Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
22. zář 2008

btw nazev mistnosti nezni Podporujte maminky kuracky 😉

shela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
shela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tynushqa
23. zář 2008

Baby tak konecne som to nasla 🙂

Kolega tak prestal fajcit, mal 45 rokov a fajcil vyse 20 rokov ... Je to taka "liecba" elektrodiodou, urcite ste uz o tom poculi...
kolega sa rozhodol ze chce prestat fajcit a tak to siel skusit ze sak 1000 Sk ho nezabije co ked mu to pomoze...a hadajte co, zevraj potom na druhy den nemal vobec chut si zapalit. Potom sme mali vecierok a povedal si ze si jednu da lebo tam boli sami fajciari a chudakovi bolo potom z toho zle 😅 takze odvtedy sa cigarety ani nedotkol.... No len neviem ci sa to moze robit tehulkam ...

http://www.antinikotin.sk/metoda.html

http://www.pordos.sk/terapia.htm

Drzim palce

tynushqa
23. zář 2008

Aha tak teraz som tam precitala ze sa nedoporucuje tehotnym zenam :( hm skoda... mozno sa treba opytat....

cikyta
23. zář 2008

Ešte je poriadny rozdiel,ak niekto v mladosti fajčil príklad 3 cigi denne nejaké 4 roky..........................A ak niekto od mladosti do teraz fajčil 20cigariet denne príklad tých 15-20rokov...........................Je velký rozdiel týchto dvoch ludí porovnávať. A je rozdiel ked chcú týto dvaja prestať fajčiť. Ale toto si nevie predstaviť nefajčiar,alebo ten,čo fajčil len tie 4 roky 3cigi denne. 😒 Držím palce všetkým tým,čo to chcú-úspešne skončiť.Miesto cigi skúste lúskať semienka,jesť oriešky,tyčinky a stále niečo robiť,aby ste nemali možnosť zostať sedieť a tým pádom volať cigu.Toto pomohlo mne,ked som bola pri chuti.

dnada
24. zář 2008

vejka - rádo se stalo,je důležité odpovídat lidem na otázky které kladou a když sem si to prožila,proč se o to nepodělit
a pro aponchie - nevím ,kolik je Tobě,že víš v kolika je žena "zasloužilá kuřačka" ! A že to máš ještě těžší než spousta jiných holek !?!?! Každý to má někdy v životě těžké a každý sám ví nejlíp jak moc těžké se mu to v danou chvíli zdá.Někdy si člověk říká,že horší to snad už být nemůže,,že se s prominutím zesr.lo snad vše co jen mohlo ,ale pak přijde další,ještě větší rána pod pás. A věř že vím až moc dobře o čem mluvím. A v tomto tématu byla položena otázka,jak ste přestALI kouřit, nebylo NIKDE napsáno,odsuzujte kuřačky protože ...bla bla bla

cykyta - máš pravdu,to je opravdu velký rozdíl i přesto znám chlapy,kteří dokázali ze dne na den přestat kouřit i když kouřili 40denně víc jak 10let ,ale znám i takové lidi,kteří měli infarkt,či mají baipas(nevím jak se to píše),rozedmu plic a jiné nemoci a kouří dál.Holt někdo byl obdarován silnější vůlí a dokáže to a jiný zas ne.Ale to je ze všemi závislostmi,ale to by bylo na jiné téma 😉 Všem držím palečky aby se vám podařilo s kouřením přestat,i přesto,že to pro spoustu lidiček není tak jednoduché 😉 🙂

katerina140
24. zář 2008

ahojky.mám za sebou dvě těhotenství.kouřím od svých 17 let.a už se množství začalo blížit k balíčku denně.u prvního dítěte jsem absolvovala umělé oplodnění.na pátý pokus jsem otěhotněla ale psychicky jsem na tom nebyla moc dobře.takže jsem kouřila dál,ale jak mi ukázal test že jsem těhotná okamžitě ze dne na den jsem přestala kouřit.a to i u druhého dítěte.ted kojím takže v žádném případě nekouřím,ale myslím si že se k cigaretám zase vrátím.samozřejmě až nebudu kojit.nikdy bych neublížila miminku tím,že budu kouřit.

dnada
24. zář 2008

katerina- a nemyslíš,že když vydržíš vlastně rok nekouřit začínat znovu??? já tedy kouřila 12let a v průměru tak 30denně,když sem byla někde v hospodě nebo na diskárně nebo na zábavě padly i dvě krabičky za večer,takže si troufám říct,že sem byla velmi silný kuřák a budu dělat vše pro to,abych se k tomu nevrátila,když už se mi konečně povedlo přestat 😉

soffi
24. zář 2008

baby nefajcite, skodi to vasim babatkam, ja som hned pretala, aj ked ma to laka, ale nesmiete,

betina
24. zář 2008

holky,dlouho jsme do této diskuze přispívala a už sem se k tomu vracet nechtěla, ale napat vám to musím. KOuřila jsme taky před těhu-krabičku denně, v těhu jsem to omezila na 2-3 cigarety za den v průměru. Četla jem diskuze o tom, co to může způsobit a doufala, že mě se nto netýká. Od 30.týdne těhotesntví jsem byla sledována, porotže malá zaostával v růstu-jedním z projevů kouření v těhotenství. Přestala jsem již ale asi měsíc před tím. Malá bude opravdu malinká, byla jsem i v nemocnici na zátěžovém testu, báli se, že mi nefunguje placenta (další z příznaků kouření v těhotenství). Nikdy ale nikdy jsem nezažila takový strach a výčitky, co jsem to udělala. Netvrdím, že to musí být tím, jen říkám, že jsem si asi pohnojila a hlavně miminku. MM mi nikdy nic neřekl, protože je štastnej, že jsem to dokázala vůbec i když v 6.měsíci. Jen vám chci říct, že vám rozumím, dokud nebudete mít problém, doufáte, že se vás to nedotkne. Ale nepřeji vám, abyste problémy měly! ten strach o miminko se nedá slovy popsat a zpětně bych si raději hubu rozstřískala, že jsem skončila tak pozdě. Beru to ale jako ponaučení a kouřit? nikdy už ani ve snu, po těch zážitcích.

Holky, vyhodte ty cigára, přestante ze dne na den, postupně to nemá smysl. Pochvalte se za kažou hodinu, kdy to vydržítě a pak najednou zjistátě, že to jsou 3 dny. Nikdy byste si totiž neodpoustily, kdyby se miminkům něco stalo.
Držím moc pěsti!!!!

campi
24. zář 2008

betino: jsem nepritelem koureni i u netěhotných žen a těhotným bych ruku urazila, ale nemá smysl, aby sis teď něco vyčítala. Moje heslo zní: "nikdy nelituj toho, co jsi udělala". Kdyby si to tak člověk vyčítal u všeho, tak by se zbláznil. Nikdy nevíš, jestli bys tyto problémy neměla, i kdybys s kouřením přestala dříve. Zpět už to nevrátíš. Ale je od tebe moc hezké, že to sem píšeš, třeba se někdo chytne a přestane.

Přeji Ti hodně štěstí, vše jistě dobře dopadne.

dnada
24. zář 2008

betina - je mi líto,že máš takové problémy a je logické,že to přičítáš kouření...ale už bude jenom dobře... můj malej měl také nízkou porodní váhu,2700g,domů sme šli s 2540gramy a dnes máme 5kilo🙂 a hlavně sme zdravý,oba

jinak betina má pravdu,je dobré se chválit za každou hodinu,den,měsíc... já to dělám pořád 😉 on to totiž vlastně nikdo jiný tolik neocení jako vy a vaše mimi 😉
Mnoho úspěchů !!!! 🙂

m.simonka
25. zář 2008

tak já vám takénapíšu..jsem v 17 týdnu... jsme zdravý ... před těhu jsem kouřila klidně krabičku a půl denně... zjistila jsem že jsem těhu..první až druhý měsíc jsem kouřila necelou krabičku denně..a pak mi to najednou přestalo chutnat.. když někdo kouří tak mi to nevadí..ale u toho být nemusím.. jsem ráda že jsem přestala sama od sebe- že mě mimi donutilo a ne že bych si prostě řekla že ne ted kouřit nebudu..

krista
22. lis 2008

winielka • 10. listopad 2008 v 11:38
ahoj,chtěla bych otěhotnět.ale zároven jsem kuřačka,manžel také,.......ráda bych přestala, 😠
chtěla bych znát názory a tipy od ostatních....přestali jste kouřit v těhotenství uplně nebo jen částečně?co si o kouření v těhotenství myslíte?? 😀

slunicko552 • 1d • 10. listopad 2008 v 11:46
Ahoj tak já jsem přestala,ani jsem neměla žádné problémy.Myslím,že mateřské pudy jsou silnější 🙂

winielka • 10. listopad 2008 v 11:47
mam docela strach že to nezvládnu....po porodu a kojení si opět začala nebo už si přestala na donro.. 😲

petronelie • 29tt • 10. listopad 2008 v 11:48
Ahoj winielko, já si myslím,že kouření obecně je svinstvo, bohužel důsledky jsem viděla ve vlastní rodině na vlastní oči. Nejsem tu ale, abych někoho soudila, pouze si myslím,že bys měla určitě přestat. Spousta kuřaček si odůvodňuje kouření v těhu tím,že je pro tělo horší ten stres z toho, když přestaneš kouřit. Je to nesmysl. Někdo přestyane kouřit bez problémů, jak říká slunicko552, někomu to holt trvá. Ale ten malý zázrak v bříšku za to fakt stojí. Držím palce 😉

slunicko552 • 1d • 10. listopad 2008 v 11:51
Kojila jsem ještě před 2měs.,takže nemám problém.Uvidíš je to určitě silnější než nějaká cigareta.A pokud se Ti to nepovede hned tak to určitě omez už teď a potom to půjde samo.Hlavně se nestresuj a nemysli na cigáro,nějak se zabav.Mimčo za to stojí 😉 .

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 v 11:52
Winie ja jsem byla kurak a mela jsem krabicku na den u prvniho jsem prestala kourit dva mesice pred otehotnenim a vydrzela celou tu dobu diky manzelovi kterej me podporoval bohuzel jsem nekojila a sestinedeli jsem zacala kourit pak jsme se bavili o tom ze chceme druhy znovu jsem prestala dva mesice pred otehotnenim Zuzce je ted 7 mesicu a stale nekourim.
Doufam ze mas silnou vuli a okoli te bude podporovat 🙂
Muj MM me taky podporuje, ale bohuzel nema silnou vuli a kouri ☹ tak snad to nekdy prekona 😉

winielka • 10. listopad 2008 v 11:53
já měla kamarádku a ta otěhotněla ještě na střední,kouřila dál.....asi pět denně.doporučoval jí to prý i doktor,
a docela to šlo,ale vypadalo to hrozně nemohla jsem se na ni dívat jak s bříškem kouří 😠 předtim jsem byla nekuřák,
ted kouřim ,chtěla byc mimi,ale už nějak nemam sílu přestat,zkusila sem to ale vydržim tak dva dny.... 😝

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 v 11:54
neboj pujde to dokonce jsem i chodila na mista kde se neda kourit zakazala jsem koureni v byte apod. za chvilku si ani na cigaro nevzpomenes

winielka • 10. listopad 2008 v 11:59
no jo ale manžel taky kouří.... má stresy v práci ....zkoušeli jsme přestat oba když se rozhzoudeme spolu vydržíme víc, dokonce asi 4 týdny společný rekord,ale pak stačí trochu stresu a je to tam.... 🙄
zatim těhu nejsem....ale jasně že na to myslim,zvlášt moje máma furt nadává..... 😖 vadí Vám v těhotenství i partner,když kouří ?kolegini v práci se dělalo hrozně špatně když cítila cigeretový kouř.....
jsou vaši muži kuřáci tolerantní?

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 ve 12:02
Winie muj chlap kouril celou dobu, ale je pravda ze mi to i desne vadilo ten smrad

winielka • 10. listopad 2008 ve 12:04
eleonora:jak si to zvládla......prostě si na to nemyslela???
já jsem ted v práci a dnes jsem neměla ani jednu.... 😀 jsem dost silnej kuřák,asi tak 1,5 krab/denně...
přemejšlela jsem i o žvýkačkách...atd.

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 ve 12:08
myslela jsem na to ze chci dite a sla jsem za tim jak to slo a taky moje sestrenka je silnej kurak a nikdy v tehu neprestala a ty deti kdyz se narodili meli jen dve kila jsou casto nemocny a meli i abstak ze jim chybel nikotin a hodne plakali kvuli tomu

winielka • 10. listopad 2008 ve 12:14
no tak to bych nechtěla...... ☹ nechtěla bych dítěti ublížit...a nebo přitěžovat.
já nevim někdy si řikam a ted přestanu!!.....ale mam zase slabou chvilku ,že zase než otěhotnim času dost....
určitě to trvá.... 😀 jak se cítiš bez kouření je to lepší?? 😀

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 ve 12:20
ted mi to vubec nechybi ahlavne bych nemela ani cas odbehnout si zapalit jak je tu rusno 😀 a taky skoda penez radsi neco koupim prckum za to

winielka • 10. listopad 2008 ve 12:27
zkusim to každopádně omezit.....ale když se s manželem někdy rozjedeme,můžeme spolu vykouřit i tři kabičky za večer!!no jo u pivka to jede... já sem snim už o tom mluvila,a on řiká že jedna cigereta denne nic nezmění...
venku z aut toho taky prý nadejcháme..... ☹ ale rozhodně bych chtěla přestat....a snad už nikdy nezačít.

Mohli bychom začít i z jiného koutku,co alkohol ??

eleonora • 2d • 10. listopad 2008 ve 12:30
to me nejak moc nebere sice chodim s MM na pivko ale jen tak jednou mesicne a jinak nic me to stejne nechutna to si radsi davame doma dobry cajiky a kaficka

winielka • 10. listopad 2008 ve 12:35
my si doma děláme vino s vodou...... to k televizi,a na pivko tak dvakrát týdně po práci na jedno,
a v sobotu většinou....
takže asi to tak vypadá že v těhotenství se končí s cigeretami i s občasným alkoholem,
sigerety snad zvládnu.... 😅 ale snad to jedno malý si budu moc dát,a nebo dvojku červenýho vína....
jednou týdně....jak jste toto překonali vy?? 😎 😀 ,

kitty68 • 1d • 10. listopad 2008 v 15:47
no ja js prestala asi ve druhem mesici, kdyz js zjistila ze js v tom. parkrat js si pak dala jen tak prda na zkousku, ale uz mi to tak nechutna.
o koureni v tehotenstvi pokud to nevadi te dotycne tak me je to celkem jedno, nikoho neodsuzuju

petule.h • 2d • 12. listopad 2008 v 16:47
holky. už jedna taková diskuze tu byla a většinou kuřačky bojovali s nekuřačkami, vždy se na nás sesypali jako supi ..
já tedy řeknu své...že jsem kouřila od 15 let je jedno, toma jsem čekala ve 25 letech a kouřila celké těhu do 5 cigaret denně, dala jsem si sem tam pivo, sem tam střik...u druhého jsem měla to samé...jen mi první 3m tolik nechutnalo, takže jsem kouřila i 1 denně,pokaždé jinak...
pivo jsem si dopřála občas i 1 denně...nejsem alkoholik, ale jelo mi to...nemyslím si, že to nějak extřra vadilo..
mám 2 krásné a zdravé děti...u sepisování porodopisu to musíte vše říct, řekla jsem to a nic se nedělo, nikdo mi nenadával, i gynekolog řekl že 2dcl vína nevadí...dokoncer jsem se zhrozila, byli tam matky co kouří i 20 v těhu...nechci se nijak ospravedlˇ'novat, ale je to každého věc, já myslím, že přestat v těhu se vším špatným a najednou jíst a dělat vše zdravé je taky trochu bomba na tělo...nic, někdo mě tu stejně bude kritizovat, takže všem co nedokážou přestat držím palečky, aby byli v pohodě bez stresů a měli zdravá dítka

petule.h • 2d • 12. listopad 2008 v 16:48
jinak manžel nekouří už 2 roky a mé kouření toleroval do těch 5 denně

petule.h • 2d • 12. listopad 2008 v 16:51
je tolerantní a naštěstí mě nikdy nehlídal a nepeskoval, protože kdyby to dělal, určitě bych potají kouřila a byla víc ve stresech...i doktor řekl, že do 5 cigaret to není tak strašné, jak u příjmu do porodnice, tak gynekolog, ale jasně...jinak ti řeknoum, aby jsi to nedeělala a netvrdím, že to není určitá zátěž, ale jak píše winielka, tak na ulici nadýcháš o mnoho víc jak 1 cig denně

supina • 1d • Dnes v 09:52
Ahoj, kouřím už asi od 16ti. Nejdřív jsem nemohla otěhotnět, tak jsem ze stresu kouřila asi krabičku denně, pak jsem po delší době otěhotněla, snažila jsem se omezit na 10 denně, ale moc mi to nešlo. Navíc jsem mluvila se dvěma známýma, které mi řekly, že celou dobu kouřily krabičku denně. Bohužel se mé kouření podepsalo na porodu. Rodila jsem o 3 týdny dřív císařem, protože jsem měla nízký průtok krve pupečníkem - díky kouření. Ráno jsem šla na kontrolu s tím, že je vše OK a v 8 večermě hnali na sál, jen mi řekli, že je to špatný a doporučují okamžitě císaře. Syn měl 2040 kg - tím, že neměl živiny, ve mě ještě zhubnul. Tím pádem byl na JIP a já ho viděla až 3. den po porodu. Několik týdnů mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je opravdu můj. Vím, že jsem to zavinila já, díky kouření. Teď už si nic nevyčítám, protože je syn díky bohu v pořádku, ale vím, že jestli budu ještě těhotná, kouřit nebudu. Snaž se nekouřit, omezit nejde - taky jsem si nepřipouštěla, že by se mohlo něco stát zrovna mě..

ajka30
22. lis 2008

Ahojte, ja uz sice nefajcim, ale chcem vam povedat svoju skusenost. Fajcila som takmer 10 rokov, poslednych 5 rokov som bola silna fajciarka, fajcila som 20-30 cigariet denne, ak som isla niekam von, tak padlo aj 40. V januari tohto roku som si povedala, ze raz chcem mat babo, tak musim prestat fajcit. Bola som na biorezonancnej liecbe zavislosti od niktotinu (u mna to podla mna nezafungovalo..), ale povedala som si, ze jednoducho musim prestat. Musim este podotknut, ze vobec nie som clovek s pevnou volou, skor naopak... Nebrala som ziadne naplaste ani zuvacky ... ale predsa sa to podarilo.....napriek tomu, ze zijem vo fajciarskom prostredi... Musim povedat, ze prve tyzdne boli strasne, nemohla som spavat, potila som sa, rano sa mi chcelo vracat, nemyslelo mi to..... chut na cigarety bola strasna...k tomu stres v praci... pribrala som 10 kg.....Ale predsa, som to vydrzala, aj ked este teraz mam niekedy na cigu chut.... Celym mojim prispevkom chcem povedat, ze ak som to dokazala ja (i ked clovek nikdy nevie, dufam ze uz s tym nezacnem), tak sa to skutocne da.. Drzim place tym, co sa snazia prestat

mirunda
22. lis 2008

Zdravím tu všechny, já jsem taky hodně kouřila, ale přestala jsem hned po potvrzení těhotenství.. přítel stále kouří, ačkoliv sliboval, že přestane, teď slibuje až po narození mimi, tak jsem na něj zvědavá.. 😒 přestání mi nedělalo moc problém, jen trošku na dovolený, ale teď už bych si nedala, ten chtíč neublížit miminku je daleko silnější.. a hrozně s tím nechci po porodu zase začít.. pak už člověk zas nemá takový ten důvod nekouřit.. hrozně moc maminek zase začalo.. neumím si představit, jakou to chce silnou vůli.. 🙄 všem držim pěstičky, ať se vám daří bájo!!!

munu
22. lis 2008

ahojte, tak ja som fajcila aj moj manzel, ale ja len nejake 4 roky a tak 10 cigy na den, ked bola diska alebo nejaka party, tak aj viac... ale od 1.1.2008 nefajcime s manzelom, proste sme si povedali na silvestra, ze od noveho roku nefajcime a dodrzali sme to... o pol roka na to som otehotnela a vlastne v januari uz bude rok co nefajcime... je to uplne super, citim sa ovela zdravsia, v pohode, na cigy vobec nikdy nemyslim, nechybaju mi, absolutne nic, manzel je takisto v pohode a tesime sa na male... nechceme aby malky prisiel do fajciarskej rodiny, takze cigy nehrozia u nas... som na nas hrda 😀

etnicka
23. lis 2008

kocky, super, ze ste to dokazali, drzte sa 🙂

katka82
24. lis 2008

Ahoj taky jsem kouřila-tak těch 10 denně a když se večer někde sedělo tak i víc a co jsem zjistila těhu tak šmitec 😉 sice mám někdy chuť ale kromě pocitu viny bych z toho asi nic neměla 😕 řekla bych že kouření je spíš psychycká závislost než přímo na nikotinu 🙂
Každopádně všem holčinam přeju ať se jim podaří nekouřit alespoň v těhu 😉 hodně štěstí 🙂

babss
24. lis 2008

Holky já kouřila tak 4-7 denně jak kdy, když byla nějaká akcička tak i víc a ted už 3měsíce nekouřím a dá se říct, že jsem ráda za tu trpělivost. A pozor Těhu nejsem a ani být zatím nehodlám..dokázala sem to sama od sebe... 🙂 O to je to hezčí pocit..

misa.ottovka
24. lis 2008

Ahoj, tak já jsem taky dříve kouřila tak 10 denně a co jsem zjistila těhu tak nic. Měla jsem stejně takový nevolnosti že by mi to i nevonělo. Ale včera jsem vykouřila po 3 měsících 2 cigarety po hádce s manželem. Kouřit ale nebudu, ani jednu denně, ještě ted mám zanešený plíce a chudáček miminko!!!!!!!!

wsmoulinkaa
24. lis 2008

ahoj...taky už nekouřím a už snad nezačnu...jenže to že se něco stane v těhu...nerozumím tomu moc. Známá má 3děti a kouří jak komín i v těhu....má v kartě bohužel napsáno chronický kuřák. A děti se narodili bez problémů. Já vím že je to bezohlednost, ale je to tak. Ty děti můžou mít následky třeba i déle, ale je to zvláštní. Představte si, že když měla odjet do porodnice při třetím dítěti, protože už měla velké bolesti řekla manželovi...počkej udělěj mi ještě kafe a dám si cígo. Ty jo já čuměla. No nic....nekuřte tak jako tak!!!! 😉

tetadolly
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
24. lis 2008

nj,ale cigarety nedavaji zadny jiny prinos nez treba modifikovane jidlo 😉 neznam zadne pozitivum

elitera
24. lis 2008

teto, ten, kdo jí předepsal lexáč, je idiot. A ano, je to indivindi, ale kouření je 100% škodlivější než normální žití bez kouření.

tetadolly
24. lis 2008

tak to já taky ne :-d ale někdy je pro mě den fakt příšerný a plný stresu, že i malá mi to taky dává dost najevo, že celý den bez ustání kope a vrtí se a mě se z toho chce brečet, tak si jednu zapálím,uklidním se a pak zase pohoda na týden na 14dní, jak kdy, muj doktor mi řekl, že abych měla upně zdravé dítě, tak bych musela přestat kouřit 5let před otěhotněním a navíc že i špatné geny z kouření dostává i od otce, když jich nevykouřim víc jak 20 za týden, tak to není tka hrozné 😨 taky bych radši nekouřila,ale někdy mám skutečně den d...... tak ta jedna si myslím, že je lepší než se nervovat. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru