Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

meleri
27. čer 2008

holky, a proč nezkusíte poradnu, já si myslím, že tam by vám poradili a ještě by vám to pomohlo - nebyly byste na to samy. Podle letáku co tu mám: - V poradně vám odhadnou stupeň závislosti na tabáku, posílí vaši motivaci přestat kouřit...

Jinak podle letáku kouření může způsobit:
mimoděložní těhotenství
potrat
problémy s placentou
předčasné protržení plodové vody
předčasný porod

A když nekouříte tak:
vaše miminko je líp zásobeno kyslíkem
jeho vývoj se lépe odvíjí

Po narození je třeba chránit miminko proti pasivnímu kouření.

Třeba vám to pomůže..

jaja257
27. čer 2008

Ale odhadli, nizka zavislost, pocit potreby fajcit len v stresovych situaciach, doporucili vyhybat sa im ale nepovedali ako. Bola som aj na thajskej masazi kde ma naucili ktore body si mam masirovat ked potrebujem cigaretu ale nezabera ☹

meleri
27. čer 2008

mě shodou okolností přišel domů leták pro těhotné, tak jsem si řekla, napíšu to tu..
ale jak vidím, tak je to fakt těžké, jak to píšeš...hele, a co to nahradit něčím, nějakým jídlem...třeba co máš nejradši tak si to v tu chvíli představ, a třeba ti to zažene chut na cígo? Mi to pomohlo. já ale byla sváteční kuřák.

womenne
27. čer 2008

babiky tehotne každa z vas si uvedomuje že ubližuje sebe,babetku,a ostatnym okolo seba.Podla seba viem že je to tažke skončit len tak zjedneho dna na druhy ja som polroka klamala priatela fajčiala potajme ale iba jednu denne(čo bol skok zviac ako krabičky denne)a potom som si povedala a dost.a je mi fajn 😀 si priznajme ide to do penez,ale hlavne dieta ma menšiu imunitu,je slabšie a ma menšiu vahu.aj ked to minevidime kedže sa narodi možno uplne zdrave ale ma to vsebeˇ.Tak si pomyslite pri najblišiom zapalovani:bože ved škodim vlastnemu dietatu 😢 to čo robiš sebe robiš aj dietatku lebo je vtebe.Ked boli moji chlapci v nemocke ležalo vo vedlajšej miestnosti babo drogovo zavyslej maminky inkubator bol prikryty dekou,som nechapala že prečo,až mi ho ukazala jedna sestrička.Chuda malinke sa tak trapilo,stale plakalo no des.Viem je to ine ako cigareta ale .......

jaja257
27. čer 2008

lenze mne teraz pri predstave na jedlo dviha zaludok ☹ takze je fakt dost tazke ☹ nie ze by som si neuvedomoval ako skodim babu, to viem az velmi dobre, len ked mi je do placu a som v strese a neviem si pomoct lebo ma vedenie niecim obvinilo za co nemozem a beru vikendy ( teraz uz 5 po sebe) kvoli ich napadom a povedia, ze ak nieco, tak si pomoz lebo ja idem cez vikend k rodine a tak, tak sa jednoducho neviem ovladnut ☹ nikdy som nepila, nerobila nezdrave veci a pri predstave toho drobca ked placem od bezmocnosti mi je zufalo a to nehovorim o tom ze mu chudatku este dam dobrotku v podobe cigy ☹ lenze ja sa neviem nic ukludnit a teraz ako mam este aj tie blbe hormonalne a emocionalne vykyvy je to este horsie ☹

womenne
27. čer 2008

jaja ja som žula orbitky 😀 to ti nepomože?

meleri
27. čer 2008

Womenne,

hezky jsi to napsala! Já kouřila vždycky když jsem byla naštvaná..manžel mi ale jednou krabku našel a roztrhal,a udělal takovou scénu, že jsem pak i z toho důvodu přestala...ale já kouřila tak 3x za měsíc...

Jajo,
ono už by pak mělo být líp, psychicky, fyzicky...počkej na ten začátek 13-15 týdne, to ti pak začne určitě i moc chutnat jídlo, a třeba budeš silnější a vydržíš to, až ti ukážou fotečky tvého miminka..už pro něho to pak vydržíš..

womenne
27. čer 2008

Meleri dik tato tema je pre mna dost citliva hlavne preto lebo som byvali fajčiar.Mna raz napalila moja švagrva ked mi v 16zahlasila že je zavysla,nevie prestat a to fajčila ked bol vikend a ona v bare. 🙄 😀 som ju skoro prizabila.nevedela čo hovori.Najnovšie ma 17 a povedala že sa snažia o babo s priatelom,som skoro odpadla 😠 ☹ ☹ dnešna mladeš,namoju otazku kto sa bude start o jej dieta mi povedala že jej mama 😠 😠 😠 moja svokra 😀 😀 už teraz lutujem jej dieta ak ho nekedy bude mat

jaja257
27. čer 2008

no ved, ja dufam, ze to bude lepsie a lahsie vydrzim 🙂 len teraz je to naozaj tazke a keby ste vedeli kolko krat som to rozculenie predychala, ale niekdy to proste nejde ☹
co sa tyka zuvaciek, tak sa mi budete smiat, ale ja kazdu zjem do 10 minut a myslim, ze po takej 10 by mi bolo fakt zle 😉

berunka
27. čer 2008

magda: tak to jsi me dostala,kritizujes tu a osocujes okolo a pritom jsi zrovna ty v te skupine nekuracek... 😠 ja jsem sice nekuracka,ale snazim se holkam aspon rict,ze kazdy i kdyz maly uspech je uspech a je dobre kdyz maji odhodlani.

a pro ty co tu pisou nemuzu jist, jsem ve stresu proto kourim mam jen jedine - jsou to pouze vymluvy a zastupne problemy. kazda si muze zaridit neschopenku a stresu se vyvarovat a i jidlo se da nejak vyresit. ale to je jak hazeni hrachu na stenu

womenne
27. čer 2008

jaja ty si ako moj manžel vypyta si žuvačku a za 5minut sa ho pytamže kde ju ma a on:zjedol som ju 😀 😀 😀

meleri
27. čer 2008

Womenne,

jo ta dnešní mládež!! Hm..dcera mojí sestřenice řekla, že by tedkom mohla být těhotná, protože by se o to mohla její máti a babička starat zatímco ona by bydlela na kolejích a studovala!! 😨 😨 Jak říkám, blbost nezná mezí...jo, a ona kouří už od 17 vodní dýmku, co jí babička dovezla jako suvenýr!!! Já o tom teda prd vím, sama jsem sice vodní dýmku v čajovnách kouřila, ale myslím, že jak jednou potáhneš tak je to 15x silnější než cigareta...zato to líp chutná...cigarety jsou vlastně FUJ. dodnes nechápu, co mě k tomu tak táhlo...

meleri
27. čer 2008

Sakra, už jak o tom jenom píšu, tak mám na to chut...holky, radši končim..

zuzana1710
27. čer 2008

ahojte..kaslite na to a podte si zacvicit...sice ja uz moc toho nanacvicim,ale aspon sa snazim sediet na fitlopte a nieco stvarat s ritkou...kto chce,nech si zapali.aj tak nam to cez net neuskodi a kto nefajci,tak tomu drzim palce aby mu to vydrzalo navzdy...a fajciarky,kaslite na to.dajte si cukrik bez cukru a cumlite..moj kamos to prave praktizuje...odhodil cigy a papa cukriky..bo chcu mat babo a dokonca muz sa k tomuto takto super postavil..ma moj obdiv a obdiv budu mat aj tie,co sa len pokusia o to..veeeeela stastia.... 😉 😉 😉 😉 😉 🙂

womenne
27. čer 2008

A ako chceš vyriešit jedlo ked ti je zo všetkeho zle?ja som bola 3mesiace čisto na bujonovom vyvare,nič ine som do seba nedostala 😖 nie každy ma možnost si vybavit neschopenku.

berunka
27. čer 2008

meleri: vodni dymka a 15x horsi nez cigareta???? prosim te jak jsi na to prisla?tam prave ty sajrajty zustavai ve vode a rozhodne kdyz si clovek parkrat da nestane se zavislak,ktery ji kouri 20x denne jako je nekdo schopny vykourit cigaret.
my ji mame doma a manzel si ji obcas da, ja jsem ji pred tehu taky vyzkousela a rozhodne je to uplne o neem jinem. s cigaretou se to neda srovnat.

zuzana1710
27. čer 2008

baby,ja mam teraz dilemu..kto mi poradi?? 😀 dr mi predpisala tabletky,kde ich je 12 kusov a mam brat 1tabletku kazdych 8 hodin a musim ich brat bez prestavky 6 dni...jak ratam,tak ratam,ale k nicomu som nedospela..nejak mi to nevychadza...asi som blba..pomozte prosiiiiiiiim... 😀 😀 😀

womenne
27. čer 2008

mne to vychadza každych 12hodin. 😀 jej zavolaj či sa nepomylela

berunka
27. čer 2008

zuzi to bude asi tezke jedine nafouknout baleni 😀
protoze logicky za den vezmes 3 takze ti to vyjde na 4 dny. jedine zajit pred koncem baleni pro dalsi 😉

jaja257
27. čer 2008

berunka:ja som si myslela, ze ked poviem pravdu a to ako sa snazim a vobec nevies ako strasne sa snazim nefajcit, tak sa dockam ineho ako len : je to len vyhovorka, alebo hadzanie hrachu o stenu. Ved protirecis sama sebe, tvrdis ze kazde obmedzenie je vyhra a potom mi povies ze sa len vyhovaram. Vdaka za úodporu

zuzana1710
27. čer 2008

womenne,kaslem na to...aj tak mi povedala,ze mozem ich brat,ale aj nemusim..bo tak ci tak sa to vrati...tak kaslem na to..a ked pojdem na poradnu,tak sa to opytam pre zaujimavost,ze ako to myslela...ale tu vsetko tak rataju..naprikal vyratala mi 100tabletiek na 4 mesiace s tym,ze kazdy den mam uzivat jednu... 😀 😀 😀 asi maju inak dni,mesiace,hodiny...asi som v inom svete... 😀 😀

meleri
27. čer 2008

Berunko,

nějaký hipisák mi to říkal..že je lepší už si dát tu maryjánku než vodní dýmku...🙂 no ale nějak mi to zůstalo v paměti..no já nevím, ten bordel z uhlíku co ti jde do plic taky nic moc..já mám pocit, že jak si jednou potáhneš, tak je to větší síla než cigareta, a kdo na to není zvyklý tak to s ním pěkně zamotá..kámoš kouřil cigarety, a jak si dál dýmku tak se pošavlil...né, já už takové věci nepraktikuju..ani cigarety ani "vodárnu"..náhodou, musím oporovat, na vodní dýmce může být člověk taky pěkně závislý! tak bacha na to!

berunka
27. čer 2008

tak ono kdyz hned zacvymyslet duvody proc si cigaretu musis dat je to podle me jen ospravedlnovani toho proc si ji davas. sama jis psala,ze ti doporucili vyhnout se stresu,ktery tte nuti kourit.
tak proc nejsi doma?kazdy slusny doktor napise neschopenku a urcite by t bylo pro tebe i mimi lepsi.

meleri
27. čer 2008

je fakt, že aspon na 2 týdny by ti mohl dát volno..
Já sice sama pracuju, ale byly chvíle kdy mi bylo fakt špatně - fyzicky i psychicky, a doktor mě nechal týden doma...do práce jsem pak šla jako vyměněná..

zuzana1710
27. čer 2008

meleri a mna nevypisali ani ked som schudla 16 kg..makam doteraz... ☹ a tiez by som si uz najradsej oddychla..a nemam sedavu pracu.upratujem byty a stavby...ale bohuzial tu budem robit asi az do posledneho dna... ☹

berunka
27. čer 2008

ja nejsem ted kurak a po vodni dymce mi nebylo naprosto nic. jde o to,co taky v ty vodnici mas. pokud marku tak se nemuzes divit.a co se tyka toho,ze ti to rekl hipisak,tak tomu uz bych vubec neverila.tes si zase hajil urcit sve 😉

jaja257
27. čer 2008

berunka: pracujem s detmi a pracu milujem, je to uzasne vidiet, ze sa tesia do skoly a na hodinu, to poprve, bol koniec skolskeho roka a treba uzavriet znamky, spravit vysvedcenie a tak dalej to podruhe . A stresy mi robi vedenie a nielen mne ale celemu kolektivu a nechat teraz pracu na krku inych ktore mali tiez toho vyse hlavy bolo nepredtavitelne od septembra chcem ostat doma a teraz mame prazdniny ale este nieco, ked sa ti niekto vyhraza karnym opatrenim, lebo si objednany k lekarovi a nechces sa trepat cez cele mesto na skolenie a na to ti povedia, ze ta zabudli informovat a nech si tvoj manzel zariadi volni aby ta odviezol a podobne, alebo ti chcu znizit uvazok, lebo si tehotna a aj tak odides ci ti povedia ze budes ucit telesnu, ver ze ti to neprida usmev ☹ a vobec ti nepomoze prestat fajcit ☹

berunka
27. čer 2008

ja taky nerikam ze ti to pomuze,naopak.tak si poradne precti co jsem psala 😉 a co se tka toho ze nechces byt ted odma anechces to hazet na ostatni,oni jsou taky tehotni??? ty bys mela predne myslet na miminko.

evamik
27. čer 2008

Zuza, určitě bys na PN měla nárok... Který dr. Ti ji odmítl napsat? Gynekolog?

meleri
27. čer 2008

Berunko,

byl tam vždycky tabák..s příchutí různého ovoce..mariánka ne. 😉
jak píšu, mnoha známým z toho bylo poprvé pěkně blbě..takže záleží, jak silný je tabák.. 😉 To s tím hipisákem byl žert..možná jste tam měli jenom čajové listí, že to byl slabší odvar...🙂 sorry, zase pokus o žert...

Jajo,

do septembra to už nějak vydržíš!a vždyt už je přece konec! tedkom budeš mít 2 měsíce prázdnin, a pak už klid! Zkus se zaměřit na svoji vůli, dá se to snad nějak vycvičit..prostě si musíš říct ne a basta..řekni si: radši si dám nanuk, nebo si zajdu zaplavat...já vím, to jsou všechno blbé rady..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru