Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

liv1
12. únor 2010

Babulky. Ja vas chápem že to nie je lahké, ale ani 8 ročný syn javiaci sa v poriadku neznamená že to nezanechalo následky. Veď to už pochopte. Ja som tiež bola fajčiarka...

tatita a ako si predstavuješ podporovanie jedna druhu? velmi by ma to zaujimalo ze v čom by to malo byť tá podpora. v tom ako prestať, alebo ako si nahovoriť že všetko bude ok? naozaj úprimne veľmi ma zaujíma o aký druh podpory by si ty napríklad mala záujem.

janina tu podporovala jednu babenku a to ozaj stalo za to...

sabiatko
12. únor 2010

sama som nefajciarka, ale viem, ake je tazke niecomu odolavat, hlavne ked ide o zdravie. si myslim, ze je viacero sposobov, ako s tym bojovat a vyhrat a kazdemu asi pomoze nieco ine. moj ocino prestal fajcit zo dna na den, lebo mu to nicilo zdravie, citil sa z toho zle a islo to samozrejme dost do penazi. babatko moze byt tiez silna motivacia. mne napriklad pomohlo sa zamestnat niecim, co ma bavi... sitie, malovanie... dobre je ten pocit zahnat niecim, co ta bavi, nejakym hobby. toto pomohlo mne, aby som cely den v kuse nejedla a si myslim, ze to dokaze pomoct aj pri fajceni, lebo tie pocity si jednu zapalit alebo si dat jednu cokoladu su rovnako silne.

sabiatko
12. únor 2010

a este jedna vec... nikoho tu nesudim. tehotne mamicky zodpovedaju za svoje zdravie aj za zdravie svojho babatka a je na nich ako sa rozhodnu, ci sa aspon pokusia bojovat. babatko za tu namahu urcite stoji.

dugyna
12. únor 2010

liv kukam ze co ty tu..kocky aj ja som bola fajciarka tiez som nevedela prestat..chceli sme prestat este predtym nez otehotniem ale neslo to..ale ako prislo malinke..// tak som to zvladla..a cigarety mi zacali velmi vadit
a som velmi stastna ze som to pre nasu princeznicku spravila..naozaj velmi

rizika mate velke ak fajcite..dietatka sa rodia fajciarkam predcasne..maju menej kyslika pocas celeho tehu..a takisto zena moze bohuzial aj potratit..a ked vam nic ine nepomoze tak si predstavte vase babetko s cigaretou v pusinke..a okolo neho kudol dymu..toto robite ked fajcite..
a mozem pokracovat co vsetko zle sposobuju miminku cigarety......a ked uz sebe kupujete klinceky do rakvicky..tak preco to robite tomu malinkemu???ono to nechce..ale nema sa ako branit

lenka.22
12. únor 2010

verusa, s tvojim dovolenim este jednu radu (podla teba poucenie, napadanie) ked uz sa mamicka nevie vzdat cigariet, vela dr odporuca mat dychovy senzor, nakolko detom fajciarok hrozi sids ovela castejsie ako nefajciarkam. podla studie o sids, dieta v bruchu si navyklo na pravidelny prisun cigariet a po porode, matka si sice zapali, ale dieta ma krizu, nakolko zrazu pravidelny prisun nikotinu nedostane (trpi presne ako fajciar kr. si nezapali) a to moze viest vraj castejsie k sids. (inak nechcem napadat a poucovat, ale pomyslenie na par dnove dietatko, ktore trpi nedostatkom nikotinu, nakolko ho malo pravidelny prisun je strasne)

sabiatko
12. únor 2010

dugyna, tak drzime palce, nech to nadalej zvladas v pohodicke 🙂 nech ti to vydrzi aj po porode 🙂

dugyna
12. únor 2010

kocky trosku som preletala stranyk co si tu pisete..moja nazor je tan ze baby co su tehulky a fajcia nesmie im nadavta..ale podporit ich v tom aby prestali..nesmieme na ne ukazovat prstom a hovorit skaredo..
paci si mi akot u prispievaju dievcata co fajcili a ako prestali ako groka a xpetka..a ine..toto pisme sem do tejto temy..pisme ako sme prestali co nam pomohlo..a hlavne dievcata nikdy nie je neskoro prestat..lebp mozno su take divacta co su uz v polke tehu a povedia si nema to vyznam..ale nie kazdy den bez cigarety ma sovj vyznam pre to malinke

skuste si predtavit ze babetko ma cigaretu v puse a fajci a je okolo neho dym..mne to pomohlo..

a to som fajcila okolo 20 cigariet denne niekedy menej a obcas aj viac..nepodarilo sa mi prestat fajcit pre otehotnenim aj ked sme babetko planovali..takze ma to dost mrzelo ze babteko uz bolo v brusku aj ja som fajcila.. ☹

vsetkym vam dievcata drzim palce aby ste o zvladli a prestali..a nutesujete sa tym ze 1-2 cigaretky nic nespravia..spravte to pre seba a svoje miminko

dugyna
12. únor 2010

sabiatko dakujem..mmne cigy uz vadia ten smrad..aj ked nehovorim ze sa mi nestalo pra krat ze ma napadlo ..jedna cigaretka..ale to som hned zahnala..a bolo v pohode..teraz uz na cigy ani nemyslim..a anozaj mi to vadi..dokonca od nejakeho 8tt ma z toho dymu napinalo..takze a je to skvely pocit nefajcit..po nejakych 8-9rokov ..a dufam ze vydrzim a uz nezacnem nikdy fajcit..
fajciar totiz ostane navzdy len abstinujucim fajciarom...

sabiatko
12. únor 2010

neboj dugyna, zvladnes 😉 najtazsi je zaciatok a k tomu ti pomohlo tehotenstvo, ze ti znechutilo cigu. ked sa ti narodi dcerka, tak zas budes mat kopec prace okolo nej, tak na fajcenie ani nebude pomyslenie. viem, ze to obcas bude lakat, toho sa uz clovek nezbavi, poznam to. zasada cislo jedna je vsak nedat si ani jednu, bo to je jak lavina potom, sa clovek nezastavi.

tak sa drzte baby a bojujte... pre zdravie svojich malych 😉

dadika1977
12. únor 2010

Bohuzial aj ja patrim medzi tie, ktore s tym nedokazali prestat... ☹
Nenavidim sa za to, bojim sa o babo a vsetko, napriek tomu mi to stale nejde.
Len by som chcela napisat tym "premudrelym" dievcatam, ktore tu vypisuju, ake sme nezodpovedne, blbe, ako tym ublizujeme babatku a pod. Si myslite, ze my to nevieme ???!!!Nie sme neandertalci, ale bohuzial pre niekoho je ta zavislost silnejsia ako cokolvek ine.
Nemyslim si, ze tato diskusia vznikla preto, aby si tu jedna druhej nadavali - ake sme blbe ze fajcime. Aby si tu mastili svoje ego dievcata, ktore do dokazali v sekunde, ako sa im ukazali na teste dve ciarky... Ano, ste uzasne. Ale tato diskusia tu je pre tie menej uzasne, aby sme sa trochu podporili, poradili si a pod.

Takze mile zlate nefajciarky, piste si svoje mudre reci niekde inde. To, ze nas tu niekto zvozi za to, ake sme blbe, nas velmi v tom prestani neposunie dalej...

barbyes
12. únor 2010

dugy ja som nevedela, že si fajčila. mne sa podarilo prestať ešte pred otehotnením, v Nedeľu to bude rok čo nefajčím 🙂

miriam21
12. únor 2010

jannina mi vela pomohla otvorila mi oci a neodsudzovala ma za to jej moc dakujem, pretoze teraz sa cigaretam vyhybam...je zvlasne ze mi ich dym dokonca smrdi... dakujem ti hrozne moc jannina za podporu... 😉

dugyna
12. únor 2010

miriam to je super gratulujem ti 😉 a tesim sa stebou...mozno by bolo dobre aby si dievcatam napisala ze v jtorom tyzdni si prestala...proste aby to motivovalo aj ine diavcata..ze nikdy neni neskoro..

barby no ja som bola tuha fajciarka... ale som rada ze som to zvladla

dadik nerozculuj sa..skodis si tym..ano teiz mam ten nazor ze tie co prestali by sme mali vas co este fajcite podporit..a dam im nejake tipy ako a co nam pomohlo prestat fajcit...a podporit vam nie nadavat..kazda z nas predsa vie co to robi dietatku ..

takze take mozno tipy: vyhybat sa prostrediu kde sa fakci a ludom ktory fajcia, ak ste zvyknuta na cigaretku pri kavicke....prestante na cas pit kavicku..tym zrusite ten stereotip..teda aspon mne to pomohlo..a najviac mi pomohlo predsava ze ak si zapalim tak dam cigaretu vlastne do sut novordeniatku..cize som si predstavovala babatko s cigou v pusinke a kudolom dymu okolo neho..to mi pomohlo najviac..
a este par clankom na nete kde popisovali presne ako skodi ciga v tom a tom tyzdni babatku..

takze dievcata mi vam verime aj vase miminka..tak ukazte ze aj vy ten boj s cigaretou vyhrate.drzim vam palce

janinna11
12. únor 2010

Ahojte kocky, tak som sem opat po dlhom case zavitala!!
Baby viem, ze je tazke prestat, ja som si nevedela predstavit ranko bez kavy a cigaretky a potom cestu do prace bez cigy a potom pred poradou na cigu a po porade a pred obedom a po obede a kavicka o jednej s cigou... to su vsetko ritualy, ktore ani tak nepotrebujeme, ale proste vykonavame ich, stretneme sa s kolegom-fakciarom, preberu sa pri cigaretke klepy vo firme, co kto ma nove a tak... Viem, ze to nie je lahke, ale urcite mozne, len treba bojovat a odolavat, mysliet na sovje dietatko, ze nam pririda dala velky dar, vynosit dieta, pocat ho, vychovat, to vsetko zial nedokaze kazda, niektorym zenam to zial dopriate nie je, ine musia podstupit umele oplodnenie a niektorym i napriek tomu nie je sudene donosit zdrave dieta.

dugyna
12. únor 2010

janinna presne ako pises cigartka po zobudeni..cez reklami vo filmoch a serialoch a ine..stale rituali..a le da sa to zvladnut 😉

janinna11
12. únor 2010

Velmi si vazim Miriam, ktora po nasich "rozhovoroch" bola odhodlana prestat fajcit, a stale ju to drzi a dokonca jej to uz aj smrdi, som rada, ze som jej trochu pomohla, takze baby, berte si z nej priklad, drzim vam palce!! 😀

janinna11
12. únor 2010

Dugy presne, a pri tom je to len nasa ludska slabost, A ZA NASU ZAVISLOST ESTE AJ PLATIME!!!! A NIE MALE SUMY!! TEDA MY NASTASTIE UZ NIE... 😀

dugyna
12. únor 2010

janina mas uplnu pravdu...a baby este jedna motivacia je to uzasny pocit nefajcit prvy tyzden je taky tazsi ale teraz mi to az ani nepride..a ta radost z toho ze nefakcite stoji za to vydrzat nefajcit..vsetkym vam drzim palce a verim ze aj vy to zvladnete

vejula
12. únor 2010

čavte kočky napíšem tu lebo mi to nedá... Fakt nechcem nikoho odsudzovať ani poučať. Ja som jedna z tých šťastných ktoré nezačali nikdy fajčiť... Ale viem že sa to môže stať hocikomu...

Mna len velmi zarazila jedna vec čo mi povedala jedna sestrička. Že merali bábatku v brušku tep v klude pokoji a potom ako si mamička pomyslela na cigaretu a len sa za nou natiahla, bábatku sa zrýchlil puls dvojnásobne. Ono dieťatko sa vôbec nemusí narodiť s nejakou vadou ani choré kvôli tomu že mamička fajčí. Mám kamarátku ktorá fajčila celé tehu a pred pôrodom vyfajčila na hajzliku 8 cigariet za sebou a dievčatko je uplne zdravé a chytre. LEn ide o to že to pre to dieťa jednoznačne nieje príjemné. Ale chápem že závislosť je závislosť. Môjho bývalého som sa to snažila odnaučiť niekolko rokov a neuspešne...Takže viem aké je to silné. A všetkým vám držím prsty nech sa vám to podarí 😉 A dufam že som mojim príspevkom nikoho nerozčulila ani neurazila, nebolo to umyslom.

luciauk
13. únor 2010

dugyna gratulujem k prvému týždňu. aj ja mám dievčatko 7.7. 😉

dadika, ale bohužial, niektoré si tu chodia potlapkávať placia a píšu litánie o tom, ako to vôbec neškodí a aké majú zdravé deti ☹ ale tie ich zdravé deti už zdravé deti mať nemusia...no nechcem sa rozpisovať. ja som za svoj život vyfajčila 1,5 cigarety a som rada, že ma to nikdy nechytilo 🙂 i keď skoro celá rodina fajčí. ale viem, čo je to závyslosť, ja sa neviem donútiť nejesť, potrebujem schudnúť, ale je to skrátka silnejšie ako ja. aj sa mi to podarilo pred štyrmi rokmi, ale odvtedy 😅

ja neviem poradiť ako prestať 🙄

luciauk
13. únor 2010

didusa. risulo, a ty ako? držíš sa?

dugyna
14. únor 2010

luciauk..neviem ako si to myslela za gratulujes k prvemu tyzdnu 😉 ..ja nefajcim od kedy sme zistili ze som tehu..

luciauk
14. únor 2010

dugyna, fakt? ja som prečítala len posledné dve strany asi a asi som to nepochopila. tak to je ešte suprovejšie 😉 moja segra fajčí celý život, ale po zjavení // sa vždy dokázala zaprieť. jej syn je silný alergik a od malička bol velmi zahlienený. možno to súvisí 😒 tak sa drž a vydrž 😉

dugyna
14. únor 2010

luciauk dakujem ..ja dufam ze uz vydrzim navzdy..a inak alergie su nie vzdy sposobene..tym ze zena fajcila..

hathor1231
14. únor 2010

caute maminky 😉

viem,ze ani jedna nechcete ublizit svojmu miminku. ja som nikdy nefajcila takze vam neviem poradit ako prestat. ale kazdopadne si myslim,ze tych 9mesiacov to za zdrave mimi stoji. ked nie prestat,tak aspon obmedzit na minimum😉 ste tehulky,mali by ste mat chute na vsetko ine jedle, zdrave 😀
urcite vam pomoze aj okolie,kamarati,rodina ked nebudu pred vami fajcit.
o nahlom umrti novorodenca, deti fajciarok maju naozaj zvysene riziko.

inak,mam kamaratku,ona nefajcila ale zato jej manzel bol sebec a nebol ochotny fajcit vonku 😝 ked bola tehu... to len priklad,ze na 'zdravy vyvoj' dietatka nie je len maminka ale aj okolie v akom zije.

citala som dozadu a dost ma zarazila poznamka,preco sme tu maminy zo slovenska 😅

nemozem napisat- chapem vas. lebo sa mi tehotenstvo a cigareta k sebe nehodi. ale aspon vas povzbudim aby ste sa snazili a uspesne vydrzali bez cigaretky 😉

janka0025
14. únor 2010

baby, čo myslíte, čo škodí bábätku v brušku viac? 1 cigareta denne alebo vynervovaná a vyklepaná mamina až do porodu?......
Ak chcete reagovať na moju otázku please stručne odpoveď, viem, že to škodí a všetko okolo toho....Zaujíma ma len odpoveď, nie názory na fajčenie

janka0025
14. únor 2010

vejula pekný príspevok

luciauk
14. únor 2010

dugyna, ja viem

janka, cigareta

dugyna
14. únor 2010

janka si to dost strucne napisala..ono viem ze niektore maminky nevedia prestat hned..ale len postupne..znizivat davku nikotinu..a ked sa dopracuju k tej jednej..tyk myslim ze uz dokazu prestat uplne..

nechcem teraz niekoho podporit ze fajcit v tehu je spravne..ale nazory odbornikov su rozdielne..niektory udavaju ze ak maminka je silna fajciarka fajic okolo 20 a mozno viac denne..ked prestane fajcit zo dna na den..bude mat decifit nikonitu/napr tak ako narkoman ked prestane s drogymi/ a vylucuju sa pritom rozne latky..a proste jednoducho..moze to udajne zle posobit na babetko...a niektory gyndosi odporucaju prestat fajcit postupne rep. 1-2 si zapalit..a potom prestat uplne..
je to len na povzbudenenie..ze ked neviete prestat naraz aspon obmedzte a prestante postupne ale co naskor
ale teraz naozaj nechcem niekoho podporovat vo fajceni pocas tehu..toto je len jeden z nazorov..
ja som fajcila 20denne..a prestala som a bolo to tazke to priznam..

najlepsie je prestat este pred otehotnenim co mne sa nepodarilo..a urcite je vela takych bab co to zvladli uz predtym..

janka0025
14. únor 2010

luciauk, ďakujem za odpoveď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru