Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

krista
22. zář 2008

vejka.prenga • 35tt • Včera ve 23:03
Ahojte chcela by som vediet ci niektora z vas fajcila pocas tehu a ci to malo nejaky velky vplyv na dietatko!!!
Od kedy som zistila ze som tehula obmedzila som cigatery(pred tym aj krabicku denne a na zaciatku tehu 1-2cig.denne).
Uz dva tyzdne mam obdobie nervozity(problemy),a pokial si nezapalim ide ma sibnut.Teraz som v34tt.Tieto dva tyzdne vyfajcim aj 8cigariet denne nedokazem to bez nich.Kedze som v zahranici a uplne sama cigatery su jedina vec co ma ukludnuje.Bojim sa to povedat aj doktorke....preto chcem vediet kedze som uz skoro na konci tehu ci to ublizuje viac ako by som fajcila vela na zaciatku tehu.Dakujem 😖 😨

andykov • 9tt • Včera ve 23:14
vejka:Já nevím, jaký to má vliv, mám hodně kamarádek, co kouřily během těhotenství a mají děti o.k. a taky mám kamrádku, která kouřila a její holčička je hluchá, ale tohle je strašně těžký říct, jestli je to z kouření.
Moje mamka se mnou kouřila celý těhotenství, sice omezenně tak 1-5cig.denně a já krmě běžných dětských nemocí můžu říct, že jsm ťuk ťuk ťuk zdravá, ale zase mám ledvinu jinde než bych měla mít a zhoršenou funkci štítné žlázy a to mi taky nikdo nepoví jestli to není z toho 😒
Vím, že se udává nízká porodní váha miminka, pokud hodně kouříš.. Včera jsem zase slyšela názor, že pokud kouříš, že by si sni v těhu neměla úplně přestat, ale to je podle mě blbost. Já si nedokázala představit, jak jednou budu moct přestat kouřit, naštěstí patřím mezi ty, kterým cigarety a kafe prostě přestaly v těhu chutnat..
Určitě bych se, ale poradila s dr. a nezatajovala to před ní 😉

mamamima • 1d, 20tt • Dnes v 08:45
podla mna by zena mala prestat ovela skor ako otehotnie, fajcenie v tehotenstve je podla mna velka nezodpovednost, kolke zeny by co dali za babatko, staraju sa o svoje zdravie a nie je im dopriate a fajciarky babu vedome nicia zdravie ... je to velka nezodpovednost on zeny ktora nosi pod srdcom babatko...

acinka
22. zář 2008

vejka.prenga...Zásadně jsem proti kouření v těhotenství...Ale chápu, že to musí být opravdu těžké! ...Tak u mě mamka kouřila jen velmi velmi sporadicky a dobrý, nemám žádný problémy. U sestry to bylo pár cigaret denně, sestra měla v dětství náběhy na astma...u bráchy fakt nekouřila a žádný zdravotní problémy u něj, u nejlmadšího bráchy zase kouření sporadicky...pár cigaret denně a bráška měl problémy s atopickým ekzémem, náběh na astma a doteď (je mu 7) má problémy s kůží...různý vyrášky, flíčky. Tátova přítelkyně kouřila taky během těhotenství a ségra má problémy s chrápáním...chrápe jak starej chlap a v noci jakoby těžko dýchá... Těžko říct, co je způsobený kouřením a co není... Přeji zdravý mimčo a zbytečně se nenervuj...když už těch pár cigaret nemůžeš oželit, tak je teď podle mě pozdě se tím zbytečně nervovat...dávej na sebe pozor, pže prý se děti maminek, co kouří, rodí dřív a taky s menší porodní váhou...věřím, že to bude ok 😉

cikyta
22. zář 2008

Ahojte.Minule som videla v TV taký dokument,že ak je žena fajčiarka,nieje dobré,ak by nárazovo hned prestala,ked zistí,že je tehotná.Proste je to určitá droga,ktorú musí mať ten človek v krvy a postupne vysadiť,inak to nárazové vysadenie môže viac uškodiť,ako pomôcť.Aj tehotnej to môže spôsobiť v tele strašný šok.Preto sa odporúča-postupne........................................................................Ja som fajčila 15 rokov.Pred rokom som prestala,lebo mám gynek.ochorenie,ktoré môže byť kludne skrz cigarety a a práve toto ma nakoplo.5 rokov som sa snažila o dieťa a viem,že ak by som otehotnela počas fajčenia,len ťažko prestanem.Ale pred rokom som sa zlakla môjho ochorenia a len túžba žiť mi pomohla vzdať sa cigariet.(Po 2 IVF som už konečne tehotná v 9tt a som rada,že to prišlo teraz-ked som čistá,bez cigariet.) 😉

ela304
22. zář 2008

ahojte baby, aj ja som do minuleho utorka fajcila skoro 14 rokov. Ked mi na sone povedala Dr.ze som tehotna automaticky som si povedala ze prestavam fajcit. Je to uz tyzden a dufam ze mi to takto pojde co najlepsie. Jasne ze obcas mam chut si aspon potiahnut, ale voci tomu malemu mi to neda. Kazdej zelam pevne nervy 🙂 🙂 🙂

acinka
22. zář 2008

Cikyta...to s tím úplným přestáním jsem taky slyšela...že to jako není dobré. Já jsem kouřila před těhu, ale jen v hospodě, tedy tím způsobem, že když začínal fungovat alkohol, byla chuť na cigaretu...Přestala jsem s tím před snažením...vlastně i s alkoholem...dávala jsem si jen víno a hodně prokládala vodou, za večer jen 2/3 sklenky. prostě jsem chtěla být "čistá" 🙂 jen jsem ještě chtěla napsat, že cigarety mi vůbec nechybí, spíš naopak, nemůžu je celý těhu ani cítit! A jsem tomu ráda, mamka byla kuřák...to už jsem vlastně psala...a zemřela v 36 letech na CA děl. čípku...prý to taky mohlo pomoci...ty výtažky z cigaret se údajně dostávají k děložnímu hrdlu a čípek se v tom "máchá"... takže ať jsme pěkně zdravý! Hlavně ta naše miminka 😵

misa.ottovka
22. zář 2008

Ahoj holky, tak já i můj manžel jsme oba kuřáci, ale mně se daří nekouřit už od 6tt. Mám to štěstí, že už mi to ani nechutná 🙂

sara333
22. zář 2008

Ja som fajcila pred tehotenstvom 30-40 denne..myslela som, ze uz nikdy neprestanem, bola som fakt zavisla.ked som nemala cigu, vedela som byt strasne agresivna 😒 no a potom som zistila ze som tehotna.. aj ked som chcela, bohuzial som zo dna na den nevedela prestat.tak som presla na cigarety s najmensim obsahom nikotinu, neviem ci su aj na Slovensku R1-modre.Pre tak silnu fajciarku to bolo fakt akoby som si ani nezapalila.Tahala som tu cigaretku o dusu a necitila skoro ziaden nikotin..No takto to trvalo asi 2 tyzdne. Potom to zacalao, nevolnosti a ja som cigaretu nemohla ani citit.Ani moj drahy nesmel prist kumne zakureny,lebo inac utekala na zachod vracat..Cele tehotenstvo som mala "alergiu" na cigarety 🙂 Ked sa nas anjelik narodil, po mesiaci som zacala zase fajcit, no ostala som pri tych modrych R1 a uplne mi stacia.No len neviem, ci je to tak u vsetkych ehotnych, ze jednoducho v tehotenstve nemozu cigaretu ani citit..budem drzat palce.pa

vikula
22. zář 2008

Ahojky,
já také kouřila než jsem otěhotněla tak 15 za den a jak jsem se dozvěděla,že jsem v očekávání tak jsem to omezila tak na 4 cíga a jak mi to potvrdil lékař s krve tak jsem stím sekla úplně 🙂 Vzhledem k tomu,že manžel nekouří bych si to ani nemohla dovolit 😒 Už tak jsem posluchala keců,že kouřím 😉 A ještě, když čekám naše vytoužené miminko.Ale velkou práci mi to nedalo,protože ta představa,¨že se mi miminko dusí a nemůže dýchat byla silnější a pokaždé,když jsem si vzpoměla na cígo tak hned mě přecvakla myšlenka na miminko a tak jsme to společně zvládli na výbornou.Přeji vám všem kdo stím bojuje hodně pevné nervíky a zdravé ,krásné miminko.

zuzka1000
22. zář 2008

Ahoj,
také jsem kouřila před těhu a to dost 😒 jakmile jsem se dozvěděla pouze z testu, že bych mohla být těhotná, okamžitě jsem s tím přestala, kvůli tomu děťátku, kterému jsem to nemohla udělat.
Za to kamarádka vesele vypalovala zobák a to třeba i 15 cigár denně a nakonec porodila předčasně, měli dost problémů a věřím, že ty cigára tomu taky přidaly.
prostě mi příjde nesmyslný, že to nedokáže ženská vydržet, že je nervní apod. tady nejde o ní, ale o to miminko, které se má dusit kouřem, protože maminka má absťák
😒

tynushqa
22. zář 2008

Ahojte,
ja som fajčila 7 rokov okolo krabicky denne a ked sme boli niekde v podniku tak aj dve... 😒
Ked som zistila ze som v 12tt tak som hned prestala to som si este rano zapalila co som nevedela...este ked som nebola tehotna tak som chcela prestat fajcit, tak ze budem obmedzovat...ale baby poviem vam je to najvacsia kravina! treba s tym seknut zo dna na den... mam este aj teraz chut a nehovorim o tom ze moj manzel, mamina, sestra a vsetci kamarati su fajciari! ale proste moje srdiecko najviac milujem..a bojim sa ci som jej neublizila tymi prvymi 12tt ktore su najdolezitejsie ☹ ...

shela
22. zář 2008

ja som facila prve 3 mesiace tehotenstva..ale to som vobec netusila ze som tehu..menstruaciu som mala ako normalne tak ma ani vo sne nenapadlo ze by som mohla byt v tom..az potom ked som zacala zvracat tak lekar zistil ze som v tom...bol to teda riadny sok...lekar mi tiez vravel ze nieje dobre prestat zo dna na den ..ale postupne...no tak som mu vravela ze je idiot a zmenila som lekara...prestala som v tej chvili..a nikdy ma uz potom ani nenapadlo si zapalit...cely zvysok tehotenstva som sa citila byt vinna..bala som sa ci to neuskodilo malej ale chvala bohu bolo a je vsetko v poriadku..narodila sa 3,5 kilova a 49cm...co som sa bala ze bude drobnucka kvoli tomu fajceniu.. a aj teraz je zdrava ako buk..ziadna alergia nic

lucyje.k
22. zář 2008

Ahoj holky.
Ja jsem zjistila, ze jsem tehotna a hned ten den jsem prestala (kourila jsem pred tim 10 let celkem dost). Prvni den jsem jeste na cigo mela desnou chut, ale ted nekourim mesic a muzu rict, ze pri pomysleni na to, jak potahuju z cigarety se mi dela zle. Normalne mi to prestalo chutnat. Behem dne si na to uz ani nevzpomenu. Nechapu to, ale dela mi to radost 🙂 A to jsem se desne balo, jak to budu v tehotenstvi zvladat...

pensadorcallisto
22. zář 2008

Ahojky...
Pred prvym tehotenstvom som tiez fajcila, ale len tak zriedkavo. Hlavne, ked sme sli na disku alebo do podniku, tak vtedy se fajcili riadne, ale takto cez bezny tyzden to bolo striedave. Niekedy vobec, inokedy 3-4 cigarety... Ked som sa dozvedela, ze som tehotna, tak sa mi spatne vybavilo, co vsetko sme postrajali... Nastastie som to zistila vo 4. tyzdni, takze v poriadku... este asi den predtym ako som to zistila som bola na rontgen pluc a hned na druhy den mala nasa profesorka prednasku o tom ako taketo veci skodia dietatu... No, strach a panika.. Ked sa mala narodila, tak asi o 2 roky som zasa zacala, fajcili spoluziaci, tak aj ja... Nakoniec som s tym sekla zo dna na den, hlavne kvoli manzelovi, ktory nefajci. Niekedy ma este chyti taka chut, ale je to skor len kvoli spomienkam, pretoze ked som bola v strese, cigaretka na kratky cas pomohla... 😀

lenka138
22. zář 2008

ja som fajčila zhruba 10 cigariet denne a keď sa vyskytla nejaká akcia, tak to vyšlo aj na krabičku. Ale 1.1. tohto roku som si povedala dosť a bolo. Prestala som zo dňa na deň, potom sme sa aj začali snažiť o bábo, tak som bola veľmi šťastná, že sa môj organizmus pred tým stihol aj vyčistiť.
A teraz som ešte horšia ako niekto kto vôbec nefajčil. Doslova nenávidím cigaretový dym 😝 a hrozne mi to vadí a až teraz si uvedomujem aká je to strašná blbosť fajčiť. človek do seba iba nezmyselne ťahá niečo, čo mu ešte aj poriadne škodí.
Pochybujem, že by ma to ešte mohlo niekedy premôcť na cigaretu, no ale nikdy nehovor nikdy, že áno? A vôbec nerozumiem mamičkám, ktoré počas tehotenstva a dojčenia nefajčia a potom sa už nevedia dočkať kedy si znova zapália. A najhorší pohľad je na mamičku, ktorá si vykračuje s kočíkom v ktorom je ani nie pol ročné bábo a s úst sa jej dymí ako z komína 😖
Ale to je len môj názor a nikoho neodcudzujem. Každý si koná podľa najlepšieho vedomia a svedomia 😉

beponka
22. zář 2008

ahoj.
já jsem kouřila 10 let a zhruba tak 10 denně. Když jsem zjistila, že jsem těhu tak jsem přestala. Teď to mám tak, že si tak jednou týdně dvakrtá potáhnu. Nepotřebuju to, ale ten pocti je skvělý.
Jinak kuřáky nemůžu teď cítím.... holt lepší nos.
ale těším se až přestanu kojit, že si sednu někde na sluníčku na terasu a dám si kafe a k tomu si pěkně jednu dám.
ale k aktivnímu kouření se už vrátit nechci.

vejka.prenga
22. zář 2008

Dakujem baby ale ako som pisala od zaciatku teho som to obmedzila max.1-2cig.denne a nie kazdy den.Len tieto posledne dva tyzdne som vo velkom napati a strese a aby som nemyslela na to co sa deje ake problemy su a co treba robit cigarety su teraz mojim kamaratom.Som v zahranici a nemam tu NIKOHO.Ked si zapalim je mi lepsie.Chcem len vediet ci to ma iny vplyv kedze som uz na konci tehu akoby som mala fajcit tak vela na zaciatku.Viem som hlupa s tymi cigaterami len to mam naozaj teraz tazke kedze nemam ani muza po boku.Chyba mi3-4tyzdne do konca mala je aktivna a podla sona je vsetko ok.Len mam vycitky chapete?
Prepacte ze sa vam tu vyplakavam. 🤐

shela
22. zář 2008

vejka...ja ta vobec neodsudzujem...viem co je to zavistlost..ja keby ze som nebola tehu nedokazala by som prestat...som dost silna osoba..ked si poviem ze nesmiem tak to ide..ale nie kazdy ma to stastie...uplne ta chapem ako sa citis.. ja som mala to iste ale nejako som vydrzala...zijem vo Svedsku mimo rodiny...niekedy mam take nutkanie ale nemozem lebo som opat tehu...ja iba tolko malinke bude v poriadku ver tomu..ja som fajcila prve 3 mesiace ale to som nevedela ze som v tom... vtedy je to najrizikovejsie kedze sa vyvijaju organy a to vsetko..a pozri mala je zdrava ako buk dokonca mala 3,5 kila a 49cm..co je na dievcatko super...takze nicoho sa neboj len skus prestat...ved dievcata ta tu podrzia..alebo ked budes mat slabu chvilku napis mi a ja odpisem ked tu budem

dnada
22. zář 2008

vejka - nic si z toho nedělej,já kouřila před těhu tak 30denně,když sem zjistila že sem těhu postupně sem to omezila tak na 5denněakupovala sem si cigaretys duálním filtrem a daleko slabší než na které sem byla zvyklá,ale přestat se mi nepodařilo.I Dr. na genetice mi říkal,že pokud sem byla silná kuřačka,nedoporučeuje mi úplně přestat naráz,že pro tělo je už obrovský nápor těhotenství tak není dobré mu přidávat s abstinenčními příznaky.Jinak ,je asi pravda,že se rodí děti s menší porodní váhou,můj malej měl 2700g a 47cm,narodil se chvilku po termínu a zdravý!!!!. Po porodu sem si už nezapálila a zatímmi to i smrdí a vadí,což je fajn 🙂 tak nesmutni a uvidíš,že po porodu si už také nezapálíš 😉 Budu Ti držet palečky 😉

aponchie
22. zář 2008

ja to odsuzuju celkem dost..taky sem v mladi kourila,ale kdyz se chce tak to jde prestat a pokud mi to nejde samotne najdu si pomoc,treba lekarskou 😉

shela
22. zář 2008

aponchie...ja sice nefajcim ale zastavam sa tych mamiciek co fajcia..nieze zastavam ale chapem ich...nikdy nevies preco to robia ...mozno maju take problemy o ktorych sa ti ani nesniva... nemozes odsudzovat vsetky.. a s tou lekarskou pomocou..haha...pred tehu som sa snazila prestat...zaplatila som za liecbu okolo 5000sk- liecba Zibanom a nic nezabralo to..clovek musi chciet..ja som prestala kvoli malej ale keby som mala take problemy ako jedna tehulka tu tak si pis ze by som tahala aj 20 denne...

aponchie
22. zář 2008

presne tak:to clovek musi chtit a kdyz bude chtit tak to dokaze 😉 kdyz nebude chtit tak bude hledat duvody..jelikoz jsem byla kurak tak to vim,a zadna z nas tady nema 50let aby mohla rict ja jsem zaslouzila kuracka ja to mam mnohem tezsi nez vy mlade.. 😝 ale prezentujes to tim jak pises ,ze maju problemy ake sa mi ani nesniva..haha cigarety neni lek na nejake problemy je to jen unik takze az budou mit problemy treba zdravotni a budou potrebovat treba farmaka tak je to neco jineho nez jestli ma depky a jine citove problemy ,ktere jsou nejsnadnejsi resit cigem 😉 ja si myslim,ze kdyz se chce vsecko de a ano cigareta je silne navykova latka jako heroin,ale ty pomoci a motivace tu jsou uz jen jedna zakladni a to me dite,nebudu sobec abych mu ladovala nikotin do tela ne?kdybych se mela posrat tak mu to neudelam behem tehu a jestli to koureni tak moc chci tak prosim po porodu sup cigarko a michat sunar..ikdyz zase ten puch co kurak vydava je desny a ty hadry smrdi zlute zuby mrtvolny vzhled kuze atdatdatd pak zadne kremecky na plet a ja nevim co nemaji vyznam kdyz se huli 😀

aponchie
22. zář 2008

a propo jeste me napadlo jak se vykrikuje at vsichni vedi jak je to strasna latka ten nikotin,ze je silenejsi nez herak malem tak to je jeste vetsi duvod prestat kvuli miminku ne????jako das mu dobrovolne herak? 😝

shela
22. zář 2008

aponchie...vies dnes mi napisala jedna mamicka..predstav si jej situaciu..zije daleko od rodiny, je osamela ako prst, ziadna kamoska nic.. manzel sa jej omylom dostal do vazenia...nieje je vinny..sud budu mat koncom septembra...ta mamicka je v 35tt...nevie co ju caka ci uvidi manzela alebo nie..mamicku ma choru takze jej nema kto pomoct...fakt nema nikoho.. vies si to predstavit? Cele tehu nefajcila ale ako zacali tie problemy nemohla od nervou odolat..fajci sice velmi malo ale fajci a ja sa jej necudujem...mas pravdu nikotin je zly ja to uz viem...ale nemusis maminky teraz takto strasit..nikotin neovplyvnuje dieta ako heroin... jedine co sa moze stat ze bude mat mensiu porodnu vahu...najhorsie je to v prvych 3 mesiacoch..tam vznikaju vady- srdiecko atd..musis sa snazit tie mamicky povzbudit a podrzat a nie ich odsudzovat..oni same sa uz aj tak citia velmi previnilo...to si bud ista..takto tvojim sposobom im nepomozes akurat ich viac vystresujes a potom si idu zapalit...

aponchie
22. zář 2008

viem si to predstavit ja som bola sama asi 2roky a ochorela sem z toho 😉

aponchie
22. zář 2008

ja nebudu nikoho podporovat v koureni to po me nechtej a pokud huli tak maji o cigaretach prehled a vi co dokazi a nejstli ne maji si to zjistit a treba by jim to otevrelo oci prestat a Mudr Kralikova(odbornik na koureni)rikala,ze je to silnejsi jako heroin a ma to snad kazdou moznou toxickou latku co si predstavis 😉

shela
22. zář 2008

aponchie...tak potom si superzena...nie kazda ( podla mna ziadna) by to zvladla ako ty..ja sa povazujem za silnu osobu ale toto by som nedokazala..nefajcit a mat take problemy

vejka.prenga
22. zář 2008

Nechcem aby sa tu niekto hadal a menil nazory pretoze kazdy mame na to iny nazor a ano je to pravda keby som mala na to prestala by som a je aj pravda ze cigatety su mojim unikom od problemou a stresu co mam.Ale nie som dostatocne silna na to aby som si povedala DOST!Som hlupa to viem ale jedine co som chcela od tochto fora je odpoved!Alebo skusenosti v poslednom mesiaci tehu a fajceniu.Takze prepacte.
Shela a dakujem ze si mi odpisala na IP som rada.
dnada aj tebe dakujem si mila ze si mi napisala tvoju skusenost!!!

snazivazuzi
22. zář 2008

Ahojte,
ja nefajcim ani som nefajcila, som tu medzi vami kvoli niecomu inému. Nehnevajte sa ze pisem uplne od témy 🙂

Zajtra mám 1x poradnu a chcela by som vediet co ocakávat, ci budu nejaké vysetrenia robit alebo ako to celé prebieha.. bola by som rada, keby ste mi odpisali.
Dakujem a pekné sny vám prajem 🙂

aponchie
22. zář 2008

hm super zena ?asi jo 😀 proste musis a i ted jsem nemocna,ale nebudu se vymlouvat na to ,ze nikoho nemam nikdo mi nepomuze stresy a obavy mam take a nevis jake ,ale nebudu je tady psat nemusi kazdy vsecko vedet a mozna horsi nez si umis predstavit,ale to je jedno,odvykaci mista exustuji kurzy na odvykani take,podpora lekaru rodiny je a zdravi ditete na prvnim miste..takze dobru noc a hezke sny prajem 😵 vidis to nesud ,ze by to zadna podle tebe nezvladla,..to sou takove kecy az to boli pac vis co kdy zeny museli dokazat a poprat se s osudem a zazivaly mnohem krutejsi situace nez tady popisujes?hodne takze hodne zen by to zvladlo tohle co jsi psala bez cigaret a ne zadna 😝

shela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru