Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

bianca
25. kvě 2008

kokso uz ma to prestava bavit.Zboznujem ked tu niekto pise horentne svoje nazori hlavne ked jej samotnej zacala cigareta smrdiet.Mne neprestala a trpim ako kon.Sice si uz nezapalim,ale neprestala som zo dna na den

lenuli2
25. kvě 2008

Ahoj holky,ja sem kourila strasne moc🙂jak sem zjistila ze sem tehu omezila sem to na 5 denne,doktor mi rekl ze neni dobry kourit,ale neni dobry toho nechat ze dne na den spis omezit a pak prestat,ale co znam kamaradky co maji deti uz na svete kourilz cele sve tehu a deti sou zdravi jako ripa,takze tak nak🙂hodne stesti a hlavne drzim palecky ostatnim tehulkam 😉

lucka2601
2. čer 2008

Ahojte a chcem sa spytat je tam neaka co fajci stale?sice nie tak moc ako predtym ale predsa?

evelina0007
2. čer 2008

Já jsem kouřila před těhu maximálně do 20 za den 😉
Jakmile jsem zjistila,že jsem těhu tak jsem přestala a vůbec mi to nechybí a jsem za to moc ráda 😵

mywiel
2. čer 2008

Mne to pride ako max. nezodpovednost, lebo si neviem predstavit ze dusim svoje miminko, no najvacsia nezodpovednost je s tym nic nerobit a utesovat sa ze hadam bude miminko zdrave...a ked nebude? Budete si buchat hlavu o mur? 😠 Su predsa rozne asociacia co pomahaju odnaucit fajceniu, alebo treba najst ine metody, ale urcite v tom pokracovat a len dufat, ze vsetko bude ok je sebecke spravanie. Mozno budete mat stastie ze sa nic babu nestane a mozno nie ale stoji to za ten stres a risk? Je to droga a sami sa z toho nedostanete ale verim, ze su na to odbornici co mozu pomoct ak clovek naozaj chce a babo je dost dobra motivacia prestat nie? 😕

mywiel
2. čer 2008

Je mi luto ak ste cakali podporu, bohuzial bolo by to proti mojmu nazoru...ale aj tak vam drzim palce.

tekvica
2. čer 2008

uprimne ked vidim tehotnu zenu s cigaretou, vyfliaskala by soom ju. nemam ziadne zlutovanie s takou, ktora vedome berie kyslik svojmu nenarodenemu dietatu , dusi ho, chuda, ktore sa nemoze branit.

to tie zeny maju jednu mozgovu bunku? si neuvedomuju, co robia?

janka1874
2. čer 2008

ja som bola dlhé roky fajčiarka a keď som zistila že som tehotná tako som chcela prestať zo dňa na deň ale nedalo sa no nakoniec som to v krátkom čase zvládla no po pôrode mi to začalo desne smrdieť a zatiaľ stále som v pohode aj keď niekedy ma to ťahá

emaso
3. čer 2008

janka kedy si s tym sekla nadobro,myslim zhruba v ktorom mes.alebo tt

prasiatko30
3. čer 2008

tiez sa hlasim k tym co z jedneho dna na druhy s fajcenim sekli ked sa dozvedeli ze su tehotne(lepsie povedane nejakych par tyzdnov pred lebo mi to zacalo strasne smrdiet a mala som nevolnosti len ked som zacitila cigaretovy dym) a moc mi to ani nechyba dcera ma uz 20m a ja som od porodu a po skonceni kojenia vyfajcila jednu cigaretu na novy rok. ale viem z rozpravania niekolkych bab, ze ked nemohli fajcit v tehotenstve tak im to vytvaralo taky stres a nervozitu - proste typicky abstak - ze dr im odporucil radsej si 1-2 za den vyfajcit ako to nechat uplne - lebo bolo horsie pre to dieta to ich nefajcenie ako 1-2 cigaretky za den. i ked ja by som tiez vrazdila ked to vidim 😠

vikulik
3. čer 2008

ahojte,pripajam sa..otehotnela som koncom decembra a prestala som fajcit v novembri len tak z nicoho nic mi prestalo chutit..Len som zacitila dym a naplo ma..Tak som veeelmi rada,no a po tehu sa urcite k tomu nikdy nevratim... 😉

dela
3. čer 2008

Ahoj Lucko,já jsem před těhu kouřila tk 20,30,denně.Byla jsem fakt silný kuřák.Bohužel jsem s tím nepřestala ani když jsem otěhotněla.Samozřejmě jsem to omezila.Kouřím ted tak deset denně.Vím že to je stejně moc,jenže fakt jsem byla závislák a když jsem se pokoušela přestat úplně,tak jsem byla šíleně nervozní a to na každýho z rodiny a lidí kolem sebe.Prostě jsem slabá a nezvládnu přestat i když vím že mimčo je velká motivace.Víš Lucko,ty holky co tady píšou a nadávají nám kuřačkám,mají sice pravdu,kouřit se v těhu nemá,jenže oni některé měli to štěstí,že jim z toho začalo být zle a proto pro ně bylo lehké přestat,víš.Mně kdyby se z toho dělalo zle,tak taky přestanu,to je logické.jenže mě to bohužel chutná snad ještě víc,než před těhu.A ty jsi taky těhu a kouříš?A asi se bojíš,aby mimčo bylo v pořádku,vid?To já se taky bojím.Mám rodit už za tři týdny,tak mám strach.Ale furt se uklidnuju,že vševhny krevní testy a ultrazvuky jsou doted v pořádku,tak doufám že to tak bude.Mimčo za moji slabost nemůže.

lucka2601
4. čer 2008

Ahoj Dela,ano ja som v9tt a fajcim aj chodim do prace.Sice som to obmedzila ale neviem prestat mne vlastne ani neni vobec zle nevraciam proste to tehotenstvo je v pohode,jedine ma pobolieva v podbrusku to je vsetko.Inak je to fakt pohodicka.Ja ta scela chapem co tu pises neni nam zle tak s tym nesekneme to mozno aj preto ze nemame pevne volu.A moze byt babetko postihnute ja totizto vobec o fajceniu a tehotenstve dokopy nic neviem.Poradis mi?A povies moj nazor?Budem vdacna.

alififi
4. čer 2008

lucka

Konzumácia tabaku zvyšuje riziko samovoľného potratu, predčasného pôrodu, nízkej pôrodnej hmotnosti a vo všeobecnosti zvyšuje pravdepodobnosť rôznych komplikácií počas tehotenstva a pôrodu, čo vedie následne k vyššej úmrtnosti plodov a novorodencov fajčiacich matiek.
Je dôležité mať na pamäti, že počas fajčenia vzniká oxid uhoľnatý, ktorý prechádza do krvi jedinca, a v prípade tehotnej ženy aj do krvného obehu jej dieťaťa, čím sa zhoršuje okysličovanie krvi plodu.

alififi
4. čer 2008
pinco
4. čer 2008

ahojte kocky, ja viem ze nam nefajciarkam sa to lahko hovori, ze ako to vy mozte fajcit, ked ste tehotne.... Ale skuste si predstavit male babo v oblaku dymu 😝 Ved to ma byt vsetko take vonavucke a zdravucke. 😅 A jednoducho aj tak je to dokazane vselijakymi testami, ze to plodu skodi, tak ak by sa vam nebodaj narodilo postihnute dietatko, tak potom uz bude neskoro vraviet si, keby som bola vtedy prestala fajcit.... 😒

jaja257
5. čer 2008

Ahojte kocky,
citam si tu vase nazory a mam pocit ze naozaj niektore buduce mamicky su tu len na strasenie tych co fajcia. Mam zo svojho okolia vela prikladov ako dopadli tie ktore fajcili aj tie ktore nefajcili. Osobne moji rodicia v zivote nefajcili a mama neznasala fajciarov, napriek tomu mam astmu, alergie a problemy s prieduskami od detstva. A opak sesternica fajcila ako komin a dieta nevie co je to choroba. Dovolim si tvrdit ze fajcenie nemoze za choroby sveta a za kazde chore dietatko co sa narodi. Ak tie zeny bojuju so svojou nerestou (poznam ten pocit a vie,ze nie vzdy sa dari), treba im zatlieskat a nie ich karat. Drzim vam vsetkym palce a verim, ze hlavne psychicka pohoda je dolezita pri vyvoji dietata.

alififi
5. čer 2008

jaja257, ja som fajcila dost a dokazala som prestat zo dna na den. tiez som si myslela, ze to nikdy nedokazem, cigarety som mala velmi rada a fajcila by som od rana do noci.
prestala som fajcit este som nebola ani tehotna, ale mala som to v plane, tak som to nechcela riesit pocas tehotenstva.

na co je teda tato tema vytvorena ? predsa tu nikto nemoze ocakavat, ze sa tu tehule co fajcia chvalit.
ide o 9 mesiacov + kojenie - takze to neni cely zivot. potom sa k tomu kazdy moze vratit.
mne by to asi voci tomu decku bolo trapne. ale to si kazdy musi zvazit sam.

kto sa snazi a dokaze si nezapalit tomu mozem tlieskat, ale kto len blaboce o tom jak to nejde, tak tomu tlieskat fakt nebudem.

mywiel
5. čer 2008

Alififi konecne spravny nazor... 😀 😉

mywiel
5. čer 2008

Ak bola tato tema vytvorena aby sme len uistovali fajciarske mamicky ze neboj to bude ok mozte fajcit dalej a dietatu sa nic nemoze stat tak bohuzial to necakajte, mne to pride ako alkoholici co vravia ved 1 poharik to nic nie je... radsej nech napisu tie co prestali ako sa k tomu donutili a co preto urobili ale je fakt ze prestat mozte len vy same asi nik vam 100% recept na uspech neda a ako som pisala co je vacsia motivacia ako nedusit svoje babatko ktore sa vyvija? ☹

mywiel
5. čer 2008

Uz len predstava, ze niekto mi da vankus na tvar a povie dychaj...mi behaju zimomriavky po chrbte, predstavte si asi ako sa to mimco v brusku asi ma ked nema dostatok kyslika to musi byt asi prijemne ze?! 😠

bebca
5. čer 2008

mas pravdu mywiel, aj mne sa tato tema zda ako nahravanie fajciacim tehulkam, ja som fajcievala niekedy aj 1,5 krabicky denne a ked som sa dozvedela ze som tehu tak tak som si zapalila iba jednu denne a to trvalo nejake 3 dni a potom som to vyhodila a uz nefajcim, vsetko som zlikvidovala. moja polovicka fajci aj nasi fajcia a ked ucitim ten dym zostane mi spatne a idem prec.
myslela som si ze to nedokazem ale babo zmeni vela veci v zene. a to iste som si myslela aj o kave - 4-5-kav denne so pila a teraz ju nemusim a to som si myslela ze to nezvladnem. ale ked nieco chceme tak sa to da.....
nebudem fajcit a potom si cely celucky zivot trieskat hlavu ako som pokazila mojmu dietatu zivot - ta ciga za to nejtoji!!!!!
baby spametajte sa a nefajcite - potom nebudete mat zdrave deti o akych teraz snivate ale budete behat po doktoroch a to snad nechcete 😉

lukin
5. čer 2008

Souhlasím s alifi a mywiel. Vy se tady jen ujišťujete, že kouření vlastně ničemu nevadí. A ještě jste naštvané, jak vám někdo řekne opak. To vám máme říkat: Jo, kuřte si dál, však tím vašemu mimču neškodíte.? Trochu ohledu by nezaškodilo. Každopádně vám přeju silnou vůli přestat kouřit.

mywiel
5. čer 2008

Bebca musim ti zatlieskat bravo, si pekny pripad ze sa to da. 😉 😵

mywiel
5. čer 2008

priklad som chcela napisat... 😀

bebca
5. čer 2008

jasne a som na to pysna ze taka fajciarka dokazala prestat kvoli svojmu mimcu a niektore to nevedia - tak teda nemali byt tehotne
ved uz teraz tym detom kazia zivot....

mywiel
5. čer 2008

😉 😵 😵 urcite si svojmu babenku tym velmi pomohla, prajem vela stasticka. 🙂

bebca
5. čer 2008

viem ake mozu byt deti z toho chore...

a dakujem a drzim palce aj tebe a vela stastia - ved sa ti to blizi 😉 😵

a krasne mena mas pre tu tvoju kocku 🙂

mywiel
5. čer 2008

Diky 😉 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru