Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

sirinka
17. led 2009

reni nehnevaj sa na mna, ale to vyjadrenie o otrokovi je divne, ked este ani nevies, co dojcenie obnasa... mne zas pride ako otrocina kupovat skatule UM + dojcensku vodu, zarabat mlieko (casto aj v noci) vyvarat flasky a cumle... 😉 neboj sa, dojcenie je krasne a super vec, len sa na to treba pozriet z druhej strany...
a preco musis tak skoro do prace?

reni7
17. led 2009

siri-já vím,blbě sem to napsala,myslela sem to tak aby na mě ta prcek nebyl moc fixovanej 🙂 na kojení se těším,protože je to pohodlný hlavně v noci a levný 🙂 no jestli budu po mamce tak nevím ta mě kojila asi jen 3 týdny,neměla mlíko,ale to je individuální 😉
já mám kosmetiku a sem tam v nájmu,a hlavně si stále buduju klientelu,ale půjdu do práce třeba jen 2-3 krát do týdne jen tak na 3 hodiny-mám to u bydliště a hlavně budu mít 3 babičky 😀
ne že bych chodila denně do práce třeba na pl dne to zas ne,taky si chci toho mrňouse užít když bude malinkej 🙂
jako podnikatel ve službách je tohle prostě naprd,člověk být 2 roky doma prostě nemůžee 😖

sirinka
17. led 2009

reni ok, niektori ludia maju nazor, ze prilisnu fixaciu moze vyvolat aj predcasne a nasilne odstavenie babatka...proste ostane mu v hlavicke info, ze nedostalo nieco, co chcelo a tak sa na matku este viac naviaze...a ze dieta dojcene tak dlho, kym ma zaujem, je v zivote ovela vyrovnanejsie, ktovie, vyjadrim sa o par rokov 😀
a s tym nedostatkom mlieka...v case, ked sa velmi preferoval sunar a od zaciatku sa podavala flaska s vodou a cajikmi k tomuto dochadzalo velmi casto, ale vsetko sa da resit 😉 ak mas zaujem, pozri si nieco na stranke www.mamila.sk

reni7
17. led 2009

siri-na stránku mrknu,dík,jé já když třeba vidím maminy a děti který už mají kolem 2-3 let a sápou se jim po prsu to teda vidět nemusím,přijde mi to divný 😝 aby si prcek sám vyhrnul triko a nabaštil se ,já myslím,že to dítě už to dělá prostě jen tak ze zvyku,ale nevím,je to teda každýho věc,ale na veřejnosti když to vidíš,tak je to mazec 😅
no nic,já se asi rozloučím,mám strašnou chuť na něco sladkýho,tak si du dát asi kousek nanukáče míst cigarety,tak zatím páá 😉 🙂

sirinka
17. led 2009

reni aj ja este stale kojim...ale uz iba tri krat denne. ked budes ty sama dojcit, budes to vnimat mozno inac. moja mama dojcila najmladsiu sestru do dvoch rokov, takze ja som bola na to zvyknuta. a na druhej strane, KM sa odporuca az od dvoch rokov, takze ja nemienim podporovat vyrobcov UM 😀

reni7
17. led 2009

siri-ale jo pokud ti to vyhovuje tak jen koj 🙂
ale já bych kojit tak dlouho asi nechtěla,hlavně uvidím kolik budu mít mlíka a jak nám to pude 😀
teda po slovensky dojčenie mě to přide strašně směšný to slovo,když sem to četla poprvé tak sem se mohla umlátit

katka82
22. led 2009

Tak jsem hledala něco o vit.C v těhu a koukejte na co jsem narazila:http://vitaminy.pramenyzdravi.cz/854/Vitamin-C-zmirnuje-skodlive-ucinky-koureni-behem-tehotenstvi.php

didusa.risulo
22. led 2009

baby uz tyzden som nefajcila,nie cely ale uz sa blizim

katka82
22. led 2009

Didusa to je super 😉 to zvládneš holka 🙂

winielka
22. led 2009

ahojky,
před otěhotněním sem kouřila krabičku denně....když sem si byla někdy někam k tomu ještě sedout padly i tři krabky denně...
když sem zjistila že sem těhu tak sem prostě jeden týden kouřila co nejmíň a pak už vůbec...
můžu říct že sem si myslela že bez nich to nevydržim a je to super....doufam že po porodu zase nezačnu...☹,

ale citim se mnohen líp bez , nemam vysoký tlak , tak jak před tim,a hlavně nejsem cítit po kouři....
a pro dítě je to hrozně důležitý.

kamarádka nepřestala kouřit. kouřila opravdu krabičku denně po celý těhotenství,
její dcera se narodila předčasně,měla špinavou plodovou vodu...a byla hrozně huběnoučká....

nedávno sem o tom viděla na sat. i film. ty narozené děti kuřaček ..... opravdu chudinky děti.
každá by se asi na to měla podívat,pak si myslim že budou mít určitě větší vůli přestat.

katka82
22. led 2009

Winie jj taky jsem s tím sekla hned na začátku a hodně jsem se bála jak to vydržím,ale naštěstí se povedlo 😉 🙂

didusa.risulo
22. led 2009

katka dakujme

katka82
22. led 2009

Didusa 🙂 za málo a kup si ještě vit.E 200 mě pomohl k těhu 😉

jaja257
6. únor 2009

Ahojkte babeny.
Tak ja len na skok a nechcem vyvolat ziadne hadky ani burlive diskusie. Fajcila som pol cigarety denne. Pred porodom 10 dni ani som nepotiahla. Nasa mala sa narodila ako 53 cm velke a 3730 g tazke babo. Narodila sa 2 tyzdne po termine a keby ju nebol doktor vyhanal tak asi ani dobrovolne nevylezie. Placenta bola v poriadku, plodova voda tiez, akurat ze po 7 hodinovom nepostupujucom porode zacala zeleniet. Mala je v poriadku, zdrava, chuti jej papat. Nechcem podporovat ziadnu fajciarku, len chcem povedat, ze nie v kazdom pripade plati, ze babo musi mat vsetky neduhy sveta. Akurat co mame zle, je ze ja nemam mlieko. Neviem preco, mozno aj kvoli cigaretam, ale je to tak lepsie, lebo sa jej aspon do telicka nedostavaju tie svinstva z ktorych sa este moje telo cisti.

Drzim palce vsetkym, ktore prestanu fajict aby vydrzali, tym ktore sa snazia presta, aby prestali a ostanym aby aspon obmedzili cigarety. Je to fakt svinstvo. A ja som obmedzila ako to slo z 15 az 20 denne na pol. A som rada ze som vydrzala aj ked som velakrat chcela fajcit ako turek hlavne ked sme cakali na vysledky a podobne.

soffi
6. únor 2009

pred tehotenstvom som fajcila asi tak zo 10-12denne.Hned v den ako som zistila ze cakam babo prestala som.Jasne ze to bolo tazke, ale asi mesiac pred tehotenstvom som pozersala odkument o fajceni v tehotenstve, a ked som videla ako sa to babatko v brusku pocas 3d sona dusi/matka fajcila/-experiment., tak mi stacilo. A k chcem nicit svoje zdravie tak ok, ale neodpustila by som si, keby sa mi dietatko narodila nedajboze chore, takze hodnoty som si usporiadala inac. Mojou vyhodou bolo, ze hned na zac. ma z cigariet napinalo, teda uz z dymu ked niekto fajcil, teraz to uz nemavam, a jasne ze niekedy mam chut zapalit si/fajcila som 7rokov/, ale jednoducho mi to nedá....Prajem Vám vsetkym vela sil , aby ste prestali. Nech je to akokolvek a my fajciarky sa budemem branit ze to babatku neskodí, urcite to zdraviu neprospieva...

luciauk
6. únor 2009

didusa.risulo, držkaj sa 😉

scandya
23. únor 2009

jeeeeeej ahoooj Jaja, to som rada ze uz je na svete. Noooo ja s mojim omedzovanim pomlcim, mam daleko od teba a nepotrebujem to tu burit. Som rada ze je tvoja malinka je ok, aj ja cakam zevraj dievcatko 🙂
Prepac , ze som sa dlho neozvala, mala som mensi uraz som spadla , ale malinka je ok, cic sa nestalo ,len som sa moc zlakla, lebo ma skoro este aj auto zrazilo, keby tam nebol jeden ujo anjel- ktory sa zjavil a zmyzol, aby to auto zastavil ked som lezala na zemi a auta ma nemali sancu vidiet.
Ach jaj cigarety...... ja viem

jabera
23. únor 2009

ahojte baby, neviem, ci je tu este niekto z doby, ked som pisala, ale myslim, ze zrovna scandya ano. takze cau. no, to si teda dopadla s tym co opisujes, znie to jak z hororu. esteze sa ti fakt nic nestalo.
jaji gratulujem k malinkej, nech je vsetko ok.
takze ja sa drzim, od vianoc uz ani sluk. je mi ale stale tazko, verte mi. nikdy by som neverila, ze po tom svinstve neprestanem tuzit..... moje jedine stastie je, ze sa nestretavam so ziadnym fajciarom, pochybujem, ze by som to inak dokazala. preve teraz som dost vytocena a jedine, co mi chodi hlavou je cigoska.......
takze, drzte sa tie, co trpite bez cigariet a tie, co neviete odolat - aspon menej hulit!!!!!!!!!! s heslom, "zavidim vsetkym fajciarom" odchadzam.....

scandya
23. únor 2009

Ahoj jabera, prosim neber si zo mna priklad a udrz si to. Uz sa ti to vidim blizi, 🙂

nikanko
23. únor 2009

ahojte, ja som fajcila cca 10-15 denne. mne pomohla akupuktura - nie s ihlami ale elektrinou (do usi)
bola som na tom este pred otehotnenim a do teraz ma to drzi. tento mesiac mam 1. vyrocie co nefajcim 😀 😀
som na seba patricne hrda, lebo som fajcila skoro 10 rokov.
vsetkym vam fajciarkam bojovnickam drzim palceky nech vydrzite 🙂

reni7
23. únor 2009

ahoj já píšu po dlouhé době,já sem na začátku těhu asi tak do 9 týdne kouřila tak 1 za týden, a pak třeba 1 za 14 dní,a teď musím říct,že nekouřím už ani tu jednu i když někdy mám chuť ale beru to nějak automaticky,že prostě kouřit nesmím,a nemám ani nějaký absťáky takže v pohodě,ale asi budu po kojení kouřit znovu,přiznám se že mi to chybí,ale teď by mě asi ani nenapadlo si zapálit,už cítím pohyby a tak bych měla asi hodně blbej pocit.Držím palce všem co pomalu přestávají v těhu 😉 ono to půjde nebojte 😎

wsmoulinkaa
23. únor 2009

ahoooooj já se taky musím pochválit!!! 😅

jabera
23. únor 2009

nikanko tak elektrika do cohokolvek by od fajcenia asi pomohla aj mne..... to vyskusam, ked budem mat najblizsie chut a to je skoro furt.... ja mam teda abstaky ukrutne....

smouli tak teba si pamatam!!!! snad sa chces pochvalit, ze si skoncila uplne??

wsmoulinkaa
23. únor 2009

ahoj jj úplně...nekouřím vůbec, ale jak říkám nekouřila jsem moc...tak to snad vydržíííím napořád!! a ty?? 😉

jabera
23. únor 2009

no ja nefajcim absolutne a rada by som vydrzala navzdy, ale obavam sa, ze to nedokazem. stale mi to totiz velmi chyba. velmi by som si zapalila.... mienim kojit aspon rok, mlieko mam uz teraz, takze bude z coho... snad, keby to za tu dobu preslo a prestala by som mat na to chut.....

wsmoulinkaa
23. únor 2009

tak ti držím palce...já bych to chtěla vydržet...ale neříkám, že třeba nezačnu...to se nedá takhle dopředu si slíbit. Aspon vydržet v tom těhu a pak při kojení!!! 😉

moncicii2000
23. únor 2009

ahojte no ja som fajcila pred tehotenstvom krabicku denne .. ale ako som zistila ze som tehotna tak som hned prestala... a po case som Cigaretovy smrad nemohla ani citit ... bolo mi na grc .. takze som nemohla chodit ani do takych priestorov nist ... takto blbo mi bolo do 7 mesiaca ted to uz je v pohode uz mi to nevadi .. ale nefajcim ani sa nechystam zacat ... aj naco ... ked cigy su dost drahe .. a tak aspon usetrim aj uchovam si zdravie v poriadku ... 😀 😀

nikanko
23. únor 2009

jabera, ale ta elektrina nie je taka zla ako to znie...
to je iba take slabe brnenie a na niektorych bodoch necitis vobec nic a na niektorych ako take stipanie (vraveli mi ze to je podla toho ktory bod to je a ci je s nim nejaky problem, napr pecet atd.
ja som prestala mat uplnu potrebu si zapalit, chcela som fajcit len vtedy ak som videla ostatnych - napr pri kave, ale to bol iba taky podvedomy zvyk... bola som miesto 2 sedeni na 3 - hovorila ta pani ze 2 vacsinou stacia, ale stalo to za to 😎

scandya
23. únor 2009

ja som bola asi 3roky nazad na takejto odvykacej kure, drzala com nejake valceky v ruke- 1den mi nechutilo falcit, ale fakt nechutilo a na druhy den som uz tajne tahala

mishkina
24. únor 2009

fajcit pocas tehotenstva? jasne!- pokail chces od zárodku ubližovať dieťaťu... potom by som sa nedivila, ze ma dieta astmu, a v 35r. karcinom pluc...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru