach som mala pocit, akoby som zjedla popol z krbu. a tak som teraz už úplne presvedčená, že stačí aj toto, čo mám...nehovoriac o tom, že prestávam mať chuť potiahnuť si tak často ako predtým...a navyše, teší ma pocit, že je fajčenie je absolútne neškodlivé...a že onedlho nebudem potrebovať ani túto imitáciu a k cige sa nikdy nevrátim....

vejula
16. únor 2010

😵 Tak potom je super. Určite nebude dlho trvať a na cigu si ani nespomenieš 😉 A strašne moc ti držím palce nech sa podarí maličké čo naskôr, teda tak aby už telo bolo pripravené vynosiť babatko až do konca 🙂 Viem že určite ešte cítiš nespravodlivosť za to čo sa ti stalo, ale ked znova otehotnieš, tak budeš žiť len pre ten malý zázrak čo budeš mať v brušku. Mooooc ti držím palce. A prajem nech vám výjde svatba ako si želáš, ja som mala teraz v novembri a bolo super, tak dufam že aj vám výjde na 1* 🙂 A kedy sa vlastne vydávaš???

janka0025
16. únor 2010

15.05.2010 ale termín sme pre mimi už raz posunuli na 20. marca a potom kyrete zas na máj....takže sa aj bojím do mája skúšať niečo, aby sa pre stres zase nič nestalo...Ty si sa vydávala tehu? a v ktorom presne? Nebála si sa, že by sa mohlo niečo stať? Ináč ja som mala najväčšie obavy z toho, že cigaretou prepálim svadobné šaty....:D

vejula
16. únor 2010

😀 😀 no to sa môže rýchlo stať s tou cigou 😝 A potom platiťv salone, to by bola isto dobrá pálka...

Ja som sa vydávala už v 5tom mesiaci... Inač mám aj pár foto zo svadby v albume moje malé bruško, dufaM žE MI HO Už ADMINKY NEVYMAZALI 😅 A či sa bojim som ani nemala moc čas premýšlať, určite trocha hej, ale ja som taký bojko že sa bojím dosť vela vecí 😅

a V MáJI TO BUDETE MAť KRáSNE 😵 My sme sa báli že v novembri už bude zima a škaredo a uplne akoby zázrak sa stal, že práve ten den bolo totalne nádherne, slnko svietilo a bolo teplo, na fotenie užasný čas 🙂

A s tým bábom asi počaj chvíločku, nie hned na druhý cyklus, lebo práve teraz som bola svedkom takej smutnej udalosti. 😔 Jedna kočka otehotnela mesiac po potrate a v 23 tt porodila, maličká žila asi 2 týždne a potom umrela 😢 Tak chvílku počkaj nech sa telo zregeneruje aby bolo pripravené maličké donosiť až do konca.

janka0025
16. únor 2010

preboha a akú mala príčinu?

no ja som si šaty kúpila, len by ich bola škoda....taká diera z cigy v strede a aj pach zafajčenej nevesty nieje bohviečo....moj miláčik je nefajčiar a nikdy sa neťažoval, ale bozkávať sa s popolníkom?....ja by som asi nebola taká ustretová..

hathor1231
16. únor 2010

inak, v anglii ides na prvu tehu prehliadku az okolo 12-14tt 😝 a ako naozaj tehotnu ta zacnu brat az po 20tt kedy dostanes certifikat,ze si tehu 😅 a rizikove tehu tu snad ani neexistuje 😝 maju to tu fakt nahaku 😔

kamoska potratila a odporucili jej pockat az 6mesiacov 😕

hathor1231
16. únor 2010

janka,a uzi si svadbu 😵

vejula
16. únor 2010

No od začiatku bola na rizikovom, lebo pred tým potratila už v 18tt a dvojičky... PRoste v 22tt jej odtiekla hlienová zátka,museli urobiť cisarsky.A zo začiatku sa zdalo že to maličká zvládne pekne priberala bola v podstate zdravučká a razom dostala krvácanie do mozgu 😢 😔 A stala sa anjelikom. Ta kočka je aj tu na konikovi 😔

hathor1231
16. únor 2010

vejula, draheho kamarat ma frajrku co isla na potrat lebo nechela mimi ( 😔 😠 ) a ani nie po 4mesiacoch bola tehotna zase 😠 drahy mi hovori,ze ho asi teda chcu (co bola blbost,tu ti urobia potrat 'len' raz do roka). je totalne nezodpovedna. bola s tym chalanom dohodnuta,ze porodi a odide na slovensko a male mu tu necha ( 😠 ), na 20tt scane sa dozvedela,ze je to dievcatko. tak ju zrazu chcela lebo ona chce dievcatko aby ju mohla obliekat!!! ani nemusim pisat ako ma to vytocilo... ma uz 3rocneho chlapca,straaaasne ho rozmaznavala a ked vyrastol a uz nie je krasny malicky,tak ho odstrkuje 😠 fakt ju nemam rada za to aka je nezodpovedna... a donosila a porodila zdravu dievcinku... tu je antikoncepcia zadarmo,tak som jej hned odporucila centrum kde sa predpisuje 😝

bola si kraaasna nevesta 😉

vejula
16. únor 2010

😠 tak toto je fakt hrozné... Takéto ženy by ani nemali môcť mať deti... Kopec žien si ide oči vyplakať čo sa im nedarí vynosiť bábatko a takéto nemaju žiaden problém... Ach jo taká nezodpovednosť, fakt hrozné 😠

A ďakujem 😵 To robí aj ten drobček vo vnutri 😵

hathor1231
16. únor 2010

vejula,aby som bola k teme, fajcila ako tovaren. neskor ju jej priatel drzal na uzde- ale cely den na nu predsa nemoze davat pozor... tiez ju mam v zuboch 🙄 snad tu malicku tiez nerozmazna a potom nebude po nej skriekat ako hysterka ked ju prestane bavit 😔 jej priatel ma viac rozumu a zodpovednosti ako ona 😔 fakt smutne...

vejula
16. únor 2010

no ved to, to sa nedá celý den dávať pozor na dospelého človeka... Ja zas poznám dievča čo je v 5 mesiaci tehotenstva a pije alkohol 😒 Proste ona ako ju poznám tak ked sme šli niekde sadnuť tak nidy že džus alebo kofola, ale ani také že vínko pivko, ale hned vodka s kofolou a akosi jej to ostalo... Zrejme už nie tak intenzívne ale druzgne si... 😒

Inač o pozorujem takto väčšinou tie detičky ktorých maminy pioju fajčia dokonca aj droguju tak na prvý pohlad su uplne v poho. Napr jeden bráškov spolužiak tretiak, sa narodil narkomanke... Ona ho potom aj nechala svojej mame opatrovať. Ale ako celé tehotenstvo si šlahala tvrdé drogy a chlapček sa narodil v podstate zdravý, ale teraz je problémový a nezvladatelný... A príde mi to tak že za to ani nemôže ale proste ako keby musel robiť zle... Ako spolužiakom trhať čítanky a také veci a potom sa za to ospravedlnuje... Nezabudnem ako mojej mamine už vo dverách kričal, teta nehnevajte sa na Lukáška (to je ten môj brat) on za to nemôže to ja som mu potrhal ten šlabikár.... Bolo to fakt zvláštne, akoby si uvedomuje čo robí, ale nedokáže s tým prestať... A to je podla mna jasný následoktoho tehotenstva 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru