Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

miriam31
14. dub 2008

diddi-ty sa mas teda cim chvalit,dost smiesne ked tu komentujes ako by tehulky nemali fajcit a aj napriek tomu hrdo si vyfajcis posledne 2 cigarety a uz vies ze si tehotna.Divne??????

pomfrita
14. dub 2008

ahojky, i já jsem kouřila před těhu....asi 30-40 tvrdých cigaret denně, když jsem zjistila, že jsem těhu, přestala jsem - vydrželo mi to měsíc - prostě to nešlo, furt jsem na to musela myslet, počítala jsem dny, hodiny, minuty..přejídala jsem se, nikam jsem nechodila, aby mě to - např. někde na grilovačce nebo v restauraci - nelákalo, seděla jsem jen a trápila se - po měsíci jsem si koupila R1 a začala zase kouřit, i když omezeně - kouřila jsem po celé těhotenství 5 cigaret denně a během kojení tak 7 denně...ale i tak mi to hrozně chybělo - přece jenom ze 40 kusů na 5 těch nejslabších cigaret je přeci jenom znát, ale držela jsem se a vydržela na těch pěti...byla to síla - měla jsem určený hodiny, kdy si můžu zakouřit - třeba v 9 ráno, pak až v 1 odpolko...apod....celé těhu se strašně táhlo, nemohla jsem se dočkat, až porodím 😔 ...nadále jsem nikam nechodila a jedla a jedla....bylo to pro mě hrozně stresující, vyčítala jsem si každou cigaretu, ale zase na druhou stranu jsem se na ní neskutečně těšila ☹ ...obdivuju holky, co dokázaly přestat a opravdu chápu ty, které to nedokázaly
Těhulky, co kouříte, nevěšte hlavu - i když se Vám třeba nepodaří přestat, i omezení počtu nebo volba lehčích cigaret je úspěch 😉
Zapomněla jsem dodat, že malý je naprosto v pořádku....za to děkuju bohu....

andy80
14. dub 2008

Pomfrita: to, že je malý v pořádku neznamená, že mu nic není. Může mít v dospívání nebo dospělosti různé alergie, astma atd. A není pravda, že lehčí cigarety míň škodí. Ba naopak.

Miriam, tak myslím, že je lepší vykouřit 2 cigarety a pak už si těhu nezapálit, než kouřit celé těhu byť 1 - 2 cigarety.

Holky, nezlobte se na mě, ale k těhu prostě cigarety nepatří.

mien
14. dub 2008

podľa mňa by sa mala táto téma zrušiť, lebo jedna druhú urážate

pomfrita
14. dub 2008

andy80: jistěže může mít různé problémy, stejně tak i tvoje děti...
a co se týče lehkých cigaret - samozřejmě, že škodí míň - stejně jako je rozdíl, když si dám sklenici piva nebo panáka rumu - když má cigareta 0,1nikotinu a 1mg oxidu a dehtu, tak není škodlivější než ta, která má hodnoty: 0,9 a 11mg
Stejné téma jsem v době těhotenství chtěla založit sama, ale nakonec jsem to neudělala, ptž jsem nepotřebovala číst reakce typu: nekuř, zabíjíš miminko (škodíš miminku), chudák, ty mu ubližuješ, nemůže dýchat, každý dokáže přestat, tak prostě přestaň...apod....spíše jsem potřebovala podporu od holek, co se dostaly do stejné situace jako já a ne výčitky - těmi jsem se trápila po celé těhotenství sama v sobě... 😒

pomfrita
14. dub 2008

mien: máš pravdu, kokina toto téma určitě nezakládala proto, aby se doslechla, že její děti budou v dospělosti důsledkem jejího kouření trpět - pardon, musela jsem si rýpnout....omlouvám se, nechci tu vyvolávat hádky 😉

emaso
14. dub 2008

ahojte,uz dlhsie sledujem tuto diskusiu a neda mi aby som sa nezapojila,mam osobnu skusenost,kedze tehotna som treti krat a medzi jednotl.tehotenstvami som fajcila,raz viac,inokedy menej,pri prvych dvoch tehu som prestala zo dna na den tak ako pisu baby,hned po pozit.teste a tiez som nechapala ako si moze tehu zapalit,fuj a tak,az kym neprislo tretie tehu,uplne neplanovane,ja vycucana z malej,lebo to super narocne decko,inac zlatucka,len je schopna znicit troch dospelakov sidlo jedno,ked som mala naspanovane nervy tak som sa ukludnila cigou na balkone,mne to pomohlo a fungovala som dalej,a zrazu toto,ked som to predychala tak reku prestavam,ale ooops,nejak to neslo a neslo,hlavne ked mame taky ten den-blbec sa neudrzim,sama sa nepoznavam,ved to bude tiez moje deculo,momentalne som na tom tak,ze obcas nic,obcas tri,uvidim ako sa podrzim,tymto vsetkym som chcela povedat len tolko,ze obcas nastanu take okolnosti,ze clovek jednoducho nekona tak ako by chcel a mal,ja len tolko

betina
14. dub 2008

já už jsem tady reagovala několikrát....

kouřila jsem 20 denně - Petra, jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhu, koupila jsem si R1, teď kouřím 2,5 cigarety denně- mám to po půlkách. myslím si, že jsem celkem inteligentní člověk a vím, co může a co nemůže miminkům ublížit. Přesto jsem úplně přestat nedokázala.
Jen jsem chtěla napsat všem, které jsem psát budou, prosím...to, že to není zdravé OPRAVDU VÍME VŠECHNY!!!!!, ale tahle stránka je tady pro ty, které KOUŘÍ nebo KOUŘILY a mlůžou pomoci radama, jak s tím přestat. Odsuzování si prosím, opravdu nechte!!!!!

Takže, jak jsem to omezila: vyhradila jsem si časy ve dne, kdy si můžu zapálit tu půlku (někdy i čtvtku) a ať se děje cokoliv, nekouřím mezitím (jo jednou ano, ale to mě v práci tak naprdli, že sem se klepala no a prvně jsem sáhla po cigaretě, že....ale hodně mi pomáhá a nevím proč, když mám hroznou chuť na cigaretu, vezmu si zmraženou jahodu a pocumlávám. Nemám pro to vysvětlení, ale jen to holky zkuste, třeba to taky pomůže.

Přála bych nám všem, abysme přestaly úplně, ale vím, že všem se to nepovede (jen některým), proto nám přeji, aby sme alespoň vydržely na nejmenším množství

tanja61
14. dub 2008

ja by som sa tiez rada zapojila k tejto diskusii,ja som pred tehu fajcila 30cig.denne a 13rokov za ten cas som nebola schopna prestat a ani som si nevedela predstavit ze ake by to bolo bez cigarety ale akonahle som sa dozvedela ze som v tom tak som s tym sekla,skratka som si nevedela predstavit ze ten dym co do seba taham pojde k drobcovi to by som si neodpustila a teraz je to uz rok a pol co nefajcim a ani mi to nechyba.... 😉 takze zeny len pevnu volu a pojde to 😀

diddi
14. dub 2008

miriam, mam sa cim chvalit!!!! lebo som prestala fajcit - kdezto niektore hrdo fajcia aj ako tehotne!

vsetko je na psychike...povedzte si ak budete mat chut fajcit - Co je pre vas dolezitejsie?

diddi
14. dub 2008

neodsudzujem Vas, len chcem pomoct Vasim detom

andy80
15. dub 2008

Já taky nikoho neurážím, jen je mi líto Vašich dětí. Přečtěte si tenhle článek, tam je i rada, jak přestat kouřit v těhotenství : http://www.super.cz/krok-za-krokem/20935-jak-mo...

chell
15. dub 2008

nazdarek, tak tahle diskuze me fakt rozciluje.. vim ze bych nemela protoze to mymu detatku taky skdi ale jak muzes takhle tady nekomu vycitat neco o cem ten clovek vi ze je spatne a neumi prestat ale snazi se delat aspon neco....
podle më dneska kdyz se jdes deset minut projit po vetsim meste nadejchas daleko vic sajrajtu nez kdyz si das 2 lehky ciga denne.
kazdopadne vim ze jedna znama byla s kourenim pod dohledem svyho gynekologa... ano slysis dobre.. z 20 denne dostala nejdriv omezeni na nejakejch 5 a pak na dve denne.
chapu ze nekdo ma tu vuli takovou ze je schopnej prestat hned co zjisti ze je v tom ale nekdo si proste neumi pomoct holt ma asi mensi vuli ale to ze uz se tady k tomu prizna a chce poradit od nekoho komu se to povedlo je podle me krok kupredu a tim ze tady akorat vycitas tem co kouri je dost omezeny... jojo na super urcite budou psat samy super veci jak muzes cist takovej bulvar...
kazdopadne jestli nekomu nejde prestat a vadi mu to a ma z toho deprese radim kazdopadne podelit se o to s doktorem.. hlavu vam neutrhne pokud je trochu rozumnej a bude se snazit pomoct 🙂

niuska
15. dub 2008

Andy a diddi máte absolútnu pravdu, samozrejme. Ale vaše empatické schopnosti sú jednoducho nulové. Pls..... zamyslite sa nad svojimi neduhami, s ktorými bojujete vy a zamyslite sa nad tým, ako účinne s nimi bojujete a či vám pomáhajú vaše argumenty 🙂 A ľútosť voči deťom maminiek, ktoré tu napísali svoje trápenie je trochu prehnaná 😀 😀 😀 Keby som teraz fajčila určite by ste mi nepomohli, jednoducho ste sa vytiahli na úkor iných, aké ste super a ako to zvládate. Ale ozaj sa vám vo všetkom tak darí? Prepáčte ak znie tneto príspevok drsne.

diddi
15. dub 2008

Niuska, neznie drsne, ale drzo!!!...ja sa nad nikym nevytahujem,ze som super...kazdy ma iny stupen vole, ja som len napisala, ze som dokazala prestat a ze to ide...a o mojich empatickych schopnostiach vies prd, tak tu nepis blbosti...myslim, ze zamysliet by si sa mala ty, pretoze ma nepoznas a ako mozes pisat s cim ja bojujem a s akymi "neduhami" 🙂 ...a zatial sa mi dari 😎

honzulka
15. dub 2008

Nedá mi to a musím sem napsat!Holky,co kouříte,nedejte se urážet!Jednak je to každého věc a já znám hodně dětí,jejichž maminky kouřili a jsou zdravé.A zrovna moje známá,která přestala kouřit hned jak zjistila,že je těhu,tak má děti věčně nemocné.Takže se přidávám k názoru ostatních.Nikdo Vám nezaručí,že ikdyž nebudete kouřit,že Vaše dítko bude zdravé a v dospělosti vůbec..Já kouřila první tři měsíce (ale ne nějak extra,tak 5-7 cigaret denně) a pak spíš tak příležitostně,jen v práci a to tak ty tři max.Malej je naprosto zdravý (alespoň zatím) a ani nebyl malinký miminko.Taky jsem slyšela od jednoho lékaře,že je lepší omezit než přestat,jelikož je to pro to tělo záhul.Takže si fakt myslím,že pokud se někomu nedaří přestat,zkuste to fakt jen zmírnit na těch max.5 a až se prcek narodí,stejně na to moc času už mít nebudete.. 😀

chell
15. dub 2008

přesně tak.. kamardka co tohle řešila s doktorem dokonce dostala zakazano prestat naraz pac byla docela sila kuracka.. aby telo a to mimco nemelo sok.. tak prave musela omzovat postupne 🙂

hele slovandy nehadejte se .. (doufam ze vas neurazi ze vas takhle beru do kupy ale hadate se jenom vy 🙂)
nebo si to dete vyrikat jinam tady de o to jak resit problem kdyz nekdo kouri a nevi jak na to a co stim nebo chce porovnat svoje zkusenosti a tak...

sue
15. dub 2008

...trošku objektívne napísať môžem, lebo som fajčila, v tehotenstve síce nikdy, ale viem čo to znamená prestať... au au...
...je to na každej vedomí a svedomí, či prestane kvôli nevinnému tvorovi... takže nesúďme...
...ale...možno by ako pomôcka mohlo slúžiť predstaviť si, čo by sa stalo s novorodeniatkom, keby ste mu dali do pusinky horiacu cigaretu... 😕 😕 😕 mne by to na odhodenie cigariet stačilo...
...a k tomu, že fajčiarkam sa rodia zdravé deti... no ono... aj vy keď fajčíte, následky sa prejavia až o niekoľko rokov, takže to, že žena porodí zdravé dieťa neznamená, že o niekoľko rokov neskôr sa následky fajčenia v tehotenstve neprejavia.
Držím vám všetkým palce. Fajčenie je choroba ako každá iná, bohužiaľ doteraz ešte stále veľmi tolerovaná 😔

diddi
15. dub 2008

honzulka...urazam niekoho??? alebo konkretne teba???
v mojom zaujme nie je podporovat fajciarky v tejto teme, aby drzali pokope a nedali sa...ale koniec koncov je to vasa vec a vase dieta....asi mate radsej tu cigaretu ako jeho!!!!! dost smutne ☹

honzulka
15. dub 2008

Já myslím,že mi nikdo nezaručí,když nebudu kouřit,že moje dítě bude v osmnácti zdravé.. 😉 Ale jasně,že to nebudu podporovat..To se ukáže,páč teď co čekám druhé,tak jsem kouřila asi jen třikrát.. 😒 Mohla jsem to vydržet,ale je to prostě závislost a moje vůle je slabá..Já na to fakt doma nemám ani myšlenky ani nějak čas.Možná to zkusit něčím nahradit(co bombonky?? 😀 ).Fakt si myslím,že je to každýho věc a než se stresovat a nervovat,že si nemůžu zapálit,tak si raději zapálit..Však se stejně taky někde psalo,že by žena musela přestat už pěkně dlouho před početím,aby to na prcka žádný vliv nemělo.. 😉 Mně prostě přijde mnohem horší alkohol a drogy(jestli to tedy nebude tím,že jsem kouřila? 🙂 ),ale viděla jsem děti alkoholiků a ty si to nesou už od narození.. 😢

monik76
15. dub 2008

Tak i já sem napíšu, kouřila jsem před těhotenstsvím a přestala, ale hlavně i proto, že mně bylo tak zle, že jsem na cigo ani nepomyslela, nevím, možná kdyby mi tak zle nebylo, tak bych si občas asi dala. Mám spoustu kamarádek, které v těhu nebo při kojení kouřily a rozhodně bych si nedovolila jim tvrdit, že to nemají dělat, je to jejich věc a mně do toho nic není. A když už ženská kouří několik let, tak už to stejně má v sobě. Jak psala Honzulka, alkohol v těhu je horší.

motylek
15. dub 2008

Tak i já se přidám. Diddi a tobě podobné, tato diskuze není o tom, říkat maminkám, jak je hrozně špatné a ošklivé, když maminka kouří. JE TO HROZNĚ ŠPATNÉ A OŠKLIVÉ, ale to tu jedna vedle druhé moc dobře víme, takže nač to pořád dokola připomínat a zase se dále tím stresovat. Jediné k čemu to vede je, že ty, co kouří si z toho stresu zapálí. Myslím, že ani jedna tu nechce číst, jak jste všechny silné a jak jste to dokázaly přestat a ony mají slabou vůli a jsou velmi nezodpovědné. To jim opravdu nepomůže. A opravdu si stačí doma otevřít okno, a dýcháte takový sračky, že si snad ani nemůžete představit, protože tím hrozně ubližujete tomu nenarozenému miminku. Tak asi abyste přestaly i dýchat a nakonec i jíst, protože je v jídle tolik chemie a sajrajtu. Všem kuřačkám přeji ať tuto diskuzi ani radši nečtou, bude jim jenom hůř a hůř. A ať papají vitamínky pro těhulky, ty jsou zvlášť u nich potřeba více. A nenervovala bych se z toho, co všechno se může stát. Dala bych hlavu na to, že ani jedna tu nekouří víc než je pro ni nutné, aby neměla absťák a ten by byl pro to miminko rozhodně horší než cígo denně.
😉 😉 😉
Ale co hlava to názor 🙂

diddi
15. dub 2008

a o com je potom tato diskusia?

bianca
15. dub 2008

ttroska odbocenie,ale myslim na mieste

http://digitalne.centrum.cz/cz/telefony/art_217...

misa.cekatelka
15. dub 2008

Když někdo přestane kouřit,trvá tělu asi 15-20 let než se úplně vyčistí.Není ani rozumné přirovnávat to k tomu,že dám novorozenci cigaretu do úst.Kouř jde totiž do mojich plic.Můj názor je,že např.dítě které má astma se může narodit kuřačce i nekuřačce.To samé postižené děti.Já do téhle diskuse nepřišla proto,aby mě někdo odsuzoval a urážel(sluničkoo).Pracovala jsem s postiženými dětmi.Myslíte,že jediné z nich mělo matku kuřačku?Ani jedno NE!Tím nechci kuřačky obhajovat.Jen tvrdím,že riziko nezdravého dítěte je padesát na padesát jak u kuřaček,tak nekuřaček.Těm,co přestali kouřit můžu říct jen BRAVO!!!!To obdivuji,i když to svinstvo v těle pořád máte!Lékaři tvrdí,kdo chce miminko,musí přestat půl roku dopředu.Když ne,musí v těhotenství přestat postupně.Některé z vás to zvládli hned bez stresu,ale každý odvykání prožívá jinak.Miminko ve vás cítí veškerý váš stres a některé z nás je ve velkém stresu,když najednou nemají cigaretu.Zkuste se zamyslet.VŠECHNY NEJSME STEJNÉ.I kdyby tu byla ženská,která kouří 40 denně,nemáte právo nikoho odsuzovat a urážet.

bianca
15. dub 2008

misa.cekatelka:presne tak.Perfektne napisane

misa.cekatelka
15. dub 2008

Ještě něco,myslím,že vytahovat tu nějaké odborné články vyhrabané bůh ví kde je UBOHÉ!!!!!!

bianca
15. dub 2008

ja este dodam.Moja mamina nikdy nefajcila,zili sme v cistom prostedi v prirode bez smogu a inych negat. a aj tak mam ja a brat astmu a alergiu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru